Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Lukostřelecká liga a kategorie luků

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 2:09 pm    Předmět: Citovat

Čas od času se na nějakém klání kde je dostatek prostoru objeví možnost si dostřel zkusit. Střílet to soutěžně by znamenalo nastavit nějaké standardy.
Ještě si dovolím OT poznámku ohledně kostýmů. Jestli nějaký pořadatel požaduje kostýmní povinnost je to jeho volba, mi to na našich akcích nevyžadujeme ani nedoporučujeme avšak se tomu nebráníme. Já osobně se do historického oděvu rád obléknu na akci, kde to nebude vadit, protože mě to baví a cítím se v tom dobře. Na 3D bych tak nejel. Osobně mi přijde vhodnější když má střelec tradiční luk a civilní oděv než nějaký pseudohistorický paskvil, což se ve většině případů děje. Ještě víc mě krká člověk v perfektní kostýmu s olympijským lukem. Ovšem je to jejich věc a nikdo nemá právo jim vnucovat něco jiného. Jinou situaci řeší organizátoři kvalitních historických rekonstrukcí. U nás se bohužel stalo zvykem , že se k lukostřelcům odkládá to co neprojde do bitevní vřavy. Pak je taková lukostřelecká jednotka plná lidí v nesmyslných hadrech se špatným vybavením a minimálními střeleckými schopnostmi. Jejich počínání je pak divákům pro smích.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

V Pacove aj Medlánkách je dostrel rovnocenná disciplína. Vyžaduje to trochu špeciálne podmienky-zabezpečiť min 300 metrovú dráhu.
Inak je zaujímavý rekord v dostrele PB u vás a u nás
Kaša 220 metrov Medlánky
David 220 metrov v Pacove
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 12:47 am    Předmět: Citovat

...díky za upřesnění.

Ještě jsem zapoměl na jednu věc k střeleckým disciplínám. Nedávno se dost probíraly a mě udivuje, že se nestřílí čistá DÁlKOVÁ prostě kdo nejdál dostřelí. Je to věčné téma i tady na fóru. Takže všichni si střelí (3x?) postaví se k šípu co je nejdál a od mety bude zaměřen (dálkoměrem) -no a je to. Samo by to šlo realizovat jen tam kde je na to vhodný terén. Pojmout to spíše jako "Vloženou" disciplínu, která se pouze eviduje a nemá vliv na pořadí v turnaji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 11:36 pm    Předmět: Citovat

Dotýkat se jedním prstem je povoleno pouze v kategorii HL -(L.cz).Úplné znění pravidel je zde. Přestože dáváme jednoznačně přednost tradiční či instinktivní formě lukostřelby, rozhodli jsme se pro tento krok abychom úplně neodradili sportovněji zaměřené střelce od našich akcí. Osobně doufám, že dostatečná osvěta a sílící tlak směrem k instinktivní lukostřelbě nám umožní příští rok tři pod zrušit i u HL.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so leden 22, 2011 11:15 pm    Předmět: Citovat

Zdravím.
Tak začínám mít pocit, že je na čase trochu změnit téma diskuze a přehodit ho z toho politikaření na téma trochu blíže tomu snad podstatnějšímu (jak doufám) a to lukostřelecké technice.
Jak jsem se dočetl v pravidlech na tento rok pro lukostřeleckou ligu je požadován kontakt JEDNOHO prstu se šípem. no tak se ptám - "Není to trochu málo"? Resp. jinak řečeno střílet tzv. TŘI POD je styl, který dle mého názoru patří vlastně jen do kat. barebow.
Musím se přiznat, že mě je daleko milejší střelec v "čtyřpruhovém adidasu" střílející levný laminát, ALE střílející 1+2 (myšleny jsou samo prsty) s pěkně nakloněným lukem a postojem alá Howard Hill, než někdo dokonale voháknutej jako kdyby se právě vracel od Kresčaku s pořádným tisovým "dřevem" a .... se snahou si při míření vydloubnout oko končíkem s třemi prsty proklatě pod šípem nebo ještě níž....

Není to tak dlouho co jsem se pokusil toto téma otevřít na fóru na Chymeře, ale tam vyšumělo bez většího zájmu. Ono totiž nejde jen o nějaký vkus komu se co líbí, ale vlastně v zemích kolem nás postupně přijímají pravidla FITA a podle nich si např. v kat. TRRB a TRLB tři pod jaksi nestřelíte. Já mám jen málo mezinárodních zkušeností, ale např. v rakousku tři pod ani při "pouťáku" neuvidíte! Jsou tam však slušní a asi by nic neřekli (no vlastně kdo ví při dobrém umístení...)takže tam být jen trpěn?......
Spousta lidí si řekne, že nemá ambice na mezinárodní závody - dnes, ale zítra? Taky jsou tu lidi co začínají a díky rychlejším výsledkům se dost z nich nechá zlákat a míří po šípu - " a když se na závodech tak střílí tak co...." Na tomto fóru se často řeší luky - kdo jaký používá. To je zajímavé, ale luk se vymění lehce, kdežto změnit střelecký styl to je na dlouho.

Na závěr chci říci ať si každý dělá resp. střílí jak chce " Každému co jeho jest" . Toto je jen námět na zamyšlení.

Tak ať to lítá. Arni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt leden 06, 2011 10:17 am    Předmět: Lukostřelecká liga a kategorie luků Citovat

Pěkný den všem, na titulní stránce (pro ty, co tam moc nechodí) se objevily články s aktualizací pravidel Lukostřelecké ligy a rozdělení na kategorie PL, TL a HL pro rok 2011.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.