Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Excalibur Matrix
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po únor 10, 2014 12:15 am    Předmět: Citovat

ďakujem moc pekne a teším sa na nových podobne postihnutých priateľov Wink
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 9:51 pm    Předmět: Citovat

Matrix380: inak, ja síce kušu nemám ale vždy tu obsmŕdam takže chcel som len, že

vitaj medzi nami na tomto peknom fóre a sme radi, že si sa zapojil do konverzácie!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 5:45 pm    Předmět: Citovat

stále čekám tvou recenzi a nějaké hodnocení
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 4:23 pm    Předmět: Citovat

vidíš Adrián, a to sa ozaj mýliš, aj keď máš aj trochu pravdu

fixovať závit farbou je stará metóda, používala sa bežne pri menej namáhaných mechanikách, napr. v elektrotechnike
čo fungovalo kedysi, nemá dôvod nefungovať aj dnes; verím tomu, že aj v dnešnej ponuke môžu byť na takéto fixovanie látky na báze farieb, ale ako to už dnes chodí, dnes sú ďaleko sofistikovanejšie materiály a aj v oblasti fixovania závitov je široká ponuka;

ja osobne som kedysi potreboval fixovať šróby na montáž diskov na offroad a vtedy som našiel ponuku od značky loctite, ktoré sú presne určené na tento účel a dokonca si môžeš vybrať silu spoja od veľmi namáhaného po slabo; takže nie hocijaké lepidlo loctite, ale konkrétny nato určený výrobok

pre zaujímavosť - keď som začínal lepiť inserty do šípov, začal som hľadať čím a zistil som veľa zaujímavého; napr. že veľmi dobré je sekundové lepidlo, ale nie hociktoré za pár euro, čoho sú plné obchody; moje stálo cca 25 eur malá fľaštička, no vlastnosti stoja zato, spoj je dlhodobo pevný, bezpečný, prispôsobený tomu, že ide o najnamáhanejšie miesto šípu; a sekundové nie je v skutočnosti výstižný názov, pretože máš cca 20-30 sekúnd dať insert do správnej polohy (ladenie loveckého hrotu)...

dnes v dobe internetu ozaj nájdeš všetko, len treba vedieť hľadať aj čítať a je dobre mať sa s kým poradiť; metóda pokus-omyl môže byť zbytočne zdĺhavá, namáhavá a v konečnom dôsledku aj frustrujúca
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 3:56 pm    Předmět: Citovat

Na skrutky sa používa nie lepidlo ale špeciálna farba určená presne na ten to účel.Konkrétne ja som použil SOFT LOCK.Je to takzvané lepidlo ktoré po čase zaschne a skrutka sa nepovoľuje,ale výraznejšou silou sa skrutky dajú povoliť.
Tak ak tu niekdo zalepil skrutky lepidlom LOCTITE,keď ich bude chcieť povoľovať bude to veľmi zaujímavé Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
halooooo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 155
Bydliště: Veľký Krtíš, Slovakia

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 3:38 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
Scootr napsal:
ano, rozebírám si vždy celou kuši a lepím veškeré šrouby.. měl jsem problém hlavně u držáku optiky...
Jinak můj vyvolený je a stále snad bude můj upravený Emax na velké dálky.
Jinak ale to takhle nelze brát.. pokud kuším propadneš tak nevolíš mezi kvalitními kušemi.


Suhlas uplny..kusa je diagnoza chronicka-vseobecna.. Very Happy

Hehe vieme o tom asi vsetci svoje Smile
_________________
excalibur equinox, lumizone 2-4 x 40 s podsvietením
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 2:36 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
ano, rozebírám si vždy celou kuši a lepím veškeré šrouby.. měl jsem problém hlavně u držáku optiky...
Jinak můj vyvolený je a stále snad bude můj upravený Emax na velké dálky.
Jinak ale to takhle nelze brát.. pokud kuším propadneš tak nevolíš mezi kvalitními kušemi.


Suhlas uplny..kusa je diagnoza chronicka-vseobecna.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 2:18 pm    Předmět: Citovat

ano, rozebírám si vždy celou kuši a lepím veškeré šrouby.. měl jsem problém hlavně u držáku optiky...
Jinak můj vyvolený je a stále snad bude můj upravený Emax na velké dálky.
Jinak ale to takhle nelze brát.. pokud kuším propadneš tak nevolíš mezi kvalitními kušemi.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 2:08 pm    Předmět: Citovat

ahojte chlapci, dík za porozumenie
jasné, ja som tú debatu pochopil, máte pravdu; o tom naťahovaní niečo viem, napísal som, že moja chrbtica s tým má svoje skúsenosti; na druhú stranu, a potvrdzuješ to Scootr svojimi poslednými zážitkami, matrix je proste nákazlivý - ja osobne keď už teda nestrieľam, tak ho každý deň po príchode domov aspoň vyložím z trezoru do stojana v obývačke, nech ho mám na očiach; a sem-tam neodolám a dám ranu dve dnu

kuša má všeobecne známu výhodu - s optikou je z nej streľba prakticky rovnaká so streľbou z pušky; s nastrelenou kušou po jednom výstrele na odskúšanie chodu spúšte môže skúsený strelec z pušky druhou ranou v živote kľudne uloviť zver

uvidíme, čo život donesie, určite budem rád ak sa nám zadarí osobne stretnúť a pokecať, hlavne o love

Scootr som rád, že poznáš môj nick, je to moje mnohoročné krédo a roky mi to funguje; odmlada som pri love používal aj oporu zbrane pri streľbe, načo som si neraz vypočul aj posmešky; po mojich ranách sa ale nedohľadávalo skoro nikdy...

vo všetkom čo robím sa snažím o nejakú "fajnšmekrovinu", ladím si sám strelivo aj na občasný LRH; preto s kušou ostanem na štandardných, "istých" vzdialenostiach

ozaj, nemal si problém s povolovaním skrutiek na držiaku optiky? ja áno, zaistené na skrutky určeným loctite lepidlom
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 1:51 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
adria tu mas foto...



matrix380..som nesmierne rad ze sme ta pobavili a ako dobrych hercov by si nas mohol odmenit aspon tym aby si nam povedal,v com konkretne sme ta pobavili..nuz ak chces kritizovat vyroky ludi..typu.. s tými výrokmi čo je dobré a načo a čo nie je dobré by som bol všeobecnne opatrný, často najpresvedčivejšie tvrdenia produkujú ľudia bez konkrétnych skúseností s danou vecou..koniec citatu..kamarat ak nieco rozvadzas,skus byt trosku konkretnejsi,rozanalyzovat to,inac maju tieto tvoje vety asi taku vypovednu hodnotu,ako ked ja poviem ze som si kupil modre auto... Wink Rolling Eyes

Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 1:34 pm    Předmět: Citovat

plně stojím za Spiťákem, není to o tom kolik jich nastřílíš ale kolik se naučíš číst informací z jedné střely. Stačí mi 5 střel na ustálení optiky, 3 na dopilování drobných odchylek a 2 na dálkovou půl km střelbu a jeden na lov.
Jinak Matrix mi je schopný trefit plechovku od piva na 85 metrů loveckou G5.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 1:26 pm    Předmět: Citovat

v pohode,nic sa nedeje,of course.. Very Happy nejde vseobecne o to ci je to 200,225,260-tka..myslienky ludi boli smerovane k faktu,ze cim silnejsia kusa,tym väcsinou kratsi trening..ja ked v lete strielam maxom,a dam 70 vystrelov,tak som mokry a vonavy,citim unavu svalov a to bezproblemovo viem tu kusu natahovat rukami..na niektorych treningoch som ani natahovak nepouzival..vsetky debaty sa daju vysvetlovat rôzne..scootr tu daval info o matrixy 405..ze je to lovecky special,o tom tu bola väcsinou debata,pointa vseobecne znie tak,ze ked dam 200-225-kou 70 vystrelov za trening,bude to ine ako tou 405-kou..a preco?nuz preto,ze ked sa ti unavia svaly od casteho napinania,nedas taky vystrel ako ked mas ruky cerstve..preto to treba chapat takto,preto bola tato debata o vyzname a spôsobe pouzitia silnejsej a slabsej kuse..na to naozaj netreba vlastnit kuse vo vsetkych librazach..mam doma aj luky rôznych tahov..a je naozaj rozdiel dat 80 vystrelov z loveckeho a tercoveho luku..iny vyznam pri kusiach je pri pouziti heveru..tam si môzes krutit od rana do vecera,ludovo povedane..ale pokial pouzivas silu na natah,stale to bude o narastajucej unave svalov..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 1:20 pm    Předmět: Citovat

Nazdar chlape.. tebe si nelze nevšimnout s tím fajným nickem Very Happy
Hele, dík.. ale musím zareagovat. Už jsem prošel velmi kušemi abych nepoznal co kuše udělá za 11 výstřelů Very Happy to poznáš. Jelikož zdravotní stav dovolil trochu si zašpásovat s kuší o vejkendu tak za sobotu jsem dal 160 výstřelů. Zničil jsem 5 šípů a defakto jsem roztřílel terčovnici na mraky...
Dneska jsem si přivztal a dal jsem jich 45 na nový terč.
Jinak ještě mezi těmi 11 výstřelama co zmiňuješ byl i jeden lov :DDDDDD
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 1:07 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
No, teda do kuší nerád kecám, ale 200 výstrelov za trištevrte roka nieje bohviečo angel8 a strieľať s tou kušou v baráku tak to by som teda nechcel Shocked


...ak si nepostrehol, tak strieľam ešte druhú kušu, matrix si tak trochu "šetrím"; netvrdím že mám nejaké rozsiahle skúsenosti s kušami, ale mám s matrixom také, ktoré nemôže mať nik kto ho nemá

strieľanie dnu je v pohode, dám pár rán, niekedy sám, niekedy so synom či s nejakým kamarátom; čo sa strelby týka tak na tých 12 metrov čo mi barák dovolí strieľa po krátkej inštruktáži každý dobre; samozrejme rany tlmím origo terčovnicou, handrové "samodomo" boli síce lacné, ale neosvedčili sa
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:59 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
matrix380..som nesmierne rad ze sme ta pobavili a ako dobrych hercov by si nas mohol odmenit aspon tym aby si nam povedal,v com konkretne sme ta pobavili..nuz ak chces kritizovat vyroky ludi..typu.. s tými výrokmi čo je dobré a načo a čo nie je dobré by som bol všeobecnne opatrný, často najpresvedčivejšie tvrdenia produkujú ľudia bez konkrétnych skúseností s danou vecou..koniec citatu..kamarat ak nieco rozvadzas,skus byt trosku konkretnejsi,rozanalyzovat to,inac maju tieto tvoje vety asi taku vypovednu hodnotu,ako ked ja poviem ze som si kupil modre auto... Wink Rolling Eyes


ahoj, spitamen, peace, nesprávne si to pochopil, neprišiel som kritizovať, ani nikoho urážať, len som uviedol taký malý ale presný postreh

mám za sebou veľa prežitého vrátane fungovania na mnohých fórach, kde som to už ale dávno vzdal, lebo skôr či neskôr je to dokola o tom istom; tu som sa odhodlal vstúpiť s tým, že ma to aktuálne veľmi baví a je tu partia ľudí, z ktorých niektorí majú ozaj zaujímavé a rozsiahle skúsenosti a mám pocit, že si máme čo povedať

tému matrix som si prečítal v kuse, skús to aj ty a dáš mi za pravdu, že tu nie sú prakticky žiadne skúsenosti od niekoho, kto ju má s výnimkou scootra

osobne oceňujem scootra, ktorý tému založil, lebo matrixa má a nemá problém uviesť, že zatiaľ dal nejakých 11 rán; no reagujú tu na matrixa ľudia, ktorí ho nemajú a napriek tomu presvedčivo diskutujú o jeho vhodnosti na konkrétne použitie

pobavili ste ma pri tej debate ako ďaleko a podobné veci, ale nie v zlom, však k tomu som snáď napísal jasne...

ak by som sa mal zapojiť do nejakej záujmovej skupiny s tým, že tam budem "vyrývať", to by ma nebavilo, som už dosť starý nato, aby som sa snažil prežiť čo ma ešte čaká čo najpozitívnejšie

teraz niečo k matrixovi
aj keď som dal z neho "len" nejakých 200 výstrelov, mám skúsenosť s dľžkou šípov - strieľam 20" i origo 18" a viem o tom čosi čo môže niekomu pomôcť správne si vybrať i poradiť pri skracovaní; mám skúsenosť s tlmičmi tetivy - ich náchylnosti na presekávanie, tu na fóre som našiel dobrú radu ako im predĺžiť životnosť; mám skúsenosť s priloženou optikou, s držiakom optiky, kto bude potrebovať, rád poradím; mám skúsenosti s nastrelovaním loveckých šípov aj s ničením terčovnice, 380-tka im ozaj dáva zabrať; budem rád, keď tu viac ľudí bude mať metrixa, bude to viac možností získať relevantné informácie a nie len názory

takže ešte raz - chlapci, nech vás to čo najdlhšie baví, mňa si to získalo už asi navždy...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 11:09 am    Předmět: Citovat

adria tu mas foto...



matrix380..som nesmierne rad ze sme ta pobavili a ako dobrych hercov by si nas mohol odmenit aspon tym aby si nam povedal,v com konkretne sme ta pobavili..nuz ak chces kritizovat vyroky ludi..typu.. s tými výrokmi čo je dobré a načo a čo nie je dobré by som bol všeobecnne opatrný, často najpresvedčivejšie tvrdenia produkujú ľudia bez konkrétnych skúseností s danou vecou..koniec citatu..kamarat ak nieco rozvadzas,skus byt trosku konkretnejsi,rozanalyzovat to,inac maju tieto tvoje vety asi taku vypovednu hodnotu,ako ked ja poviem ze som si kupil modre auto... Wink Rolling Eyes
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 10:21 am    Předmět: Citovat

No, teda do kuší nerád kecám, ale 200 výstrelov za trištevrte roka nieje bohviečo angel8 a strieľať s tou kušou v baráku tak to by som teda nechcel Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: ne únor 09, 2014 12:09 am    Předmět: matrix Citovat

ahojte, chlapci,
sporadicky sledujem už skoro rok čo tu píšete, občas hľadám nejaké info keď sa púšťam do niečoho nového, aj keď ťažko sa hľadá v tom kvante debát

až téma exkalibur matrix ma vyprovokovala a zaregistroval som sa...
celkom ste ma pobavili s tou diskusiou, načo je matrix dobrý, aký je silný a aký silnejší ešte bude; tým ďalším navyšovaním výkonu sa výrobca presne trafil do našej chlapskej ješitnosti, veď kto by nechcel väčší Twisted Evil vlastne v tomto prípade silnejší, že?

mám matrix 380 skoro trištvrte roka, asi 150-200 výstrelov (presne neevidujem), + ďalšie výstrely z inej, 150lb kuše na ktorej som už dvakrát robil omotávku + nejaké úpravy šípov - skracovanie, lepenie...

do matrixu 380 som išiel práve pre jeho kompaktné rozmery oproti predchádzajúcim modelom; bol by som bral 355-ku, ale tá je v ponuke chudobnejšia v dizajne i výbave - chcel som aj poistku proti nechcenému spusteniu bez šípu a taktiež tlmiče tetivy; mal som v minulosti úraz chrbtice a môžem povedať, že náťah 380-tky nie je ďaleko od mojich reálnych možností, aj keď aj vďaka streľbe s matrixom mi chrbát trochu spevnel; rozhodne sa mi však nestane, že budem ľutovať, že som nedočkal na silnejšie prevedenie - už tento je drasticky výkonný a pri streľbe z neho treba určite myslieť nato, ako neničiť či inak neprísť o šípy, čo platí pre terčovú i loveckú strelbu

pre mňa nie je dôležité ako ďaleko to dostrelí a ako ďaleko sa dá vystreliť na zver, pre mňa je rozhodujúce, aby som vždy odpálil bezpečnú ranu - tak to roky robím strelnými zbraňami a napriek tomu, že si nemyslím, že som super strelec, moje rany končia tam kde treba; kuša mi vrátila vzrušenie tam, kde už bola rutina Wink a môžem strieľať nielen v záhrade či na dvore, ale aj v baráku...

hlavne že máme z toho radosť; s tými výrokmi čo je dobré a načo a čo nie je dobré by som bol všeobecnne opatrný, často najpresvedčivejšie tvrdenia produkujú ľudia bez konkrétnych skúseností s danou vecou - poznám dobre napr. aj z nekonečných debát o vhodnosti kalibrov strelných zbraní...

tak nech vám to dobre strieľa a nech vás to dlho baví
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 2:26 pm    Předmět: Citovat

Ostrý kout je každopádně kritické místo - tzv. vrub a vrubová pevnost materiálu je vždycky nižší než při běžném způsobu namáhání. Je to tak jak píšeš - vždycky tam má být rádius.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 1:51 pm    Předmět: Citovat

nemam teraz svoju kusu pred sebou,preto budem mozno tarat,ale sa mi vidi ze medzi vertikalnou stranou drziaka a vybratia v tele je mikromedzera..mozno desatina milimetra,neviem,ak by tomu tak bolo,tak by odpadlo pôsobenie tlaku z velkej casti na tu vert.stranu vybratia..nemame tu fyzicky obe kuse na porovnanie,tak tazko spekulovat..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 1:38 pm    Předmět: Citovat

este by takato situacia mohla nastat teoreticky pri strelbe s uvolnenym drziakom..teoreticky...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 1:23 pm    Předmět: Citovat

kedze nevieme nic o tom hranole,tak to budu iba cire spekulacie..pokial siahal ten hranol po koniec vybratia,co si osobne nemyslim,tak by pricinu tohto lomu mohol umocnit..presne ako pises..ten uhol je najslabsim clankom celej prednej casti..rozklada sa tam sila na velmi malom priestore,je tam velmi ostry bod v tom uhle,z podobnych dôvodov proti trhaniu sa zaobluju hrany vsetkych lucist..sila pôsobi v tom vybrati smerom dole a dozadu..konecna faza vystrelu ich len umocnuje..predstavoval som si ten lom trochu inak,je naozaj diskutabilne,ako by sa konkretne zachoval tento lom pri absencii vlozky..nuz kazdopadne s tym museli asi nieco v exc.robit,kedze nepocut nikde aby sa podobne veci stavali pri ovela silnejsich kusiach..to miesto v uhle bolo poddimenzovane alebo hrubkou steny v danych miestach,alebo dokonca pevnostou materialu..nuz nech sa vyjadria aj ostatni ako to vidia..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 12:57 pm    Předmět: Citovat

Lom bol na obidvoch stranách.Či počas výroby menili tvar profilu,to som si nevšimol.V tom čase(2008) sa všeobecne vedelo,že Ex. má práve tu slabinu.
Ale od vtedy sa mi to nestalo a mal so ich do kopy 7ks.Nevie či hranol bol len v časti vybratia alebo pokračoval ďalej.Keď som to poslal do Ex. tak sa ma spýtali či ho chcem naspäť alebo nie,no už som nechcel,tak si ho nechali tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 12:10 pm    Předmět: Citovat

jo,a tento lom je z oboch stran,ci len z jednej?
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 12:00 pm    Předmět: Citovat

uuhm..dost nepekne...adrian..dve otazky..bola ta vystuz taka dlha ze presahovala to vybratie v tele?druha otazka..kedze sa jednalo o 175lib kusu,to telo uz bolo ako vravis kovove,mozno ho stotoznit s telom kuse z ktorej teraz strielas?nemyslim teraz dlzkovo samozrejme,ale hrubka stien tela,ktoru si si mozno vtedy vsimol ked si daval drziak ramien dole..oproti terajsiemu telu,ktore mas..ide mi o to porovnat silu materialu,pripadne tvar a podobne znaky vtedajsich tiel a terajsich..nemal som moznost drzat stare telo phoenixa v rukach,tak preto taketo otazky,skus uviest tieto odlisnosti,ak si si nieco vsimol,ci sa pamätas,a tiez aj ostatni.ktori o tom nieco vedia..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
halooooo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 155
Bydliště: Veľký Krtíš, Slovakia

PříspěvekZaslal: st únor 05, 2014 11:00 am    Předmět: Citovat

Adrian tu je ta fotka Smile


_________________
excalibur equinox, lumizone 2-4 x 40 s podsvietením
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út únor 04, 2014 10:49 pm    Předmět: Citovat

a tahle stránka mi to připoměla..
http://www.excaliburcrossbow.com/phpBB2/viewtopic.php?f=1&t=46791&start=210
jestli je tu nějaký maník kdo by chtěl najít zda to má nějakej účinek tak prosím..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út únor 04, 2014 10:47 pm    Předmět: Citovat

hele někdo tu psal o tom že tělo vyplní silonem...vzpoměl jsem si že jsem viděl jednoho maníka který to vyplnil montážní pěnou
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
halooooo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 155
Bydliště: Veľký Krtíš, Slovakia

PříspěvekZaslal: út únor 04, 2014 6:20 pm    Předmět: Citovat

Adrian mne ta fotka prisla ale som v praci a tu sa mi to neda nahodit na forum... Ked pridem domov tak to sem dam Smile
_________________
excalibur equinox, lumizone 2-4 x 40 s podsvietením
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út únor 04, 2014 12:20 pm    Předmět: Citovat

a taaaak...no este som zvedavy na tu fotku..volaco sa mi zacina rysovat v hlave,ale pockam si na fotku.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další
Strana 19 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.