Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ilburský turnaj 15.9.2007
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 11:17 pm    Předmět: Citovat

Josh napsal:
[Ze stejného důvodu odpadá páteční lučištnická mini-bitva.

Páteční bitva zatím neodpadá! Pokud budou zájemci, tak se bitva uskuteční přímo na louce a nebo v bažantnici. Není důvod k panice!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 7:23 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Hejtman je schopen nasazovat figurám přilby a oplechovat koně. Otázkou je, z čeho bude hrad a kdo potáhne vůz!

Proč nemáš rád protipancéřové hroty ? Jezdec bude v kroužkovce (zavíraný drát), bude mít přílbu (plech) a štít (dřevěný), kůň bude mít na hrudi taky nějaké kroužky (z pérovek) a plechem krytou hlavu. Moc volných zásahových zón tam opravdu není a terčové hroty se v této konfiguraci moc nechytají. Všechny ostatní figury budou pokud vím beze zbroje.

Hrad bude buď z pytloviny (stávající) nebo z kartónu (přislíbeno), vůz si potáhneš sám.

Podle posledních zpráv z Ilburku přičinliví zemědělci oseli přilehlé pole řepou, takže dálkové disciplíny budou v zatím blíže nespecifikovaných náhradních prostorách.

Ze stejného důvodu odpadá páteční lučištnická mini-bitva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 4:34 pm    Předmět: Citovat

Re PeZ: V propozicích se Hejtman vyznamenal! Figurky mě ohromily. Kůň na 100m a postupující pěchota budou lahůdkou. Rovněž si beru šípy, co nemám rád, Hejtman je schopen nasazovat figurám přilby a oplechovat koně. Otázkou je, z čeho bude hrad a kdo potáhne vůz!

Družstva: pochopil jsem z tvého příspěvku, že se střetneme s rodinným družstvem PeZů. Malej Griffin nicméně ani 75 m ani 100m nedostřelí, takže pokud Malej PeZ začne trénovat - máte vyhráno. Malej Griffin ale trefí koně na 25m a poboční zbraní se umí ohánět efektivně - takže uvidíme! Very Happy

Celkově to vypadá na dobrou zábavu!!! Přijedem v sobotu ráno.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 11:50 am    Předmět: Citovat

Myslel jsem, že budu před ilburkem trénovat, ale po přečtení propozic jdu vyrábět další šípy (pro celé družstvo). Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 10:59 am    Předmět: Citovat

Dostal jsem se k PC až teď, takže se zpožděním, ale přeci.
Propozice ke stažení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 10:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem Lucínkovi poslal propozice na Ilburský turnaj 2007. Měly by být ke stažení v sekci "Ke stažení". Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 7:05 pm    Předmět: Citovat

Rytec promluvil ale máš pravdu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 6:35 pm    Předmět: Citovat

hm. To uspřádám turnaj , kam může LB, který dosahuje střelci maximálně do pasu. Vřelé díky Hejtmanovi za úlevu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 10:36 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se domluvil s Hejtmanem, a tady jsou některé malé úpravy propozic na Ilburský turnaj:

Budou připuštěny i luky ostatních národů, ovšem s podmínkou, že budou splňovat tato kritéria!
Jednotlivci:
1. Luk musí být vyroben klasickou technologií (myslí se bez použití laminátu), šlachy, rohy...
2. Luk musí v napnutém stavu dosahovat střelci po prsa.

V pátek navečer, podle počasí bude uskutečněna bojová hra "boj o spížní vůz" kterého se mohou zůčastnit všichni lučištníci i pěší bojovníci, pro lučištníky nutno vzít s sebou 6 bojových (tupých) šípů. Možno použít i chladnou zbraň - pravidla budou domluvena před střetem.

Dále vyhlašujeme soutěž v pekařském umění "na slano" pouze pro ženy, jejichž výtvor bude brán jako startovné. Nutno přivézt celou dávku, nejen vzorek! Hodnocení a vyhlášení výher v sobotu před turnajem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 7:35 pm    Předmět: Citovat

Myslíte, že by mne tam pustil s novgorodským lukem (mám ho rozdělanej) ? I když chápu , že je to proti pravidlům, neboť je to skutečně evropský středověký luk (i když reflexák) a ne nějaká Holywoodská ptákovina Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 11:11 pm    Předmět: Citovat

Hejtman má tento týden dovolenou, takže odpověď asi hned tak nebude.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 8:02 pm    Předmět: Citovat

je možno dorazit jako přihlížející cizinec??? z budoucnosti????

Možná bych u Lužka konečně našel ten správnej primitivní luk.... dubák mne nechtěl za parťáka, a tak šel svou cestou zase k Lužkovi....líbí se mu jedna z mladších smečky tak možná vybalí něco co sedne i nemotornejm staříkůmSmile

vzal bych Mýšu sebou by jeho bolest dostoupila vrcholu a navlékl ten kostým a vzal Vámi požadovanou zbraň Smile

Hejtmane co ty na to??? dotaz byl myšlen vážně

za případné popíchnutí se předem omlouvám.....
_________________
stařík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 9:54 am    Předmět: Citovat

POZOR POZOR

Komu nepřišlo po mailové registraci potvrzení tak proto, že je zde uveden špatný mail, správný je milan_belan@kb.cz, a možná raději ještě poslat SMS Hejtmanovi.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mrkev
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 63
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
Na Ilburku se mi moc líbilo a mrzí mě, že se opět nebudu moci zúčastnit. Souhlasím s Gatorem i Myšou. Na druhou stranu chápu přístup a záměry pořadatelů. Tenhle turnaj má jedno pozitivum a to, že se vyvíjí a neustále zlepšuje. Pevně věřím, že časem účastníci vymění kostýmy za dobové oděvy, stejně jako to udělal Mrkev, a odpovídajících luků s odpovídajícím stylem střelby se určitě dočkáme taky.


Děkuji za pochvalu moc si toho vážím Blush
Úplně mě zaskočilo ,že si mě někdo všiml Shocked
Čeká mě ještě dlouhá cesta ,nicméně po ní jdu rád walk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mrkev
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 63
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:58 am    Předmět: Citovat

Griffin: Děkuji za fotečky - zacloumala se mnou nostalgie Blush
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:48 am    Předmět: Citovat

Lucínku promiň ... notworthy , ale byl jsi tam myšlen také: "a i vy další, kteří to pro nás děláte".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mrkev
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 63
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:41 am    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
Jsou prostě turnaje otevřené a uzavřené tak to bylo, je a bude. A s tim můžeme nesouhlasit ale to je tak všechno co s tim můžeme. Jaký to bude turnaj to záleží čistě na pořadateli. Mou svobodnou vůlí je se těhto turnajů nezučastnit nebo zůčastnit ale tim pádem souhlasit s propozicemi pořadatele. Jiná cesta není. A taky to nelze mít nikomu za zlé. Je dobře že jsou oba typy turnajů.

Teď zvažuji že na Ilburk pojedu, ale ne s lukem ale s foťákem pokud tam může přijet člověk v civilu jako divák a paparazzi Wink


Velmi rozumný komentář thumbright
A osobně si myslím ,že není jediný důvod ,proč by jsi nemohl přijed jako divák. Přinejhorším budeš zaměstnán jako držák terče laughing9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Soron napsal:
Ono už jen takový turnaj uspořádat, je docela fuška. "Viď Myšo, PeZi, Hejtmane a i vy další, kteří to pro nás děláte".

A na nás jsi zapomněl, fňuk fňuk ... Crying or Very sad violent1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:36 am    Předmět: Citovat

PeZ napsal:
Za všechno může internet. Kdybychom o sobě nevěděli, tak pinkáme dál každý po svém na zahradě nebo v lese, protože nevnímáme lukostřelbu jako sport, ale jako skvělé hobby, jinak bychom se zapojili do soutěží FITA. Musím obhajovat všechny turnaje, které se někdo opováží uspořádat, už jen proto, že to je skvělá příležitost, jak se potkat, inspirovat někoho dalšího, možná se trochu poučit a nasměrovat se nějakým dalším, a možná i jiným směrem než dosud. Nevadí mi, že nepotkám na Ilburku některé lidi, je to jejich i moje volba, jakým směrem půjdeme, ale rád je potkám jinde, kde půjdou naše cesty rovnoběžně.


Krásně jsi to napsal PeZi. Ať je takovýchto různých turnajů více. A když se nepotkáme na všech, tak alespoň na některých. Ono už jen takový turnaj uspořádat, je docela fuška. "Viď Myšo, PeZi, Hejtmane a i vy další, kteří to pro nás děláte".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

Jsou prostě turnaje otevřené a uzavřené tak to bylo, je a bude. A s tim můžeme nesouhlasit ale to je tak všechno co s tim můžeme. Jaký to bude turnaj to záleží čistě na pořadateli. Mou svobodnou vůlí je se těhto turnajů nezučastnit nebo zůčastnit ale tim pádem souhlasit s propozicemi pořadatele. Jiná cesta není. A taky to nelze mít nikomu za zlé. Je dobře že jsou oba typy turnajů.

Teď zvažuji že na Ilburk pojedu, ale ne s lukem ale s foťákem pokud tam může přijet člověk v civilu jako divák a paparazzi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 10:27 am    Předmět: Citovat

Joshi, máš pravdu v tom, a tím jsem taky svůj první příspěvek uvedl, že si každý může organizovat co chce a třeba s těmi večerníčkovskými čepicemi.
Nevím jestli tvoje polemika s odkazem na naší historii souvisela s nějakým mým příspěvkem asi ne, protože pokud jsem hovořil o luku ze 13 století, tak jsem tím říkal, že když je vymezeným obdobím středověk, tak proč se omezovat jen na anglické luky, když tu máme luk doložený z našeho území.
Souhlasím s tebou, že disciplíny mají být zábavné, na všetické Bratrstvo kočičí pracky se těším zejména. (Šípáky už jsem viděl, báječní.). A tvořivost a humor je něco co v lukostřelbě mám radši namísto smrtelné vážnosti, ale proč pořád do toho mocí mermo plést to slovo boj. Jsem pro hranice mezi pojmy.
Dovolil bych si prafrázovat tvůj závěrečný výrok: Budiž nám to všem insipirací k debatám o směřování tradiční lukostřelby. Protože luky jsou pěknou ukázkou mezikulturních inspirací, neuzavírejme se předem. I v respektu k této kulturní výměně je smysl tradiční lukostřelby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 8:11 am    Předmět: Citovat

Za všechno může internet. Kdybychom o sobě nevěděli, tak pinkáme dál každý po svém na zahradě nebo v lese, protože nevnímáme lukostřelbu jako sport, ale jako skvělé hobby, jinak bychom se zapojili do soutěží FITA. Musím obhajovat všechny turnaje, které se někdo opováží uspořádat, už jen proto, že to je skvělá příležitost, jak se potkat, inspirovat někoho dalšího, možná se trochu poučit a nasměrovat se nějakým dalším, a možná i jiným směrem než dosud. Nevadí mi, že nepotkám na Ilburku některé lidi, je to jejich i moje volba, jakým směrem půjdeme, ale rád je potkám jinde, kde půjdou naše cesty rovnoběžně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 1:47 am    Předmět: Citovat

Docela mě mrzí, že debata nabrala tenhle směr, pro mě je Ilburk srdeční záležitostí a tak se předem omlouvám, pokud nebudu zcela objektivní.
Děkuji za umírněný přístup Griffinovi, Mikimu a Mrkvovi, u Myši je přímo cítíit, jak z něj ukapává zoufalství, že se nebude moci zúčastnit.
Mám ale pocit, že se v debatě smíchalo pár věcí, které s sebou tak docela nesouvisí. Odkaz na naši historii je účelová argumentace jak vystřižená z debat na Českém šermu, protože pokud bychom se skutečně drželi naší historie, tak se tu žádná zakřivená dřeva s výjimkou raného středověku nevyskytovala a stříleli bychom tak maximálně z kuše, jak věcně poznamenal Myša na vedlejší debatě. LH a oděv vs. kostým, já se za svůj kostým nestydím, i když jsem si vědom mnoha jeho nedostatků a spíš dbám na "koukatelnost". Ono nám k tomu LH totiž něco chybí - středověké reálie, choroby, absence vymožeností civiizace a každodenní boj o přežití. Je mi docela volný, jestli hraju první ligu v oděvu šitém ručně kostěnou jehlou nebo okresní přebor v kostýmu ala Barrandov, protože je to pořád jenom hra, po které se všichni vrátíme zpátky k tekoucí teplé vodě a internetu.
Můžete si dělat legraci ze slabých luků a "imitace boje", já ten argument beru, protože si na rozdíl od našich přátel ze SEBU plně uvědomuji rozpor mezi "realitou" a historickou realitou. Taky mi s výjimkou střelby za hadr nevadí spousta jiných nelogičností, kterým jsme donedávna všichni nadšeně tleskali. Ono jde do značné míry o pocity a upřímně řečeno, klasická anglická disciplína clout mi přijde stejně nudná jako jiná anglická vymyšlenost golf. Střílet na něco co nevidím není to pravé ořechové, na to máme minomety. Ten adrenalin si užiju i při střelbě na 15 m (zvlášť když se netrefím).
Doufám, že si mě nevezme kolega Gator do práce, ale užívám si i "bitev", protože tam ti teprve docvakne, že ten "středověk" nebyla žádná sranda. Teď jsem si to znova uvědomil na komorní akci ve Štětí - na malém návršíčku lučištníci za ježkem z přiostřených kůlů, kolem dřevcovky a těžkooděnci, vypadalo to docela realisticky a když to dotáhneš do konce, že tenhle výlet k Bosworthu by mohl být tvůj poslední v životě, tak je to na psychiatra Laughing Nebo zavrhovaný Libušín, letošní ročník, je nás v tvrzi pět a půl, před tebou se napáskuje nějakých 200-300 husitů, stihneš dát s bídou dvě rány z kuše a máš tu holotu na hradbách, taky drsný ... doporučuju vyzkoušet.
No abych se vrátil k tématu, na Ilburk vyrazím se starým Lůžkem, přestože mám mnohem lepší luk od Hawka (toho málem porazilo, když ho viděl) a btw. těch "poprsních" luků bys tam viděl minimum, třeba ten můj klacek má poctivých 208 cm (měřím 179 cm).
Souhlasím s Griffinem (jeho příklad s mongolským turnajem je super, klaním se směrem k Nymburku), že budou akce otevřené a uzavřené a je to potřeba tak brát. Můžeme o tom s Cimrmannem tak akorát diskutovat a to je všechno.
Budiž nám to všem mementem před nadcházejícími debatami o směřování asociace tradiční lukostřelby, upřímně řečeno, budu raději špatnou imitací anglického lukostřelce než dokonalým Mongolem nebo Japoncem.
Tím chtěl básník říci, že je otázkou zda v českém prostoru máme v lukostřelbě vůbec na co navazovat a pokud ano, jestli máme avarské a jiné nájezdníky z východu považovat za tu echt pravou českou tradici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 12:52 am    Předmět: Citovat

Miki: To co vidíš na bitvách včetně Wothanburku není LH. LH je tak náročné, že to dělá minimum lidí a když je nějaká akce, tak je to vesměs uzavřená společnost. Řekl bych , že je to taková cesta k pochopení určité kultury v určité době.
Ve věci kostým- oděv mám odlišný názor, ale to probereme ve Všeticích.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 12:43 am    Předmět: Citovat

Gator napsal:
A já bych ti Griffine řekl: přijeď rádi tě uvidíme a za pasem si měj co chceš, třeba fajfku.
Ale luk, bratře, luk budiž kvalitní primitivní luk, celodřevněný nebo kompozitní a k tomu šípy které sis udělal s péčí a zodpovědností k historii ale víme, že možnosti jsou omezené. Těšíme se až nám ukážeš jak ho používáš a co s ním dokážeš.
Nátah měj jaký chceš, nebudeme si hrát na válku, ale trefovat terče.
Oděv měj jaký chceš, ale rozhodneš li se pro historický pak ať je věrný, ne jen na oko.
Nemáš-li luk primitivní, ale s laminátem atd tak se nezlob, ale nebudeš střílet v naší kategorii, budeš mít svou se svými.


Tak to je přesně ono.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

Re: Gator a Myša: occasion5
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:46 pm    Předmět: Citovat

Griffine souhlas nechme to Všetic, už mi z toho trochu hrabe. Už abych měl v pořádku rameno, budu víc střílet a míň diskutovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:28 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Já bych střílel třeba s pinpongáčem na nose,...


Já taky. Hele tohle byl docela rozumný příspěvek a vážně to chápu. Asi by mě taky mrzelo, kdybyste si s Mamutíkem, Gatorem, donskými kozáky z Brna a spol. dělali docela sympatický a uvolněný turnaj a mě jste nevzali, protože mám jinej luk a vůbec. Na druhou stranu si myslím, že do budoucna se stejně nikdy nevyhneš tomu, že kromě hodně otevřených turnajů typu Lukohrátky, Rejvíz nebo Lazluk budou existovat relativně uzavřené skupinky, které se budou nějak profilovat. A to z mnoha důvodů. Nějak si pořád nemyslím, že je to špatně, že by nějaká parta lidí nemohla dát svému turnaji "duši" a nějaký cíl. Já už dneska vím, že jestli Hawkwind udělá turnaj - pojedu jako divák, protože mě to zajímá a střílet nebudu, protože neprolezu přes kritéria a a zatím prolézt nechci. Jestli uděláte turnaj jezdeckých prohnutin, je to pro mne totéž. Přitom se mi ty luky líbí, teď měl Palivec ve Štětí něco od Kassaie, co mělo délku přes 60" a tětiva se tak dala natáhnout evropským způsobem. O tom už by se dalo uvažovat. I když zase - samozřejmě by to nebylo "echt" , protože technika byla jiná, chtělo by to prstýnek atd.

Re Gator: než jsem napsal jedno, už se objevil další příspěvek, nestíhám to zodpovídat - to jsem si pěkně zavařil Rolling Eyes Další debatu odkládám do Všetic. Je to složitý...
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 11:00 pm    Předmět: Citovat

A já bych ti Griffine řekl: přijeď rádi tě uvidíme a za pasem si měj co chceš, třeba fajfku.
Ale luk, bratře, luk budiž kvalitní primitivní luk, celodřevněný nebo kompozitní a k tomu šípy které sis udělal s péčí a zodpovědností k historii ale víme, že možnosti jsou omezené. Těšíme se až nám ukážeš jak ho používáš a co s ním dokážeš.
Nátah měj jaký chceš, nebudeme si hrát na válku, ale trefovat terče.
Oděv měj jaký chceš, ale rozhodneš li se pro historický pak ať je věrný, ne jen na oko.
Nemáš-li luk primitivní, ale s laminátem atd tak se nezlob, ale nebudeš střílet v naší kategorii, budeš mít svou se svými.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 10:45 pm    Předmět: Citovat

my máme i nelaminátové prohnutiny Laughing Akorát jim škodí počasí, tak je nevláčíme po kempech. Pro tento případ bych použil kumánský luk Cool Nehledě na to že i některé prolaminované prohnutiny jsou opticky mnohem věrohodnější, než většina rovnoklacků, co jsem tu viděl. Já mám kluky z Ilburka velmi rád. Jenom mě teď nasrali že nemůžu jet, a je to proto, že hejtman se bojí, že ho vyklepnu i stěma jeho rukavicema z pérovek. Komediant Twisted Evil To je k uzoufání. Ledva mě něco pobaví , a celý rok se na to těším, přečtu si propozice a tam čtu:Jen pro bílé. Váš ředitel Kunta Kinte. Já bych střílel třeba s pinpongáčem na nose, ale ne z něčeho co mě nebaví. Tudíž truchlím a dřevákům tímto vyhlašuji válku. Už vás nemám rád Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.