Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

šíp alebo šipky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 31, 32, 33  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 7:31 pm    Předmět: Citovat

Nu, takže aby som urobil tomu čo tu nepatrí koniec,tak dnes Shocked ano sobotu prifrčal kuriér a https://picasaweb.google.com/Tecumseh68/DropBox#6092369960210992930
už som sa nemohol dočkaľť sunny angel8 troška som prevážil 410-413 grainov myslím,že hodne slušné..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 7:07 pm    Předmět: Citovat

Dovoľte, aby som aj ja pridal zopár poznámok k myšlienke postaviť doma Talismana.
Keď som prvý krát videl toto dielo, zapáčila sa mi kompaktnosť oproti napr. Exomaxu. Ale ako som premýšľal nad mechanikou, čím ďalej sa mi to zdalo komplikovanejšie a ťažkopádnejšie toto riešenie. Výrobca udáva, že pružina je stláčaná silou vyše dvoch ton! Ramená sú kovové, asi dural, ale aj tak dosť hmotné na to, aby aby mali vysokú hybnosť a vytvárali obrovskú zotrvačnú silu, ktorú asi neodoberie všetku šíp a bude sa musieť rozložiť v tetive a v čapoch. Nároky na konštrukciu , presnosť a správnu voľbu materiáov budú veľmi vysoké a ja osobne by som sa bál ísť do stavby tejto kuše. Príliš veľa práce , vynaložených prostriedkov s neistým koncom.

Ale samozrejme budem fandiť každému, kto sa na túto cestu vyberie. A ak sa na túto cestu vyberieš, dúfam, že nás budeš priebežne informovať a ja osobne rád poradím pokiaľ o to budeš mať záujem a budem vedieť.Very Happy

Tiež si myslím, že v tejto fáze ešte šípy nemusíš riešiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 5:40 pm    Předmět: Citovat

Kořen- protože je to důležité pro tvorbu kuše. stejné jako když budeš říkat proč řešíš kola u auta když nemáš kastli.

Přesunul jsem se do jiného tématu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 4:18 pm    Předmět: Citovat

skritek: ano máš pravdu, NEchápu na co ti je teď potřeba info o šípu, když teprve konstruuješ kuši. Tady budu zase rád já, když mě poučíš, na co ti tyto informace jako FOC, hmotnost šípu a délka šípu jsou při konstruování kuše? Vhodný šíp přece řešíš až na konci.
Pružina se mi nezdá jako vhodný nápad, protože se to bude po výstřelu chvilku třást, bude to mít špatný vliv na tětivu, protože než se to ustálí tak se vlákna ještě několikrát natáhnou a smrštijou (dle mého mnohem vícekrát než u reflexu). Dále to bude mít špatný vliv na čepy, na kterých budou uložené ramena. Při takové síle a rychlosti si myslím, že budeš muset propočítat i materiál čepů, uložení čepů a a materiál ramen. Moc měkká slitina se ti zbortí a následně bude o dost horší pocit ze střelby, navíc bude daleko méně přesná. Moc pevný a křehký materiál se může těmi rázy rozlomit atd...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 3:40 pm    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/user/TalismanCrossbowsUK/videos

tady máš odkaz na talismana v akci
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 3:40 pm    Předmět: Citovat

šíp budeš potřebovat opravdu brutálně těžký cca 1000-1100grn
zvuk opravdu nebudě nikdo spojovat s výstřelem z kuše. Kuše se mi nezamlouvá a osobně bych jí chtěl pouze jako hezkou dekoraci ale ne jako kuši na domácí střílení...
pokud už máš nějakej náčrt tak do dej někam ať se mohu na to podívat..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 3:30 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:
No jednak nechápu proč tady plašíš o šípech, když jdeš vyrábět kuši. Další věc je, udělej si kuši jakou chceš, ale střílej si s ní sám, a nepůjčuj ji nikomu dalšímu, protože riziko dostat přes tlamu ať už ulomeným ramenem nebo prasklou tětivou je v tomto případě celkem velké. Mysli na věc, která neodmyslitelně patří k lučišti a to je tětiva. Je to celkem velká síla té pružiny a tětiva by mohla být jedním ze slabých článků. Mysli taky na to, jak se bude kuše chovat po výstřelu. Doporučuji shlédnout nějaké slow motion video, na kterém ukazují jak se chovají ramena kuší ať už kladkových a nebo reflexních. Pružinu nevidím jako ideální nápad...

jinak už všichni víme, že rozumíš autům, tak už to psát nemusíš. Ve čtyřech z tvých osmi příspěvků je zmínka o autech a každému je to úplně jedno...
plácám o šípech protože potřebuju informace což evidentně ty nechápeš. myslím že nemusíš mít strach s mnou vyrobenou kuši (pokud vůbec nějakou vyrobím) ty střílet určitě nebudeš. pružina je sice silná ale je to přes páku takže výsledná síla je pořád jen 150-250lbs. Se slow motion to určitě není špatný nápad děkuji za radu. Přesně o tomto jsem psal PROČ nevidíš pružinu jako dobrý nápad? netvrdím že je, rád se nechám poučit ale že si někdo něco myslí že to nebude fungovat jsem už zažil mockrát a hele ono to fungovalo. Abych v dalším příspěvku nepsal o něčem co je každému úplně jedno tak bohužel bez přikladu a ještě jednou se tobě a všem omlouvám že jsem se nechal unést a zatěžoval vás tím co vás nezajímá. kdyby se dali příspěvky promazat smazal bych to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 2:44 pm    Předmět: Citovat

No jednak nechápu proč tady plašíš o šípech, když jdeš vyrábět kuši. Další věc je, udělej si kuši jakou chceš, ale střílej si s ní sám, a nepůjčuj ji nikomu dalšímu, protože riziko dostat přes tlamu ať už ulomeným ramenem nebo prasklou tětivou je v tomto případě celkem velké. Mysli na věc, která neodmyslitelně patří k lučišti a to je tětiva. Je to celkem velká síla té pružiny a tětiva by mohla být jedním ze slabých článků. Mysli taky na to, jak se bude kuše chovat po výstřelu. Doporučuji shlédnout nějaké slow motion video, na kterém ukazují jak se chovají ramena kuší ať už kladkových a nebo reflexních. Pružinu nevidím jako ideální nápad...

jinak už všichni víme, že rozumíš autům, tak už to psát nemusíš. Ve čtyřech z tvých osmi příspěvků je zmínka o autech a každému je to úplně jedno...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 1:59 pm    Předmět: Citovat

dekuju koukl jsem a už vím sice jen teoreticky ale to mi zatím stačí praxe bude snad časem.

no já bych chtěl jít spíš touto cestou Very Happy

http://crossbowchannel.com/News/News_Talisman%20Mantis.htm

tak a teď čekám na kritiku Very Happy . Jenom dopředu říkám že bez nějakého rozumného důvodu mi nepište "to je hloupost" "to nebude fungovat" neříkám že si rád nenechám poradit ale bez důvodu proč to nebude fungovat to pro mě nemá žádnou váhu. A taky vzhledem k času který mám mi to bude chvíli trvat ale vzhledem že jsem člověk chlubivý tak určitě dám vědět jak to vypadá. Včera jsem chvíli začal kreslit a počítat a pro sílu 150lbs budu potřebovat pružinu (pružiny) o síle 3280N a při stlačení pružiny 28mm se tětiva se bude pohybovat po dráze 322mm. A protože bych chtěl sílu kolem 250lbs budu muset dat pružiny o sile 5430N což je sila přes půl tuny to je jak pero z velkého auta Very Happy Very Happy no bude to legrace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 11:56 am    Předmět: Citovat

skritku...hod do you tube front of center arrow a hladaj tam video od eastonu..chlapik tam vysvetluje a ukazuje vypocet taziska sipu,v poslednej tretine to mas aj nakreslene..pochopis to v priebehu par sekund,je to velmi jednoduche...ides vyrabat modernu kusu?fandim ti a drzim palce,pretoze ak nemas cas studovat,ono ani toho nieje moc,tak musis dvakrat viac rozmyslat..specialne ti drzim palce pri vyrobe lucista.. Wink ...pokial uznas za vhodne,tak potom postni sem niekde svoje vyrobne kroky,ako postupujes,nie technologiu,ta nech ostane tvojim tajomstvom,ale asi tak ze"tu mam vyrobenu pazbu,kuknite sa na nu"...tie fotky som este nevidel,az sa v priebehu dna dostanem ku kompu,tak popozeram...inak az budes blizsie konkretizovat svoje kroky k vyrobe,tak to postuj do vlakna vyroba kuse neprofesionalne...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 11:24 am    Předmět: Citovat

jinak tady je ukázka mé práce na autech první fotka jak jsem auto koupil

http://skritekcrx.rajce.idnes.cz/Capri/#capri1.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 11:19 am    Předmět: Citovat

Ano tětiva má za sebou tak 400 výstřelů a NIKDY ani po koupi jsem s ní nic nedělal že se má tětiva voskovat jsem zjistil asi před týdnem Embarassed Embarassed Embarassed

Abych mohl študovat musím mít počítač, internet a čas a kombinace těchto 3 věcí není. buď mám čas nebo internet. Když jsem na dílně nemám internet a když jsem konečně doma radši se věnuju dcerce. Za další mi trošku děla problém slovenština takže musím víc přemýšlet a čtení a získávání informací o věcech o kterých ABSOLUTNĚ NIC NEVÍM trvá díl.
Též nechápu hloupé otázky kolem aut které jsou pro mě naprosto samozřejmé a říkám si jak se na to může někdo ptát. Za další já to vyrábět celé nebudu pouze to navrhnu nakreslím ale vyrobí to stroj a já to pak sestrojím dohromady.

tvé rady jsou pro mě užitečné jen nechápu proč musím vše psát 5x a pak po tom co mi vynadáš že nemám čas (ani chuť) číst 23 stránek když základní odpovědi na mojich pár dotazů zabere možná míň slov než které si doteď napsal.

Ok tedy přepočet už vím
lehčí šíp míň klesá tedy doletí dál
delší šíp znamená lepší stabilitu

k čemu je tedy těžší šíp JEŠTĚ dobrej kromě lovu a předání energie

těžiště tedy zkusím nastudovat z posledních příspěvků. Dekuji moc a ač je v mé odpovědi cítit ironie vážím si vašich informací
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 10:46 am    Předmět: Citovat

Pre boha to čo tam trčí za chlpy,to je hádam nie tetiva taká strapatá Shocked ,človeče chceš stráviť desiatky hodín výrobou kuše a nemáš čas na štúdim informácií to sa na to radšej vyser Wink ľahší šíp neletí viac rovno akurát pomalšie klesá,ťažší šíp nieje len na lov,10" a 22" bude veľký rozdiel 22" bude oveľa stabilnejší o ťažisku sa tu písalo teraz v posledných dvoch dňoch Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 10:18 am    Předmět: Citovat

http://skritekcrx.rajce.idnes.cz/vsechno_mozny#2014-12-1308.39.58.jpg

odkaz na fotku kuše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 10:12 am    Předmět: Citovat

Jaká je to kuš nevím a ani sem neumím vložit fotku tak jsem nahrál fotky na rajče.

Dobře přestanu chodit kolem horké kaše. Chci si vyrobit kuš sám a kdo mě zná dělám vše na max (hlavně většinou dělám věci co se vymykají běžným standardům) . Jenže jak jsem psal rozumím autům a abych mohl něco navrhnout potřebuju informace ALE díky mé práci která mi zabírá hodně času nezbývá mi čas študovat informace proto jsem se obrátil sem abych dostal potřebné informace

něco už jsem díky vašim odpovědím získal - přepočet gram/ grain
že spin mě nemusí zajímat
A jestli jsem to dobře pochopil tak lehčí šíp letí víc rovně a neklesá tedy terčová střelba a těžší šíp je akorát na lov

ještě by mě zajímalo to těžiště logicky mi vychází ve předu když říkáte dej těžší hrot

pak na co má vliv délka šípu nebo je to jen o hmotnosti. teoreticky když dám stejně těžký šíp 10" a 22" bude v tom nějaký rozdíl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 1:51 am    Předmět: Citovat

niekedy v minulosti sme niekde riesili tie taiwanske kuse..odlietavanie a praskanie koncoviek lucista,ci tetivy..ja neviem ci to mozno prirovnat k jeho pripadu,pretoze ani nevieme o akej kusi je tu vlastne rec..ak je kusa problemova,tak lahkym sipom sa skôr dopracujes k problemom..ak teda,no...je jedno aku ma hodnotu,ide v konecnom dôsledku o bezpecnost..aj primitivna zbran ako je vrhaci nôz,zle hodeny a odrazeny dokaze narobit paseku=skusenost na vlastnom telicku.. Wink ..osobne sa k tejto debate uz nebudem vyjadrovat,ved ani nepozname predmet debaty.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 11:52 pm    Předmět: Citovat

Wink pri tých lacnejších 150lb kušiach, čo majú lučište z jedného kusa sklolaminátu by som fakt neriešil hmotnosť - väčšinou k nim dávajú 14 až 16 palcové hliníkové šípy, ktoré z praktických dôvodov treba rýchlo nahradiť karbonovými, ktoré sú iste ľahšie; treba zvoliť rozumnú dĺžku, kludne pôvodnú prípadne pridať trocha dĺžky čo ale v prípade karbónu čo sa hmotnosti týka aj tak nič nezachráni...
tie kuše nie sú tak citlivé na úbytok hmotnosti a keby sa aj skôr to lučište odporučilo, o nič tak hrozne hodnotné majiteľ nepríde; no ak sa ktosi veľmi bojí, opakujem, ťažší hrot alebo šípy karbon-hliníkové a je po obavách...ale sú to zbytočné obavy, tie kušky nie sú tak citlivé na úbytok hmotnosti z dôvodu zmeny materiálu šípu...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 7:44 pm    Předmět: Citovat

to co kusi slusi a svedci mozno spoznat podla zvuku...osobne som zo svojho exomaxa vypustil 350 grainovy sip asi tolko krat,ze to spocitam na prstoch jednej ruky Wink ..kuska kvili a place a skripe zubami...kto ma ako tak vycibreny sluch,môze bezpecne zhodnotit aku municiu zalozit...zalozte 480 grainovy sip a potom postupne lahsie a stupnica db pre kuse je na svete... Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 7:31 pm    Předmět: Citovat

v jednoduchosti povedane,pod 350 grain by som nesiel...udaj 2.2-2.4 grain na lib.som myslel skôr ako hrubo orientacny...cim je kusa ako taka horsej akosti,tym menej by som siel pod tych 350 grain...excalibur je firma ktora na rozdiel od mnohych inych,nizkorozpoctovych praktikuje aj testy,cize najnizsiu moznu zataz na laminat maju urcite vypocitanu..pokial to plati pre kuse s kvalitnym laminatom,pre kuse s tym menej kvalitnym to nebude ine..prave naopak...ale pod 350 grain by som urcite nesiel...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 2:01 pm    Předmět: Citovat

ešte jednu jednoduchšiu radu - používaj rovnaké šípy alebo ťažšie ako boli origo pri kuši; pri lacnejšej kuši čo je väčšina tých 150 lb, by som sa nebál prejsť z priloženého hliníka na ľahší karbón pri zachovaní dĺžky šípu; ja to tak mám a nemám problém; no keby si sa veľmi bál, že šíp je moc ľahký oproti pôvodnému (hliníkovému), daj ťažší hrot a je vybavené;
ak časom nadobudneš nejakú vyššiu kvalitu, zásadne nepoužívaj ľahšie šípy ako doporučil výrobca
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2014 12:30 am    Předmět: Citovat

mozno by bolo pre zaciatok dobre,aby si uviedol aku kusu vlastne mas..nazov kuse,ak vies udaje o doporucenej dlzke sipu pre nu,dlzka natahu a pod.kazdy laminat ma ine vlastnosti...to co znesie jeden,nemusi druhy...napr.u excalibrov je minimum vahy 350 grain..a to je uvedene ako pri 150 librovej kusi,tak aj pri 260 librovej..z toho sa da usudit cosi o stave laminatu..ak by som ti to mal povedat po sedliacky,tak pokial by ti kusa dala 10 vystrelov za sebou naprazdno a neposkodila sa,mohol by si kludne pouzit aj lahke sipy,napr.o vahe 280 grain..toto s vystrelom bez sipu samozrejme neskusaj..pouzi 24 gramovy sip,tym zariadenie urcite nepokazis,pokial ti nejde o to nahnat co najväcsiu rychlost,ako je to medzi niektorymi strelcami trendom..straty u mechan.zbraniach su velke,nevyuzite energie,preto je pre nich ziaduce odobrat co najväcsie mnozstvo energie vahou sipu,aby ostalo co najmänej tej pozostatkovej,skodlivej..u kusiach to plati duplovane,kusa ma vysoky tah a kratke ramena ,miera vibracii na cm stvorcovy je vyssia ako u mech.zbrane s rozpätim 2m,napr....riad sa v rozmedzi 2.2-2.4 grainu na libru natahu..to bude tvoja vaha sipu..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 10:53 pm    Předmět: Citovat

ok přečtu to cele ještě by mě tedy alespoň zajímalo váha/ na silu nátahu lučiště abych mohl řešit jak těžký šíp musím mít. Kdybych čistě teoreticky koupil 225lbs asi budu muset dat těžší šíp než mám teď na 150lbs podle čeho se to počítá nebo jak? dekuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 10:40 pm    Předmět: Citovat

skritek napsal:
Tecumseh napsal:
A keby si si takto prečítal toto vlákno čo by sa Ti stalo?


přečetl jsem 10 stránek dozvěděl jsem se ze věci z kuše.cz jsou na ho... který šíp je podle každého nejlepší jak se trhaj letky čím je lepíte ale ani na jednu otázku na kterou jsem se ptal jsem odpověď nedostal ba prave na opak slovo spin se tam vyskytlo celkem dostkrát ale ještě vědet co to znamená. no nic děkuju alespoň zaze jsi me slušně poslal do pr... na konkurenčním foru mě nenechali ani dotaz napsat prý příspěvky nováčků musí schvalovat a můj dotaz asi neprošel.

Mal si prečítať celé je to tu síce neprehľadné,ale dá sa tu hodne dohľadať.
Spin u kuše nemusíš riešiť týka skôr luku a je to priehyb šípu .Váha a ťažisko sa tu zrovna rieši ak si si nevšimol,časť je vo vlákne Matrix ,1gram je 15.4323584 grainov stačí ? Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 9:44 pm    Předmět: Citovat

Matrix 380 - Ja si tiež myslím, že ak už mám byť mimo limit FOC, tak radšej nech je väčšie /ťažší hrot/.
Na lovecké vzdialenosti max 40 - 50m to asi nebude mať výrazný vplyv na presnosť.
Spomínal si, že pre lov ťažšej zvery je vhodnejší ťažký hrot. Ja by som doporučoval ťažší hrot, ale aj ťažší šíp / vyššie gpi /. Zachováme priaznivé FOC a ťažší šíp asi odoberie viac energie z lučišťa.

Pri lukoch sa empiricky stanovila váha šípu pre terčovú strelbu 5 - 8 gr /lb na lov až nad 10 gr/lb .
Pri kušiach toto pravidlo nefunguje, pre Maxa vychádza 2250 gr !
Je to logické, účinnosť lukov je vyššia, ak berieme do úvahy energiu šípu na libru náťahovej sily.

Pre porovnanie:
Kladkový luk 70 lb udelí 350 gr šípu rýchlosť cca 330 FPS
Nový EXC. Micro 270 lb udelí 350 gr šípu ťiež 335 FPS

Čiže aj luk aj kuša udelia šípu rovnakú energiu, luk pri sile 70lb a kuša 270lb !

Lovecký šíp pre luk = 10gr x 70 lb = 700 gr , a tiež pre kuše Max. , Matrix , Micro obecne pre kuše nad 200 lb.

Ja používam šípy 400 - 425 gr. prepočet cez luk 425:70= 6 . Čiže mi vychádza 6gr na libru, t.j. ideálny šíp pre terčovú strelbu, ale ľahlý pre lov!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 9:41 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
A keby si si takto prečítal toto vlákno čo by sa Ti stalo?


přečetl jsem 10 stránek dozvěděl jsem se ze věci z kuše.cz jsou na ho... který šíp je podle každého nejlepší jak se trhaj letky čím je lepíte ale ani na jednu otázku na kterou jsem se ptal jsem odpověď nedostal ba prave na opak slovo spin se tam vyskytlo celkem dostkrát ale ještě vědet co to znamená. no nic děkuju alespoň zaze jsi me slušně poslal do pr... na konkurenčním foru mě nenechali ani dotaz napsat prý příspěvky nováčků musí schvalovat a můj dotaz asi neprošel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 8:27 pm    Předmět: Citovat

A keby si si takto prečítal toto vlákno čo by sa Ti stalo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
skritek
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2014
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 7:58 pm    Předmět: Citovat

Ahojte

Jsem Úplný nováček mám sice kuš (obyčejnou levnou )uz asi 5 let za tu dobu jsem zničil asi 20 šípů no většinou jsem s nima střílel do aut (vraků -pohybuju se hodně kolem aut) a do tvrdých materiálu, ale teď mě to zase celkem chytlo a protože mě baví věci si dělat podle sebe, potřebuju pochopit princip bohužel hledat informace hodiny a hodiny to časově nezvládám ani náhodou. Mohl by mi prosím někdo vysvětli věci kolem šípů? Konkrétně váha.... je lepší lehkej - težkej šíp , kde má být těžiště jestli uprostřed nebo víc vepředu a na co má změna vliv. Někde jsem četl že na každou lbs tahu kuše musí být nějaká minimální hmotnost šípu ale když jsem šíp zvážil tak mi to vůbec nevycházelo (kuš 150 lbs a šíp 14" 20g ) napadlo mě koupit silnější lučiště ale pak jak těžký šíp? Na co má vliv délka šípu nebo je délka jen kuli hmotnosti. Jaký by byl rozdíl při 22" nebo 14" při stejné váze (čistě teoreticky) . Co je spin? co označuje a na co má vliv? a jaký je přepočet gramů /grain.

No asi mě pošlete někam ale kdyby to nebylo do pr....ale třeba nějaký ČESKÝ odkaz alespoň za to bych byl vděčný

třeba bych dokázal poradit zase já vám s autama pohybuju se kolem Hond Land roveru a Offroadu celkove Děkuju Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 7:47 pm    Předmět: Citovat

Ešte k tomu že viac gpi viac karbonu,skôr by som povedal,že bude hrubšia stena trubky,bolo by to presnejšie,ale zasa odolnosť závisí hodne od kvality karbonu,môže mať hustejšie prepletané vlákna atd.Čo sa týka dopadovej energie tú nieje problém doladiť ostatními komponentami na šipe hlavne hrotom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 7:36 pm    Předmět: Citovat

A je to aj užitočná vec keď chceš skracovať šípy vieš si pekne vyrátať výslednú váhu šípu ktorú chceš dosiahnuť a to veľmi presne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2014 3:32 pm    Předmět: Citovat

Z tématu Excalibur Matrix:


Scootr napsal:
večer si tuhle debatu přečtu pořádně...ale ...
co přesně je 10,5 gpi a 11,3 gpi. na šípu a která hodnota je lepší? Jsou i jiné hodnoty? Jak tato hodnota ovlivňuje vlastnost šípu?


gpi = grain per inch = grainů na palec.

V čem je který číslo lepší? To záleží na potřebě. Víc gpi je lepší k lovu, kvůli větší dopadové energii. Šíp bude stabilnější vůči poryvům větru. Bude ale dříve klesat.

Rozdíl 11,3 a 10,5 je hovno nic. Na dvaceti palcovým šípu to dělá 16 grainů. Možná ještě další plus by bylo v tom, že šíp s 11,3 gpi bude mít více karbonu a tudíž by mohl být odolnější...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 31, 32, 33  Další
Strana 11 z 33

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.