Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dostřel vašich luků
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 1:02 pm    Předmět: Citovat

Vyrobil jsem takovou tabulku (týká se to i poslední diskuze na vlákně Medlánky):
První sloupec je počáteční- výstřelová rychlost šípu. V druhé teoretický dostřel ve vakuu podle vzorce vé na druhou lomeno gé. Třetí sloupec je praktický dostřel spočítaný programem Flight pro takový nějaký průměrný šíp. Ve čtvrtém pak rozdíl těch dvou dostřelů v procentech. Je vidět, že ten rozdíl je u větších dálek výraznější. Takže teď už mohou být vaše přepočty přesnější Cool

v.r. (m/sec) d0 (m)---d1 (m)-------rozdíl %
30-----------91,7--------85,1--------7,1
35----------124,9-------112,4------10,0
40----------163,1-------142,1------12,8
45----------206,4-------173,7------15,8
50----------254,8-------206,8------18,8
55----------308,4-------240,8------21,9
60----------367---------275,5------24,9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 10:48 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
sip na 20 m ztraci asi 4% sve pocatecni rychlosti a na 50 m uz tu dela 14 -17 % a zde zalezi na tvaru opereni a tvaru spicky .

Moc se mi ty tvoje čísla vzájemně nehrají. Odpor vzduchu se řídí Newtonovým zákonem, podle kterého je síla odporu úměrná dvojmocnině rychlosti. Platí to pro šípy i jedoucí auta.
to znamená, že brzdící síla a tedy i pokles jeho rychlosti je u šípu největší na začátku, kdy má nejvyšší rychlost. Postupně, jak ta jeho rychlost klesá, klesá dost podstatně i ten odpor.
Tedy závěr: pokud šíp ztrácí na 20 m 4% rychlosti pak na 50 m by měl ztrácet jen 6% rychlosti a pokud to podle tebe dělá na 50ti metrech asi tak 15%, musí to být na 20ti metrech asi tak 10%. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 4:52 am    Předmět: Citovat

Pocatecni rychlost luku dnes merime strilenim sipu zkrz chronograf ze vzdalenosti 90 cm . Ta strelba do dalky je stary zpusob jak se merila a porovnavala vykonnost luku za starych dob kdy nebyla dnesni elektronika . Kazdy profesionalni lukar dnes investuje do chronografu .
Potom ja vim ,ze sip na 20 m ztraci asi 4% sve pocatecni rychlosti a na 50 m uz tu dela 14 -17 % a zde zalezi na tvaru opereni a tvaru spicky .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 5:05 pm    Předmět: Citovat

Těch 134 km/hod (38,2 m/sec)je správně, ale je to průměrná rychlost za celý let. Pro výpočet počáteční rychlosti bys musel ten dostřel zvednout asi o tu čtvrtinu (170 m), pak by ti vyšla výstřelová rychlost cca 41 m/sec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 12:05 pm    Předmět: Citovat

vyratana rychlost je pochopitelne orientacna vychadza na 134,3 km/h alebo 122,3 fps no niesom ziaden zdatny matematik ale dufam ze je to spravne Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 11:56 am    Předmět: Citovat

takze som bol skusal dostrel luk ma 32 lbs na 28"....dostrel som skusal viac krat ale vzdy sa pohyboval od 140m do 143m..... bolo vystrelenych 6 sipov vahu sipu vam nepoviem lebo ju netusim Blush
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 11:58 pm    Předmět: Citovat

Zminovany recurve s drevenym sipem o vaze 9 grains na libru daval 270 m . Jinak spickovy recurve konstantne strileny sipem rekneme 5grains na libru vydrzi tak 2 roky = drevolaminatovy luk. Dnesni borci na olympiade uz tahaji vahy 47-49 liber ,ale jejich sipy pry vazi pouze 250 grains a je videt ,ze tem lukum lehke sipy nevadi i kdyz je pravda ,ze ramena luku jsou z nejakych laminatu a karbonu. Ja zatim zadneho takoveho borce nevidel co by byl hvezda na olympiade a vubec nerozumim tem pavoukum ze kterych strili. Kazdy si dnes mysli ze muzeme poskodit recurve ,kdyz z nej vystrelime par sipu abnormalne lehkych ,obycejne drive nam praskne tetiva ,nez se neco stane s rameny a dreveny luk strileny ustavicne s lehkymi sipy tak tomu se vubec nemuze nic stat , vyrobil jsem tetivu hodne silnou a lukem /drevenym/ strilel na prazdno do te doby nez se tetiva pretrhla ci mi dosly sily k napinani luku. Ti co vyrabi drevene luky at si tohle vyzkousi na nejakem nepovedenem luku a k jakemu zaveru dojdou ,to same plati i tech kteri vyrabi drevo-laminatove luky. Vse musi byti testovano a vse vyzkouseno ,kdyz automobilky musi prijit kazdy rok s novym modelem nemaji cas na testovani a pak kvalita novych vozu tak vypada =hodne je jich v opravnach kazdy tyden. Na druhe strane izraelsky militarismus testoval novou utocnou pusku TAVOR asi 7 let za vsech moznych okolnosti ,nez ji zacal prumysl masove vyrabet a vydavat vojakum a ne jako u amiku kdy za pisecne boure jejich nejspolehlivejsi zbran je tomahawk ktery dodnes fasuji jinak nic jineho nefunguje soudruzi... Laughing ........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 9:53 pm    Předmět: Citovat

A kolik ten luk dá s šípem cca 8-9grain/libru?(takhle to je dost, ale otázka je jak dlouho by to ten luk snášel Question )
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 8:33 pm    Předmět: Citovat

To je pekné, no 4,3 gr/lb by celodrevo asi neprežilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 7:52 pm    Předmět: Citovat

Mohu se tez pochlubit? Nemam problem dostrelit 70 lb. drevo laminatovym recurve 300 m se sipem o vaze 400 grains !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 7:59 am    Předmět: Citovat

oravec napsal:
s tým rozdielom že oni strieľajú vlastnoručne vyrobenými dreveňákmi nie laminátovým recurve Smile .pojem "chlubí se" je u nich skôr prejav radosti ktorú má zrejme každý kto si sám vyrobí luk a strieľa mu to dobre.ak poviem že "ja som dostrelil 210m Kejvalovým lukom" je to "chlubit se cizím peřím"pretože ten luk vyrobil Kejval a nie ty.

Přesně tak(ač já luky nevyrábím a mám taky laminát)...s laminátem bych se chlubil, kdyby měl dostřel nejmíň 230...spíš 250.
Ovšem nechápu Alwarezovy narážky na Brodec...každý dělá co ho baví ne? By jsme mohli začít mít narážky na tvé příspěvky Laughing
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 4:51 pm    Předmět: Citovat

Alwarez jsi furt mimo mísu.To co se chlubíš z 35g šípem laminátem,tak to ti kluci na Brodci, střílí větví ,ale ten šíp váží minimálně 53gramů!!.Zkus to tvým laminátem a uvidíš kam tak těžkej šíp dotlačíš.Pokud ho dokážeš ovšem vyrobit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 11:22 pm    Předmět: Citovat

s tým rozdielom že oni strieľajú vlastnoručne vyrobenými dreveňákmi nie laminátovým recurve Smile .pojem "chlubí se" je u nich skôr prejav radosti ktorú má zrejme každý kto si sám vyrobí luk a strieľa mu to dobre.ak poviem že "ja som dostrelil 210m Kejvalovým lukom" je to "chlubit se cizím peřím"pretože ten luk vyrobil Kejval a nie ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 8:12 am    Předmět: Citovat

Mam celkem zajimavou vec ,zkousel jsem dostrel Kejvalova luku recurve
58 incu dlouhy ,natah 52 lib na 28 palcich.... .sip dreveny vaha 530 grains
a pera dlouha 5,5 palce vysoky hrbet . Luk jsem natahoval 30 palcu tak natah byl asi 57 liber a nicmene dostrel byl 210 m ja to zkousel asi 10krat ,nez jsem se trefil do spravneho uhlu a dostrel jsem bral jako muj nejdelsi sip a ne zadny prumer, proste jenom maximum. Prosim prectete si Brodec jak se tam lidi chlubi jak svym 80 libernim lukem "dopalili" 200 metru ja jako untermensch se jim nemohu vyrovnat pouze na tuto dalku potrebuji slabsi luk a lehci sip, netrenuji na rytire ,ale nejake divoke veprove bych si dal!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 2:38 am    Předmět: Citovat

Tulak 77: luky potrebuji deflex -reflex ,vyztuzene uzke konce ,na tetivu
fast flite /komercni nazev/ a nezapomen vyztuzit madlo ze strany hrbetu,
tam je velika strihova sila a luk se tam rad lame jako to ukazuje ten obrazek cinskeho Samicku jak jej zapomeli vyztuzit co delal stary Fred Bear . Jinak drevo-laminatovy luk se daleko snaze prodava nez uplne dreveny luk . Drevo laminatovy luk vydrzi strilet 40 let i kdyz spatne vyrobeny luk se muze zlomit okamzite ,pokud budes vyrabet drevene luky tak doporucuji bambusovy backing ci hickory potom drevene luky maji dobrou vydrz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 12:01 pm    Předmět: Citovat

raz som skusal celodrevo z jasena dopadlo to horsie ako zle ja viem ze nemozem cakat zazraky na prvy pokus s drevom ale dost ma to odradilo mozno ked si necham cas skusim urobit nejake celodrevo ... dakujem za nazor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 11:59 am    Předmět: Citovat

Pekné, si šikovný laminátor.
Neskúšal si celodrevo? Určite by si to zvládol keď vieš urobiť laminát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 11:29 am    Předmět: Citovat

Tak som dokoncil moj dalsi kusok urobil som 64 palcovy 35lbs priamy longbow na ramena som pouzil bukove lamely dostrel som s nim mal 145 m strielal som so sipom easton legacy 2016 s 4" pierkami http://picasaweb.google.com/j.jancovic/NovyLuk6435lbs#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

Asi tak nejak muj vyklad byl trochu tezkopadny !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 7:28 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
ono totiz kdyz je luk kratky automaticky musi mit sirsi ramena

S tímhle bych tak úplně nesouhlasil, formuloval bych to takhle:

Když je luk krátký, automaticky musí být ramena tenší (tedy ještě plošší) a aby nebyl tímpádem slabší, musí mít širší ramena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

Zeli vubec ne ,zvladl jsi konstrukci luku a ja dobre videl ty kompresni prasklinky ,ale to jenom ,ze luk je priliz kratky ,priste luk udelej delsi
o takovych 25 cm a bude ok ,ono totiz kdyz je luk kratky automaticky musi mit sirsi ramena ona plocha ramen u luku musi byt stale stejna at je luk kratsi ci delsi v tom je zaklad vyroby plocheho luku , vetsina lidi se snazi vyrabet luky priliz kratke a drevo proste neunese stres ohybu cili luk o delce napr. 150 cm nemuze mit natah tech povestnych 28 palcu ,musi mit daleko kratsi natah aby drevo vydrzelo stres !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 6:34 pm    Předmět: Citovat

Griffine, Mýšo, Alwarezi,
zbytečně nejásejte, ukázalo se, že výkon luku bude vykoupen krátkou životností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 12:14 pm    Předmět: Citovat

FF +10 m,
pierka +10m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 12:09 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
Tak jsem včera taky vyzkoušel, kam dostřelí můj novej jasanovej plocháč 54 liber na 28". Šípy smrk 26g (těžší bohužel nemám), peří 4"shield, tětiva dacron, boční vítr : 173m. Dnes mi přišel balík s vláknem FastFlight, předtím jsem z toho tětivu nikdy neměl, byl jsem zvědavej, tak jsem hned umotal a běžel vyzkoušet a ejhle: 192m (bezvětří, měřeno poctivě pásmem). FF mě nadchnul, je to znát i v rukách, že ten luk střílí líp.
takže teoreticky ak by som na svoju 55ku svídu ktorá dostrelí 170m dal FF tetivu a pierka zostrihol do shield mala by dostreliť ešte ďalej Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt srpen 27, 2009 12:17 am    Předmět: Citovat

Cornus trochu odvahy do tech FF a uvidis jak dreveny luk bude dobre strilet . Ts -plus ma o trochu mensi prutaznost nez konopi/hemp/ tak z tech luku udelej trochu dela /artillery/ trocha FF nikomu neuskodi !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 11:07 pm    Předmět: Citovat

zeli napsal:
Fuj, žádnej laminát.


No vida ..a je to. Tak to je pěkný a moc blahopřeju, to mám teda fakt radost, sakra. 54# jasan flatbow a 173m dostřel je hodně, hodně dobrý. To bude příjemnej luk. notworthy

Konečně další parťák do PL! hello1

Ten fastflight ale nevím, mohly by prdnout ramena! I když teda to ty víš asi líp a faktem je, že já jsem to nikdy nezkoušel. Mám tam ten ostřílenej jasaňák, co je už ve výslužbě, tak já to na něj zkusím, co to udělá.

No tak hurááá - vítej mezi PL!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 5:57 pm    Předmět: Citovat

Odteď jsi zase PAN ZELENKA bouchači Zelí
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

Griffin napsal:


No ještě sem napiš podíl laminátu na luku ať víme, jak hodně máme odstupňovat jásání! "Jasanovej plocháč", co to má bejt za informaci tohleto - to je jako kdyby ženská řekla "koupila jsem si boty"!

Fuj, žádnej laminát.
Psal jsem to narychlo, večer dám podrobnosti a foto do "Vaše luky"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

Súhlas s JardomM.
Ešte to môže byť aj závan vetra. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 2:30 pm    Předmět: Citovat

INMU napsal:
Je to průměr z 5 měření (to jak mě cepovali při analytice) Nejdělší pokus byl 133 m a nejkratší 123 m.


Tady bych nebral průměr, ale nejvyšší hodnotu dostřelu. Jde o to, že asi hlavní chyba bude hodnota náměru, tedy úhlu. Každá odchylka od optima dostřel snižuje.
Takže skutečný dostřel je s největší pravděpodobností ta nejdelší hodnota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.