Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Veřejné versus privátní turnaje
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 5:19 pm    Předmět: Citovat

Na ja, na ...

... scratch ...

... několik není půlka Exclamation

Chybělo padesát lidí, zatímco jinde se padesát lidí zoufale snažilo dostat se na akci s limitem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 7:55 am    Předmět: Citovat

CAJ: Řekl bych, že tím to zas tolik nebylo. Osobně vím o několika střelcích, kteří nebyli, protože soutěž byla "Mistrovství ČR" a oni tam z tohoto důvodu nejeli. Buď proto, že se na to necítili, nebo proto, že jakákoli mistrovství nemají rádi. To nicméně nemá momentálně cenu řešit, prostě kdo chce, ten přijede. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 1:08 am    Předmět: Citovat

Dovoluji si v souvislosti se zdejší předcházející diskusí připomenouti téměř hanebnou účast na MČR v Licoměrsku.
Turnaj kompletně připravený pro 100 střelců absolvovala polovina.
Přitom Lukohrátky praskaly ve švech a na řadu akcí v průběhu roku nebylo možné se dostat (viz předešlé příspěvky).
Někde se stala chyba.
V pořadatelském smyslu to nebylo, neviděl jsem ani jsem neslyšel o letošní nezvládnuté nebo nepodařené akci.
Naivně bych to tipoval na selhání koordinační a plánovací role.
Koordinace s 3D asociací, případně terénní FITA.
Plánování ... ???
Zveřejněný kalendář s návrhy vhodných termínů pro akci, k němuž by pořadatelé mohli přihlížet při rozhodování kdy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 8:49 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:

Pokud chceš znát termíny na začátku roku střílej 3D.


Uvidíme se zítra. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 8:48 pm    Předmět: Citovat

Abych nezapomněl:

Díky Arrow Myša & Lucínek

Nikdy jsem dosud na večírku po turnaji nebyl, a nepřišlo mi to podstatné
(popravdě kdykoli jsem něco pořádal, tak to poslední, na co jsem měl večer chuť, byl ještě večírek). S lidmi z turnaje jsme se viděli celý den.

OK, napříště tedy budu počítat s večírky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Promiň ale termíny se objevují průběžně během roku. S tím nic nenaděláš, prostě na začátku roku nejsou známy. Už třeba proto že si nemůžeš být jistý jestli místo kde to chceš zorganizovat bude v daném termínu volné. Taky někdy se organizátor může rozhodnout na poslední chvíli, že vůbec něco zorganizuje. Někdy už i naplánovaný termín je přesunut. Nezapomeň že tato setkání organizují dobrovolníci.

Jestli má pro tebe liga cenu to si musíš zvážit sám.

Pokud chceš znát termíny na začátku roku střílej 3D. Tam sice musíš odstřílet 5 závodů, limit co do počtu účastníků jsem zažil jen párkrát. No a kartičku se závody dostaneš spolu s licencí na začátku roku.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 7:08 pm    Předmět: Citovat

Arrow Lucínek

No tak za prvé tu nikdo včetně mne nechce hanět pořadatele žádného z letošních ani loňských turnajů. To málo, kde jsem kdy byl, se mi vždy moc líbilo a po pravdě se mi zdálo vždy dobře zorganizované.

Nemohu samozřejmě mluvit za jiné, co se mne týče, spíše se snažím ukázat, jak to ve vztahu ke mně jakožto občasnému účastníku funguje.
Tenhle web vnímám právě jako určený nejvíce pro ty "občasné", ti stálí na sebe stejně mají maily, telefony a mohou si to říci i na akcích, účastní-li se většiny z nich. Čili by se bez lukostrelce.cz a snad i bez ATL obešli.

Funguje tu kalendář akcí - skvělá věc.
Podívám se na něj někdy z kraje roku, z těch několika málo volných víkendů co mám vyberu ty nejvhodnější. Ostatní zaplním jiným programem, zčásti skoro pevně daným.
Pak se ale na netu objeví proposice a já zjistím, že je daný turnaj pro zvané, nebo že se informace objevila až na něčí výzvu a vlastně ve chvíli, kdy je stejně plno, protože se lidé hlásili jinými kanály, než přes lukostřelce.cz.
Ovšem jiné, z kraje roku volné termíny už v tu chvíli samozřejmě volné nejsou. Něco už je zaplaceno, někde člověk slíbil účast.
Takže uvažovat pak o jiném turnaji většinou moc nejde. Minimálně nebudu mít k disposici auto, se kterým samozřejmě počítá žena a děti...

Jinými slovy se objeví plán devíti trunajů, z toho připadají v úvahu od začátku tak čtyři, jiné jsou naplánovány na exponovaná data typu rovnodennost nebo vycházejí doprostřed dovolené. Kdyby bylo od začátku jasné, že některé z těch zbývajících 4 nebudou reálně k přihlášení, tak se s tím v předstihu alespoň v jednom případě dá něco dělat.

To jen k té lize, že stihnout ty tři turnaje není až tak jednoduché, pokud člověk není totální nadšenec žijící převážně lukostřelbou.

No snažil jsem se tu popsat svou zkušenost, že takových lidí - "jíšek" (Myšův termín, nebráním se mu Smile ) prostě přibývá mnohem víc než těch totálních nadšenců a že snad právě pro nás "jíšky" tu ATL a lukostrelec.cz původně je. Tedy pro nově příchozí nebo ty, kteří nepatří do žádné partičky. Ostatní totiž ty informace nebo možnosti už mají. Nebo ne?

Samozřejmě máš ale pravdu, že čím víc turnajů, tím větší šance je. thumbleft

Jak opakuji, to nejni kydání hnoje na pořadatele nebo zdejší portál. Spíš připomínám, že pokud člověk nemůže zvednout telefon a přijet na libovolný turnaj, a je "ženatý a se závazky", tak ta omezení jsou fakt omezení a LL z pohledu "jíšky" trochu ztrácí smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 5:51 pm    Předmět: Citovat

ATL má samozřejmě poslední slovo v tom, které soutěže se započítají a které ne. Takže představa, že někdo někde vezme 5 kamarádů, udělají si "závod" a pošlou výsledky do LL je nesmyslná.

Třeba Lazluk, který tu byl zmiňovaný, je "otevřený", ale s limitem počtu střelců. Bohužel poptávka výrazně převyšuje kapacitu, ale je to důvod k nezařazení do LL? Podle mne není.

Například Královský turnaj byl "pro zvané". Neznám osobně nikoho, kdo se tam chtěl rozjet, ale nebyl pořadateli osloven a po dotazu na svou účast by byl odmítnut (tím neříkám, že se to nestalo, nemám s organizací nic společného). Na téhle prima akci bylo 50 lidí ... myslím, že to není o moc méně, než je limit pro Lazluk. Je to 50 lidí ze všech možných koutů republiky, pro které to byl jeden z řady turnajů - proč jej nezapočítat do LL? Je to tak málo lidí, aby to byla "soukromá párty"?

15.8. bylo Skalanské vejce - zcela otevřené klání, rovněž započtené do LL. Účast 50 střelců, ligových jen asi polovina. Kde byli všichni ti střelci, kteří mají tak málo příležitostí se zúčastnit třech turnajů? Tady jich klidně mohlo být o 50 více ... a akce to byla velmi příjemná a pohodová.

Jsme rádi, pokud vznikají nové akce a pokud je na nich LL a mrzí nás, pokud někdo ze své akce primárně LL vylučuje (už třeba tím, že použije pravidla disciplín LL odlišná od těch našich). Když se v průběhu prvního ročníku objevil zelí, také ho nikdo neznal a byl to jen "ten pan Zelenka, kterej došel na královský s dřevěným lukem na 70m". Dneska dělají s Jařenkou krásné turnaje pro desítky lidiček nejméně dvakrát ročně a nikoho by nenapadlo zrovna tuhle listovou zeleninu na svou soutěž nepozvat. Pokud se podobně zapojí ještě pár podobných nadšenců, může být ligových turnajů ročně 20 - 30 a nikoho nenapadne dumat nad tím, jestli bude mít kde si odstřílet alespoň tři.

Ještě malá sumarizace - zatím bylo letos ligových turnajů 6, z toho 5 otevřených (i když třeba s limitem počtu střelců) a jeden spíše "na pozvánky", ale jak jsem psal, tak i těch "pozvaných" bylo 50.
Ještě nás čeká Lazluk, MČR TL a Zelňačka, takže celkem to bude 9 turnajů započítávaných do LL. Je ale klidně možné ještě nějaké přidat, srdnatí organizátoři, hlaste se ! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 4:26 pm    Předmět: Citovat

Lukostřelecká liga v ATL je jistě dobrým soutěživostním prvkem v průběhu celého roku a beru ji jako kladný počin v této asociaci, nicméně její význam bych příliš nezveličoval. Nemyslím si totiž, že je prioritním motivem lukostřelců, kteří se akcí pořádaných ATL zúčastňují. Ti, kteří by v lukostřelbě chtěli opravdu soutěžit, zvolili by zcela jistě závody jiné.
Také si myslím, že uspořádat nějaký soukromý, výběrový nebo privátní závod má každý ten, který na to má příslušná oprávnění daná předpisy a zákony. Na takové akce si může výběr účastníků dělat dle své libosti.
A klidně ať i tyto závody jsou uvedeny v kalendáři závodů ATL, ale doporučoval bych, aby v něm i jako takové byly označeny. A stejně tak bych pak navrhoval, aby výsledky z těchto akcí nebyly započítávány do LL. Je přece logické, že pořádám-li výběrovou akci, jde mě spíš o tu pravou "atmosféru" než o soutěž. Otevřených závodů, na kterých disciplíny LL lze odstřílet, je zatím ještě dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 4:21 pm    Předmět: Citovat

Já nezavírám uši před hlasem lidu, pouze ve zkratce konstatuji toto.
To, že se organizátor rozhodne uspořádat závod jako ligový je pouze jeho dobrá vůle, nikdo ho k tomu nezavazuje ani nenutí. Čím přísnější budou omezení které, kvůli lize musí udělat, tím větší pravděpodobnost, že závod nebude ligový. Toť vše, závěr z tohoto si vyvoďte sami.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 4:06 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že je dobré, když si organizátoři LL uvědomí, to co má ČAJ na mysli z pohledu začátečníka a zamyslí se nad tím. Na druhou stranu je dobré vědět, jaké obtíže to nese z pohledu organizátorů.

Doufám, že jsou tu všichni dostatečně inteligentní na to, aby pochopili, že se v žádném případě nejedná o kritiku nebo nějaké vysírání.

Klobouk dolů přede všemi orgy Smile Ale před Vox Populi taky netřeba hned zavírat uší Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 4:01 pm    Předmět: Citovat

Asi tak.
Co se týká turnajů pořádaných ATL. Lukohrátky byly bez limitu. MČR bude mít limit 100 střelců. Oba jsou to závody otevřené, když je limit tak podle hesla kdo dřív přijde ten dřív mele. Jisté místo na startovní listině by měli mít pouze vítězové předchozích ročníků, aspoň co se týká MČR.

Určitě nebudou do Ligy přijímány závody s maximálním počtem 15 střelců.

Mluvit pořadateli do toho, koho musí vzít na závody? Ruku na srdce myslíte si, že ten závod zůstane ještě ligový? Taky se může stát že příští rok budou ligové závody pouze dva a to Lukohrátky a MČR. Jak si tady pročítám příspěvky tak to je zřejmě stav, kterého chcete dosáhnout.

Myslím, že cesta vede v dostatečném počtu závodů pro 30 a víc lidí. Klidně ať jsou dva závody v jeden den, klidně ať jsou to závody menší. Třeba Sadská dešťovka. Byl to závod malého rozsahu, tuším že ještě 14 dní před závodem si Miki stěžoval, že se přihlásilo málo střelců. Myslím že pokud bude dostatek takových závodů, kde pořadatel bude souhlasit se zařazením závodu do ligy, každý bude mít možnost ty tři závody ročně absolvovat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 3:14 pm    Předmět: Citovat

No to je samozřejmě nepřijatelné.
Někdo bude mít zrovna angínu nebo pohřeb babičky a kvůli tomu vypadnout z ligy... Rolling Eyes

Možná by spíš prvních 10 z každé kategorie z loňské ligy mělo mít výše zméněnou přednost/právo se dostat na libovolný turnaj LL.

Ale ten nápad se závaznou přihláškou do ligy (klidně bych tam frknul ten poplatek ala licence 3D, nic velkého, ale každý se kvůli penězům zamyslí) se mi zdá OK.

Kdo by se přihlásil, musel by dostat možnost alespoň 3 turnajů.
Tzn. dostal by přednost před tím, kdo už 3 za sebou má. Třeba Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 3:01 pm    Předmět: Citovat

myslis ze 370 ludi by malo moznost zucastnit sa v jeden termin vyradovacieho kola ???? nemyslim si ze je to stastne ... napriklad ja sa snazim chodit na turnaje ale nie vzdy mi to v praci ide zosuladit kedze pracujem v odbore televizia a film tak mozem zabudnut na nejake bezne volne sviatky alebo vikend .. ak mam volny vikend je to viac menej nahoda .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

Možná bych to řešil takhle :
1. regulerní síto:
Oznámím, ať se každý, kdo se chce příští rok zúčastnil LL, závazně přihlásí do 31.10.2010. Přihlási se 370 lidí. Je to moc?
2. regulerní síto:
Uspořádám pro těch 370 střelců jednodenní vylučovací předkolo. Počet disciplin a postupový klíč zvolím tak, aby se to v pohodě zvládlo. Z každé kategorie by do LL postoupilo prvních 20, takže příští rok by o titul mistra soutěžilo jen těchto dvacet v kategorii.
Na turnajích, které mají statut LL by tihleti vybraní měli přednost před všemi ostatními na startovací listině, i kdyby se úpřihlásili poslední minutu před uzávěrkou. Samozřejmě to nevylučuje možnost, že daný turnaj vyhraje i někdo jiný, jen by se mu výsledek nikam nepočítal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 1:07 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Zcela souhlasím, ale pak nemohou být ani soukromé akce pro 15 kamarádů, ale ani veřejné akce, které po 15 ti nebo 30 ti účastnících uzavřu z kapacitních důvodů, zařazovány do lukostřelecké ligy, protože je to neregulerní.


Přesně to jsem měl na mysli.
Nešlo mi o jednotlivé pořadatele a jejich právo pořádat si, co chtějí, ale o koncepci LL, resp. ATL.

Dokud to byla a je záležitost pro malou skupinku těch, kteří jsou na prvních patnácti místech každé kategorie, není co řešit.
Pokud by se to mělo (a mně se zdálo, že se to pomalu a živelně děje) změnit v zastřešující instituci tradičních lukostřelců, tak se musí brát stejný ohled i na posledních patnáct v každé kategorii.
Čili buďto je to hecovacéí žebříček pro pár kamarádů, kteří se vidí na každé akci a po pravdě většinou dobře střílejí, nebo je to prostě otevřená soutež vyjadřující pořadí drtivé většiny všech tradičních lukostřelců pro Českou republiku. Zatím je to od každého trochu, což asi úplně nefunguje ani na jednu stranu.

To je i spíš moje otázka směrem k ATL, jestli se výhledově počítá s nějakou paralelní strukturou vůči ČLS, nebo spíš spoluprací?

Asi do budoucna je to opravdu celé otázka peněz, jak tu někteří psali.
Na téhle dobrovolné nekomerční rovině a bez dotací se ten žebříček asi úplně regulérně udělat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 9:01 am    Předmět: Citovat

Zcela souhlasím, ale pak nemohou být ani soukromé akce pro 15 kamarádů, ale ani veřejné akce, které po 15 ti nebo 30 ti účastnících uzavřu z kapacitních důvodů, zařazovány do lukostřelecké ligy, protože je to neregulerní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 8:43 am    Předmět: Citovat

Přidám se trochu opožděně k diskusi.
Lukohrátky byly od počátku s limitem střelců, poslední ročník jsme se snažili udělat zcela otevřený. Zúčastnilo se ho 150 střelců.

Problém je v tom, že coby pořadatele tě to musí hlavně bavit. Baví tě to, pokud se lidi baví a pokud jsou na akci pozitivní ohlasy. Včetně nezapomenutelných večírků Smile

A pokud děláš akci spíše komornějšího charakteru, zajistíš si tím, že tam spíše nebude nějaký "prudič", který tě otráví. Protože platí, že i jeden otravný prudič dokáže totálně zdevastovat morálku a dobrou náladu vyčerpaného a ulítaného pořadatele.

Po zkušenostech s některými takovými postoj mnoha pořadatelů naprosto chápu. Nepořádat LH za ATL ČR, ale jako soukromá osoba, sáhl bych k této variantě asi také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 7:53 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:


...Když peču prase, pozvu tolik lidí, aby se sežralo a nevylepuju plakáty, že se u mě peče prase. Laughing



Mno, my teda pečeme prase... a aj plagáty sme vylepili, tak dúfam že sa sežere. Prípadne ešte jedno dokúpime... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 7:18 pm    Předmět: Citovat

omlouvám se. Zatím jsem svůj příspěvek poupravil, takže nikdo neví, na co jsi to reagoval.
Popsal jsem běžně používané praktiky na udržení kontroly nad účastí.
Jíškou jsem nazval účastníky přijíždějící jenom na závod, kteří zhusta nepočkají ani na vyhlášení a večírků se neučastní zásadně.
Přitom večírek je potravou pořadatele. Tedy jeho účastníci jsou masíčkem a to musí být libové Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:

Každopádně má Petarkay pravdu, že pokud má turnaj omezenou účast, neměl by být započítáván do jakéhokoli žebříčku.


To jsem říkal já, ne Petr, jako spíš takovou teoretickou úvahu.

Petr naopak, pokud jsem mu rozuměl, říkla z praktických důvodů pravý opak - že pak by žádné ligové turnaje nezbyly, což je asi pravda. Laughing

Jinak díky za popsanou zkušenost pořadatele, člověk se aspoň dozví, jak to vypadá z druhé strany.

K uvedeným strategiím, jak se vypořádat s převisem zájemců, bych jen přidal tu, kterou již dříve zmiňoval Jan: zvýšit vstupné, popř. to udělat komerčně a s nějakým ziskem. To je totiž, ať se to někomu líbí nebo ne, nejčistší způsob pořádání skutečně otevřené akce pro veřejnost. (což by zase možná změnilo tu pohodovou atmosféru na turnajích, těžko říct). Každé řešení má vždy nějakou nevýhodu, to je jasné.

V každém případě díky za podnětné uvedení do terminologie - zjevně se počítám mezi "jíšku". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 6:34 pm    Předmět: Citovat

Je to na dlouhé povídání a asi to chce znovu osvěžit terminologii.

Pokud chci střílet organizovaně, v Čechách lukostřelbu zastřešuje Český lukostřelecký svaz. Vztoupit do něj je stejně snadné, jako do kteréhokoli jiného sportovního svazu a závody jsou prakticky každý víkend, někdy i několik za týden. Startovné bývá velmi nízké, licence stojí 300 kč ročně a členy můžete být individuelně, nebo jako člen klubu.

Celoroční výsledky se vyhodnocují v rámci Českého poháru , vyvrcholením sezony je MČR
Závody ve 3D zastřešuje 3D EAA, se sídlem v Praze na Tyršáku a členství je ještě jednodušší- 300kč ročně za licenci, možno vykorespondovat bez osobní návštěvy Tyršova vrchu 15-20 závodů do roka.
VE 3D se rovněž střílí Český pohár a MČR

Asociace TL pořádá Lukohrátky a MČR v tradiční lukostřelbě.

Soukromé osoby žádné závody pořádat nemohou, jedině za předpokladu, že na to mají živnostenské oprávnění a splní zákonné podmínky pro střelbu ze zbraní kategorie D a řadu dalších záležitostí.
Pokud tak přesto činní, jednají tak na vlastní odpovědnost, vystavují se nebezpečí různých obstrukcí a především JSOU PLNĚ ZODPOVĚDNÍ ZA KVALIFIKOVANOST STŘELCŮ A JEJICH BEZPEČÍ

Lukostřelecká liga je projekt, jak dlouhodobě vyhodnocovat střelce, kteří navštěvují nestandartní střelby a pořádá ji ATL.

Pokud nějaká obětavá osoba, či parta kamarádů pořádá lukostřelecký víkend, smyslem nebývá uspořádání ligy, či zisk, ale setkání podobných pomatenců a večírek.
Už jenom z toho důvodu, že tato setkání jsou náročná na čas, prostor a bezpečnost , řada disciplín je značně nestandartní a úroveň střelců značně proměnlivá, tyto turnaje mají vesměs omezenou kapacitu. Nejde jenom o pohodlí, ale i o samotnou realizovatelnost turnaje.

I ten nejpřísnější kritik jistě uzná, že nedělat pravidelné a oblíbené setkání , nebo ho ořezat na nějakou ligu jenom proto, že poptávka je větší než nabídka, je pitomost. Když peču prase, pozvu tolik lidí, aby se sežralo a nevylepuju plakáty, že se u mě peče prase. Laughing

Letos jsem napočítal 9 turnajů s ligou. Dva až tři jsou zcela otevřené, jeden je pro zvané, jeden byl prakticky ihned zaplněn. Přesto zbývá 7 turnajů, kam nebývá problém se dostat, tedy dost na odstřílení ligy.
Pro srovnání- do Evropského poháru 3D potřebuji 3 závody, přičemž za rok 2010 jsou vyhlášeny 4. Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko a jih Maďarska. Oč to mají Češi s LL jednodušší. Stačí si udělat čas, včas se přihlásit a být ochotný jet i do jiného okresu. Tohle udělej párkrát, zdrž se na večírek a pravděpodobně budeš mezi pozvanými i na uzavřené turnaje.
A to to tu ještě nemáme, na rozdíl od jiných a bezpečnějších sportů komplikované prokázáním střelecké způsobilosti. Ve sportu bývá běžným zvykem, že závodí ti, které deleguje klub, či svaz. Máme tu ráj
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed


Naposledy upravil Mysa dne út srpen 24, 2010 7:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 3:35 pm    Předmět: Citovat

Díky za pochvalu Lukohrátek ,ale bylo to opravdu na hraně. Být tam o pár střelců víc, pohoda by to nebyla a zmatky by byli podstatně větší.

Zažil jsem už turnaj kde jsem čekal na to abych se dostal na disciplínu víc jak půl hodiny. A to jsem patřil k těm šťastnějším, protože tam byli i lidé co po hodinovém čekání byli odmítnuti s tím že si to odstřílí druhý den. A to se při neuváženém navyšování kapacity může snadno stát.

Rozhodně není v silách ATL uspořádat více jak dva závody ročně. A rozhodně také nemůžeme nijak působit na ostatní organizátory. Můžeme pouze rozhodnout zda závod přidat nebo nepřidat do ligy (třeba proto že nedodržuje pravidla ligy) a můžeme zastřešit lukostřeleckou ligu jako spravovat a zveřejňovat žebříček či dohlížet aby pravidla byla na různých soutěžích shodná.

Chcete více závodů? Chcete na závodech větší kapacitu? Není problém, zorganizujte si takové závody.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 3:01 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:

Turnaje rozhodně nejsou nafukovací. To jsme si prakticky ověřili například letos na lukohrátkách, kdy jsme nedávali žádný limit co do počtu účastníků a bylo to opravdu na hraně.


Lukohrátky byly z pohledu střelce v pohodě a organizátorům skládám hlubokou poklonu. Je zjevné, že z hlediska organizátorů to při tom počtu už tak v pohodě nebylo a nutně docházelo k nedorozuměním etc. (mně například nezapočetli terčovku na 20m, takže paradoxně jsem jakoby nastřílel lépe i tu padesátimetrovou Laughing ) Viděl bych to úplně stejně, jako Sysel: raději si počkám, klidně budu mezi jednotlivými stanovišti chodit s fajfkou a povídat si se známým z druhého koutu republiky. Upřednostním vždy proces střílení před výsledky.

pet.ar.kay napsal:

Co ale dělat se závody co nedokážou kapacitně uspokojit zájem? To byly v podstatě všechny letošní závody v lize, snad kromě Lukohrátek. Takže tyto závody se mají vyloučit z ligy? To pak ale v lize žádný závod nezůstane.

Právě proto jsem ten svůj níže uvedený příspěvek psal - že je zjevné, že změny v budoucnu budou nezbytné. Střelců bude přibývat a počet turnajů rozhodně stejným tempem nenaroste, to je prostě jasné.

pet.ar.kay napsal:

A ještě jedna věc. Uspořádat turnaj to není jenom postavit disciplíny, ale také zajistit zázemí. A to často může být omezujícím faktorem pro kapacitu závodu.

Tak to je na Vás, kteří to děláte už léta, jestli je i nadále nezbytná dosavadní praxe, že musí být u každého turnaje nutně zajištěna možnost přespání v místě turnaje, že musí být nutně zajištěna strava v ceně nebo prostě možnost občerstvení. Podle mne nemusí, i když jistě je to lepší a např. u Lukohrátek nebo budoucího mistrovství, kde lze předpokládat, že tam budou chtít být všichni, to asi třeba je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 2:27 pm    Předmět: Citovat

A ještě jedna věc. Uspořádat turnaj to není jenom postavit disciplíny, ale také zajistit zázemí. A to často může být omezujícím faktorem pro kapacitu závodu.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 1:57 pm    Předmět: Citovat

Však ještě minimálně 3 závody letos budou. To je pokud dobře počítám 3x tolik závodů než je potřeba. Příští rok se přidá Slovensko. Ne proto že by je do toho někdo tlačil, ale proto že sami chtějí. Řešení je jedině v tom, že se někdo další rozhodne závody uspořádat a rozhodne se je zařadit do ligy. V podstatě nemusí jít ani o nic velkého. Třeba pohodová je Sadská dešťovka (letos byl déšť tedy mimořádně nahrazen extrémním vedrem, a na příště je slíbeno že se střílí na sněhu Smile ). A tam byla třeba dost dlouho možnost se přihlásit. Prostě myslím si, že kdo chce ten se na příslušný počet závodů dostane.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 1:39 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:

...když si ty turnaje uděláte aspoň 4 někde hodně daleko od Prahy (tak mezi Zvolení a Košicemi) tak máte jedinečnou šanci tu LL vyhrát! Smile


...veď taký je plán... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
na buduci rok budu do lukostreleckej ligy zaradene dva turnaje na slovensku a uz teraz premyslame ze urobime dalsi ...


když si ty turnaje uděláte aspoň 4 někde hodně daleko od Prahy (tak mezi Zvolení a Košicemi) tak máte jedinečnou šanci tu LL vyhrát! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út srpen 24, 2010 12:35 pm    Předmět: Citovat

Vidíte a zrovna mě přišly Lukohrátky naprosto v pohodě. Byl to můj první turnaj vlize a nebýt něj, těžko bych se do ligy pustil. Osobně nikam na turnajích nespěchám a budu radši pro otevřenost i za cenu občasných prodlev.

Ještě jeden zajímavý pohled. Taky by se mohlo začít stávat, že Ti nejlepší z ligy, co teoreticky útočí na první příčky se nedostanou na nějaký turnaj, kde se LL střílí. Pak už to ovšem nebude fér hra a logicky to může řadu lidí znechutit. Bohužel právě těch, co by mohli být zajímavým zpestřením ligy.

Mimochodem moc lidí ještě ty tři závody nemá a to už jsme skoro u konce. Přitom aby to mělo nějaký reálný smysl, chce to odstřílet min. 4 závody (jeden na výmaz "úletů")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 10:33 pm    Předmět: Citovat

Ano, řešení je jednoduché. Mezi novými střelci se musí objevit novej magor, kterej bude ochotnej něco připravit a uspořádat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.