Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Technika střelby z kuše.

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 5:28 pm    Předmět: Citovat

Ako bezpečne strielať z kuše:



Video Smile :
http://www.youtube.com/watch?v=mAECn8ypuog


Toto je uz "vaznejšie": (pochopite aj ked neviete po ENG)
http://www.youtube.com/watch?v=vWFlSIa8oT0&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:48 am    Předmět: Citovat

Na uloz to jsem našel pár zajímavých titulů k technice střelby z pušky. Hodně zajímavé pro střelbu z kuše.

http://www.uloz.to/hledej?media=document&redir=0&q=lovecka+strelba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:28 am    Předmět: Citovat

To Mirek
U nás v ČR není problém koupit 58 jako SA 858. To snad časem. Smile
Ale to už je jiné téma a sem nepatří.
Teď trénuji s kuší, abych ji uměl dobře použít kdyby náhodou se to tu celé zvrátilo jak furt prorokuje alwarez. Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 8:53 am    Předmět: Citovat

for sniperk a red arrows

http://historicke-zbrane-a-repliky.armybazar.eu/sk/znehodnotene-zbrane/

máte možnosť Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2012 6:14 pm    Předmět: Citovat

Já jsem prákal na vojně rok každej den..krumpáčem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2012 10:15 am    Předmět: Citovat

Já jsem toho na vojně z SA 58 bohužel moc nenastřílel. Byl jsem u spojařů a s 58 jsme stříleli 2x za celou dobu. Hold pro spojaře škoda nábojů. Confused
Teď pracuji na celkové technice střelby. Počínaje postojem a konče spouštěním. U spouštění mám zatím tendence v závěrečné fázi prudce zmáčknout spoušť, což má za následek strhnutí výstřelu do leva.
Nu hold chce to na tom makat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2012 9:02 am    Předmět: Citovat

red veď všetci sme tak trochu svojim spôsobom šialenci nemyslíš Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2012 5:28 pm    Předmět: Citovat

No mám skoro strach abych na to spouštění nezačal když to tady čtu myslet, protože moje metoda zvaná prát to tam pod tlakem je poněkud jiná.....ale je fakt že se vyvinula během střílení ve stylu 100-200ran denně( pistole, karabina,revolver) po dobu několika let, takže je to trochu jiný....no přinejhoršim se dožeru a ve vzteku střílim obvzlášť šíleně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2012 4:54 pm    Předmět: Citovat

SA 58 bola a je dobrá škola skoro všetci máte pravdu v súvislosti s mierením
za roky praxe ako vojen. profesionál môžem iba skonštatovať že na techniku streľby vplýva veľmi veľa aspektov
pevný postoj to je jedno či v stoji,v pokľaku alebo v ľahu
hlboké a pokojné dýchanie
pokoj mysle ( pre mňa dosť veľký problém)
a kopa ďalších veci ako spomenul aj spitamen
rušivé elementy ako povedal thor6
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 11:14 am    Předmět: Citovat

Z kuše som strielal len málo, ale u gulovnice s optikou mierim tak, že pri pomalom tlačení na spúšť stále mierim až ma výstrel prekvapí. Žiadne miknutie spúšte dozadu. Naučili ma to na vojne s SA58.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 10:12 am    Předmět: Citovat

Díky za rady. Budu na tom pracovat.
Chce to samozřejmě střílet a střílet. Taky je výborný trénink na "sucho" jak píše spitamen. Nějakou dobu jsem střílel z pistole a tam mě na střelnici tento trénink tkzv. na"sucho" hodně doporučovali. Platí to jako ve všem, pokud chce člověk něco dokázat tak jenom trénovat a trénovat.
Šípy jsou samozřejmě kapitola sama pro sebe, ale to je již v jiném vlákně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 9:16 am    Předmět: Citovat

mal som v pociatkoch strelby(luk)podobny problem,hned po vystrele som trhol rukou,volajaky podvedomy reflex na volaco.. Rolling Eyes riesim to tak,ze sa snazim si pred kazdym vystrelom uvedomit ze moje ruky su pevne nehybne stlpy Rolling Eyes chce to ale solo strelbu..ziadne kecy dvoch troch ludi okolo seba..aspon v zaciatkoch..najtazssie na tychto cviceniach je vlastne si toto uvedomovat..pretoze zabudlivost dostava clovek akosi uz do kolisky..zober doma(ak budes sam)nenatiahnutu kusu,najdi si nejake body(cez okno nejaky vzdialeny objekt) a predstavuj si vystrely,stlacaj spust..uvedomuj si pocas strelby(naostro)ze si pokojny a ako taky ostanes este par sekund po vystrele..jasne ze to nejaky cas potrva kym preprogramujes podvedomie,ale ako ti to vystizne povedal kolega thor,strelba a strelba..ani chodit sa clovek nenauci za den.. Very Happy zivot je boj..urcite to zvladnes..najdolezitejsie je ked mas chut strielat..to ostatne pride samo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2012 8:20 am    Předmět: Citovat

jsem kuši nemohl udržet v levé ruce...jediné co mi helflo tak byl http://www.alza.cz/powerball-autostart-d173420.htm
zápěstí se mi fakt upevnilo na tolik že jsem neměl problém...ale jednalo se o kladku, která má velkou zátěž v předu, excalibur tenhle problém nemá,...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 11:02 pm    Předmět: Citovat

to scootr-možná sniperk toho nemá tolik odstříleno jako ostatní,měli bychom mu v rámci možností poradit Wink .je pravda,že střílení je hodně o psychice.pokud nejsi v pohodě,je celý tréning k ničemu.to sniperk-zkus se na výstřel soustředit,pořád sleduj cíl a výstřel samotný by tě měl spíš překvapit.řekl bych,že silně trhneš za spoušť a proto ti rána uteče doleva nahoru.nebo možná máš podvědomně obavu,že mineš a příjdeš o šíp,nebo někoho o půl kiláku dál odděláš.je to všechno jen o tréningu,vytvořit si tzv. svalovou paměť,např. mačkat spoušť pořád stejnou silou,tedy spíš tahem a jak jsi správně poznamenal,mělo by se to dít druhým článkem prstu.hlavně i během výstřelu miř,uvidíš,kam ti to lítá.a pak jen trénovat a snažit se eliminovat chyby.žádná teorie praxi nenahradí.pak jsou tu šípy,bez kvalitních kousků to jde taky blbě,ale to víš.to je asi tak vše,na co jsem si vzpoměl,kluci jistě rádi taky přispějí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 7:38 pm    Předmět: Citovat

sniperk Very Happy.. z čeho strach??? Střílel jsem minulej tejdne z dragunova a perkusní pistole na soukromé střelnici a to je šleha...pak jsem si doma zastřílel z kuše a bylo to jako procházka rájem Very HappyD
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 5:00 pm    Předmět: Citovat

to thor6: Ano mám tendenci strhávat to do leva nahoru. Občas se mě těsně před výstřelem stane že ztuhnu a najednou chci rychle dokončit výstřel. Pak mám tendenci strhnout ránu. Nevím z čeho u mně plyne tato tendence. Možná je to strach, ale nevím z čeho. Máknu na tom na psychice. Myslím že bude dobré nějaké cvičení s představivostí - prostě si představovat klidný průběh výstřelu až do vystřelení. V jedné zajímavé knize: Psycho-kybernetika její autor popisuje zajímavý pokus. Byli dvě skupiny basketbalistů. Obě trénovaly stejnou dobu - cca měsíc. První skupina trénovala v tělocvičně, druhá pouze v představivosti. Po měsíci šli obě skupiny do tělocvičny házet na koš. Tad druhá skupina, která cvičila pouze ve své mysli byla jen o 10-15% horší jak ta první. Takže zkusím jak představivost, tak také trénink na ostro.
Pokud máš nějakou dobrou radu, tak sem s ní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 12:50 pm    Předmět: Citovat

jj,pokud je člověk nasraný,nebo je kolem plno rušivých elementů,jen těžko se lze dobrat slušných výsledků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 12:10 pm    Předmět: Citovat

o tom je střelba, uvolněná, klidná takovej relax.. snad svou kuši znáš, a víš že Ti nekopne více či méně... víš jakou silou máš jí držet a co od ní můžeš čekat... svou střelu kontroluješ po celou dobu letu.-..
ale je to zvláštní..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2012 11:18 pm    Předmět: Citovat

to je vše samozřejmě pravda,ale já mám ještě jednu zkušenost:všiml jsem si,že hodně lidí dělá tu chybu,že zbraň(a to se netýká jen kuší)drží poměrně křečovitě.ale horší je,že někteří těsně před výstřelem zavřou oči,a v tu dobu dojde většinou ke stržení rány.je důležité mířit i během výstřelu,nezavírat oči.to sniperk-já při střelbě z ruky dělal tu chybu,že jsem silně tahal za spoušť-byl to víceméně nezvyk-excal. má dost tvrdou spoušť,já byl navyklý na daleko jemnější-a tím jsem pořád strhával rány doleva nahoru-není to i tvůj případ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 11:10 pm    Předmět: Citovat

Technika střelby není až tak v držení zbraně / v tom souhlas s Alwim /, ale v odhadu vzdálenosti střelce od cíle. Arrow Exclamation
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 4:30 pm    Předmět: Citovat

Technika strelby moderni kusi je jako strelba puskou a nic vice ci mene!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá únor 24, 2012 4:05 pm    Předmět: Citovat

Zatím jsem nejvíce střílel z pokleku. Střelba ve stoje mě zatím moc nešla (třeba trénovat).
Dostal jsem pár zajímavých rad z Jasa ohledně střelby. Doporučily mě při střelbě být co nejvíce v linii s kuší, to znamená mít co nejvíce tělo a kuši souběžně. De facto netvořit pravý úhel s kuší, ale tělo co nejvíce natočit do linie kuše zaměřené na terč. Tady si musí asi každý najít optimální polohu, ale měla by tam být co největší souběžnost. Zároveň je třeba mít páteř co nejvíce zpevněnou, nehrbit se. Také pravá ruka ( u praváků) by měla být ve vodorovné poloze souběžně s terénem. Netlačit pravou ruku na pažbu kuše. Levou ruku zapírat do boku ( do žeber) ne do břicha. Při dýchání se břicho mnohem víc hýbe jak žebra a to značně ovlivňuje míření. Také spouštění by mělo být středním článkem ukazováčku, či prostředníku a ne prvním článkem. Při spouštění prvním článkem dochází k většímu ohybu dlaně a ta pak vytláčí kuši do strany. Také se mě osvědčilo před výstřelem vydechnout. Zklidní se trochu tep a míření je klidnější. Tuto radu ( s výdechem) jsem dostal před pár lety na střelnici když jsem jednu dobu chodil střílet z pistole.
Tolik teorie. Praxi si každý upraví dle sebe. Osobně mám dost problémy se strhávám kuše těsně před výstřelem jak namačkávám ke konci kde očekávám výstřel. Rád uvítám radu jak toto překonat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sniperk
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2011
Příspěvky: 240
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 7:33 pm    Předmět: Technika střelby z kuše. Citovat

Zakládám toto nové téma které by se věnovalo správné technice střelby z kuše. To znamemená držení kuše v různých pozicích - ve stoje, v kleče, v leže. Otázky správného míření, plynulého spuštění spouště, atd.
Sám jsem se tomuto zajímavému sportu začal věnovat teprve loni v létě, takže nemám dostatek zkušeností. Budu proto rád a myslím že nebudu sám když tady budou zkušení psát jaká technika postoje, mačkání spouště jim nejvíce vyhovuje a dosahují nejlepších výsledků. Různé poznámky jsou roztroušeny různě po jednotlivých příspěvcích a myslím že nebude od věci to dát do jednoho nicku.
Doufám že zkušení se s ostatníma podělí o svá " tajemství ".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.