Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše kuše...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2014 5:03 pm    Předmět: Citovat

jo, strakaci,este taky dodatok,skus svoje buduce otazky formulovat do vlaken tykajucich sa historickych kusi,nech je to tu vsetko pekne posortirovane.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2014 4:59 pm    Předmět: Citovat

nuz zalezi dost na ake obdobie chces tu kusu stavat...ocelove lucista su zalezitostou neskorsich storoci,vystriedali kompozitne lucista,pretoze boli praktickejsie na vyrobu..museli mat vysoke tahy kôli hybnosti,pretoze tazky kov spotreboval na hybnost prilis mnoho energie...z hladiska bezpecnosti boli viacej rizikovejsie,ale v stredoveku sa na to moc nepozeralo..pesiak nemal aj tak a velmi dlhu zivotnost a bol lahko nahraditelny z rad luzy...drevene luciste si môzes kludne urobit v tahovej sile aj 150kg,pokial to utiahnes rukami,ak nie,musis pouzit paku,koziu nohu,ci hever...ak chces kusu zo skorsieho obdobia,tak drevene,ak z neskorsieho,tak ocelove...silne lucista,ci uz kovove,kompozitne,alebo drevene sa tazko robia,preto aj cena kusi bola v stredoveku dost vysoka..musis mat kvalitne drevo,dostatok sily a dobre to zaistit kozou kôli ochrane...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2014 3:15 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
D0kt0r napsal:
nemyslim to vubec zle...ale nechtelo by to zalozit zvlastni tema... historicka kuse?


Ehmmm...ani nie..tych tem tykajucich sa historickych kusi je tu dost,strakacov problem je svoje otazky spravne zaradit..tak nape.môze svoje otazky formulovat do tem ako je DREVO,VYROBA KUSE NEPFOFESIONALNE,alebo do temy SOCHA,....strakac,neviem akeho priemeru si mal ten kmen ceresne,ale obecne plati,ten kmen po zrezani nechat susit v kôre,konce,rezy,zatriet lakom,farbou..mne napr.este nic nepokrutilo,zato taka slivka,ci trnka praska jedna radost... Rolling Eyes ...na sochu pouzi z beznych drevin dub,jasen,orech,hrusku,brest,morusu,javor som pouzil na tu potetovanu kolickovku,bolo to take tvrdsie drevo s sg 0.67..alebo pouzi agat..toho je vsade dost,aspon teda tu u nas,je to plevel,takze svedomie prilis netrpi..osobne by som raz chcel zohnat hruskove drevo na sochu..

agat sem teď u mojeho pana mistra jak se učím v truhlařině sehnel špalek co mu prej leží pod střechou několik let prej možná i 8 let pod střechou venku proschlé je to až kam a prej z toho by ta socha šla udělal tak mi to prej přinese už i nařezaný Very Happy Razz a ještě sem se chtěl zeptat jestli to lučiště jam mám to železo že kdybych to možná udělal to toho dřeva mojeho pana mistra jestli by to lučiště bylo silný tak jako to železný že bych to sotva natíhnul atd ... jestli by se to z tomu losímu ořechu nehodilo víc z hledista historie nevím jestli v té době když vyráběli lučiště z železa delali i takhdle slabší podle mě se dřív dělal i jen kuše s větší nátahovou silou že na to museli mít různý táhla že se z řželeza dělali jen ty silnější kuše a ze dřeva ručně natahovaný lkuše asi tomu tak i bude nevím .. jestli bych z toho agátu udělal lučiště že bych ho musel natahovat buď těžce rukou nebo nějakým táhlem těžce podle mě dřevěné lučiště by tam pasovalo možná i líp ... taky jde o to jak se mi povedou vyrovnat ramena u toho dřevěnýho lučiště podle toho se pak i rozhodnu jen se ptám ješśtli podle historie víc pasuje dřevo to je vše Very Happy Very Happy zase ty moje slohy no Rolling Eyes
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2014 8:04 am    Předmět: Citovat

D0kt0r napsal:
nemyslim to vubec zle...ale nechtelo by to zalozit zvlastni tema... historicka kuse?


Ehmmm...ani nie..tych tem tykajucich sa historickych kusi je tu dost,strakacov problem je svoje otazky spravne zaradit..tak nape.môze svoje otazky formulovat do tem ako je DREVO,VYROBA KUSE NEPFOFESIONALNE,alebo do temy SOCHA,....strakac,neviem akeho priemeru si mal ten kmen ceresne,ale obecne plati,ten kmen po zrezani nechat susit v kôre,konce,rezy,zatriet lakom,farbou..mne napr.este nic nepokrutilo,zato taka slivka,ci trnka praska jedna radost... Rolling Eyes ...na sochu pouzi z beznych drevin dub,jasen,orech,hrusku,brest,morusu,javor som pouzil na tu potetovanu kolickovku,bolo to take tvrdsie drevo s sg 0.67..alebo pouzi agat..toho je vsade dost,aspon teda tu u nas,je to plevel,takze svedomie prilis netrpi..osobne by som raz chcel zohnat hruskove drevo na sochu..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2014 10:11 pm    Předmět: Citovat

to máš asi pravdu nevím kam to psát tak když píšu o mojí kuši tak sem to zatim napsal sem..
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D0kt0r
Nováček
Nováček


Registrace: 12.9. 2012
Příspěvky: 146
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2014 9:44 pm    Předmět: Citovat

nemyslim to vubec zle...ale nechtelo by to zalozit zvlastni tema... historicka kuse?
_________________
Exomax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2014 6:12 pm    Předmět: Citovat

hmmm.... tak třešeň se mi zkroutila doost masivně po proříznutí vyschlá byla dost kuše by z ní moc bejt nemohla Sad takže scháním jiné nepracující vyschlé dřevo nejlépe z široký fošny nevím jestli so mám vybrat jasan dub nebo javor nebo jilm nejradši bych měl asi jilm ale nevím jak se chová to dřevo ta třešeň mě mrzí ale prej byla blbě rostlá a po nařezání se přispůsobyla a za týden se zkroutila že sem místo roviny měl hokejku.. hrozně to vypadalo když už sem se dal do práce pěkné historické kuše s parožinovým ořechem a ostatníma doprňkama z paroží --> vodítko šípu a ostatní tak nevím co vybrat za dřevo pokud máte někdo návrh na dřevo i jiné napište něco co se nekroutí moc nemění tvary při schnutí a bobtnání a patří mezi pružnější delší dpbu přemýšlým nad těžkým tvrdým dubem co v historii používali pokud víte napište budu rád Very Happy když to vyřeším opravdu nevím co bych dřív vybral.. Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2014 1:05 am    Předmět: Citovat

ach jo fotek se asi nedočkáte.. nemůžu najít kabel na foťák s USB už by to tu bylo kolik dní .. Sad
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 9:02 pm    Předmět: Citovat

mám šikovnýho strejdu .. Very Happy našel mi ten čtyřhran říkal že má poslední je dlouhej až kam .. Very Happy a donesl jsem mu ten paroh.. tak už se to pomalu rýsuje skusím udělat fotky ..z výroby..... a pak někdy to sem po kouskách nahážu ..
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 7:11 am    Předmět: Citovat

strakac...no musis obehat obchody ktorym sa nadava ze hutny material..neviem ako sa to u vas v cr nazyva,ale u nas takto..v zeleziarstvach kupis skrutky,zamku,podlozky,smirgle,nastroje atd...v hutnom materialy pasoviny,jakle,tyce..pasoviny je to co tam potrebujes hladat...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2014 12:45 am    Předmět: Citovat

e e ehmmm... další otázka .... Very Happy kde sehnat čtyřhran 8x8 popřípadě z čeho by se to dalo sehnat heldám i z jakých věcí by se to dalo vzít chci to na páku a tu chci obouchta aby vypadala že je kovaná asi .. a pak přebrousit jen šmirglem .. Very Happy ještě by šla asi 7mm čtyř hran i 9 mm ale to už je možná moc .. spíš 8x8 a 7x7 nevím z čeho to mám vzít jestli víte nějakou věc starou prokouknu v železářství ještě nějaký výrobky třeba něco najdu ... a potřeboval bych to dlouhý 40cm ?? +/- možná by šlo i 35cm .. když by někdo věděl něco tak napište .. klidně i ty výrobky z čeho by to šlo udělat nějak .. Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 5:56 pm    Předmět: Citovat

oravec napsal:
Strakáči točí sa,tu to pekne vidno na 28:50 min, https://www.youtube.com/watch?v=lR0wssl9fWo ,keby sa netočil ale o niečo zasekával asi by sa časom rozklepal,predsa je to len nejaká sila keď sa dá do pohybu. tu na 2:20 zas vidno ako si orech upravuje https://www.youtube.com/watch?v=HagCuGXJgUs .P.S. moj orech sa tiež točí a ako píše Spitamen - za sekundu ho dáš do potrebnej polohy. Inak Spitamen: pekná kuša,tú moju sice známi obdivujú no s tvojou sa nedá porovnať Smile


to sem přesně púotřeboavl se roztočí pak pustíš páku a ono to tam samo skočí .. Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 1:39 pm    Předmět: Citovat

oravec...diki moc.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 11:50 am    Předmět: Citovat

Strakáči točí sa,tu to pekne vidno na 28:50 min, https://www.youtube.com/watch?v=lR0wssl9fWo ,keby sa netočil ale o niečo zasekával asi by sa časom rozklepal,predsa je to len nejaká sila keď sa dá do pohybu. tu na 2:20 zas vidno ako si orech upravuje https://www.youtube.com/watch?v=HagCuGXJgUs .P.S. moj orech sa tiež točí a ako píše Spitamen - za sekundu ho dáš do potrebnej polohy. Inak Spitamen: pekná kuša,tú moju sice známi obdivujú no s tvojou sa nedá porovnať Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 7:07 am    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
strakac..ten orech sa otoci cca o 45 stupnov...do jeho uzamknutia pakou ho môzes uviest tetivou pri natiahnuti kuse,alebo ho prstom zatlacis,tu jeho druhu stranu,ktora sa vysunie nahor a on zapadne do paky..je to zalezitost jednej sekundy...


Eeemhmm..sorry oprava,otoci sa o cca 90 stupnov...orech ti do spravnej polohy,teda do zaistenia pakou môze nasmerovat aj tetiva,ak pri natahu za orech ho pootoci..kedze kusu natahujes pod tupym uhlom,vaha kovovej paky smeruje nadol,v mieste puzdra orechu nahor,teda ti tam orech pekne zablokuje..ja to robim tak..vystrelim,prstom zatlacim na stranu orecha ktora je v puzdre otocena vplyvom vystrelu hore a on pekne zapadne..to pocut aj po zvuku,takze budes vediet ze je to ono.. Wink ako som vravel akcia dat orech do stavu bloku s pakou trva asi jednu sekundu...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2014 12:35 am    Předmět: Citovat

fakt ?? i když tam ten čep nejni ?? zapadne sám ?? často se mi stávalo když tam čep nebyl tak to bylo nějak seklývzhuru nohama že ta zarážka na páku byla nahoře nevim jak se to stalo..ale bylo tot tak ..
možná to bylo tim že sem měl velkou plochu .. toho držáku na tětivu už mám vymyšlenej mechanismus i s pákou myslíte ža na páku je akorát čtyřhran 8mm silný?? a nějak dlouhý to pak naměříím.. páka by měla asi být dlouhá skoro na konec kuše(pažba) tak 5-10 cm né ??zítra mi příde losí korunka Very Happy už se těším až to zku**ím Very Happy Very Happy Very Happy a budu to objednávat znova Very Happy takže by se to mělo zaseknout potom do normální polohy když to šmejknu tětivou tak se to natíhne nu snad to bude dobrý .. asi si udělám prototyp celý ze dřeva ať vím na čem sem.. jako myslím ten mechanismus jako je ten ořech a vanička na ořech pro uchycení.. Very Happy pak sem možná pošlu fotky nákresu Very Happy až bude chuť .. čas by byl.. Very Happy Wink
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2014 11:10 pm    Předmět: Citovat

strakac..ten orech sa otoci cca o 45 stupnov...do jeho uzamknutia pakou ho môzes uviest tetivou pri natiahnuti kuse,alebo ho prstom zatlacis,tu jeho druhu stranu,ktora sa vysunie nahor a on zapadne do paky..je to zalezitost jednej sekundy...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2014 8:44 pm    Předmět: Citovat

ještě bych se zeptal na to jak je ten mechanismus ten váleček při výstřelu pro mě standardní mechynismus .. když se vystřelí tak ten váleček má udělat co ?? .. to mě zajímá zmáčknu spoušť on se buď protočí nebo pootočí a zasekne a je nastavenej k natažení a nebo po výstřelu musím ten roztočenej ořech zase štelovat a pak natáhnout .. u tsarý kuše s železným ořechem sem to měl že se zaseknul po výstřelu udělal co měl jako že se potočí a o tu páku se zaseknul takovým čepem a pak jen stačilo tětivu natáhnoutzatlačit a vrátil se hned teď se ptám že dřív když sem to tam neměl tak tak to normálně byejvá fakt nevim asi mě nechápete asi by to chtělo nakreslit ... Very Happy ty nákresy mechanicmů co jsem vyděl tak nemaji žádnou zarážku o kterou se to zasekne ale nejvíc mě zajímá co pak po výstřelu s válečkem bez zaseknutí udělám a co udělá on, no.. už abych to měl hotový ... asi máte víc zkušeností s tím mechnismem ani nevím jak mu říkat jak se mu vůbec říká tomu tipu.. Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2014 5:56 pm    Předmět: Citovat

tak sem se jich zeptal a odepasli mi že by meli matroš z čeho bych měl přesně váleček co bych chtěl takže bomba ... tak ta kuše snad bude fakt povedená když seženu nesehnatelný skoro .. fakt díky shop přímo pro mě.. Very Happy Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2014 4:10 pm    Předmět: Citovat

fakt díky výběr dobrej i ten plech by se tam našel i ty parohy http://www.jatagan.eu/los/ tady Very Happy a akorát jsou jen 3cm široký ale nějak to tam udělám s tim vymyslím .. díky fakt moc Very Happy Very Happy Very Happy a ani nejsou extra drahý no ..
Shocked
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2014 1:34 pm    Předmět: Citovat

strakac..osobne poznam zial iba jednu int.stranku s takymto tovarom..www.jatagan.eu objednaval som od nich rohove dosticky z vodneho byvola...tie fotky sem potom urcite daj,minimalne ja som velmi zvedavy a rad sa pozriem...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2014 1:17 pm    Předmět: Citovat

a nevíš kde sehnat ten losí paroh ?? ten není takovej dírkatej jako polodutej ?? asi si to psal slovensky že to chce něco pěknýho vybrat z toho parouhu ale už vím z čeho díky moc .. Very Happy to zelezo tam dám to se neboj to tam vyvrtám díru a dám tam kulatinku a tu zbrousím trošku do placičky a pak jak je nahoře v ořechu ten úchyt tětivy a zároveň šipky tak tam se myslím do silnějších kuší dívali taky nějaký kousky železa.. jestli nevíš nějakej krám na netu.. s tim parohem pokoušel jsem se hladat možná přes inzerci od myslivců třeba něco budou mít ale kdybys něco věděl tak mi sem hoď odkaz.. díky Very Happy Wink a ještě jedna otázka jestli někdo neví kde by se dalo sehnat 3mm silný proužek plechu tak 10 x 4 nebo 5cm 2ks hledal sem ale jako přímo obchod sem nenašel a jen do 0,5 a i 1mm byly naprodej obrovské desky ..kdyžby někdo věděl tak klidně sem hoďte odkaz budu rád budu to dávat okolo toho ořechu z boků.. aby když by se tam něco v mechanismu stalo vyndám z boku ten plech a vymněním vyndám ,... a vyvrtám n míru přesně vrtačkou pro usazení toho ořechu a bude tam krásně sedět... kdyžbych to měl dlabat dlátem nebylo by to přesný no ještě uvidím jak by se dalo vyhnout tomu plechu ... jedině pak ještě mě napadá vkládací mechanismus což by nebylo špatný možná to tak udělám ještě to rozmyslím zase tak ta kuše silná nejni že by to muselo bejt nějak extra dělaný ... Very Happy vymyslím ten vkládací mechanismus jinak co si o tom myslíte ...... můžete napsat co je na tom špatně rád se poučím když sem se rozhodnul dělat pěknou kuši asi jí i vazdobím nějak že do toho něco vyreju dlátem tak ať je to pěkně historicky .. výroba bude sice ne postrau ale chci to udělat fat hezky a je mi jedno kdy jí dokončím těším se až bude hotová mám vymyšlený i nový tvar můžu pak přihodit fotky z výroby .. bude z třešňového dřeva krásnýho .. Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 2:52 pm    Předmět: Citovat

strakac..skôr si to mohol hodit do vlakna vyroba kuse,ale nevadi,no.. Very Happy,ja so ti to pisal uz davnejsie,preto sa budem opakovat..ak to chces ponat z historickeho hladiska,tak pouzi losi paroh..v mieste kontaktu orecha s pakou je dobre vlepit kovovu dosticku,aby sa ti ten paroh tlakom kovu nenicil...ten paroh by nemal byt velmi porovity..ja som dokoncil pred tyzdnom tiez jednu kusu s orechovym zamkom,ale som pouzil takisto kovovy orech,kedze v case vyroby som vhodny paroh na jatagane nenasiel..fotky dodam do vlakna snad v nedelu,nieje to silna kusa,taka lightka,ale na 8m prerazila sipka 8mm hrubu dosku,takze na take lahke tercovky bude ok...mal som k tej kusi pripravene kompozitne luciste jelenie slachy-agat-bambus,ale mi ta to luciste spadlo 50kg zavazie,tak ho to bohuzial ponicilo.. Twisted Evil Evil or Very Mad
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 12:58 am    Předmět: Citovat

potřeboval bych poradit nevím do jakého vlákny to dát .. týká se to má kuše tak to píšu sem.. máte někdo zkušenosti s historickýma kušema ořech se prý dělával z něčeho jako je parožina nebo kost nebo nevím co jinýho podobnýho za materiál nevíte přesně co v té historii nejčastěji měli a mělo to nějakou větší pevnost ten ořech . díky .. potřeboval bych kousek aby byl velký 4cm průměr válečku a výška válečku aby bylo podobný průměru => 4cm.. Very Happy vaše návrhy.. kdyžtam nějaké video atd budu rád mám železný ale to nejni historicky ono .. Smile
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2014 10:48 pm    Předmět: Citovat

páči sa mi tvoja reakcia, som rád že sa neurážaš ale konštruktívne rozmýšlaš

...som si tiež myslel, že sa mi niektoré veci nikdy nemôžu stať a stali sa - hlavne pri takom niečom, ako opisuje Scootr - keď tvoju pozornosť na chvíľu odpúta niečo iné... našťastie sa nikdy nič zlé nestalo ale mohlo sa; poučil som sa, dúfam...

streľba cez puškohľad/kušohľad je osobitne záludná, lebo čumíš do rúrky a nevidíš nič okolo; nie každý dokáže pozerať aj voľným okom okolo optiky, lebo má z toho zmätok v hlave kvôli rozdielnému zobrazeniu vzhľadom na optické vlastnosti puško/kušohľadu (zväčšenie, priblíženie); preto na niektorých spoločných polovačkách zakazujú použitie puškohľadu (môže sa len kolimátor so zobrazením 1:1)

rovnako si všetci myslíme, že nám sa nič nemôže stať keď šoférujeme - a stačí pár blbých drobných okolností, ktoré sa zbehnú súčasne a...

nie, neprestanem strieľať ani šoférovať, ale snažím sa čo najviac predvídať (dá sa aj pri ostrej streľbe aj pri rýchlej jazde) Wink
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2014 10:52 am    Předmět: Citovat

jo jo chlapi, jeden nikdy neví, budu střílet proti kopci a budu mít klid na duši.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2014 10:35 am    Předmět: Citovat

Se mi to stalo s kočkou... zahleděnej do optiky už mačkám spoušť a nekontroloval jsem okolo nic.. najednou číča skočila po stínu ze šípu.. a málem jí taky měla...
hele ono i když tam nikdo nechodí .. tak se najde nějakej blbec kterej si řekne hele kytička a je to ..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2014 10:34 am    Předmět: Citovat

tabulu tvrdeneho polystyrenu o rozmeroch 1.5m krat 1.5m omotaj poriadne foliou na palety,a daj to za terc..je to lahke na prenosy,nehnije to a pokial das slusnu vrstvu folie,zastavi to sip...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2014 10:29 am    Předmět: Citovat

to Matrix 380: No plně s tebou souhlasím, pak mi to taky došlo. musím střílet kolmo na směr kterým je ta fotka, je to sice mírně dokopce ale po cca 80 metrech je vysoký val a na něm les. Jakože na té fotce pod těmi stromy je taky malý val, ale má tak půl metru, takže by to bylo blbé. Žiju ale na vesnici a toto je pastvina pro krávy. Kolem mého baráku jsou samé chatky a nežijou tam lidi natrvalo, takže je strašně malá pravděpodobnost, že by tam někdo šel. (ale máš pravdu náhoda je blbec).
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2014 10:03 am    Předmět: Citovat

...no a keď už o tej bezpečnosti hovoríš, na poslednej fotke čo si dal máš terčovnicu pred stromami - to by som neriskoval, mal by si mať krytú strelu terénom , alebo dobrý výhľad za predpokladané miesto dopadu
poza stromy ti niekto príde keď to budeš najmenej čakať...
inak pekná kuša, nech funguje Wink
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Další
Strana 4 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.