Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Další nováček chce poradit...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 9:59 pm    Předmět: Citovat

Leslie, luk, co máš je vstupenka do lukostřelby. V rexbow to pravděpodobně ani nerozbalili, jen napsali adresu a frčelo to na poštu.
Šípy to samé. U tak levné věci není moc motivace se tím zabývat.
Pro nezkušeného zákazníka je to však někdy, jak sama vidíš , dost velká komplikace.

Takže si to nech v libichově překontrolovat, třeba se objeví ještě něco a pak toho co nejvíc pořešíš zpětně s prodejcem. Něco jako výměnu, něco třeba dokoupíš.

Končíky nelep, protože lepidlo obvykle obsahuje rozpouštědlo a jeho působením končík křehne a pak praskne při výstřelu. To je pro majitele drahých vyspělých luků noční můra.
Dokud to drží dobře, až to přestane držet, tak dej na šíp trošku potravinové folie a teprv pak nasaď končík.

šípy i luk je třeba kontrolovat a všímat si prasklinek, loupajícího se laku atd. poslouchat, zda vše zní, jak má. dřevolaminátový luk vyjímečně praskne bez signálů a varování předem. šípy, které máš, ale praskají velmi rádi. hlavně se štípou podélce. když s šípem lehce klepneš do ruky nebo ho prohneš a zapraská nebo zadrnčí, případně uvidíš prasklinu, tak ho vyřaď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 9:56 pm    Předmět: Citovat

Upřímně :D ochranné brýle neplánuju, pokud se mám někdy zabít, tak při něčem, co mě baví :D
Ale takovým 52 lbs lukem bych fakt dostat nechtěla, to musí být vskutku nepříjemné.
S helmou je to na houby, věř mi ;) :D
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 9:17 pm    Předmět: Citovat

Oné, prasknúť Ti môže hocijaký luk aj kvalitný, mne prdol môj bývalý 52 librový luk v madle, ani neviem ktorou časťou som dostal po držke Laughing ,ale prda to bola riadna, hodnú chvíľu som nevedel ktorá bije tard .Nakoniec to bolo bez nejakej väčšej ujmy,ale repete už by som nechcel Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:58 pm    Předmět: Citovat

ale v motorkarskej prilbe by som asi len predsa nestrielal..hehe..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:56 pm    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
bych se praskání taky nebál ale až to povolí víc tak už mi de o pěknej ksicht abych v něm neměl zapíchaný třísky Very Happy Very Happy Very Happy

Bat,nebat..je jedna vec,dat si kvalitne cire pracovne okuliare a mat aky taky pocit istoty je zase ina vec..a naviac niektore okuliare vyzeraju cool.. Wink ..a nezavadzaju pri strelbe..poviem to takto troska prehnane..pokial sa stane uraz zene,ma komplexy do konca zivota..pokial tebe,tak s jednym okom a doriadenym fejsom budes vyzerat ako berserk a vsetci sa ta budu bat.. Very Happy Wink ..ochranne okuliare pri strelbe urcite nic nepokazia,pokial to takto citi,tak preco aj nie..ja ich napriklad pouzivam,ked ich nezabudnem doma.. Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:33 pm    Předmět: Citovat

Honzo, uvidím, jak to s tím Libichovem dopadne, je mi jasné, že potřebuju někoho, kdo už má nějaké zkušenosti.
Nevím jak to rexbow lepí, nebo jestli si to nechává dodávat už olepené, ale třeba to dělají obráceně, ručně, nevím netuším, pokud je to však v rozporu s "normálem" tak to taky nechápu.

Tecumseh, končíky netřeba lepit, netočí se, jen se dají sundat a zase nasadit, drží pěkně samy od sebe. V nátahu se nevyznám, je možné, že ho mám 28", je pro mě snazší to brát podle délky šípu, která mi v tuhle chvíli vyhovuje.

Prasknout nemusí, ale co kdyby náhodou, stejně jako Strakáč bych nechtěla mít na hlavě fialovej flek.
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:02 pm    Předmět: Citovat

bych se praskání taky nebál ale až to povolí víc tak už mi de o pěknej ksicht abych v něm neměl zapíchaný třísky Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 7:47 pm    Předmět: Citovat

Tie končíky si prilep nech sa Ti stále neotáčajú, teda neviem ako si merala svoj náťah, ale pokiaľ máš 29" tak šípy by bolo dobré mať o palec dlhšie,inak to nieje zasa až taký veľký náťah, tiež mám taký väčšina lukov to musí zvládnuť v pohode nejakého práskania by som sa nebál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 7:12 pm    Předmět: Citovat

libichovští ti můžou pomoct a třeba ti i nějakou tětivu půjčí nebo dají, než ti ji rexbow vymění. Minimálně aspoň zjistíš, jak dlouhou potřebuješ a pak už to bude o hodně jednodušší.
Taky by bylo dobré, aby se ti na hodinu někdo věnoval a pomohl se základním nastavením. Přitom se může zjistit, že máš jiný nátah, než si myslíš a třeba ani šípy nebudou vhodné.
Šípy jsem nekritizoval, jen to, že normálně se na šíp nasadí, nebo nalepí končík a teprve potom se vůči končíku poměrně přesně lepí opeření.
Zařízení v kterém se to dělá neumožňuje lepit každý šíp jinak bez vědomého přenastavení. Takže to muselo dát víc práce, než to udělat pořádně. a to mi hlava nebere Shocked
Tak hodně štěstí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 5:47 pm    Předmět: Citovat

Honzo (nevadí, když tě tak budu oslovovat?), luk mám z rexbow.cz, včetně kompletního vybavení. Že bych se trápila, to snad ani ne, původně jsem to tak nehrotila a ani moc nestřílela, pořádně jsem se do toho dostala až před měsícem a půl, ale čím víc mě to bavilo, tím víc jsem se o to začala zajímat.
Každý končík je jinak úplně normálně, je vyndavací zas tam dací, tzn. že jde snadno sundat, pootočit, a znovu nasadit.
Letos se chystám na nějaké místo, kde zbaví mou hlavu bludů, ovšem musí to ještě chvilku počkat.

Kibe, tětiva se mi ramen dotýká ještě 4 cm pod žlábkem, takže asi tady bude zakopaný pes, kroutit je blbost, to by muselo být asi na 150 x.
Používám 29" šípy, což taky považuju za svůj nátah, možná je na mě (180 cm) luk i docela malý, takže se zároveň, doufám oprávněně, obávám prasknutí.
Právě do Libichova se chystám vydat, vypadají seriózně a jsou nejblíž, blíž mám možná ještě Skalanské Ostrostřelce, ale nemají žádný web, kde bych se mohla dozvědět víc.
Šípy, jejich končíky, samozřejmě přenastavím, žádný problém.
Vše mám z rexbow.cz, šípy Beman Carbon Flash, vše bylo hezky zabaleno, takže mě ani nenapadlo, že by třeba tětiva mohla být nevyhovující. Na šípy si ale stěžovat nemůžu, už vydržely mnoho, ty letky byl jen takový technický dotaz.

Díky za rady. :)
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 5:37 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Dusan: nebo by mohla natáhnout kšandu na ramínko od prádla a střílet špejhlema... Wink Pokud se nějaký nováček ptá na "moderní holý" luk, tak mi nepřipadá dobré mu radit stylem "udělej to jak chceš" a doplnit to něčím z daleké minulosti. Taky , když do servisu přijde řidič, že mu z výroby přišlo auto, kde nelze zařadit pětku, tak mu technik přeci neřekne, že to nevadí, protože trabanty taky neměli pětku a jezdily...


hmm, ano, pekne rečeno. síce som to tak nemyslel, ale ako vidím, z uhla pohľadu iného človeka to tak mohlo vyzerať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 5:06 pm    Předmět: Citovat

Leslie739:
Tětiva by měla být tak, aby v "žlábcích" co jsou na vnitřní straně ramen, byla po nasazení tětivy opřená tak, aby se tohoto žlábku přestávala dotýkat cca 1 cm před jeho vnitřním(směrem ke středu luku) koncem.

Nakroucení tětivy není dobré o moc více, než cca 20 otoček a méně než cca 5 otoček - nelze tětivu kroutit příliš (tedy lze cokoliv, ale...) Smile

Luk je dobré natahovat vždy na plný nátah, ale Tvůj plný nátah nemusí být plným nátahem luku...je dobré používat určité kotvící body... Zkus zajít za někým v okolí, kdo střílí( http://www.lukostrelnice-libichov.cz/kontakt/ ) popřípadě tady je základní manuál - http://www.archery.cz/ke-stahnuti

Šíp patří tak, jak máš uvedeno u "správně".
Nejde o to, že ho zle mít i jinak a občas někomu pro nějaký konkrétní důvod vyhovuje jiné posazení, ale o to, že ve většině případů je takovéto nastavení výhodnější.

Ještě bych se zeptal, od koho máš takovýhle luk s tak dlouhou tětivou a takovéhle šípy?
------------------

Dusan: nebo by mohla natáhnout kšandu na ramínko od prádla a střílet špejhlema... Wink Pokud se nějaký nováček ptá na "moderní holý" luk, tak mi nepřipadá dobré mu radit stylem "udělej to jak chceš" a doplnit to něčím z daleké minulosti. Taky , když do servisu přijde řidič, že mu z výroby přišlo auto, kde nelze zařadit pětku, tak mu technik přeci neřekne, že to nevadí, protože trabanty taky neměli pětku a jezdily...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 5:04 pm    Předmět: Citovat

Ano Leslie, musíš si koupit novou tětivu.
Hodně zajímavé by bylo se dozvědět, kdo ti tohle prodal.
Vpodstatě jsi ztratila 3/4 roku zbytečným trápením.
Ani nemůžu pochopit, jak může vzniknout to, že je každý končík jinak.
Měla jsi smůlu, je na čase se obrátit na profíky, případně někam i zajet a nechat si vše překontrolovat, případně dokoupit správné náčiní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 4:53 pm    Předmět: Citovat

Dušane, tětivu natahuji třemi prsty, jeden nad a dva pod šípem, a to že myslíš 120 stupnů mi došlo.

Fedosteve, šípy, respektive končíky nasazené na šípech byly cik cak, různě. Sama jsem si je pak přendala, aby byly všechny stejně. Udělám to znovu a správně.
Co se překroucení tětivy týče (mimochodem díky za odkaz), vzdálenost mezi nejhlubší částí madla a tětivou - brace height - mám tedy 9,5 cm, což by znamenalo, že podle SF tabulky bych musela brace height zvýšit minimálně o +- 11 cm, což se mi na překroucení zdá opravdu hodně, dva tři centimetry, to by ještě šlo, ale nepřekroutím tak tu tětivu? Nebylo by lepší pořídit si novou?
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 4:39 pm    Předmět: Citovat

Velký přesun Confused- dotaz nahoře, odpovědi pod ním:

Leslie739 napsal:
Zdravím,

loni v červenci jsem si pořídila reflexní luk SF Optimo Plus, 64", 22lbs.

Bylo mi řečeno, a i mně to po bližším přezkoumání tak přišlo, že mám příliš dlouhou tětivu. Tětiva mě od začátku práskala po zápěstí.

Snažila jsem se tedy najít, jak dlouhou tětivu bych měla mít, respektive, jak velký prostor by měl být mezi tětivou a středem luku, bohužel jsem nikde nic nenašla.

Ale našla jsem něco o překrucování tětivy - čím víc zakroucená, tím kratší, a tak jsem si změřila prostor mezi tětivou a středem mého luku a také délku tětivy. Prostor je velký cca 7,5 cm a tětiva dlouhá 160 cm, tj. pokud správně počítám právě oněch 64", při tom mě tedy napadlo, jestli se délka luku neudává podle délky tětivy, což jsem si nemyslela a stále ani nemyslím. Ale na překroucení tětivy to nevidím, dle porovnání s různými fotkami by byla tětiva asi až moc překroucená.

Zkrátka mi to přijde divné a myslím si, že by byla lepší kratší tětiva, bylo mi i řečeno, že takto nevyužívám plnou sílu luku, naopak mám zase strach z toho, že když pořídím tětivu kratší a budu natahovat luk na plný nátah, tak aby mi nepraskl, šípy mám dlouhé 29".

************************************************************

Druhý dotaz mám ohledně umístění letek na šípu vůči luku. Prý by se správně měly luku při výstřelu jakoby dotýkat dvě letky najednou a třetí letka by měla být kolmo k vertikální ose luku.

Já mám letky umístěné ale trochu jinak. Horní letku mám jakoby nahoře a druhé dvě do stran. Používám zakládku.

Pro ujasnění nákres (červeně tětiva):


Co z těchto možností je tedy správné/lepší?

************************************************************

Budu tedy ráda za jakékoliv rady ohledně délky tětivy i správného umístění letek na šípu.

Leslie739

Dusan napsal:
Kludne tie letky maj ako ich mas Wink
To ako ich mas ty, mavali aziati, kvoli svojmu vypustaniu.
Pri vypustani troma prstami sa obvykle povazuje za spravne, ze jedna z letiek je kolmo "von", co mas ty na obrazku oznacene ako "spravne".
Ale to je podla mojho nazoru uplne podruzne. Dolezite je, aby tam boli letky a celkom ok je, ak maju od seba odstup po 60 stupnov.
Ale nie je to az tak dolezite. Napriklad v Turecku mavali tak ako ty na tom prvom obrazku, pricom uhol medzi hornymi letkami byval mensi ako 60 stupnov.
Byvaju aj stvorperove sipy a aj viac pier dokonca. Historicky sa robili vselijake roztodivne kombinacie, ze napriklad jedno z pierok bolo dlhsie, alebo viac smerom k hrotu a podobne.....
Podla mna ich kludne maj ako ich mas.

fedosteve napsal:
Letky by si mala mať tak ako je na obrázku označené správne. Letky majú byť v 120 stupňovom uhle od seba. Pokiaľ si si kupovala hotové šípy, predajca ti nastavil končík na kladkový luk.
Čo sa týka Brace Height (vzdialenosť tetivy od madla), tak tá sa meria od najhlbšieho miesta na madle (pri úchope do ruky je to medzi palcom a ukazovákom) po tetivu. Tvoj luk som v Samick tabulke nenašiel ale na prirovnanie - Samick Polaris má pri dĺžke 64 palcov Brace height od 18,5cm do 20,5cm. Nastav si to (nakrútením tetivy) na 19,5cm, odstrieľaj cca 50-100 šípov a znovu premeraj. Takto to opakuj až dovtedy kým sa ti tetiva ustáli. Pokiaľ luk po tréningu vždy rozkladáš, po opätovnom zložení si to vždy premeraj.
P.S.: Samotná dĺžka tetivy by mala byť vo vypnutom stave asi o dva palce kratšia ako je dĺžka luku. Ale už som dlho nerozbalil svoj reflexný luk, tak sa môžem mýliť.

fedosteve napsal:
Ešte som ti našiel toto:
http://www.custombuilt.co.uk/downloads/SF-Archery%20Manual.pdf

Dusan napsal:
hehe, ja som bol asi zhuleny, alebo co, ze 60 stupnov Very Happy
myslel som samozrejme 120 Very Happy

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2014 5:06 pm    Předmět: Citovat

tak to budeš skvělej... díky přibrousit mužu dycky tak mi tam dej trochu tvrdší a dílku prosím 170cm tak mam to rozpažen tloušťka podle toho jak vjde.. Very Happy
jinak díky Very Happy Smile Smile
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2014 1:55 pm    Předmět: Citovat

Ak dáš požadovanú silu a dĺžku navrhnem ti približný dizajn-dĺžku a šírku
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2014 1:44 pm    Předmět: Citovat

no rukama to držet nebudu si udělám formu noprmálně vyříznu tvyr šukalkou do kusu dřeva pak až to napařim tak to dám do toho stahnu svěrkou a ono se to samo ohne a vysuší ve formě a bude to z každý strany stejný a pak jen opracovat to dřevo ohnutý jaká je dobrá tloušťka na na tyto luky dlouhé tak 170cm jak tlusté dřevo +/- ?? tak 3x5 cm a pak opracovat ? nebo tak nejak abych neměl malou sílu v luku nebo moc velikou Very Happy
tak nevim no Very Happy
ale ten akát je často rovný dřevo bez suků a ostatních vad říkáš párou jo ? bude problém jak velikej hrnec nemám jedině dám lenší hrnec přikrejt obrovskou puklicí a pak to nechat zapařit ale schnout to bude asi chtít dýl než 1den bych to nechal radši tak tejden a je to jistější ale stejně dřevo nemám eště ani vysušený nejni atd tak mám čas.. Very Happy
ale dneska se du podívat po akátu roste jich u nás docela dost..
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2014 12:41 pm    Předmět: Citovat

Polož širší hrniec na sporák, malej vodu, špičku luku polož na ten hrniec cez celý jeho priemer, tak aby špička netrčala cez okraj. Zakry to alobalom a až začne vrieť voda stopni 15 minút. nasledne musíš byť rýchly, takto naparene drevo ohnes aj rukami , v zohnutom stave to potom držím také 3-4!min. Potom pustis a je to,samozrejme ešte nechať deň dosusit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2014 11:13 am    Předmět: Citovat

skus nad parou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2014 10:28 am    Předmět: Citovat

a ty konce u akátu ohýbáte jak jako když je to tak veliký nedávno sem ohýbal malej kousek a to sem dělal na sporáku v vařící vode v hrnci ale nevim jak s takovim velikým kusem možná varný konvice a lejt to do vany Very Happy Very Happy :Dale vařit se to stejně nebude...
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2014 2:40 am    Předmět: Citovat

njorda napsal:
Zdravím lukostřelecké osazenstvo,

rád bych znal Váš názor na Samick Sage, jsem začátečník momentálně střílím SF Axiom, líbí se mi Samick Sage a rád bych jej pořídil jako druhý luk, proto bych chtěl zeptat zda ho někdo má - na netu jsou reference až překvapivě dobré, v cenové relaci 3500 i s dopravou z ebaye mi to nepřijde jako drahé.

Prosím o Vaše názory/zkušenosti popřípadě doporučení jiného rozkládacího luku - střílím rekreačně, bez mířidel s chlupatou základkou, rád bych v budoucnu 3D.

Předem děkuji za Vaše rady
Vašek

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2014 1:43 pm    Předmět: Citovat

rozpažení mám +/- 170cm mám dlouhý ruce docela Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2014 12:33 pm    Předmět: Citovat

Urob dĺžku luku ako máš široké rozpaženie.
Pri tvojej výške bude dlhý luk pre teba celkom krátky. Wink
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2014 10:01 am    Předmět: Citovat

přesun - Strakáči, zkus udržet alespoň trochu systamatiku diskuse...Wink
Strakáč! napsal:
chci se zeptat je lepší udělat typ luku


1)dlouhý

2)krátký

3)střední


něco mezi první volbou a třetí no Very Happy asi.. posoudíte sami.....

akorát měřím 160cm aje mi 16 let. A rád bych měl ten dlouhej všechno si budu vyrábět doma sám asi nejspíš za akátu možná z trnky ale tu jen na zkoušku a eště sem se chtěl zeptat : jak dlouho sušit akát když je rozštípanej na čtvrtky a tloušťka v průměru toho kmene je tak 10-15 cm i s kůrou ?? díky. a je lepší ohýbanej napařením nebo ho nechat jak je ? možná najdu ohlej kousek tak to nebudu muset ohýbat ...

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 5:07 am    Předmět: Citovat

benjjack napsal:
Zdravím mám takovej dotaz mám doma luk Samic Polaris (http://www.repliky.info/LUK-Samick-Polaris-detail-zbozi-2688.html) a chtěl bych se zeptat jaká tětiva by naněj byla nejvhodnějšía a kde bych takovou tětivu mohl koupit. Na svém luku mám totiž napsané 2 údaje ... 66"- 38lbs a 70"- 36lbs . Jsem toho absolutní neznalec takže proto se asi tak blbě ptám ale hlavně mě mate že z těch dvou údajů nevím kterej je ten správnej.

Pár odkazů s tětivami které jsem našel-
68" - http://www.colosus.cz/tetiva-pro-luky-68-ragim-petron-samick/
Fast Flight - http://www.rexbow.cz/tetiva-fast-flight/d-70462/
Dakcron - http://www.lukysipy.cz/tetivy-pro-luky/tetiva-dakron
Kevlar - http://www.lukysipy.cz/tetivy-pro-luky/tetiva-kevlar

Taky mě zajímá ten cenovej rozdíl mezi nima kterej zřejmě záleží na kvalitě materiálu.

Díky za odpovědi

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin Nováček
Nováček
Nováček


Registrace: 25.5. 2013
Příspěvky: 47
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2014 11:42 am    Předmět: Citovat

Děkuju moc za odpověd
Selskej rozum mi velí udělat prostě silnější omotávku a tím ten šíp na tětivě víc zafixovat,ale to je proti i tady na foru mnohokrát zminovanému pravidlu o velmi jemném sevření tětivy končíkem,čili to jsem radši ani nezkoušel.
Zatím mám místo toho spodního kroužku jen omotávku z izolační pásky,ale hned ho tam upaluju cvaknout Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2014 11:15 am    Předmět: Citovat

Podľa mňa žiaden problém,strata rýchlosti mizivá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Nováček
Nováček
Nováček


Registrace: 25.5. 2013
Příspěvky: 47
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2014 10:24 am    Předmět: Citovat

Dobrý den
Je vhodné používat na reflexním luku osazeném tětivou ff dva Saunders kroužky pro vytvoření lůžka šípu?
Myslím jestli ta celková hmotnost tětivy pak už neni taková,že ten fast flight ztratí svou rychlost nebo i jiné vlastnosti.
Obvykle je k vidění na lucích jen jeden kroužek, ale s tim mam dost problém při střelbě, střílím 3 prsty pod a ten šíp mi při výstřelu cestuje směrem dolů po tětivě,tak proto ten druhej kroužek no.
Děkuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá červenec 13, 2012 5:30 pm    Předmět: Citovat

''Odborníků '' jako su já tady bude asi víc.
To rovnání se dá spáchat buď tou párou, nebo suchým teplem.
A protože sem neměl doma horkovzdušnou pistol, tak sem to nahříval na kovárně nad výhní, kde mám i nářadí na dřevo, takže tam zkouším vyrábět i luky. Tolik k té kovárně v dotazu. Dá se to i nad sporákem, ale ta pistol je lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Další
Strana 8 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.