Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

vas nazor
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st červen 05, 2013 9:02 am    Předmět: Citovat

pre thor6
http://www.youtube.com/watch?v=XPnote5tb_Y Very Happy

tento test heh..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 8:50 pm    Předmět: Citovat

už jen to by nám chybělo-ale i tak slovo zbroják by v souvislosti s kušema mělo být považováno za tabu a radši to ani nevyslovovat Laughing ,něco jak v romštině-tam se zas nesmí používat slovo práce Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 8:28 pm    Předmět: Citovat

thor6 napsal:
přesně tak,proto čím míň svědků,tím líp.nejvíc mne na tom vytáčí,že mám vlastní les a střílet v něm stejně nesmím Laughing (veřejně přístupné místo).


Ale kedze mame teda tu slobodu,ci co to je,tak sa tesme ze este nieje na zbrojak.. Laughing Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 7:15 pm    Předmět: Citovat

přesně tak,proto čím míň svědků,tím líp.nejvíc mne na tom vytáčí,že mám vlastní les a střílet v něm stejně nesmím Laughing (veřejně přístupné místo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 5:30 pm    Předmět: Citovat

tak tomu ver ze ta budu povazovat za potencionalneho pytliaka..pri cistom svedomi a rukach ti nic nedokazu,no to nemeni fakt ze pruser s naslednou moznou sankciou ti nasiju aj tak..totiz strelbu mimo strelnice Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 5:10 pm    Předmět: Citovat

tak co se těch hříchů týká-dvakrát čistý dry fire,při tom druhém mi ulítla koncovka ramene a obě tětivy byly po smrti.jednou mi při výstřelu ufrnkla se šípem i tětiva,ale měla poškozené oka a navíc hodně volné,vinu beru i tak na sebe-neměl jsem ji tam vůbec dávat.ale miro6446-cos prosímtě dělal,že jsi střílel pod vodou Laughing ,to je síla Laughing ,to mne ještě nenapadlo,že bych to taky zkusil?no jinak jsem taky zakroutil tětivu opačně,to se stalo v počátcích kariéry asi každému.spitamen-já taky neprolézám křovím kdoví jak často,mám to vlastně jen kousek,ale i tak mne ty haluze dokážou vytočit Smile .já jsem víceméně uvažoval jen teoreticky-kdybych lovil a toulal se s kuší po lesích,tak bych asi musel přes houští častěji,navíc s nabitou kuší.jinak Scootere-slyšet to jde,i když výstřel zní jak zlomení klacku-navíc pokud se ten zvuk opakuje řekněme 20x za půl hodiny-tak dřív nebo později to nějakého čumila přiláká a já o to nestojím,víš jak to chodí-střílíš kuší,nebo lukem v lese-tak okamžitě jsi pytlák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 4:35 pm    Předmět: Citovat

Jednému sa páči Ex a druhému zase TP alebo Bowtech.Niekomu sa zdá,že Ex je hlučný ,inému zase,že nie.Kupujem rôzne modely a skúšam ich,preto lebo ma to zaujíma a som zvedaví ako sa mi bude strieľať stoho alebo z hen tam toho.A chcem nájsť model ,ktorý by mi najviac vyhovoval.Na koniec si myslím,že práve to nás spája,záľuba rovnakého charakteru a streľba ako taká z mech zbraní.A nezáleží či niekto strieľa s Ex alebo s Hortonu.Neprikláňam sa ani na jednu stranu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 4:25 pm    Předmět: Citovat

já tam dal Loxeal do 24M .. fakt humor povolovat 4 štoubky 5 hodin
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 4:15 pm    Předmět: Citovat

Ahojte ,k tým zalepeným skrutkám na montáži:mám na to orig.lepidlo(v úvodzovkách),názov neviem z hlavy.Doniesol mi ho kamarát ktorý ho používa v práci.Dáva sa na skrutky tam kde sú vibrácie aby sa nepovoľovali.Silou dokážež skrutky odkrútiť ale pri streľbe sa nepovoľujú.Mám ho doma dosť ak by niekdo z bližšieho okolia chcel ,poskytnem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 1:17 pm    Předmět: Citovat

ti píši..zalepené šrouby, zničená optika a při výstřelu mi teťiva sjela po ruce.. moňo jak kráva.. jsi u toho byl Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 10:46 am    Předmět: Citovat

hm.. poučný názor

a teraz tvoje hriechy Wink
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 10:06 am    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem do toho zasahovat, ale nedalo mi to :DDD
Tak za 1. Thore... střílel jsem v lese a nebylo to až tak slyšel .. něco jako když houbař láme velké větve a dopad není až tak znatelný a v lese tedy zvuk zaniká. Samo že kladku skoro neslyšíš...
Zničit na kuši se dá cokoliv od zalepení šroubů i po optiku či vyhnutí ramen. Viděl jsem testy kdy přejel nataženou ref. kuši autem a pak vystřelil... ale .. tohle uděláš jednou či dvakrát, a propagační videa k čemu to je .. doma to v životě neuděláš...
Zničení kladek či kuší... cituji
"Nebola to občasná streľba ale minimum 150 výstrelov do týžňa" * 52 týdnů to je 7500 střel do roka a píšeš že jsi jí měl 2,5 roku /cca 15000 ran/ tak to je přiznaná služba a odvedená dobrá práce...přiznejme si která kulovnice či brokna tohle vydrží...
Nečekejte zázraky od kuší ať reflexu či kladek, dnes je to dělané na výkon a průběžné opotřebení a samozdřejmě hledání svého svatého grálu v podobě vystřídání minimálního množství 3 kuší, aby si nějaký střelec udělal rozumný úsudek.
Dále jsem někde četl článek "nejlepší kuše.. zvolte si jí"
spousta střelců tam napsala EX, TP, Barnetta .. podkategorie sem psát nebudu ... ale vyšla tam jedna kuše dle procent - logicky. Ale každý střelec jiný názor kladka či nekladka... Pak se udělal další test - spousta střelců, dobrých střelců sestavila ten test tak aby bylo vidět podle čeho si zákazníci hledají kuše a nakupují ... a není to reflex/kladka ALE zohledňují tam :

* počasí
* podnebí
* lov
* sport
* vzdálenost servisu
* dostupnost dílů - rychlost
* kompaknost
* reklamace
* stáří kusí / nabízené modely /
* síla
* váha
* a další....

Bylo to dělané na US a Evropu a nebylo to už o JEDNOM modelu. Z testu vyšla spousta značek i těch méně známech...proto bych asi nesoudil jestli reflexní kuše či kladka. Berte to tak že u nás v ČR je prostě na zváženou sousty faktorů, které se kuše až tak samotné ani tak netýkají.

* seženu vůbec tuto kuši u nás?
* proclí mi ti a za jakou cenu?
* oškube mi prodejce u nás?
* bude servis vůbec umět to opravit?
* zaslali mi ten správný model?
* mám vůbec na tuto kuši?
* je to originál či čína?
* uzná mi někdo správně reklamaci?
* nebudou mi mít za pytláka z tímto modelem ?
* a spousta dalších .. prostě nic co by se týkalo vaší kuše Very Happy

a proto u nás vyhrává reflex a značka Excalibur, jednoduchý krumpáč který snad přežije i atomovou válku Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 9:33 am    Předmět: Citovat

to Adrian
som veľmi rad že si sa už rozhovoril a začal sa s nami deliť o tvoje nepochybne bohaté skúsenosti Thumbs Up
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 9:06 am    Předmět: Citovat

no môžem začať thor6
-jeden výstrel bez šípu odniesla si to tetiva
-niekoľko výstrelov pod vodou poškodenie som nezistil žiadne (musim uznať kok..tina jak sviňa)
-zakapanie šroubov sekundovým lepidlom a mam strhané hrany na šrouboch optiky
-založenie spitamenovej tetivy naopak (natočenie tetivy proti smeru omotávky) a po 4-5 výstreloch poškodená omotávka
toto su mopje hriechy o ktorých viem Confused
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 12:33 am    Předmět: Citovat

no aaano.. Very Happy ..na posrani je najkrajsie to,ze sa to môze stat kedykolvek,kdekolvek a niekedy to prichadza ako blesk z jasnej oblohy.. Laughing thore neviem ako dlho sa zvyknes tulavat po hustinach(ja velmi dlho nie,tie male spendlikove ku..vy sa na mna akosi lepia)ale pri dlhsej potulke supni telo s popruhom cez chrbat,luciste do ruky a az dorazis do ciela,za dve minuty to mas zoskrutkovane Very Happy..aspon ja to takto zvyknem,zalezi ake su to hustiny,pretoze chodit s kusou mimo obalu,ci uz reflexnou,alebo kladkovou nieje ktovie co,ostne a ina pereput sa ti pomaz na s tetivou..mhmmm... Smile
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: po červen 03, 2013 11:56 pm    Předmět: Citovat

to adrian-díky za info o těch malérech,no to je fakt průser.jak je vidno opravdu nic není dokonalé.trochu mne to zarazilo,protože moje kuše dostává zabrat jak svině a nic jí není,funguje jak za mlada Smile .nebojím se říct,že má za sebou už minimálně 6000 výstřelů,to by asi málokterá kladka vydržela.ale o to nejde,co se týká těch závad,je celkem možné,že v tom kvantu výrobků se nějaký nepodarek vyskytne-však víme,jak kritická doba je v pátek před fajromtem,možná se ti do rukou dostaly právě tyto páteční kusy,ale čert ví.no každopádně jsi mi vnuknul myšlenku-co kdybychom se všichni přiznali,co jsme na svých zbraních posrali vlastní vinou?mám začít? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: po červen 03, 2013 11:43 pm    Předmět: Citovat

to spitamen-jde mi o kompaktnější rozměry kladkové kuše např. kvůli prolézání přes křoví,když nosím equinoxe na popruhu přes rameno a to obrovské lučiště se mi pořád zachytává o větve,proto např. TP s rozměry ramen pouze 45 cm by tento problém vyřešil.další věc je kdybych hypoteticky pytlačil,tak pro výstřel z okna auta bude taky lepší TP,s excal je to nemyslitelné Smile .ale to je jedno,každý má na věc jiný názor,sto lidí,sto chutí.jinak musím souhlasit,Fergusson by nám natrhl bufet všem,ale to je extrém-talent který se rodí jednou za sto let,jako že více lidí jako je Jágr,Messi nebo Kličko asi v nejbližší pětiletce nebude,tak je to stejné i s těmi čarostřelci,takovým se asi bohužel budeme jen obdivovat,nebo se jim po létech tvrdého tréningu aspoň částečně přiblížit Sarcasm .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po červen 03, 2013 9:48 pm    Předmět: Citovat

je to presne ako vravis..o strelcovi..velikan lukostrelby b.fergusson,ma na svojom luku akurat vyrez na polozenie sipu a trafi prsten vyhodeny do vzdychu,ci spagat drziaci mech..my mame optiky,drzime len vahu kuse a mackame kohutit..ale si myslim ze ani jeden z nas co sme tu si na taketo vykony ani neprdne..takisto nebohy bear..ten vzal 100librovy luk a poslal slona do podsvetia..ziadne piny,ziadne tubusy..len tak z ruky,z oka..zakladom je poznat svoju zbran dokonale..a takisto ako vravi erkos sipy,teda municiu Very Happy pretoze s kludom môze prist strelec s drevenou historickou kusou a nas v pohode prestriela..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: po červen 03, 2013 6:08 pm    Předmět: Citovat

Ahojte,k tým reklamáciám:socha na Fénixovy sa mi praskla pri normálnej strelbe,na súťaži.Rameno alebo ramená tak isto pri klasickej streľbe.Nebol to výstrel na prázdno.TP Mavrick tak isto(ale bola to len taká povrchná prasklinka).TP GT Mag:jeho ramená sú uchytené na dvoch skrutkách.No a na jednom z uchitení,sa rameno prasklo po dĺžke.Možno som mal smolu na nevydarené kusy.Troška odbehnem ale musím to spomenúť.Na kladkových lukoch sa mi nestalo vôbec nič a mal som ich viac ako kuše.Všetko to boli modely od firiem Hoyt,Mathews,Bowtech,PSE a momentálne Bear.Excalibur je zamozrejme vynikajúca kuša,svojou jednoduchosťou výborná na častú streľbu.Bol som vždy zvedavý ako sa bude strieľať stoho alebo s tam toho.Ešte na porovnanie TP a Excalibur ,verzus spúšťový mechanizmus:TP má hladší chod spúšte ale dlhší.Naproti tomu na Ex. je spúšť ťažšia ale kratčšia.(záleží aj na modely,samozrejme že 225Lb sa bude spúšťať ťažšie ako 175Lb) pretože zámok je rovnaký.Ako uchytenie na sp.mechanizme je použitý vrchný orech,ako na TP tak aj na EX..Omotávka sa na TP kladkovom drala menej ako na EX.Áno na kladkovú kušu je servis troška zložitejší,ale len k vôli tomu že treba mať doma preš.To zasa neni problém doma spraviť.Ak by som niekomu povedal kúp si kladk. kušu a budeš strieľať na 60m z voľnej ruky jeden šíp vedľa druhého,myslím ,že by servis neriešil.(aj keď najviac záleží na strelcovi!!!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po červen 03, 2013 12:17 am    Předmět: Citovat

preco?fred bear pouzival k lovu luk longbow a ten je rozmerovo urcite nad excalibrom..mozno ze mas na myslim strelbu na zver niekde v hustine,alebo co,na v takom pripade nema ani kladka rozmery lucista 30cm,aby si sa nou zmestil medzi konariky a zase kebyze sa nou chcem predierat krikmy krizom krazom,tak ju supnem do puzdra minimalne,teda ak tieto veci si mal na mysli a spravne som ta pochopil,strelba napr. z posedu,tak tam to s kompaktnostou bude asi jedno..v tej hustine by malo vyhodu snad to obratene luciste oproti klasickym lucistiam cez telo,ci uz kladka a ci reflex,no nechcel by som by katapultovany naspät pri zasahu lucista o masivnejsi konar,tam by som volil urcite len gulu,na vsetko ostatne kusu.. Laughing neviem,niesom lovec,takze na to aj takto treba prihliadat..ale zase z osobnej skusenosti viem,ked chodim do lesa,mal som viacero moznosti zasahu zvery,keby som mal zbran,a boli to vsetko polohy,kde bolo uplne jedno,ci by som drzal v ruke kladku a ci reflex..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 11:35 pm    Předmět: Citovat

no tak tižší výstřel u excalibura bych uvítal taky-víceméně mi jde o to,abych eliminoval možný výskyt nezvaných diváků,když trénuju Laughing .loni se mi stala taková věc-byl jsem si na mé lesní střelnici zastřílet a manželka byla asi půl kilometru v lese za mnou,sbírala maliny a říkala mi,že ty výstřely byly slyšet po celém lese!dokonce slyšela i náraz šípu do pytle.proto mi vadí ten kravál.na ten kopanec jsem si zvykl,ten mi nevadí.no a na lov bych asi stejně upřednostnil kladku,ale ne kvůli hluku,spíš kvůli její kompaktnosti.ono víceméně veškerý lov je většinou o jednom výstřelu a je jedno,jestli padl z kuše,nebo kulovnice-zvíře na další ránu čekat asi nebude.možná jen nějaký retardovaný srneček Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 11:07 pm    Předmět: Citovat

nuz a mne sa prave na tom vsetkom paci najviac to zatrasenie ruk po vystrele,tie vibracie a vsetko co k tomu patri,teda ten povystrelovy nepokoj,troska ta hlucnost keby bola nizsia,by som sa nepohneval,akoze ako taka mi nevadi,pri tercovej strelbe ,no pri love by to uz bolo prekazkou..neviem,kazdy sme ini,mne sa ten povystrelovy minikopanec moc paci,mam pocit ze rail opusta nieco desiveho.. Laughing osobne by som to zhrnul takto..ak nam vsetkym bude dopriane takto dedukovat aj po 20-tich,a viac rokoch,s tymito istymi vecickami co mame teraz,teda stretnu sa tu ludia ktori budu za ten cas strielat z reflexov a kladiek,no a porovname si to,kto vlastne preda funkcnu kusu svojim potomkom,ako sa volakedy dedili mece,sekery a pod,pretoze ak je kusa,ci uz kladkova,alebo reflexna kvalitna,tak relevantnejsi posudok nedame vlastne mi,ale nase deti,de facto nas musi kvalita proste prezit..to bude pre mna znamka kvality..takto nejako to vidim ja.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 10:30 pm    Předmět: Citovat

ahoj adriane!je skvělé,že jsi se s námi podělil o zkušenosti,čím víc,tím líp.možná by jsi se mohl víc rozepsat o závadách,které jsi měl na kuších,ať už kladkových,nebo reflexních.TP je špička mezi kladkovými kušemi,a přesto se závady vyskytnou-na maverickovi prasklé rameno.jak se to stalo?při dry fire?nebo samo od sebe při natahování?a ty naštípnuté ramena na reflexech-jak praskly?no a ta socha na phoenixovi-to nechápu,musela to být vada materiálu,asi už od výroby.pokud jde o výdrž kladka vs. reflex,tak je to jak jsi napsal-musí jít o top modely.ale uznej,že i sebelepší kladka musí jít dřív nebo později na servis,který není jednoduchý,těžko si takovou kuši někdo dokáže servisovat sám.reflex je o proti tomu nenáročný a vlastně žádný servis nepotřebuje.proto většina střelců preferuje reflex,i když je to na úkor komfortu střelby,výstřel z kladkové kuše je mnohem kultivovanější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 1:49 pm    Předmět: Citovat

Ahojte,o tých kušiach kladková verzus reflex sa už napísalo dosť.A stále je to kladková v neprospech reflexnej.Inak tým čo uvažujú medzi týmito dvoma by som doporučil vyskúšať jedno aj druhé a potom sa rozhodnúť.Samozrejme ide o top modely.Moje osobné skúsenosti ma priviedli k tomuto názoru.Životnosť kladkovej kuše je rovnaká ako reflexnej,viď príklad.Mal som TP Pro Fusion,teraz pod názvom Titan.Strieľal so s ním asi 2,5-3roky.Nebola to občasná streľba ale minimum 150 výstrelov do týžňa.100% spokojenosť.Mal som TP GTflex po týždni mi odišlo rameno(kto nepozná je to reflex 200Lb).Mal som TP Maverick (kladka)1 mesiac používania naprasknuté rameno..Ináč kuša za(100€).Pri Excalibry to bola prasknutá socha(na Fénixe),naštiepené ramená na Exomaxi.Chcem povedať,že aj pri jednom sa môže stať aj pri druhom ,závada!Kladková kuša má určite lepší komfort streľby ako reflex.Určite by som sa nedržal názoru,že kladka nevydrží to čo reflex.Samozrejme rozdiel je v servise kde káble na kladkovú kušu vyndu viac ako jedna tetiva na raflex.A tak by som o tom mohol písať do zajtrá,lebo tých modelov som mal viac.Ešte k tej kladke môj známy Anton Miháľ bol v roku 2006 na ME 3D tretí a strieľal z Excalibru Paradox(kladková kuša ktorú po nejakom čase prestal Excalibur vyrábať).A nemal žiadny problém.Nič v zlom zástancom reflexu,len som to chcel uviesť do tejto miery..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 7:45 pm    Předmět: Citovat

není za co-no tu tětivu vyměníš jednoduše sám,je na to takový bazmek,určitě jsi ho viděl,s ním je to brnkačka-vyměníš poškozenou tětivu a jede se dál... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tapisleca
Nováček
Nováček


Registrace: 16.12. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 7:38 pm    Předmět: Citovat

Kluci, díky za rady, jelikož mám kladkový luk a střílel jsem i z reflexního luku a je pro mě jednoznačné, že u luku je kladkový pro mě lepší.(jsem kopyto a kladkovým se trefím lépe, lepší manipulace, míření, žádné strhávání díky vypoušteči, atd) Co jsem zjistil a přečetl u kuše je to zase pro mě opak. A vzhledem k tomu, že kuši chci do lesa a mimo civilizaci, tak kdyby se cokoliv stalo, tak třeba tětivu si sice blbě, ale nandám sám, což u kladkové nepůjde a vlastně cokoliv, nechci, aby se mě kladková kuše uprostřed pustiny rozsypala a já si jí nemohl opravit, či nějak zprovoznit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 7:36 pm    Předmět: Citovat

to je pravda,takovou prdu jako některé kladky nedá žádný reflex,teď jsem nedávno přemýšlel o nějakém barnettovi,ale asi počkám,až u nás seženu scorpyda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 7:24 pm    Předmět: Citovat

ale jo .. já to samo všechno tohle vím.. ale odrazovat začátečníka od toho také není dobré... jen jsem mu napsal, že není také špatné projít i tuto alternativu, která je také zajímavá...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 7:16 pm    Předmět: Citovat

Scootr-ale nikdo nic nemá proti kladkám,jen nejsou moc vhodné na časté střílení,např. já bych měl při mém tempu asi za týden po kuši Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2012 3:43 pm    Předmět: Citovat

Kdyz se kladka rozleti nikdo to neda dohromady a navic tetiva je tak dlouha ze kdyz praskne muze vas slehnout do oci u obycejne kuse oci nedosahne navic kladku nikdo nepotrebuje, napnuti kuse je drzeno mechanicky kladkova kus je jenom vystrelek civilizace ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.