Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

poraďte jaký luk koupit
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 11:47 pm    Předmět: Citovat

Ak ti tam narve Arni cocobolo , zebrano , a este nieco ine a exoticke , tak cena tiez stupne. Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 11:34 pm    Předmět: Citovat

Arni napsal:
..Border je dost pěknej a kvalitní luk, ale taky jsem tu měl borce, kterému dva praskly a to nejvyšší modely....


Tento týden jsem dokomunikoval se Sidem Ballem (majitell firmy Border) na téma sportovní longbow a jeho ceny a poštovné do Prahy. Bohužel tedy vím, co mě čeká, pokud ty "nezkrotíš" dřevo a karbon.
Celkem případný mi přišel luk Griffon: http://www.borderbows.com/working/products/semi/griffon.html
a ještě s tím názvem budu bojovat Very Happy ale Harrier se bude lépe držet a podle Sida je stabilnější: http://www.borderbows.com/working/products/semi/harrier.html
http://www.bueogpil.dk/index.php?name=News&file=article&sid=40&theme=Printer
Nicméně určitě počkám, jak dopadne výroba ve Vrchlabí! Takhle vypadá madlo Harrieru z Cocobola:

_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 10:54 pm    Předmět: Citovat

Kedysi si Miso zavidel , ze byvam nedaleko od Grozera, aled zacinam pomaly zavidiet tebe , ze byvas nedaleko od Arniho. Celkom sa mi paci , ako sa snazi s novymi lukmi a urcite by som bol u neho casto na pokec... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 10:27 pm    Předmět: Citovat

Viděl bych problém i tak, že dřevolaminát má pevnostní meze. Když se zkracuje lučiště, buďto za to platíme délkou nátahu, nebo se musí udělat deflex a to zase luk ztrácí švih. Jednou jsem donutil pana Hadaše, aby mi udělal luk s délkou podle mých představ. Luk jsem několikrát přetrhl, ačkoli jsem zkrátil nátah na minimum.
V blbých lucích jsem už utopil několik desítek tisíc a vím, že blbý luk už nechci, i kdyby byl za odvoz.
Můj sen je samozřejmě luk kratší než metr s dostřelem přez půl kilometru, ale zatím se spokojím s pohodlnými 250 metry, raději 300m Laughing
Arni je schopen udělat luk, jehož délka mne neuráží, velice stabilní, s dlouhým nátahem a nátahovou silou, která je komfortní- pro mne je ideální 60-70 liber. Silnější je nesmysl, protože ho tady na nic nepoužiji.
Měl jsem v ruce 7Oliber basic Crimean a 120 liber Turkish TRH od Grozera a nevyhovovaly mi. Ta 70 měla nátah kratší než 28 palců(takže nevím, jak to změřil) a 120 se chovala při nátahu jako LB.
Takže zatím mne uspokojil jenom Arni a Kýzl, přičemž Arni je ochotný dělat designové pokusy a zatím má lidové ceny, kdy cena neodpovídá kvalitě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Gung-do sa pohybuju okolo 128cm a myslim , že aj "Havran" tsk nejak, takze nie si od neho moc daleko. Cool
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 7:03 pm    Předmět: Citovat

Zdarec všeci.
Je tu debata o Hawranech a Hanušich ( měl jsem pocit "Jardo", že jsme si tykali) tak je pravda, že není udaná délka u mého luku "Taté" je to neclé 53"Hawran udávají 48, ale schválně to zítra na závodech u někoho přeměřím myslím, že je to o něco víc. Každopádně je to jedno nehodlám soutěžit za "luk ještě kratší" spíše mě baví luky pohodlné, přesné, rychlé, krásné..... Mé stránky mají jistě ještě hodně nedostatků. Brzy se to už zlepší budou nové fotky nové informace a hlavně taky nové modely. Kdo bude zítra na 3D maratonu tak pár novinek zkoukne např. Taté II. Taky byla řeč o mém nátahu. Ten se měří po přední hranu luku a díky odlyšné konstrukci je rozdíl u Waope a Taté 2" konkrétně 29 a 27" dobře je to vidět na mojich stránkách kde mám nátah se stejným šípem... Co se týká rychlostí ta je zásadně odlyšná podle váhy šípu resp. gr./lb, takže u Taté 55lb od 180 s dřevem po 216 ftp s karbonem....
Co se týká kvality luků z USA tak některýma jsem byl vyloženě zklamán konkrétně Bear, ale je dost možné, že to byla náhoda... Border je dost pěknej a kvalitní luk, ale taky jsem tu měl borce, kterému dva praskly a to nejvyšší modely. Říka se, že jen ten kdo nic nedělá nic nepokazí... Ono taky záleží kdo má luk v ruce. Je dost lidí, kteří hledají chyby všude jinde jenom ne u sebe.
Tak kdo jede zítra na závody tak se těším, bude to větrná a mrazivá střílečka. "To abych si vzal TEPLÉ PRÁDLO" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Máš pravdu, co dosáhne 180 ftps je naprosto super. Co je výš je zajimavé ale nakonec to je vždy problém šípu protože luk může být rychlý ale šíp nepřevezme tolik energie takže to skončí v luku a je pravděpodobnost že to časem prdne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 10:07 am    Předmět: Citovat

Niktorí Amíci už dokážu urobiť placaté celodrevo 180 fps. To hreje v ruke parádne.
Podľa mňa aj tak nieje rýchlosť prvoradá, ide hlavne o dobrý pocit a presnosť. salute
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 9:21 am    Předmět: Citovat

Mantis...Border dělá velmi dobré reflexní luky. Tuším že jsou nejrychlejší v Evrope ale to bych lhal. Všimni si jenom ramen těchto luků. Další v Evropě je Stegmeyer..potom dlouho nic.Tak pokud ti není líto peněz a máš pocit že se chceš střílení věnovat déle než jen náhodně určitě se ti to vyplatí. Nějaký 45 liberní recurve ti bude stačit.
Za 700 Euro v německu prodávají luky co dělají čeští lukaří v okolí Chebu pro němce za 150 Euro. A to to dělají obyčejní stoláří kteří o luku vědí houby ale kus je kus. Kvalita velmi, velmi rozdílná.
Takže luk od Bordera má podstatně větší hodnotu. To je jen můj názor.

Kdysi jsem taky slintal nad Bearem protože nic jiného jsem neznal. Ale všechny tyto luky Bear. Martin, Tomahawk, Samick, Ragim jsou dělány na CNC strojích. Napíši to hloupě ale jak je vemeš do ruky tak cítíš jak jsou studené - bez duše. Custom luk poznáš po slepu ten tě v ruce hřeje. Trocha meditace na závěr Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 8:51 am    Předmět: Citovat

No Myso v době kdy se jestě tady ti střelci prohaněli v kamaších a meditovali na Schermu o lukostřelbě, což znamená před léty mně jarda Petřina psal včetně fotek, že dělal nějaké reflexní celodřevo a přiblížil se hranici 200 ftps a tuším, že měl v úmyslu tuto hranici překonat. Ten email rozhodně nenajdu a tak za to ruku do ohně dávat nebudu. Ale bylo to celodřevo. takže si můžeš pomalu šít nový kostým Laughing

Za další porovnáváš tady dva luky "Havrana" a luk od Hanuše. Taky by jsi měl napsat že jeden luk je tak dlouhý a druhý je tak dlouhý. Je totiž rozdíl jestli je luk o 2 palce delší nebo ktratší a to jak v nátahové křivce, stabilitě tak výstřelovém pocitu. Pokud vím tak Hanuš dělá luky které jsou podstatně delší jelikož on osobně má nátah kolem 30 palců . aspoń jsem se tady nikde nedočetl jak jsou jeho jednotlivé luky dlouhé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 12:34 am    Předmět: Citovat

Pekna stranka JH. Ked budem zufalo bez sliach , da sa kupit. Ani nie hrozne draho.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 11:31 pm    Předmět: Citovat

To Mantis
Bordry se mi taky líbí. Jsou ale mimo mé finanční možnosti. Líbila se mi i možnost na http://www.flybowshop.com/assets/s2dmain.html?http://www.flybowshop.com/ koupit a u českého lukaře nechat dodělat.
Nabízej to ale bez bližších info.

Bohužel po letní anabázi s přeraženým klíčkem a štíplou lopatkou se mi těžko natahuje Lb přes 40 liber . Měl jsem ale možnost s Arniho 70tkou a šlo to. A jeho 50tka co má půjčenou Myša to je exkluzivní zboží. Škoda, že to Arni nestíhá dávat tak rychle na net jak rychle tvoří.

Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 11:05 pm    Předmět: Citovat

Este by bolo dobre Miso vysvetlit neznalim, ze "Havranom " nazyvas korejsku bambusovo laminatgovu kopiu tradicneho Gung-do luku, ktoru aspon co viem pokladas za doterz najpodarenejsiu modernu variantu kompozitu.Je tak ?
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

Tedy Jaroslave...celodřevo s výstřelovou rychlostí 200 fps, to bych tedy chtěl vidět. To bych se snad i stal longbowistou. Luky od JP jsem měl možnost měřit 2. Jeden dával 135-což je dost bída , a druhý 150, což je na LB slušné. Každopádně je to jeden z mála, kteří dokáží udělat LB i ve větší nátahové síle a řemeslně je to nadprůměr. Ale jako každý, který používá i blbé materiály občas udělá i průměrný, nebo horší luk. Věřím, že z toho materiálu dostal maximum.
U tradiční lukostřelby jde i o to, aby ti luk neposkytoval výhody, které původní luk neměl. Takže materiál mi nepřijde až tak důležitý. Dřevolaminát má své výhody i nevýhody. To, co mám pučené od Arniho je srovnatelné s Havranem, ale je to stabilnější. Ten chlap se pořád zlepšuje a slibuje i historizující modely.
S tím je problém ten, že design snižuje výkon Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 9:55 pm    Předmět: Citovat

Jirka H. napsal:



Tradiční lukostřelba jde určitě dělat i s lukem z lamina.

Jirka



škoda že to časově nejde i naopak.....jako že by si neandrtálci vařili šavlozubé instatní polévky od Vitany Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 7:07 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Clovece, z Veselí mas do Brna len skok a je tam kopa ludi co sem prispievaju. Nakoniec aj ku mne to je z Veselí len 60-70 km(mozno menej...)


Člověče ke mne to máš 47Km ale u mne by sis moc nepomohl Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 6:39 pm    Předmět: Citovat

Ked uz si tam, skoc na ich blsie trhy . Od priatela co tam bol (Londyn) som pocul , ze sa tam casto objavia veci -pozostalost po byvalich kolonialnych vojakoch , ktoru , ako nepotrebnu vetes za par supov mlady potomci predavaju a medzi tymi vecami aj luky z indie , pakystanu a pod.Mozes priviezt - neodmietnem Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mantis
Nováček
Nováček


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Leicester (UK)/Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 6:10 pm    Předmět: Citovat

Jas. díky Laughing

jen připomínám, že nejsem ve Veslí, ale až budu, rád zavítám, bude-li možnost. Jinak, zatím jsme 2, kteří už párkrát stříleli a vypadá to, že se pár lidí ještě nabalí, je samozřejmě lepší mít střelnici v místě než kamkoliv dojíždětWink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 5:46 pm    Předmět: Citovat

Clovece, z Veselí mas do Brna len skok a je tam kopa ludi co sem prispievaju. Nakoniec aj ku mne to je z Veselí len 60-70 km(mozno menej...) mam doma zo tri madari z pred 7 rokov , ked som este nic ine nezohnal /a nevyrobil/. Ale mozes nam verit , ze to je velmi "ludova" varianta lukov. A co sa tyka Taté , mozno sa ti ozve aj autor , ale myslim ze sa chova rovnako , ako vecsina drevolaminatov- cize bez vacsich problemov. Napriek tomu , ze som ho nedrzal v ruke , poznam Misa a verim jeho skusenosti s nim. Neverim , na ziadne zazracne Martiny ci Beary. Je to len o dizajne a poctivosti spracovania - inak maju vsetci rovnaky dostup k materialom. Vzdy , ked vidim k tovaru tento obdivny pristup sposobeny reklamou spomeniem si na vlastne detstvo , ked som tvrdil rodicom , ze ak mi kupia take iste kopacky , ako ma Adamec/vtedy nas velky fotbalista a rodak/ tak mi ten fotbal pojde ovela lepsie. Nesiel... Sad
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mantis
Nováček
Nováček


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Leicester (UK)/Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 5:15 pm    Předmět: Citovat

Opět díky za radu, to co píšeš Ty Jasi, je jistě pravda a kecal bych, kdybych řekl, že "mediální typy" na mě nedělají dojem, bohužel ještě nějaký pátek si na luk nesáhnu, tady nemám kde (nemám auto a tak je jakýkoliv dojezd mimo město poněkud komplikovanější) a u nás (kolem Veselí) ta komunita snad vznikne.
To co píše p. Kejval, díky za podnět, ty luky ze Scottland neznám, ale mrknul jsem na ně a vypadají skvěle, asi se tam vydámWink O těch Martinech. to jsem nevěděl, četl jsem tohle vlákno celé a zdálo se mi, že se ten případ vztahoval na jeden konkrétní typ, takže ještě jednou díky.

Další dotaz, např. luk "Taté" se mi fakt líbí, věřím kvalitě z toho, co zde chlapi uvádějí, jak je to u těchhle "tradičních" luků s "povětrnostní odolností" event. střelba v mrazu?

Díky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 4:12 pm    Předmět: Citovat

Mno 700 euro... to uz pomali budes mat aj na tradicny original od Novotneho. V kazdom pripade by som dal na Arniho. Ak Miso hovori ze striela paradne , tak mu verim. Netraba podlahnut okuzleniu zo zahranicnych znaciek.Myslim , ze madarske laminaty sme tu dostatocne ohovorili , aby si nemusel verit vsetkemu z UK... Oni tam tiez podlahli medialnej romantike. Ma ich tu kopa ludi. Skoc na nejake strielanie a vyskusaj si .
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 2:26 pm    Předmět: Citovat

Když už se válíš v UK a chceš si koupit luk který má smysl tak si kup Border - Border Archery Ltd ,Scotland
Cena kolem 700 Euro ale kvalitnější luk neexistuje a tento luk tě přežije. Pokud ti ale stačí něco levného tak je jedno jestli Bear nebo Martin, oba dělají luky v číně. Znamy v US v krámě zkoušel tyto luky a pak šel za prodavačem jestli nemá někde pilku Smile že je škoda aby byli takto vcelku protože se hodí tak akorát na zatopení. Ale jak jsem psal pokud nejsi náročný je jedno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mantis
Nováček
Nováček


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Leicester (UK)/Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 1:58 pm    Předmět: Citovat

Jojo, díky, díval jsem se na něj a jsem pozitivně překvapen, jak šla výroba luků u nás dál (než před těmi cca 4 lety). Uvažuju o něm, i když mě láká ten maďar, na jeho luky jsem se díval už dříve a četl o nich na UK fórech s pozitivními ohlasy (asi koupím obojíWink Nicméně, přesto mě zajímají ty luky Martin a Bear.

Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 1:45 pm    Předmět: Citovat

Pokud uvažuješ o jezdeckém luku rozhodně stojí za úvahu níže vzpomínaný luk od Arniho.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mantis
Nováček
Nováček


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 4
Bydliště: Leicester (UK)/Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 1:21 pm    Předmět: dotázek k lukům Martin a Bear Citovat

Zdravím všechny tady, i na mě padla zpět vášeň lukostřelby a příští rok, po návratu z "vyhnanství" si chci pořídit nějaký solidní "tradiční" reflex (i když mě lákají i krátké jezdecké luky;-). Máte někdo zkušenosti s kvalitou luků výše uvedených značek? Konkrétně mám zájem o Bear - Fred Bear Super Kodiak Recurve Bow nebo Martin - Martin Hunter Recurve Bow.

Předem díky za každý podnět k věci;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

orange napsal:
Prave jsem prijel od Arniho a jiz jsem jednim s majitelu jeho korejce, vydarilo se pekne pocasi a tak se pri zkouskach a naslednem klaboseni osvetlila zahada proc je jeho Korejec Tate (Vitr) tak dlouhy, Tomas je totiz dlouhan se 191 cm Shocked


no, ak si majster najde cas tak o tyzden budem stastnym majitelom noveho arniho aj ja:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

Prave jsem prijel od Arniho a jiz jsem jednim s majitelu jeho korejce, vydarilo se pekne pocasi a tak se pri zkouskach a naslednem klaboseni osvetlila zahada proc je jeho Korejec Tate (Vitr) tak dlouhy, Tomas je totiz dlouhan se 191 cm Shocked
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj jsem doma z práce, dobrá nálada a tak si lehounce rejpnu do pojmů.

To ,že je v českých domácnostech tradicí se zouvat ještě neznamená, že to je historické nebo moderní.
Tradiční lukostřelba jde určitě dělat i s lukem z lamina.

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 2:15 pm    Předmět: Citovat

Bože Dunihlav co tě to napadlo vytrhávat věci z kontextu....Cornus napsal že je nutné se podívat na ty obrázkly luků a ujasnit co si kdo představuje pod pojmem long bow...... a když se na ty obrázky podívaš... tak zjistíš že to jsou moderní longbow...historický ne. To že některá celodřeva střílí kolem 200 ftps není nic nového to tady dělá i Jarda Petřina.
Nevím jestli má smysl něco mluvit o pojmu "tradiční" protože většina těch tradicionalistických střelců vyznávající tradici by se musela převlíct Very Happy a přezbrojit.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 2:01 pm    Předmět: Citovat

No tak to se tedy pánové velice pletete. Už jenom to že tam vychází několi let časopis Primitive Archer a tam je skoro vše celodřevo. Určitě tam je velmi silná skupina co si dělá doma celodřevěné luky a to nejen anglický longbow co znáte z obrázků Very Happy ale různé typy. Takže se máte ještě od nich co učit pokud tedy nejste "pouze" historičtí Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.