Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s výrobci luků
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 11:55 pm    Předmět: Citovat

Minulý týden jsem byl u Hawkwinda, potřeboval jsem poradit se svým prvním polotovarem na dřevěný luk. Poradil mi, a ještě jsem měl možnost sledovat jak se dokončuje luk před tilerováním. Byl to longbow IPE+bambus s rohovinovými špicemi. A potom jsem viděl celé tilerování, od prvního nasazení tětivy až do konce, kdy to bylo vyladěné i podle Jardových přísných měřítek. Nemám představu jak dlouho a s jakým výsledkem budu někdy tilerovat já, až se k tomu dostanu. Hawkwind měl ten luk na tileráku asi třikrát, na několika místech trochu ubral a bylo hotovo. Během pár hodin dokončil luk. Práce mistra, mohl jsem jen obdivovat znalosti a zkušenost, přesné oko a zručnost s nástroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gábex
Nováček
Nováček


Registrace: 26.5. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

díky moc za informace i skoro neslušné návrhy;) vypadá to na toho páju, byla jsem s nimi střílet v medlánkách a je dobré, že mi všecko vysvětlí a tak..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Nováček
Nováček


Registrace: 3.6. 2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Kvasice.Okr.Kroměříž

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 9:02 am    Předmět: Citovat

mám luk od firmy drakkaria.cz ang.dl.nevíhoda je,že silně kope.já su spokojen provedením materiálem a parametry.
_________________
Kenny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: pá červen 05, 2009 12:25 am    Předmět: Citovat

a keby som chcel luk kúpiť tak od cornusa alebo gawaina-podla toho ktorý by bol lacnejší Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 11:59 pm    Předmět: Citovat

keby som bol z Brna tak jej urobím luk zadarmo-pod podmienkou že bude chodiť strieľať so mnou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Nováček
Nováček


Registrace: 3.6. 2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Kvasice.Okr.Kroměříž

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 8:42 pm    Předmět: hadaš Citovat

[quote="Mamutik"]
Kydliman napsal:

Střílel jsem s jediným tradičním lukem od pana Hadaše. K tomu výhrady mám, ale nechci ranit majitele. .... .


mám od něj taky luk,funguje,jen slábne,ale to asi každý luk.a mám ho 2,5roku,jen tětiva která tam byla se mi při jednom výstřelu rozškubla,prodřela se, Very Happy používam jen smrkové šípy Very Happy ]
_________________
Kenny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

gábex napsal:
ahoj, chtěla bych začít střílet a hodlám si k tomu pořídit anglický longbow. mohli byste mi prosím doporučit nějakého ověřeného lukaře, který samozřejmě není moc drahý, nejlépe z Brna a okolí?

O aký luk sa konkrétne jedná? Sila? Nátah? Material?
Pretože občas niekto chce urobiť elb a po dohovore sa dostaneme na 50 lb na 27 palcov, 60 už moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,mohla by ses zeptat Pájy 1111,objevuje se na brodec.org , koukni
na historickou střelbu. Ale nejsem si jistý, jestli nedělá jen pro známé.
Z nebrňáků jsou to podle mě pak Hawkwind a Cornus.

Kaša
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gábex
Nováček
Nováček


Registrace: 26.5. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 7:40 pm    Předmět: Citovat

ahoj, chtěla bych začít střílet a hodlám si k tomu pořídit anglický longbow. mohli byste mi prosím doporučit nějakého ověřeného lukaře, který samozřejmě není moc drahý, nejlépe z Brna a okolí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

Myša: Děkuji

Dunihlav: Jseš šikovnej o tom není pochyb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 9:48 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Dunihlav já myslím že na toto tema jsem s tebou ztratil dost času. Až dosáhneš toho co se podařilo mně s luky ALEXBOW tak se ozvy.

http://alexbow.rajce.idnes.cz/Traditionell_Bogenschiessen/

Jo jinak výsledkem te recenze a porovnání s americkými výrobci longbows jako Great Plains, Navajo, TBS Thunderstick, Morrisson, Acadian, Fox Revers kteří vyrábí longbows od 57" do 64"( a nejsou omezeni pravidly IFAA takže mají podstatně jiné křivky které jim dovolují lepší reflex) bylo to, že tento luk v délce 68" splňující pravidla IFAA je všechny výkonostně předčil!!! Dále výkon tohoto luku je stejný jako u továrně vyráběných 60" RECURVE luků od firmy Black Widow model TFIII Recurvebow a SA II T/D. O 2 stopy přestřílel 60" recurve luk od Hummingbirds - Bamboo Kingfishetr T/D Recurvebow. Pouze o 2 stopy je pomalejší od opět Recurve luku Martin 60" Dreamcatcher. Na nejrychlejší Recurve luk v délce 57" od Sovereign Balistik T/D ztrácí 10 stop.

Takže až se ti něco podobného aspoň z 10% povede tak tady klidně recenzuj jiné výrobce.

Vynikající. Blahopřeji
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 7:06 pm    Předmět: Citovat

Však pardon J.Kejval , ja tie rýchlosti .... iba okom ,ale ked na takéto niečo našpanujem ešte viazaný backing , tak by v tom caitungu padli asi na riť Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

Dunihlav já myslím že na toto tema jsem s tebou ztratil dost času. Až dosáhneš toho co se podařilo mně s luky ALEXBOW tak se ozvy.

http://alexbow.rajce.idnes.cz/Traditionell_Bogenschiessen/

Jo jinak výsledkem te recenze a porovnání s americkými výrobci longbows jako Great Plains, Navajo, TBS Thunderstick, Morrisson, Acadian, Fox Revers kteří vyrábí longbows od 57" do 64"( a nejsou omezeni pravidly IFAA takže mají podstatně jiné křivky které jim dovolují lepší reflex) bylo to, že tento luk v délce 68" splňující pravidla IFAA je všechny výkonostně předčil!!! Dále výkon tohoto luku je stejný jako u továrně vyráběných 60" RECURVE luků od firmy Black Widow model TFIII Recurvebow a SA II T/D. O 2 stopy přestřílel 60" recurve luk od Hummingbirds - Bamboo Kingfishetr T/D Recurvebow. Pouze o 2 stopy je pomalejší od opět Recurve luku Martin 60" Dreamcatcher. Na nejrychlejší Recurve luk v délce 57" od Sovereign Balistik T/D ztrácí 10 stop.

Takže až se ti něco podobného aspoň z 10% povede tak tady klidně recenzuj jiné výrobce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sovain
Nováček
Nováček


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 8:54 am    Předmět: Citovat

Luky od Oldy Nováka nejsou špatné co do krásy, ale na kvalitě nic moc. Jeho luk mi vydržel ani ne rok při občasném používání, vykrystalizovalo mi rameno a to prasklo. Jinak celkem pěkné luky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eilonwy
Nováček
Nováček


Registrace: 25.3. 2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Uherské Hradiště

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 7:00 pm    Předmět: Citovat

Líbí se mi luky od pana Oldy Nováka, ale chtěla bych slyšet váš názor na jeho práci. Poměrně hodně si zakládám na tom, jak luk vypadá a jeho luky jsem opravdu stylové a krásné, ale chci také něco kvalitního a nemám s tím zkušenosti. Popřípadě mi, prosím, doporučte někoho, kdo by splňoval moje požadavky ve vhodné ceně. Děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 8:30 pm    Předmět: Citovat

Aspoň toto nejdem bojkotovať ako dzejar ,takže vážený pán Kejval , pri luku Longinus máte napísané že má plynulý náťah, čo nie je pravda ,čo mi na to poviete ? Very Happy Vy celkom v kľude kritizujete Peroutku (ako zle lepý) ,Matiáška(že má ťažké konce) . Tak toto je kritika na longinus : pracovná časť hned za držadlom zvyšok ramien tuhý a ťažký, od 2/3 náťahu strašný silový kopanec čo sa pri náraze na stacking dostane na udaných 50lbs pri 30 dlžke . Takže pán Kejval nieje to aké píšete ,,plynulé " skôr strašné .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 6:00 pm    Předmět: Citovat

To jsem z toho jelen.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dz(e)jar
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 11:48 am    Předmět: Citovat

Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Já se omlouvám, ale to nesmyslné žvanění páně eona mě opravdu točí. Za tu dobu co sem přispívá nepřišel s ničím konstruktivním. Jeho příspěvky jsou plné toho, že někde něco viděl, četl, vyrobil, ale nikdy to není nic konkrétního. Prostě jenom mlží a naváží se do lidí, za kterými je nějaká práce vidět. Jestli není spokojen s něčí prací, má možnost to změnit. Pravděpodobně nemá koule na to, aby řekl: Pan XY vyrábí šity protože...., je to sviňárna, chce za to navíc moc peněz. Vadí mu, že se používá nekvalitně sušené dřevo a na trhu nejsou polotovary pro výrobu? Není nic snažšího než s tím začít obchodovat.

Nevím nic o konkurenčním boji zdejších lukařů. Myslím, že za každého mluví kvalita jeho práce. Znám luky od pánů Kýzla, Peroutky a Matyáška a k lukům se kterými jsem měl možnost střílet nemám výhrady. Střílel jsem s jediným tradičním lukem od pana Hadaše. K tomu výhrady mám, ale nechci ranit majitele. Luky pana Kejvala jsem pouze viděl a nelíbí se mi. To je ale pouze můj subjektivní dojem a přestože se mi nelíbí mohou mít úžasné vlastnosti. Luky pana Franzze neznám vůbec, pravděpodobně nebudou mít dostatečný výkon na to, aby si je koupil někdo, kdo se chce účastnit soutěží. Zato některé luky od pana Lazeckého bych se styděl luky vůbec nazvat. Oldu Nováka znám dlouho a jeho krátké dřevěné luky plně vyhovovaly požadavkům ze řad euroindiánů. Nicméně již dlouho jsem žádný jeho luk nedržel a jeho dlouhé luky neznám vůbec.

Ostatní lukaři, převážně pracující s dřevem, jsou spíš hobbysti, kteří občas něco vyrobí na zakázku pro známé.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dz(e)jar
Nováček
Nováček


Registrace: 5.5. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

Shocked

Naposledy upravil Dz(e)jar dne pá srpen 01, 2008 10:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Fajt
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
poohlížím se po nějakém kratším reflexním dřevolaminátu a zatím mě tvarově zaujal AVAR od Matyáška - máte někdo zkušenosti s tímto lukem?
Sílu asi tak 40lbs.
Tuším tu ale někdo uváděl, že Matyášek tam má víc dřeva a luky jsou proto pomalejší.
Dík.
PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crocker
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 12:44 pm    Předmět: Citovat

Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: so červenec 19, 2008 10:55 am    Předmět: Re: Atila Citovat

Crocker napsal:
Má někdo zkušenost s lukem Atila od pana Matyáška?


mam od Matyáška Jestřába,ale všechny luky jsem měl v ruce.Je dobré zajed si do Opavy a vybrat si,osobně.
S jestřábem stříli syn a chválí si ho ,má 40lb,i já po zralé úvaze, pudu do Mongola ,ten je nejdelší 145 cm,l a sílu asi 50lb,.Jinak Matyášek má novou serii luků,zatím není na netu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Nefrite
Nováček
Nováček


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo/Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

janv napsal:
... Pokud ste z Letovic, tak co říkáte na keltský skanzen Isarno??? Very Happy ...

Říkám na něj, že jsem o něm nevěděl, ale určitě se do něj přijedu podívat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Crocker
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 10:10 am    Předmět: Atila Citovat

Má někdo zkušenost s lukem Atila od pana Matyáška?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: so květen 17, 2008 10:51 am    Předmět: Citovat

mh napsal:
Citace:
Pokud ste z Letovic, tak co říkáte na keltský skanzen Isarno??? Very Happy
Nechcete se zastavit na lukostřeleckým dnu??? Laughing

Ahoj "janv", promiň, nezastavím se, mé lukostřelecké ambice směřují jinam než na pouťové zábavy a v daném termínu budu zřejmě vypouštět šípy společně s přímými potomky kašmírských bojovníků.
Já tam sice jezdím, ale spíš víc pro zábavu než pro střílení Smile
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Pokud ste z Letovic, tak co říkáte na keltský skanzen Isarno??? Very Happy
Nechcete se zastavit na lukostřeleckým dnu??? Laughing

Ahoj "janv", promiň, nezastavím se, mé lukostřelecké ambice směřují jinam než na pouťové zábavy a v daném termínu budu zřejmě vypouštět šípy společně s přímými potomky kašmírských bojovníků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 9:10 pm    Předmět: Citovat

mh napsal:
janv napsal:
Smile a Boskovice zdraví olešnici Smile

A hele! Letovice zdraví Boskovice i Olešnici.
Pokud ste z Letovic, tak co říkáte na keltský skanzen Isarno??? Very Happy
Nechcete se zastavit na lukostřeleckým dnu??? Laughing
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
To je dobrý ! Laughing Na pivo bysme teda měli někdy zajít v Kunštátě, ne?
No na pivo asi těžko, leda tak na limo Laughing ještě nejsu plnoletej Rolling Eyes
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Crocker
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

Díky moc, já sice znám jednoho pána, kterej Jestřába má ale nestřílí skoro vůbec, tak sem se zeptal vás.
S tímto výrobcem jsem spokojen a ceny má taky vynikajcí, takže můj další luk bude nejspíš od něj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.