Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR 2008!
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 11:10 am    Předmět: Citovat

Možná by stálo za to uvážit proč vlastně ty luky chceme dělit, jaký to má smysl a základ.
Jedno kriterium předpokládá, že s vybavením vstřícnějším vůči střelci (luk s oknem, zakládkou atd) se nastřílí lépe.
To že to neplatí neplatí ve všech discipínách tu už Mýša a jiní napsali a dokázali.

Dalším kriteriem je, že moderní materiály přinášejí výhodu.
Zase na výsledcích ukazuje, že střelci z celodřevěného luku potřou laminátníky.

Dále se předpokládá že reflex/přímý přinášejí výhodu/nevýhodu. Znovu viz výsledkové listiny.

Největší opodstatněnost má podle mého názoru asi rozdělení na tradiční design a holý luk (rozdíly jsou z výsledků asi nejpatrnější) . Uznávám, že vyřazovat přírodniny zvlášť asi není nutné. Ale opravdu velmi bych se přimlouval, aby bylo vzato v úvahu, že přímé luky a reflexy jsu nejvíce historicky podloženými rivaly ze všeho co se tu jmenovalo. Takže bych je fakt nechal střílet dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 10:59 am    Předmět: Citovat

Poznámka k rozdělení tradičních luků 2

pořadí v tradičním luku na všeticích:
1. - celodřevěný dvouvrstvý lepený longbow
2. - celodřevěný flatbow
3. - laminátový reflexní se shiah
4. - celodřevěný self - longbow
5. - celodřevěný longbow, handsplit
6. - laminátový reflexní (pracující konce?)

Závěr o nutnosti rozdělení této kategorie si udělejte sami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 10:25 am    Předmět: Citovat

Poznámka k rozdělení luků.
Já vím, že naše všeobjímající kategorie tradičních luků se obvykle dělí na primitivní/historické a tradiční luky, ale co kdybychom to pojali jinak a rozdělili to na "východní" a "západní konferenci", tzn. na zahnutiny a rovné luky?
Myslím, že rozdíl mězi těmito dvěma typy je mnohem větší než mezi dřevěným lukem s plátkem laminátu a bez laminátu.
Výsledky turnajů, které zmiňuje Myša jsou podle mě zatím dané spíš střelcem než vybavením. Chtělo by to nějaké srovnávací odpoledne, kde by elitní střelci stříleli oběma typy luků vybrané disciplíny 2-3 kolově a pak by se vidělo.

Citace:
Myša: Půjčeným lukem netrefím vrata.
Dobrej fór, pokud to teda nemyslíš vážně ... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 10:08 am    Předmět: Citovat

Griffine to bylo precizní shrnutí. Návrh částečné kompatibility s jinými zeměmi je vynikající.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 8:08 am    Předmět: Citovat

s Hladilem je to opravdu tak. Sám se přišel přiznat a vyloučit Laughing Další takový byl Pavel Mareš, který zaslal protest proti tomu, že mu Saviňon připsal neprávem body, čímž poškodil Kibeho, ale pak si prošel fotodokumentaci, kterou zřejmě pořizoval u každé disciplíny, a zjistil, že nepoškodil. Přesto oceňuji fiarplay
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 7:42 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
.. moje vlastní úvaha:[/b] neváhal bych zařadit minimálně 2 discipliny, korespondující jednoznačně s evropskou tradiční lukostřelbou. Důvody: a) aby naši střelci byli do budoucna alespoň trochu "kompatibilní", kdyby si chtěli občas vyrazit mimo české luhy a háje
b) aby zahraniční tradiční střelci byli alespoň trochu kompatibilní, kdyby se na nás chtěli přijet podívat
......

podtrhuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 8:19 pm    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:

O kvalifikaci bych uvažoval až v případě, že už by bylo neúnosné z kapacitních důvodů to zvládnout bez ní. (Jen ať mi to může nandat každej Smile - Mamutíku držím palce ! ! hello1 )


osobně si myslím, že skolit kohoko-li z vás Aček a Béček mohou na ostatních turnajích a tím se kvalifikují...na mistrovství dle mého soudu každý nepatři/ či by neměl projít sítem kvalifikace ALE je to subjektivní názor a jak je vidět v menšiněSmile neb se mne nikdo nezastal Big Ups Big Ups Big Ups
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 8:10 pm    Předmět: Citovat

Tři dny mi stávkovalo ADSL a už abych si na to čtení vzal náhradní volno - nechci to vidět po dovolené. Very Happy

Citace:
ty technické extravagance jedné dívčiny na Lukohrátkách a nový luk pana Hladila k nám nepatří.. ať dojedou a střílí jako hosté....a MOC MOC si Vážím odvahy Míši nechat jej mimo pořadí


Chtěl bych upřesnit, že Milan Hladil sám nechtěl být zařazen do celkového hodnocení, protože cítil určitou nepatřičnost svého luku v téhle soutěži. Nicméně si myslím, že i s jiným lukem by dopadl velmi podobně a určitě nám to brzy ukáže.

Co se disciplín týká, vybral bych nejen ty "standartní " ale i překvapivé, ale pokud možno ne příliš postavené na náhodě.
Při rozdělení kategorií se také přikláním k dvěma (max. třem) jak psal Griffin a Gator.
O kvalifikaci bych uvažoval až v případě, že už by bylo neúnosné z kapacitních důvodů to zvládnout bez ní. (Jen ať mi to může nandat každej Smile - Mamutíku držím palce ! ! hello1 )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
..je to disciplína určená pro konkrétní typ luku a střeliva a střílí se na 165m.. .


Dovolil bych si drobně nesouhlasit takto: je to disciplina, vycházející z konkrétního luku. Dnes se v zemích Anglie, Austrálie a Francie střílí takřka všemi typy luků a šípů.

Poznámka k disciplinám: vždycky, když čtu nějaký příspěvek, zdají se mi uváděné důvody logické a srozumitelné, zřejmě budu rozpolcená osobnost. Pokusím se tedy jen o útržkovité vypíchnutí toho, co se mi zdálo dobré:
- souhlasím s Gatorem, že není třeba z toho dělat "sport", to můžeme pak rovnou střílet sestavy FITA
- souhlasím s PeZem, že by měla existovat nějaká "standardní sestava" na kterou se dá natrénovat a která bude v zásadě opakovatelná - dosud jsem to spatřoval v tzv. ligových disciplinách
- souhlasím s opakovanými názory, že tato "standardní sestava" by neměla být jedinou a že střelec by měl prokázat svoje schopnosti i v situacích, na které se nemohl jednoznačně předem připravit. Tyto situace pak dávají podle mne i větší šanci méně "vystříleným" střelcům, může sehrát roli náhoda, nervozita, stres a to je na tom to kouzlo! Čím větší bude podíl těchto disciplin, tím víc nás to podle mne bude bavit, tím to bude živější a když ten, kdo má méně odstříleno, tady "pobije" nějakého toho "mistra" - o to větší získá motivaci. Very Happy
- moje vlastní úvaha: neváhal bych zařadit minimálně 2 discipliny, korespondující jednoznačně s evropskou tradiční lukostřelbou. Důvody: a) aby naši střelci byli do budoucna alespoň trochu "kompatibilní", kdyby si chtěli občas vyrazit mimo české luhy a háje
b) aby zahraniční tradiční střelci byli alespoň trochu kompatibilní, kdyby se na nás chtěli přijet podívat
- souhlasím - teď nevím přesně ale myslím, že s Mamutíkem - s tím, že by dosud neměla být kvalifikace, alespoň ne v kategorii tradiční luk, znovu připomínám počet střelců na letošních větších soutěžích, který je podle mne pořád pro pořadatele zvládnutelný.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 6:42 pm    Předmět: Citovat

Very Happy jen tak dál!! určitě zaznělo spousty spousty perel

pro všechny:

*/SPONZORY/Peníze si beru organizačně na starost!

*/VĚŘÍM, že se to dá profi zvládnout s tím co umíme a máme (Lukostřelec staříkova smečka:)...a pár nadšenců co se podrbou na správným místě rádi pomůžou!!! viz pan Habertzetel
PS: nic na Všeticích nekritizuju (vím kolik to bylo poctivé dřiny a ty drobnosti si organizátoři uvědomují a taky to bylo o střílení, neb i Mistři zmožení urputnými přípravami nenastříleli co očekávali a je to přirozené....obojí se zvládnout nedá a nedá), ale takhle se Mistrovství ČR organizovat nedá nedá NEDÁSmile

*/SÁM si rád vemu Dovolenou počítám, že by to mělo být 4-5 dníSmile (stavění, trénování, semináře, diskuze,1-2dny....trénování 1-2dny, ostré 1-2dny.... či tak nějak)

*/KATEGORIE luků Smile luk je u pro mne něco posvátného.... vychytávka typu kroužek, okno bez příkras, či laminát kvulivá bezpečnosti mi neuráží...střílím jak s klackem spíš střílel jsem než mi ho Lucínek svým šíleně dlouhým mířením poslal na druhý břeh:), Medvědem (anglán s laminem bez okna a kroužku) i Tygrem ( okno i kroužek) vždy je převaha dřeva neb mne dvorní lukař přesvěčil, že je to s laminem bezpečnější při těch sílách co chci ... krátkým jezdeckým všemi když chci a mám relevantní šípy nastřílím optimálně svým potřebám (někteří již tuší, že mě závodění nebere a jediný s kým závodím, je má osobní tupost a netrpělivá nedůslednost neb je to vše o spoustě maličkostí....
nicméně vibrace po uvolnění tětivy u reflexáků pistolového typu.... natož montovaných či pevných skládaček je naprosto odlišná...lukař mi nabádá, že jsem začal tím nejtěžším kde většina dobrých střelců končí a za dobrou cenu mi nabízí to čím střílí Joe a mnoho dalších......klidně ať je to holý-moderní tradiční či jak chcete a holý.... ty technické extravagance jedné dívčiny na Lukohrátkách a nový luk pana Hladila k nám nepatří.. ať dojedou a střílí jako hosté....a MOC MOC si Vážím odvahy Míši nechat jej mimo pořadí


*/ MĚLO by to být jednoduše triviální, odzkoušené, prodiskutované, technicky a finančně zajištěné...máme více než rok a budeme to dělat pro ty co maj rádi Lukostřelbu a TO za to stojí

*/ MUSÍ být TÝM přípravný/organizační/realizační/havarijní/zdravotní/technický/rozhodčí..... a votdřít by to měli Céčka mého kalibru v očekávání, že jednou to pro nás budeme-li poctiví v teorii i trénování jakož i vybavením ....nějaká jiná Céčka tak VYDUPOU ze země...Mistrovství je pro Ačka a Béčka co se neustále přelívají Razz

nu přesvědčím Lucínka by založil vrcholovou diskuzi na ta témata co jsem naznačoval dole a rozebereme to popereme se Opijeme se a pak se POBRATŘÍME a uděláme super akci tak jak to bylo za starých dobrých časů kdy chlapi a ženský se hned tak něčeho nelekli !

ahoj

stařík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

Doplnil bych zhoršené světelné podmínky, stress ze střelby soupeře, střelba z různých poloh (od kopečku v lese při lovecké až po standardní polohy jako klek, otočka), pokud jde o pohyb tak se to taky dá zkomplikovat (analogie střelba z vozu/koně) A pak aranžmá disciplín kdy se ti např. vyhodnocení zhoršuje např odhad vzdálenosti je více/méně snadný když jsi v otevřeném prostranství nebo v lese. Nestandardní terče - když máš v oku FITA terč tak a máš pak střílet na panáka je rozdíl. Je toho hodně. Třeba ten orloj byl skvělý nápad a nedá se to redukcionisticky pojmout jen jako střelba na pohybující se terč typu jedoucí kanec, nebo kyvadlo. Je to složitější úloha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 3:54 pm    Předmět: Citovat

Tady má zase Pez pravdu. Už jsem to vysvětloval, proč je místo cloutu terč . Z toho důvodu, že je to disciplína určená pro konkrétní typ luku a střeliva a střílí se na 165m . Jiná varianta nemá smysl, nebo jenom jako legrace. Ostatní disciplíny se dají shrnout: Na jakou vzdálenost dokážeš zasáhnout a jak přesně, neznámá vzdálenost a velikost terče, terč, nebo střelec se pohybují, jak rychle dokážeš vystřelit a ještě zasahovat, možná jak rychle dokážeš vystřelit na plný nátah ( kolik šípů ve vzduchu) a vynechal bych disciplíny náhodné typu clout bez regulovčíka a rovněž nástřelné šípy, ale umožnil bych trénink. Technicky vzato je jedno, jestli je terč FITA, nebo jak blízko jsi od pinpongáče
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

Ano Mamutíku,
a držme naší tradiční lukostřelbě palce, aby se z ní pod tlakem závodů nestal sport se všemi jeho nešvary a nestala se z ní FITA, když se osekají disciplíny, aby se daly postavit na zahradě kvůli tréninku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 2:30 pm    Předmět: Citovat

Oki, Šobule. Opravuji tedy:
Mamutik napsal:


** změna **

Podle mě v ČR není (kromě sportovní) žádná česká tradice v oblasti lukostřelby (nyní nazývané - tradiční), na kterou by šlo navazovat, protože byla kdysi v době husitů přerušena. (Nebo někým jiným - to je v podstatě jedno kým).

Jestli tady nějaká "stará tradice" v ČR je, tak jedině importovaná z Anglie, nebo případně z Asie, která byla upravená na naše podmínky.

V současné době (už asi 3 - 5 let) začínáme v ČR postupně vytvářet "novou tradici" (tradiční lukostřelby). Tuto "novodobou tradici" ani nemůžeme pořádně navázat na "historickou tradici", protože se její konec ztratil kdesi v propadlišti času.

A označit to, co nyní děláme jako "starou tradici", můžou až tak za 20 let naše děti a později vnuci. Ti můžou říci "Jo tradice je to, co stříleli naši otcové a maminky."

** konec změny ***
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šobul
Nováček
Nováček


Registrace: 25.5. 2007
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 2:06 pm    Předmět: Citovat

lukostřelba má v čechách tradici, ale vytratila se. jde o to, že luk byl rytířskou zbraní, to znamená, že s ním cvičili jen ti, co měli právo nosit meč - tedy šlechta od manů počínaje po pány konče a samozřejmě také
jejich vojáci
jen na okraj - české lučištníky najdete v řadě evropských kronik, v některých jsou i jejich vyobrazení. pužívaly se tu dlouhé luky y luky kratší vhodné pro lov a střelbu ze sedla
luikostřelbu v česckých zemích de facto vyřadily husitské války, netrénovaní husité neuměli s lujky zacházet, takže došlo na kuše a střelné zbraně

cloud prosím zanechat!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

Miki napsal:
disciplíny pro mě představitelné ( ale klidně i jiné, nebo přidat/odebrat = diskuze ) :

Terčovky : 15, 20, 25, 40, 50 a 60m
Rychlostřelba - 45s
Ústupovka - 60s
Královská ústupovka
Střelba na linii 70m
? Clout - krácený Clout ? 120m
Kyvadlo
Trikolóra - postřeh - 3s
Lovecká
Bizon
Králíci - 30s
Zbrojnoš - 30s


Z vyjmenovaného předkládám můj osobní názor:
-clout je zbytný, terčovka na 60 m je dostatečně vypovídající o střelbě na dálku, i ti nejlepší zaznamenají tak 10% z max. nástřelu, je to disciplína pro šíp - dřevěné s peřím to mají na hranicích dostřelu, pletací dráty s letkami z igelitu dělají žabičky, jak to vtipně pojmenoval Myša
- ústupovka je zbytná, je to kombinace mezi královskou ústupovkou a rychlostřelbou
- králíci jsou zbytní, po troše tréningu lze dosáhnout 100% nástřelu - bludičky nebo králíci na větší vzdálenost by byli lepší
- zbrojnoš nebo varianty rukojmí jsou zbytné - obměna terčovky se speciálním terčem
- pokud pořadatel nemá zvířata, považoval bych rowing nebo golf za ekvivalet lovecké stezky ( já vím že Myša má všechno Laughing )
- trikolora ne - je to typicky náhodná disciplína s nerovnými podmínkami - to si můžem na začátku soutěže hodit kostkou handicap

PS: jsem rád, že miki vynechal noční střelby. V noci slušný lidi buď chlastaj, nebo spěj a to třetí si teď nemůžu vzpomenout. Laughing


Naposledy upravil PeZ dne út červenec 03, 2007 3:27 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 12:12 pm    Předmět: Citovat

To co říká mamutík je pravda, ale nějaké omezení na mistrovství, které je jednou za rok, by mělo být...
Kdyby to bylo třeba 50 lidí v kategorii, tak to jsou všichni...z toho je vidět, že nás lukostřelců zatím není tolik, aby bylo potřeba omezovat...možná až se pro tuhle akci získá opravdový status mistrovství od ministerstva, tak to přitáhne další zájemce o lukostřelbu, která se stane regulérním sportem... Question
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

Pezi,
to jestli někdo se systematicky rozvíjí, nebo nerozvíjí nesouvisí s tím jestli je občas postaven před disciplínu na kterou se nemohl mechanicky připravit. Rozhoduje taky to jak namístě tu disciplínu pochopí a vymyslí způsob řešení toho terče. To není náhoda ani štěstí, to je právě to mistrovství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 11:54 am    Předmět: Citovat

souhlasím s Gathorem.
Nač omezovat přístup zájemců o střílení? Vždyť těch turnajů v ČR, kde si mohou lidi (rekreačně) zastřílet, zase tolik není, a to platí i mistrovství!

Jestli bych na mistrovství nepomáhl s přípravou, a nemohl si tam zastřílet, tak bych tam nejel - proč bych ztrácel čas, který mohu strávit s rodinou? Aspoň se mi nevzbouří manželka a povolími účast na jiném turnaji někdy jindy, kde si mohu zastřílet.
Kolik tam na mistrovství pak bude diváků z řad ostatních lukostřelců učastnících se jiných závodů? Řekl bych že skoro nikdo. Jenom ti co se kvalifikovali a nebo tam budou pomáhat s organizací.

Co takové mistrovství přinese ostatním, těm co se nebudou moci zůčastnit? Vítězovi další cenu do sbírky, případně šestej luk. Ostatní jen pokývou hlavou a řeknou "Hmm, ten je dobrej", takhle já střílet nikdy nebudu a ještě dodají xxxxx *)

*) za xxxxx si doplňte podle sebe: nemám čas, nemám kde trenovt, dělám to rekreačně, je to daleko, nemám tak silný luk, to mě nebaví se jenom koukat apod.

A další si o mistrovství maximálně přečtou (jestli o tom někdo něco napíše) a to je tak všechno.

Lidi baví střílet vedle špiček a se špičkami. Vždyť i pro mě je to zábavnější, když si můžu zkusit porazit třeba Griffina , který je lepší než já. Než se jenom koukat, jak zase přebírá další cenu, bez možnosti se o získaní té cenu také pokusit (i když reálně vím - že nemám nato jí získat - ale tady jde o ten pocit). JO a ještě, jak píše dole griffin - Mám rád setkávání s lidmi, tak si budu vybírat turnaje, kde si s někým známím mohu pokecat.

Jsem taky pro lochnesku - proč se omezovat jen na "postavitelné" a doma "trenovatelné" disciplíny? To už je pak stejný, jako návrh Hawkwinda, střílet jenom několik anglických disciplín. A na invenci se v rámci "dodržování tradic" vykašlat. To se přece v minulosti nestřílelo...

PS: podle mě ani v ČR žádná tradice v oblasti lukostřelby (kromě sportovní) ani není. Kdy se kdy v ČR v minulosti masově používaly luky? nyní zde máme jenom importovanou tradici z Anglie a případně z Asie znásilněnou na naše podmínky.

Důvod pro toto tvrzení?
Protože v ČR tu tradici (tradiční lukostřelby) tvoříme teprve nyní - už asi 3 - 4 roky jí žijeme. A označit něco jako tradici můžou až tak za 10 let naše děti a později vnuci. Můžou říci "Jo tradice je to, co stříleli naši otcové a maminky."

Pestrost, zábava, překvapení, co kdo na mě zase na turnaji připraví. To je to co mě baví, jako onehdá na Lazluku střelba z jedoucího sudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 11:53 am    Předmět: Citovat

ughh, tak to máš samozřejmě Petře pravdu, nějak jsem si spojil obecnou debatu s mistrovstvím, tam samozřejmě souhlasím se zjednodušením, respektive ve smyslu několika standartních disciplín ( viz níže )a klidně na více kol, tzn., že se terčovky nebudou střílet na 5 šípů, ale třeba na 3x10 apod. protože když ubude polovina " sranda " disciplín, proč v zájmu větší objektivity nerozšířit počet nástřelů

disciplíny pro mě představitelné ( ale klidně i jiné, nebo přidat/odebrat = diskuze ) :

Terčovky : 15, 20, 25, 40, 50 a 60m
Rychlostřelba - 45s
Ústupovka - 60s
Královská ústupovka
Střelba na linii 70m
? Clout - krácený Clout ? 120m
Kyvadlo
Trikolóra - postřeh - 3s
Lovecká
Bizon
Králíci - 30s
Zbrojnoš - 30s
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 11:39 am    Předmět: Citovat

Miki napsal:
Petře no, to co píšeš je samozřejmě tvůj osobní názor na který máš nezpochybnitelné právo, ale právě na tom lze ukázat jak bude těžké se domluvit na konkrétní podobě pravidel napříč lukostřeleckým spektrem, začnu postupně s vlastními názory na tebou uváděné...... Laughing

Škoda, žes to pochopil jako odlišný názor a ne jako pokus utlumit bláznivé nápady.

Je mi egal, v jaké střílím kategorii. Až mi to začne vadit, přezbrojím.

Odstřílím i lochnesku, pokud ji opořadatelé pořídí na svoje náklady a nepřidají mi na startovném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

Gator napsal:
...a pak ať jsou disciplíny kde může být střelec překvapen jak na něj někdo něco vymyslel, co mu nejde. A jestli ty disciplíny ještě budou vtipný a jmenovat se Klokan, nebo Šípáci tak dvojnásob prima.
Přece tu nejde jenom o nějaký umístění, .....


Jmenuje se tahle diskuse Mistrovství.... , nebo nějak jinak? Pokud se to jmenuje Lukohrátky, nebo nějak jinak , beru to, pokud se to jmenuje Mistrovství, mělo by to mít jakýsi status opakovatelnosti a obtížnosti. Nemohu považovat za mistrovství soutěž, ve které rozhoduje náhoda a štěstí. Já si vždycky představoval mistra jako člověka, který se systematicky nějakou dobu rozvíjí, aby se mistrem stal. Rychokvaškové nebo snadné mistrovství mi nějak neimponuje. Uznávám jako mistry i ty, kteří nejsou na bedně, ale umí.
Nenapadám nápaditost, ale pracnost. Nevidím důvod, aby se kdokoli mordoval čtrnáct dní s terči a přípravou, když stačí terčovice a připíchnout terč. Z tohoto pohledu se mi líbil rowing, bludičky a nelíbil megaterč stovky nebo kolotoč.
Už Tě vidím, jak vezeš do Koreje Myšův kolotoč, jako národní disciplínu z Čech a jak Korejci shání plány, aby si to mohli taky postavit. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 11:03 am    Předmět: Citovat

K rozdělení luků už jsem napsal, ale je to asi jedno, protože jestli mi Jeneš neudělá nový rameno, tak už zůstanu jenom webarcherem. Natržený svaly mi ovšem nebrání v teoretizování, a tak bych se přimlouval za to, aby se disciplíny nezjednodušovaly. Ať tam ta invence zůstane, ať je pár discilín standardních ve stylu ligy, a pak ať jsou disciplíny kde může být střelec překvapen jak na něj někdo něco vymyslel, co mu nejde. A jestli ty disciplíny ještě budou vtipný a jmenovat se Klokan, nebo Šípáci tak dvojnásob prima.
Přece tu nejde jenom o nějaký umístění, abychom si ty závody omezovali disciplínami který si někdo může postavit doma, "hlavně aby teda mohl natrénovat". Jsem pro střelbu z Lochnesky.
Pokud jde o tu kvalifikaci, jaký byste chtěli mít kriteria? Není to brzo, omezovat závod, když je jich pár do roka a na některých si ještě někdo udělá vlastní pravidla středověku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 10:12 am    Předmět: Citovat

Petře no, to co píšeš je samozřejmě tvůj osobní názor na který máš nezpochybnitelné právo, ale právě na tom lze ukázat jak bude těžké se domluvit na konkrétní podobě pravidel napříč lukostřeleckým spektrem, začnu postupně s vlastními názory na tebou uváděné.

- Rozdělení luků - ano jak jsem již psal stačí stávající, ale dokážu si časem představit oddělení " historických ".
- Krátké luky to mají těžší - nevím ač s ním má odstříleno zatím málo, nepřide mi, možná je to tím instinktivním způsobem, ale mě naopak přijde, že se mi rychleji " srovná " v ruce. ( od okamžiku kdy začínám natahovat a zároveň ho zvedám do okamžiku krátkého ukotvení a vypoštění šípu )
- Zjednodušení disciplín - mě to baví, ale jistě jak co, tu rychlostřelbu souhlasím klidně na jeden ( ale to se na Všeticích i na Lukohrátkách střílelo ), lanovka + kolotoč + další nové nápady to já naopak velmi vítám a baví mě to a to dokonce proto, že si to doma nemůžu natrénovat a že je to něco nového.
- Střelba z Lochnesky - jdu do toho a bral bych to jako tradiční skotskou disciplínu. Laughing
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 9:34 am    Předmět: Citovat

Souhlas s Griffinem a Myšou ohledně rozdělení luků - vyzkoušel jsem si v prvotním nadšení Itazipův reflexní laminát, s tím že si ho pořídím, a vystřízlivěl jsem - vy kluci s krátkejma to máte opravdu těžší. Laughing Pokud myša nezačne vymýšlet totéž co sebubáci - střelbu vestoje na jedné noze z betonové skruže o průměru 160 cm okýnkem 20 x 20 cm, zůstanu dál u celodřevěného longbow i při současném rozdělení na dvě kategorie.
Přimluvil bych se jenom za maximální zjednodušení disciplín a terčů pro reprodukovatelnost při tréningu - na co rychlostřelba na 3 terče, každý má doma stejně jenom jeden, kdo má doma projektor, lanovku, kolotoč? (kyvadlo ještě skousnu je to provaz a na konci koule). Do výčtu už mi chybí jenom střelba z lochnesky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 12:37 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s Myšou v rozdělení luků.
1. Za chvíli by to byla nuda, kdybychom se trvale celoročně "pobíjeli" jenom v relativně uzavřené skupince celodřevěných luků. Máme pořád ještě dost turnajů - Královice, Štětí, Wothanburk, Ilburk apod., které jsou pro lamináty uzavřeny a které se mohou i nějak profilovat.
2. Dokud nebudou v tradičním luku (tak, jak je dnes tady definován) na prvních místech trvale luky reflexní a s laminátem, nemá podle mne cenu to řešit.
3. V kategorii tradiční luk se nás letos sešlo na každém větším turnaji děleném na kategorie (Lukohrátky, Křivoklát, Všetice) cca 25-30. Až se nás bude scházet 50-60, bude to možná otázka.
4. Po oddělení původních celodřevěných luků od tradičních bych přišel o několik oblíbených nepřátel. To by mě dost mrzelo!!!!

Závěr: jsem pro zachování kategorie tradiční luk tak, jak je.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 10:53 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Mamutíkem a ještě víc s Mýšou...co se týká mě, tak já rád pomůžu, ale asi jenom jako řadový dělník...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

Mamutík má pravdu. Na turnaj pro padesát lidí jsem zastavil na 14 dní práci (vezme si někdo dovolenou?). Nesháněli jsme sponzora , ale zaplatili to sami. Bez pomoci řady lidí ,kteří sami od sebe s něčím pomohli by jsme se z toho zvencli. Ale tím, že v tom nikdo jiný, než já s Komturem nebyl namočen, téměř zcela odpadl stres a lidský faktor a Bambulka přijela ažpozdě odpoledne, takže z toho nestihla udělat vojnu. Nicméně- kolik lidí tu střílí primitivní luk na úrovni, aby mohli na mistrovství Lucínek, Griffini,PEZ, Hawkind, Pavel Hřebík, Opaváci . A asi ještě pět by mohlo projít nějakou kvalifikací. Pak je tu dalších asi 30 lidí, kteří střílí ze stejného typu luku stejnými šípy, ale mají v tom laminát. Pak hodně lidí má luk, kterému by ve světě řekli tradiční rovný, tradiční reflexní (třeba to, s čím střílí Joe Laughing )a používají sportovní střelivo. Dle mého soudu rozdíl ve výkonech ovlivnitelný náčiním spočívá především v šípech a konstrukčním řešení madla luku. Jinak ještě při střelbě na velké vzdálenosti se může projevit vyšší výstřelová rychlost reflexního luku. Povšimněte si ovšem ,že v krátkých disciplínách jsem byl naposledy nejlepší, nebo druhý nejlepší já, s krátkým reflexákem s laminátem, na dálku Lucínek, Griffin-rovné dřevěné přesnější, V řadě disciplín jsme měli dokonce lepší výsledky, než sportovní holé luky Laughing Jejichž soustřel je ovšem logicky lepší a obzvlášť na dálku jsou bezkonkurenční.
Dlouhodobé pozorování výsledků různých turnajů mne utvrzuje v přesvědčení, že současné dělení je dostatečné a dřeváci často vyhrávají Crying or Very sad Co se půjčování luku týče, jsem proti (z důvodu nesportovního způsobu střelby ) Půjčeným lukem netrefím vrata Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

souhlasím 1 a 2 a možná 1 - 2 - 3 .
Sakra lidi (hlavně Meer-Laime). Brzděte. Kdo to bude všechno organizovat?? To si na to vezme někdo dovolenou? Nebo plánujete, že tomu budete obětovat vy, všechen svůj volný čas? Nebo to někomu zaplatíme jako vedlejšák???
Z příspěvků je cítit, že čekáte, že si to někdo sám vezme na starost.

Každý z nás má práci a dělá to ve volném čase - a nebo spoléháte, že to organizačně zachrání Bambulka s Lucínkem - protože jsou v tom známí a velice obětaví??

Nikdy jsem nic neorganizoval - vždy jen pomáhal - ale tolik zkušeností už mám, abych tvrdil, že to co se tady šroubuje za nápady, je nereálné !! Místo létání ve vzduchu zůstaňme stát nohama na zemi !!!!

Uvědomte si, že to co dnes známe pod pojmem Tradiční lukostřelci, ve spektru od celodřeva po holý reflexní luk, se dá přirovnat dřívějšímu trampskému hnutí - taky jste je mohli zorganizovat maximálně do osad a mezi nimi udělat soutěž. Nemůžete tyto lidi něčím standardizovat - vždyť pak vznikne něco jako je ČLS pro olympijskou lukostřelbu !!
Tradiční lukostřelci jsou jako ti trempové - NEORGANIZOVATELNÍ !!!

Můj návrh, abych do Vás jen nekritizoval Smile :

Ano, místo = Všetice, jasné, termín = Podzim 2008, jasné. Pro zbytek vyjít z toho, co teď už máme a jsme schopni rychle aplikovat na akci, kterou nazveme mistrovstvím a nevymýšlet do příštího ročníku přílišné změny!

Jak řekl správně Myša ve Všeticích. "Terče už máme vyrobené, místa taky, takže příští rok nám zrealizovat Všetice nedá moc práce."

Uvědomujete si, že např. Lukostřelecká liga nemá za sebou ani rok a lidi se s ní pomalu seznamují a zjišťují o co jde a vy jí začnete měnit a rozšiřovat o další disciplíny?? Ostatně ty tři disciplíny bohatě stačí - protože na současných turnajích je často stejně problém je odstřílet všechny najednou. Spíše by jste se měli soustředit , aby pokaždé pořadatel tyto disciplíny zařadil tak jak jsou do svého turnaje.

CO je tedy realita?
Zorganizopvat příští rok mistrovství se dvěma kategoriemi nebo maximálně se třemi (tzn. odstartovat ligu se třemi znamená od ledna 2008). Použít pro kvalifikaci pravidla současné ligy, a jako doplňující další disciplíny na mistrovství vzít ty, co máme vyzkoušené a jsou osvědčené a lidi je znají. Pak najít několik šílenců, kteří organizaci věnují svůj čas. Pak mistrovství vyhodnotit a teprve v roce 2009 udělat výrazné změny. - které zde diskutujete.

Kromě Myši, Komtura a občas Lucínka - tady nikdo nediskutuje, kdo by měl zkušenosti z organizacemi několika turnajů, kde je více jak 40 soutěžících.

Nejsem zpátečník ani konzervativní - jen zůstávám nohama na zemi.

PS: Jestli by mělo být mistrovství v roce 2008, tak první schůzka organizátorů by měla být v září 2007. A ten obětavec, hlavní organizátor, by měl být určen do konce srpna 2008.

Protože od 1. ledna 2008 už musí všichni lukostřelci střílet na turnajích podle pravidel pro kvalifikaci na Mistrovství. A NESMÍ SE UŽ VÝRAZNĚ MĚNIT !!!!!!!

Ale spíš si myslím, že se do listopadu bude diskutovat kdo je ta rada starších, kde se všichni sejdou, jak se to vlastně bude dělat jak změníme disciplíny a podobně. A pak už na to nebude moc času.

Jo a praktická poznámka.
- Nápad s organizací ligy jsme poprve se členy Lukostřelce probírali v říjnu 2006 - a teprve v půlce ledna 2007 to mělo nějaké obrysy a poprvé se to střílelo ve Všticích - spíše jako ukázka, než realně započítatelné (a to byl relativně malý projektík o proti mistrovství).
- Jinak Lukohrátky začaly být připravované taky od října 2006 a realizace byla až v květnu 2007

To jsou jen orientační příklady pro stanovení timingu pro Mistrovství.

Chápu, nadélce přípravy se podepsala výroba řady terčů , co teď už jsou hotové, udělat program pro vyhodnocení je hotovej, portál ještě nebyl taky zaběhlej - ale stále tady je ten čas organizátorů - který tomu mohli věnovat.

To je všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 7:04 pm    Předmět: Citovat

Miki: ano 1.2.3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 6 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.