Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR 2008!
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 1:13 pm    Předmět: Citovat

Ano Lucínku já to samozřejmě chápu, nicméně můj názor je ten, že postavením to na pořadí v turnajích ( a jak jsem psal musí na nich být splněna min podmínka určitého počtu účasníků ) se vyhneme tomu aby jsme museli " diktovat " pořadatelům turnajů jaké disciplíny musí zařadit aby se mohli zůčasnit " našeho " MČR, když tito ač jistě zařazení do TL tyto třeba nechtějí ( střílet ), a i když jim je " vnutíme " tak není nikde zaručeno, že zrovna tyto 3 disciplíny jsou objektivním posouzením ( my máme výhodu protože je už nějakou dobu střílíme, ale jiní, kteří by si je museli nejprve osahat by byly znevýhodněni - a tím myslím konkrétně třeba moravu a jejich turnaje ), ano je dobré mít lukostřeleckou ligu v rámci Lukostřelce a přihlášení se k této myšlence lukostřelce je fajn, ale nemusí se k tomuto hlásit všichni střelci TL v ČR a vytvářet si nárok na patent na pravdu zrovna v otázce MČR je podle mě netaktické, mnohem průchodnější bych viděl oslovení všech známích pořadatelů turnajů v čechách a na moravě a společně s nimi hledat cestu aby MČR bylo opravdu MČR, a ne jen obdoba SEBU, tj. aby to bylo opravdu celonárodní s přihlédnutím k různým krajovým odlišnostem v pojetí a disciplínách, z tohoto důvodu mám za to že aby to opravdu bylo MČR tak bude naší první a nejdůležitější věcí to podchytit vůbec ten náš potenciál, prostě zda jsme vůbec schopni to udělat,nejlepší by bylo oslovit prostřednictvím tohoto fora zdejší osazenstvo s otázkou, kdo a jak je schopen v přípravách pomoci, poté vytvořit pracovní skupiny a rozdělit si jednotlivé úkoly ( sponzoring, zapojení pořadatelů z celé čr - komunikace, pravidla jak MČR tak kvalifikací, promo atd. atd. a vést sáhodlouhé diskuze na konci jichž bude v případě zázraku stát kvalitní a celonárodní MČR 2008, nebo možná až kvalitní a celonárodní MČR 2009.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:59 pm    Předmět: Citovat

Takhle souhlasím, v tom případě budeme muset nastavit určitou laťku výkonů v jednotlivých disciplínách týkajících se mistrovství. Tzn. třeba minimálně 50% z možného nástřelu v každé disciplíně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:42 pm    Předmět: Citovat

Soron napsal:
aby nás to nerozdělilo na ty, co se budou honit za výsledky do mistrovství, a ostatními, kteří si budou střílet pro radost.


Tomu nezabráníš takový lidé budou vždycky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:42 pm    Předmět: Citovat

Ale liga je postavena jinak - jsou tam vybrány disciplíny, které by měly ukázat univerzálnost a sjednocují turnaje nějakými stejnými disciplínami. Není to o tom rozdělovat střelce, naopak.
Citace:

To mi potom bude stačit jezdit jen na takové soutěže, kde budou disciplíny započítávané do mistrovství.

Ale to by bylo i takhle. Pokud by byl turnaj, který by se počítal do kvalifikace, předpokládalo by to splnění nějakých parametrů ... pravděpodobně zařazení určitých disciplín, minimálního počtu účastníků apod.

Miki: Pokud chci jet na turnaj vyhrát a nepatřím mezi elitu, vyberu si turnaj, na který mi to co umím stačí. Souhlas. Ale pokud chci na MČR, měl bych splňovat nějaká objektivní kritéria kvality. A to jsou výsledky, které nastřílím, ne kolikrát kde vyhraju. Na obojím něco je a netroufám si sám soudit, co je lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

V tomto případě budeme muset počítat výkony z jednotlivých disciplín, a to ještě takových, které budou totožné s mistrovstvím. To mi potom bude stačit jezdit jen na takové soutěže, kde budou disciplíny započítávané do mistrovství. A ostatní soutěže, kde budou třeba i nové disciplíny, které ukáží univerzálnost střelce mohu vynechat. V tomto případě mám obavy, aby nás to nerozdělilo na ty, co se budou honit za výsledky do mistrovství, a ostatními, kteří si budou střílet pro radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:21 pm    Předmět: Citovat

No ale o tom to také trošku Lucínku je ne, konečně je to tak normální ve všech sportech, když už má někdo postup na nějaké " mistrovství, OH , atd jistý tak se mu většinou nechce jet přes půl republiky ( světa ) do nějakýho zapadákova, kde bude mizivá účast ( konkurence ), ale ten co o tu šanci bojuje tam pojede rád, protože mu to dává právě tu šanci dostat se na mistrovství a poměřit se s těmi nejlepšími a třeba i v jedné, dvou disciplínách je pokořit a na druhou stranu to určitým způsobem i podporuje růst " malých " turnajů a zájem o ně ( účast na nich ).
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:12 pm    Předmět: Citovat

Soron napsal:
Lucínek napsal:
Jde o to, jestli by se melo hodnotit poradi anebo vykony.
Vykonove bys to mohl udelat skutecne podle ligoveho zebricku, ktery ma podminky - ucast alespon na 3 (letos zatim jen 2) zapocitavanych turnajich a zebricek se sestavuje tak jako tak.

Určitě pořadí. Vždyť výkon v soutěži, určuje pořadí jak se umístíš. Pak už stačí ohodnotit bodově jednotlivá pořadí. 1. místo - 100 bodů ... atd.

Tak s tím bych si dovolil malinko nesouhlasit, přísloví říká, že "slepý mezi jednookými králem". Takže pokud se někdo dostane jen na "dobře obsazené turnaje", tak jeho šance bodovat jsou malé. Pokud někdo navštíví jen pár turnajů s minimální účastí "špiček", nasbírá body velmi lacino.
Pokud je to založeno na výkonech střelce (bez ohledu na výkony soupeřů), je to mnohem objektivnější ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:08 pm    Předmět: Citovat

Souhlas Sorone, již jsem se tady o této variantě zmiňoval,nebyl by asi problém domluvit se na výši získaných bodů za umístění v závislosti na počtu soutěžících.

Příklad:

1. Turnaj:
15 soutěžících.
Bodováno 1 až 10 místo.
Body:
1. ----- 20 bodů
2. ----- 16
3. ----- 13
4. ----- 10
5. ----- 8
6. ----- 6
7. ----- 4
8. ----- 3
9. ----- 2
10.----- 1

2. Turnaj:
30 soutěžících
Bodováno 1 až 20 místo
Body:
1. ------- 40 bodů
2. ------- 35
3. ------- 30
4. ------- 27
.
.
.
20. ----- 1


Třeba, je to jen příklad, prostě podle počtu soutěžících by byly dané bodové zisky a počet bodujících. Podle mě by v TL neměl být turnaj s menším počtem soutěžících než je 10, tzn.:
Turnaje:
10 - 15 --- bodováno prvních 6 - 10 míst
16 - 20 --- bodováno prvních 10 - 15 míst
21 - 25 --- bodováno prvních 15 - 20 míst
26 - 30 --- bodováno prvních 20 - 25 míst
31 - 35 --- bodováno prvních 25 - 30 míst
35 - 40 --- bodováno prvních 30 - 35 míst

Víc soutěžících v TL asi zatím nebude a když bude tak se stejně pořadatelé turnajů tak jako dnes budou řídit heslem " kdo dřív přijde ten dřív mele ".
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 12:07 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Jde o to, jestli by se melo hodnotit poradi anebo vykony.
Vykonove bys to mohl udelat skutecne podle ligoveho zebricku, ktery ma podminky - ucast alespon na 3 (letos zatim jen 2) zapocitavanych turnajich a zebricek se sestavuje tak jako tak.

Určitě pořadí. Vždyť výkon v soutěži, určuje pořadí jak se umístíš. Pak už stačí ohodnotit bodově jednotlivá pořadí. 1. místo - 100 bodů ... atd.

Mimochodem, pojďme se domluvit kdy a kde se sejdem na Wothanburgu. Známe to, i když budem na malém prostoru tak se stejně nenajdem Laughing . Co třeba hodinu po bitvě?


Naposledy upravil Soron dne pá červenec 20, 2007 12:12 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 11:54 am    Předmět: Citovat

Jde o to, jestli by se melo hodnotit poradi anebo vykony.
Vykonove bys to mohl udelat skutecne podle ligoveho zebricku, ktery ma podminky - ucast alespon na 3 (letos zatim jen 2) zapocitavanych turnajich a zebricek se sestavuje tak jako tak.
Mimochodem uz se blizim tomu doprogramovani vyhodnocovani vysledku, je to skoro hotove, takze v tydnu po Wothanburgu uz snad konecne vyvesim prubezny ligovy zebricek ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 11:50 am    Předmět: Citovat

Přátelé, a což toto vyřešit klasickým bodovým systémem. V jiných sportech to funguje již dlouho. Člověk, který by se chtěl zůčastnit mistrovství by měl stejně absolvovat několik normálních turnajů, aby ukázal svoje kvality. Stačilo by bodovat třebas jen místa do 2/3 na každém turnaji a dát podmínku, že se musíš zůčastnit min. třech turnajů, které budou mít zařazeny určitý počet disciplín totožných s mistrovstvím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 11:35 am    Předmět: Citovat

Samozřejmně toto jsem viděl jako dočasné řešení pro první mistrovství, než bude vytvořená možnost kvalifikovat se jiným způsobem. Třeba výsledky na soutěžích výsledky v lukostřelecke lize. Určitě se však shodneme že kvalifikace by na soutěž nazvanou mistrovství být měla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 11:06 am    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
......mohl by to být třeba minimální nástřel při terčovce, před vlastní soutěží...........

No to je Petře podle mě taky problém a tím nemyslím konkrétně tu terčovku ale v podstatě jakoukoli kvalifikaci založenou na " jednom pokusu ", mám za to že takovýto turnaj je založen na komplexnosti střelce a není žádná jistota, že ten co by neprošel třeba kvalifikační terčovkou by v celkovém hodnocení nebyl díky jiným disciplínám výše, než jiný co by měl sice terčovku dobrou, ale v ostatních disciplínách zaměřených na něco jiného ( postřeh, rychlost, odhad ) by vyhořel.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 10:46 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s Mikim. Vykonostní třídy vzhledem k počtu lidí střílející z tradičního luku nemá cenu zatím řešit, stejně tak si myslím že zatím vystačíme s dosavadními dvěma kategoriemi.

Jak by řekl Míša jsem z rodu Vogonů nejhorších lukostřelců v galaxii, tak je mi jasné že zatím si na mistrovství nezastřílim. Jsem však ochotný pomáhat s jeho organizací.

Jsem pro nastavení rozumných kvalifikačních podmínek účasti. Rozumných. Vzhledem k tomu že je diskutabilní jak kvalifikovat třeba zahraniční učastníky, případně lidi co dosud na žádné soutěži nestříleli, mohl by to být třeba minimální nástřel při terčovce, před vlastní soutěží. Pokud to bude v propozicích tak každý si může udělat obrázek jestli na to účastnit se mistrovství má nebo nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 10:24 am    Předmět: Citovat

PeZ napsal:
Do skupiny 1 bych se jednou rád dostal ............


No to je přesně to čemu já vůbec nerozumím, když ani ty se necítíš být příslušníkem nějaké virtuální skupiny 1, kdo do ní tedy dnes patří ? Pro koho tedy vlastně chceme ( chceme - li ? ) dělat potencionální MČR ? Existují mě nějací utajení mistři, kteří jsou tolik důležití, že pro ně potřebujeme dělat MČR ? Nebo je skupina 1 pouze množinou vítězů nějého turnaje ( jakéhokoli ? o 20 soutěžících ? o 30 ti ? ), která tedy dnes čítá v TL 3 maximálně 4 lidi Question Question Question Sakra hoši mě na to fakt můj rozum nestačí Rolling Eyes. Rozhodně jsem proti jakékoli takovéto předem avizované kastaci, pokud se bude MČR dělat tak pro všechny lidi co splní předem domluvené podmínky, jestli vůbec budou potřeba, protože pokud na turnaje jezdí v TL max. 35 lidí tak to si můžou zastřílet všichni a co se týče případné zahraniční účasti tak tam by to bylo jak ? tady by se díky kvalifikaci na turnaj nedostal průměrný střelec a ze zahraničí by mohlo přijet jakékoli kopito, protože jeho úroveň nebude možné ověřit, no prostě fakt si myslím, že diskuze na téma výkonostních tříd je zhruba tak o 10 let naprosto předčasná a tím pádem zbytečná, stejně jako jiné dělení vybavení než je TL a HL.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 8:25 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Sestavit discipliny tak, aby se:
Skupina 1 účastnila soutěže, cítila, že je ta soutěž určena prioritně jim


Do rozdělení skupin jsem nenápadně podsunul předpoklad vybavení, a je mi jasné, že existují šedé zony, do kterých spadá ten či onen jedinec.

Postupně se dostávám k tomu, o co přesně jde - když se něco nazývá Mistrovství... , tak ať se to nemusí stydět za velké M v názvu. V letošním roce proběhly 3 soutěže, v podstatě stejného zaměření a za stejných podmínek, určené pro mainstreem, kterých se mohli zúčastnit lukostřelci ze všech výkonnostních tříd - šlo o to se potkat a vyměnit si zkušenosti a vzájemně se inspirovat.

Ale skutečně dobré výkony se dosahují tím, co mainstreem zatím nepřijímá - pravidelným tréningem, kvalitním vybavením, obtížností disciplín a taky trochu hecováním a řevnivostí, pokud jsou v rámci slušného chování.

Končím diskusi z mé strany tímto závěrem:
Do skupiny 1 bych se jednou rád dostal - předpokládám tak za 2 - 3 roky. Pokud někdo uspořádá Mistrovství v té době, kdy budu připraven, doufám, že se tam dostanu a potkám se třeba s Myšou, Lucínkem, Hawkwindem a s několika mladými lidmi, na kterých je už dnes vidět talent a zapálení pro věc a možná s několika lukostřelci zpoza čáry, které Mistrovství ČR osloví.
Pokud by v mém výčtu chyběli někomu další skvělí střelci, je to proto, že kategorie holý luk mne nezajímá, nepovažuji ji za hodnou tradičního lukostřelce a jsem smířen s tím, že pořadatelé soutěží potřebují naplnit účast na nějaký rozumný počet soutěžících.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 4:24 pm    Předmět: Citovat

Hmm tak nějak nevím jaká jsem skupina, ale ať to čtu jak to čtu vychází mi, že je hlavní nebýt 4.cenová a to z lidí který jsem za ten rok poznal na všech možných turnajích ( úplně nemožný nebyl žádný Wink ) stejně nikdo není ( vyjma Paroubka, ale do toho se zaplať pan Bů jenom střílí Twisted Evil ), takže otázka zní, zda tady nevytváříme už nějakou velmi zbytečnou virtuální realitu Question
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 4:04 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych: hřebíček na hlavičku, chceš -li tak "přímo na komoru" - překlad do jazyka FITA " rovnou do žlutého!.

V zásadě souhlasím. Moje připomínky by byly drobné a zase by se točily kolem vybavení, takže bych to teď pominul.
K disciplínám použiju tvojí trefné terminologie (bez dílčích připomínek) a myslím si to asi takto:

Sestavit discipliny tak, aby se:
Skupina 1 účastnila soutěže, cítila, že je ta soutěž určena prioritně jim (bavíme se v části diskusního fóra, která má nějaký název) a neváhala investovat čas, úsilí a peníze do vybavení a přípravy. Aby si tato skupina na soutěži dobře zastřílela a po jejím proběhnutí minimálně "remcala" na discipliny. A aby bylo pro tyto střelce ctí se na takové soutěži umístit celkově do 10. místa včetně - tím nemyslím nějaký "psychologický efekt" ale dostatečnou obtížnost soutěže a její střelecké obsazení.
Skupina 2 mohla účastnit soutěže. Měla šanci v některých disciplinách na umístění v první desítce střelců tak, aby tato skupina neztratila motivaci a rozšiřovala se. Aby discipliny nebyly pro tuto skupinu zcela eliminující a umožnily účast. Podle mne je to velmi důležitá skupina. I tuto skupinu by to mělo bavit a měla by usilovat o účast na této soutěži.
Skupina 3 a 5 je jen o klasifikaci luků a už stávající vžité praxi. Takže proč ne?
Skupina 4 - na tu bych v takto definované soutěži (viz záhlaví této diskuse) nebral ohled, je možné se zdokonalovat na jiných turnajích a tréninkem. V žádném odvětví tato skupina nemá přístup do vrcholové soutěže jinak než jako divák. Kdo potřebuje v hokeji branku na čtvrtinovou vzdálenost směrem k modré čáře, aby se trefil, sleduje vrcholovou soutěž na televizní obrazovce nebo jako divák na stadioně.

Moje odpovědi na dotazy do pléna:
Dotaz 1: Skupina 1 a skupina 2
Dotaz 2: Skupinu 1, pokud chce a má co říci a "komunikativní", znalé a zapálené lidi ze skupiny 2. Takové akce nejsou jenom o střílení, jsou o praxi výroby i střelby, teorii výroby i střelby, organizaci atd. atd. Určitě ne každý, kdo umí střílet umí a chce obohatit i lidi kolem sebe a obráceně.
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne čt červenec 19, 2007 9:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

Osobní poznámka smazána

Naposledy upravil PeZ dne pá červenec 20, 2007 7:20 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

Teda Petře, je to drsný, ale něco pravdy na tom bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 11:04 am    Předmět: Citovat

Děkuji mockrát Smile Lepší se jako blbec zeptat, než nevědět, o čem se mluví Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 10:35 am    Předmět: Citovat

Eleniel napsal:
Vím, že budu vypadat asi jako "blbec", ale co je to FITA? Embarassed Embarassed Embarassed

Laughing Federation Internationale de Tir a l'Arc (FITA) - Mezinárodní lukostřelecká federace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 10:09 am    Předmět: Citovat

Vím, že budu vypadat asi jako "blbec", ale co je to FITA? Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 10:06 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:

Pojďme se věnovat věcem konstruktivním a v duchu přátelském ... Wub


Takže konstruktivně: začal bych s tím co je k dispozici, pokračoval bych s tím, jak to chceme dělat, a skončil bych u toho, čeho chceme dosáhnout.

Co máme: 1. pár nadšenců, kteří chtějí a jsou schopni realizovat původní lukostřelbu, 2. hrstku nadšenců, kteří chtějí, ale nejsou schopni realizovat původní lukostřelbu, 3. skupinku nadšenců, kteří chtějí a jsou schopni dělat nějakou lukostřelbu mimo FITA , 4. skupinku těch kteří chtějí ale nejsou schopni realizovat lukostřelbu mimo FITA a pak máme ještě jednu velkou skupinu lidí, 5. kteří střílejí FITA a občas si odskočí odpočinout na nějaký turnaj, který se jmenuje honosně "Mistrovství...."

Jak to chceme:
1. zasahovat cíl velikosti lidského trupu na 45m a více, skupinový cíl na 160 - 200m u bojové lukostřelby a cíl velikosti vitální zony zvířete na 20 - 40 m šípem schopným způsobit zranění neslučitelné se životem.
2. v podstatě totéž co předchozí skupina, ale na poloviční vzdálenosti.
3. v podstatě totéž co předchozí skupina, ale s jakýmkoli šípem.
4. v podstatě totéž co předchozí skupina, ale na poloviční vzdálenosti.
5. v podstatě totéž co skupina 3.

Čeho chceme dosáhnout:
1. neustále se zlepšovat, dostat se na mistrovskou úroveň
2. neustále se zlepšovat, dostat se do skupiny 1.
3. neustále se zlepšovat, ustanovit si asociaci, vymyslet si vlastní pravidla
4. neustále se zlepšovat, dostat se do skupiny 3.
5. neustále se zlepšovat, občas si odskočit mimo FITA na relaxaci.

Na závěr 2 dotazy do pléna:
1. Která skupina by měla reprezentovat tradiční lukostřelbu v ČR ?
2. Kterou skupinu by rádi viděli pořadatelé mezinárodního symposia, jaké bylo např. v Koreji ?


Naposledy upravil PeZ dne čt červenec 19, 2007 11:36 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 1:05 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
Re Lucínek a Eleniel: Jo! sign6 Obraťme list!
Někde dole je tady v diskusi seznam navrhovaných disciplin a to nejmíň 2x. Zkusme na to zase mrknout a vytříbit to! Zítra se na to zase vrhnu.

Ano přátelé, navrhuji jak to píše Griffin, pojďme se vrátit zpět k lukostřelbě. Je to krásná disciplína a má u nás tradici. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:28 pm    Předmět: Citovat

Re Lucínek a Eleniel: Jo! sign6 Obraťme list!
Někde dole je tady v diskusi seznam navrhovaných disciplin a to nejmíň 2x. Zkusme na to zase mrknout a vytříbit to! Zítra se na to zase vrhnu.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 5:20 pm    Předmět: Citovat

Njn, dostava se to nekam, kde to nikdo mit nechceme Embarassed Ja chápu postoj PeZe a znám i Mamutíka, takže vím, co tím původním příspěvkem chtěl asi říct ... každopádně je to chytání za slovíčka a následná cesta do pekel Twisted Evil
Pojďme se věnovat věcem konstruktivním a v duchu přátelském ... Wub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 4:58 pm    Předmět: Citovat

Tak nevím, kdo koho nepochopil Rolling Eyes Mám pocit, že právě Mamutik to bere s dost velkou nadsázkou, i když asi ne všechna slova. Občas se mi zdá, že "jeden mluví o koze a druhý o voze". Zbytečně se hádáte o něčem, co smysl sice má, ale nesnažíte se jeden druhého pochopit a pořád si mluvíte tu svou.
Samozřejmě, že každá země má svou tradici a ráda ji propaguje do zemí jiných, to je přirozené. Ale vy už se dostáváte někam jinam...
Já vím, že jsem nezkušená a nemám do toho vlastně co mluvit, ale debatu bedlivě sleduji a už jsem z toho zoufalá Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

Jojojoj, Mamutíku, že ty jsi se špatně vyspal? Eh
Takhle se rozčertit kvůli zjevné nadsázce .... Shocked

V každém případě v něčem má PeZ pravdu - jedinou mě známou "tradiční" disciplínou prokazatelně provozovanou v Čechách je "střelba ku ptáku" a je to docela ptákovina.

To, že snad vzniká určitá moderní tradice je dobře a nevidím důvod kopírovat slepě zahraničí, navíc by byl problém, kam do zahraničí se obrátit ... každopádně souhlas s Komturem, berme absenci nějaké rozumné tradice jako výhodu a vytvořme něco, co bude mít hlavu a patu a bude to tak mít smysl střílet a prosazovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 7:10 pm    Předmět: Citovat

Mamutik napsal:
To PeZ:
Nějak jsem nepochopil, co chceš svým příspěvkem ostatním sdělit.

Tak já možná ano, zkusím to přeložit: Nejsme a asi ani nebudeme lukostřelecký pupek světa! Takhle jsem Mamutíku pochopil sarkastickou PeZovu odpověď. Pokud to tak je, hluboce s ním souhlasím.

Mamutik napsal:
Máš v plánu také konkurovat sdružení lukostřelec.cz?
Asi by si nám měl o tom něco napsat víc - určitě to bude někoho zajímat. Třeba se necháme inspirovat některými tvými myšlenkami.


Podle mne je konkurence zdravá a posunuje nás dopředu.
Konkurence Lukostřelce.cz - dříve nebo později se to stane a alespoň Lukostřelec.cz neusne na vavřínech. Až k tomu dojde - základna střelců bude tak velká, že to někomu bude z jakéhokoli důvodu stát za to. A to je dobře. Zatím bych řekl, že je to spíš obětavá práce a pokud jí kdokoli bude chtít "konkurovat" - zaslouží úctu.
Ale řekl bych - že zde o to fakt nešlo.

Můj závěr: Hele - hlavně abychom se, i v tak relativně malé diskusní skupině lidí, nestihli pohádat o principy dřív, než si vůbec pořádně aspoň pár let zastřílíme!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.