Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Fyzikální vlastnosti luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 2:18 pm    Předmět: Citovat

Alebo Wink máš na mysli Hawkwindom zmieňovaný "vrcholový" uhol - (šíp) hore a dole tetiva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

Jardo M vcelku souhlas.
Nejsem si jist, že přímý lb má tu křivku tak progresivní, jak uvádíš.
Spíš bych čekal, že závislost bude nějakou délku lineární a teprve potom dojde k tomu zvednutí křivky od proložené přímky.
Rád bych takovou nějakou křivku viděl, ale dnes se už asi takovým lukem netřeba moc zaobírat. To je věc historická a tam platí trochu jiná hlediska.

A co se týče pocitu, tak bych s tebou souhlasil víc než s Ivanem.
Když se znovu podíváš na mnou přiloženou křivku a měl bys nátah 19 až 20" tak budeš mít subjektivní pocit, že luk slábne. Přitom stále sílí jen najednou znatelně pomaleji.
A to je právě ten pocit, který mají rádi olympionici a dobrý olympijský luk ho skoro nabízí. Psychologicky má potom střelec menší problém dotáhnout, získá pocit kontroly a nenutí ho k ukvapenému výstřelu. Navíc chyby v nátahu se neprojeví tolik na letu šípu, jako v oblasti i mírného stackingu.
Tam se právě v hlavě střelce dějí opačné procesy.
Hodně lidí to má ale i naopak a ten pocit síly těsně před vypuštěním a výraznější výstřelové uvolnění je naopak baví. Myslím, že to je princip a kouzlo lukostřelby, že to nejdůležitější se děje v krátkém okamžiku pod časovým tlakem napnutého luku. IMHO! Protože mě ani několika známým ten příjemný pocit, že jsem se "jen" trefil(slabým nebo kladkovým lukem) moc dlouho nevydržel.

Jestli myslíš úhel tětivy a ramene při plném nátahu, tak to je samozřejmě věc výrobce luku a střelec by to neměl řešit. To není jeho problém.
Jedná se tady ale právě o ten pákový efekt konců ramen, který buď ještě účinkuje nebo už je za bodem svého největšího účinku a začíná slábnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so říjen 16, 2010 8:21 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Jardo M, vždyť to na tý křivce vidíš, kde se odlepí od té přímky, a když si nejsi jist, tak je to až tam, kde to vidět je. Hotovo, basta. Co víc?
Proč se v tom víc ňahňat?

Jistěže vidím, kde se odlepí. Ale přímý lb se odlepuje hned u BH. To teda má každý lb stack na devíti palcích?
Asi bych to shrnul takto:
a) neexistuje kvantitativní definice stackingu
b) stack je záležitost "pocitu" (Ivan)
c) většina světa chápe hranici stacku jako "zřetelný" zlom na tahové křivce jak i uvedl Cornus
d) u dobrého luku existuje i nezřetelný "plíživý" stack (Jan), který nevadí
e) když mi někdo řekne, že luk má stack na 29", tak to není pravda, protože je to jen jeho osobní a subjektivní pocit
f) já jsem přesvědčen, že stack se dá přesně definovat jako určitý parametr tahové křivky, která na rozdíl od "pocitu" je naprosti objektivní, a to tak, aby vyhovoval různým typům a silám luků
g) ještě tu nebylo zmíněno, že spousta lukostřelců a lukařů se přiklání k tomu, že velikost stacku se odvíjí od velikosti vrcholového úhlu. Co si myslíte o tomto?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 10:33 pm    Předmět: Citovat

Ogen - jsem rád že s tebou mohu souhlasit,stak není ten okamžik kdy se začne nátahová křivka odchylovat od ideálního průběhu ale ten okamžik kdy to začnu vnímat jako nepříjemné.
A k tomu bohu - napiš mi nějaký božííí vzoreček Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 9:55 pm    Předmět: Citovat

Mimochodom zmerať sa dá i viera v Boha, takže nič nie je nemožné, ešte vedátori nepovedali posledné slovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 9:52 pm    Předmět: Citovat

JardaM - môj názor je ten,že u tej krivky je jasný iný uhol ako obvykle, zo začiatku (možno i pri nerozohriatom luku) môže byť mierne strmejší, potom sa zrovná do lineárnej priamky a na konci ten uhol narastie strmejšie a to je konečná, a potom prichádza do uvahy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 9:37 pm    Předmět: Citovat

Tak ten stacking se zmerit dá, je videt na krivce, bod zlomu jak sem psal(Víra v boha asi ne, ale spousta vecí ano Smile ). Sami to tu dokladujete. Druhá vec je, jak se s tím, který výrobce popere a jak mu ta krivka vychází. Ten muj starý BB sem natahoval asi na 43, (ramena ofico 46#), ale na to co střílím do 50m mi ted uplne staci 38#, pri mym natahu odhaduju na 36, ale mozna to bude vic nebo min, pac jsou pritazený na max. To kvuli sladení sipu s lukem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 9:19 pm    Předmět: Citovat

Jardo - já to nemyslel jako srandu ,skutečnš si myslím že že to bude víc popis pocitu než přesný, technicky definovaný výraz.Proto se tě taky lukař při objednávce zeptá na tvůj nátah.Když ti bude luk stakovat 10" za tvým nátahem,tak nevyužíváš materiál luku na dovolené maximum a máš tam materiálu víc než je potřeba= větší hmotnost ramen = menší výstřelová rychlost. Naopak když před konečným nátahem dosáhneš mezní napětí ve vláknech laminátu , tak ti luk začne tvrdnout- jseš na hranici průtažnosti použitých vláken.To se bavíme samozřejně o dřevolaminátech.Celodřevo ti prostě prdne a případně ti nafackuje. U nich si nejsem jistý jestli luk něco signalizuje. Mně předloni na vánoce u Zelíčka jasanový nic nesignalizoval a to byla rána.
A Ludku - nevěř že se dá všechno změřit,co třeba velikost víry v boha ?a ješte k tvému silnému luku ,mluvil jsi že máš ramena přes 40lb,ale kolik máš nátah,určitě pod 28" tak kolik jsi z něho vlastně tahal ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 9:10 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou v pdf

http://www.bowreports.com/longbows/bw-plx/fd-curve.pdf

Stacking IMHO jasně začíná na 29".
Změřím nátahovou křivku, najdu onen "G" bod
a pak posoudím, jak velký je nárust za ním a jestli se mě to týká, případně jestli mi to vadí.
Jako by už všech pouček, vzorců, pravidel a zákonů nebylo dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 8:40 pm    Předmět: Citovat

Luďku, koukni také na tohle:

http://www.bowreports.com/longbows/bw-plx/plx.htm

Mě tohle jako definice stackingu stačí. Pocitově bych to také nepoznal, protože jakmile zkoušený luk natáhnu do síly, jakou běžně natahuji a očekávám,tak co je nad mi přijde jako nepříjemné(stacking).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s JardouM, vsechno se dá zmerit, pokud nekdo rekne ze to stackuje na 30", jen pocitem, tak nekdo jiný rekne ze to nestackuje vubec. Proste na natahové krivce musí být nejaký zlom = stack, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 8:29 pm    Předmět: Citovat

Jardo M, vždyť to na tý křivce vidíš, kde se odlepí od té přímky, a když si nejsi jist, tak je to až tam, kde to vidět je. Hotovo, basta. Co víc?
Proč se v tom víc ňahňat?

Khana jsme nenatáhli než na těch 31". Nám to stačilo pro porovnání Jekylla a Chárona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
Jardo - problém je v tom že staking se neměří ale cítí v ruce. Laughing

Jéžíšmarjá, jdi do pytle, tohle říká konstruktér, co měří na tisíciny!!! Na tebe a Jana jsem dost spoléhal...
Vždyť jsem se jen ptal (slušně)
No ni končím, ten pes mi fakt poradí líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

Jardo - problém je v tom že staking se neměří ale cítí v ruce. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 7:58 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:

Příklad: Můj Border Khan má směrnici na 14" 2,87 a na 28" 2,12 a na 31" 2,47.
Jak říkám úplný úlet!

Ty jsi Jane fakt divný! No a co? Podle mne to znamená, že na 31" prostě ještě nestakuje, třeba stakuje až na 40"! Přihrej další směrnice a uvidíme.
Může se o tom přeci diskutovat! Ta moje definice je jen nástřel, abyste začali trochu myslet. Takových a jiných vymyslím za deset minut klidně deset!
Jenom nechápu, jak perfekcionista (říkals to o sobě) může pracovat s technickým termínem, který neumí definovat! Jak můžeš někomu říct, že luk který jsi vyrobil má stack na 31", když netušíš, jak se měří!
To je jako kdybych tvrdil, že můj luk dostřelí 500 loktů a nikdo netušil, jestli jsou to lokty vídeňské, moje nebo sousedovic psa!
No nic půjdu diskutovat s tím sousedovic psem, to se dozvím něco užitečnějšího...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 7:41 pm    Předmět: Citovat

To je právě to, co tady furt marně vysvětluju, že ten stacking sice začíná tam kde začíná, ale je tak mírný, že není třeba to řešit.
A to je právě dobře! To je správný luk.
A když to poznáš hned, tak tam opravdu je! A pak taky není co řešit.
Prostě tam je a někomu to va a někomu to neva. Zvlášť tomu, kdo má kratší nátah naž uvedený začátek stackingu.

A co se toho tvého posledního návrhu týče tak pokud to dobře chápu, tak je to úplný úlet vycucaný z prstu jen aby řeč nestála.

Příklad: Můj Border Khan má směrnici na 14" 2,87 a na 28" 2,12 a na 31" 2,47.

Jak říkám úplný úlet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 7:10 pm    Předmět: Citovat

Ale hoši nepřehánějte, jaképak limity? Co když tam ostrý zlom není jako u toho black Widow? Je stack na 26 nebo 32"?
A co třeba takhle:

Za začátek stackingu je pokládána taková délka nátahu, při níž je směrnice tahové křivky (lb / inch) dvojnásobná než v polovině obvyklého nátahu, tedy při hodnotě 14 palců.

(Ivane, máš tam ode mne SZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 6:30 pm    Předmět: Citovat

Á Ivane dík, směrnicema jsem si nebyl jist, tak jsem rači o nich pomlčel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 6:28 pm    Předmět: Citovat

Jardo M, myslím, že trošku přeháníš.
Cornus ti odpověděl naprosto správně.
Tady je příklad nátahové křivky: http://www.bowreports.com/longbows/bw-plx/plx.htm

Tam je určitá část ležící na přímce a pak se začne křivka zvedat.
To je délka nátahu odkud začíná stacking.
To odchylování se může být různě rychlé v závislosti na typu luku, ale také na síle luku. Je pravděpodobné, že 100 liber luk bude mít jiný nárust, než 35 liberní. Takže neexistuje pravidlo, že je to 1,5 nebo 2,5 lb na palec. Takové zázraky neexistují! Takhle jednoduché poučky jso dobré leda tak víme pro koho že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 6:26 pm    Předmět: Citovat

Jardo - nerad to říkám ale právě jsi asi narazi na limity svého přístupu k problematice Wink , možná vykreslit průběh nátahového diagramu a v místě zlomu proložit směrnice a pak ten průsečík?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 4:43 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Keď sa nátahová krivka na grafe viditeľne zalomí nahor.

Viditelně, značně, výrazně, hodně, to jsou neurčité pojmy. Každý pod tím rozumí něco jiného. Na tom nemůže stát definice. Definice musí stát na číslech...
Další prosím? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 4:30 pm    Předmět: Citovat

Keď sa nátahová krivka na grafe viditeľne zalomí nahor.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 4:23 pm    Předmět: Citovat

Chlapi, potřeboval bych vědět, jak je definovaný stacking.
Zatím jsem tu našel, že je to délka nátahu, kdy tahová síla přirůstá 2 - 3 libry na palec. No dobře, tak to jsou 2 libry nebo tři libry?
Nemělo by to být definované třeba tak, že je to délka nátahu, při kterém tahová síla na palec vzroste třeba na dvojnásobek nebo třeba na pětinásobek té počáteční?
Na základě čeho někdo řekne, že luk stakuje při 28", o jakou hodnotu se opírá?
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

Ivan - rámovku mám na rozrezanie a nie na tillerovanie, na tillerovanie je niečo iné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 4:18 pm    Předmět: Citovat

Ogenko moj milý- tak rámovku by som použil pri tilerovaní iba ako poslednú pomoc ,na ukončenie trápeňja luku Very Happy

Promiň mi moji nedokonalou slovenčinu,už jsem dost zapoměl. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 7:26 pm    Předmět: Citovat

bolo by vhodné, keby aj niečo ukážeš, lebo ťa nikto nerešpektuje a mnohých akurát hneváš.
myslím (viem), že nikdy nevypočítate všetko ohľadom luku presne-nedá sa to. zato "počítanie" s premenými a špekulovanie nad tým, čo tam vadí sa oplatí viac. inak fyziku mám až za mesiac tak potom budem múdry Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 7:14 pm    Předmět: Citovat

Ivan - každú chvíľu režem rámovkou nejakú tú drevenú tyč, mám ich v rukách za sebou asi okolo 20 kusov, tak mi o tom ešte chvíľu rozprávaj Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2010 12:02 am    Předmět: Citovat

Ogen - jsem sice ještě mlád, ale už velmi,velmi dlouho a proto opravdu nepotřebuji nikoho upoutat ani se nikomu zalíbit,naopak když někdo zaujme mne tak se ozvu. K čemu potřebuješ něco počítat o kusu klacku,který máš napnutý na tylerovací tyči. Tam ubíráš tak dlouho až je při potřebném nátahu a požadované síle správně ohnutý. K tomu se ale nepropočítáš ale propracuješ opakovaným zkoušením-prostě prací.Zkus to,je to velmi povznášející a navíc dřevo při opracovávání tak příjemně voní.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po říjen 11, 2010 10:03 pm    Předmět: Citovat

Ogen, ak budeš iba počítať a nezačneš robiť nikam sa nedostaneš. Tebe tuším o to ani nejde.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po říjen 11, 2010 9:47 pm    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
Ogen - Mám pro tebe velmi nepříjemnou informaci,na síle která působí proti pohybu ramen luku nic nemění doba po kterou se to děje.Stejně dlouho působí na šíp zrychlující síla luku která mu dá konečnou rychlost a ta jak sám uznáš není zanedbatelná Very Happy . Zdá se že tvá posedlost všechno spočítat ti zatemňuje schopnost se normálně lidsky zamyslet.Ani velké konstrukční programi jako Pro-engeener nebo u nás v práci používaný UG s drahýmy výpočtovýmy moduly nedokážou spočítat místní napětí v luku bez zadání skutečných mechanických vlastností materiálu, které u celodřevěného luku získáš jenom laboratornímy testy vzorku pro získání skutečné pevnosti v tahu,tlaku,měrné hmotnosti, a modulu pružnosti přímo z toho kusu dřeva který použiješ pro stavbu.I u stejného druhu dřeva se tyto hodnoty mění podle hustoty let a pod.

Ivan - to zatemnenie mi ešte dúfam nehrozí, a som rád, že taký SW zatiaľ neexistuje, nesledujem rôzne vymoženosti SW, jedine, čo som mal možnosť si urobiť základný týždenný kurz na AutoCad a keď s ním nemám možnosť pracovať, tak je to nanič, takže je to trochu ťažšie si doma niečo vypočítať, tak aby to malo hlavu a pätu a mohol som sa oprieť o nejaký presnejší nákres a skontroľovať výpočty a opačne atď, čo ma dosť spomaľuje, to len na okraj, takže nejaká tá impertinentná poznámka je irelevantná a asi sa snažíš upútať Cornusovu pozornosť Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 16, 17, 18  Další
Strana 9 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.