Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v 3D
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rasputin
Nováček
Nováček


Registrace: 29.10. 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 3:30 pm    Předmět: madatdal Citovat

No ja som bol dlho,ticho a lutujem ze som sa dal vtiahnut do tejto nechutnej debaty. Neviem o niekom ozralom valajucom sa na donovaloch. Peto Bernat,zacal debatu a sam to uznal. Dadiho,reakciia ma prekvapila je rozdiel povedat svoj nazor a urazat. Peta aj Dadiho mam rad a myslim ze sa medzi nami konaju zdrave boje. Navrhujem skoncit s urazkami. Nema to zmysel.,howk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2012 1:15 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
pán Tulák. Nezavrhuj svět sportu. Kdekoliv se sčítají body a podle nich se vyhlašují vítězové, je to sport.
Já střílím 3D mnoho let a věř mi, že fajn lidi jsou v naprosté převaze.


Mno.
Že se okolo lukostřelby motá převážně fajnová partička svérázných individuí, to lze jen potvrdit klepnutím natvrdlé lbi o ještě tvrdší mramor či žulu. Kdyby tomu tak něbolo, asi bychom tu též něboli. Wink

Jiná věc je ta otázka sportu, v tom se s Myšou už delší dobu neshodneme a asi to tak i zůstane.

Můj dlouhodobý názor, potvrzený pročtením níže probíhající bědaty, je následující: veškeré problémy se sportem spojené jsou vyvolané právě sčítáním bodů a vyhlašováním vítězů, resp. přehnaným exponováním této původně vlastně marginální části sportovního dění. Jakmile se začne pozornost soustřeďovat zejména na výkon, body, poražení druhého a suma sumárum prostě exhibici individua, je na obzoru problém.
Nabízí se námitky na porušení pravidel, nevhodně formulovaná pravidla, nevhodně formulované proposice ... no prostě pokud je zájem fixován na cíl a nikoliv průběh či proces, vždy to k tomu alespoň částečně vede.
Proto se z "majoritních" sportů stal ten kolotoč, co se stal.

Já osobně proto z těchto důvodů termín "sport" používám právě v těchto konotacích, čili činnost související s původním coubertinovským, resp. starověkým olympijským étosem jen zbytkově, resp. historickými kořeny a znásilněným pojmoslovím. Činnost výnosná, mediálně et politicky využitá a zneužitá, profesionalizovaná a vlastně neoddělitelná od výzkumně-průmyslové lobby.

Na lukostřelbě se mi líbí právě to, že mnoho lidí včetně mne si jede zastřílet.
Prostě užít si ten průběh, výsledky nevýsledky.
Samozřejmě, že se všichni snažíme vždycky vystřelit co nejlépe. Je ale rozdíl, jestli prostě při samotném výstřelu mám ten prožitek trefy tak, jak jsme chtěl, nebo jestli se celou dobu klepu o umístění a neustále zjišťuji, kolik nastřílel konkurent.
To neznamená, že se člověk nezajímá o to, jak stříleli druzí, aby měl nezávislé srovnání svých kvalit. To znamená, že ty výsledky jsou takový side-effect vlastní lukostřelby v tomto ne-sportovním pojetí.

Nejde tedy o to, co děláme, ale jak a s jakým přístupem.
Lze se "nesportovně" zúčastniti vysoce "sportovně" pojaté akce. Např. já velmi rád jezdím na závody 3D poháru, ale nejsem členem asociace a nemám pořadí v průběžném bodování - neb je mi to šumák. Jdu si zastřílet! Možná mne zajímá, jak střílel přítel primitiv v jiné skupince, ale abych se bodově porovnával s někým, kdo střílel jiný den v jiném závodě, kde já nebyl a on zas nebyl tady, to mi přijde skutečně celé postavené na tom bodově-výkonově-exhibičním šílenství moderní doby. A ta by snad už měla být, zaplaťBohové, za námi.

Znovu se prosím zamyslete nad níže umístěnou debatou et jistými obtížemi v české 3D lukostřelbě v minulých cca 3 letech. Kdyby nešlo o body a výsledky, tyto problémy by prostě nenastaly.
Kdyby to nebyl sport, nikoho by v životě nenapadlo obstruovat přístup dětí na turnaj, nikdo by nešílel, že na metě není ticho ... že někdo zdržuje, že si někdo střelí ještě jednou, protože mu to holt tentorkát nevyšlo a chce si toho pěkně postaveného jelena dát na komoru ...

Pokud jde o den prožitý jedním z nejkrásnějších možných způsobů, které známe, v jedné z nejsympatičtějších společností, které známe, pak se nepříjemnosti uvedeného druhu vyřeší samy - zajdou na úbytě, neb nedostanou potravu v podobě našeho zájmu. Pak to ale také - v mém chápání a mém nazývání věcí jmény - už nebude "sport"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Korado
Nováček
Nováček


Registrace: 17.4. 2011
Příspěvky: 84
Bydliště: Desná v Jizerských horách

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2012 7:42 pm    Předmět: Citovat

No a když už náš předseda zmínil Ádr, tak Vám zde pro inspiraci hodím odkaz na fotky z lonska a posudte sami zda by jste nechtěli zorganizovat takovou malou výpravičku. Rádi vás uvidíme.

https://picasaweb.google.com/103340660224287329415/AdrenalinovyAdrspach2011?authkey=Gv1sRgCMTFxsL-9c-EngE#
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/153033-adrspach-ovladli-3d-lukostrelci/
http://www.3darchery.cz/rozpisy-a-vysledky/zavody-ceskeho-poharu-a-mcr-sezona-2012-2013
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 11:09 pm    Předmět: Citovat

pán Tulák. Nezavrhuj svět sportu. Kdekoliv se sčítají body a podle nich se vyhlašují vítězové, je to sport.
Já střílím 3D mnoho let a věř mi, že fajn lidi jsou v naprosté převaze. Tak jezdi k nám. Máme tě vcelku rádi a příští týden je například Ádr. Naprosto špičkové 3D v CHKO Adršpašsko- Teplické skály. Pískovcová stolová hora s věžemi a neskutečným terénem. Jediný trouba kterého tam potkáš budu já Wink
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 9:16 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
Dobry den.

Doteraz som z dialky pozoroval vase konfrontacie a invektivy. Jedine k comu som dospel po tom ako som cital takmer vsetky prispevky bolo moje presvedcenie ,ze som iny asi trochu divny alebo inteligent by napisal jednoduchy strelec. Som rad ze sa nezucastnujem a nemienim zucastnovat oficialnych pretekov a pretekov kde sa potom ludia urazaju , zhadzuju a robia vseobecne zlu krv medzi jednotlivymi klubmi , zdruzeniami ci uz oficialnimi alebo nie. Uprimne a zo srdca a z hlbky mojho presvedcenia radsej sadnem do auta a pocestujem 500 Km k nasim bratom za rieku Moravu nez by som mal sledovat ako brat osiera brata a sused ohovara suseda .... Prepacte no je mi z toho zle som znechuteny , rozladeny a vsetky tie podobne negativa ... Ospravedlnujem sa vam ak sa vas moj prispevok dotkol . Na druhej strane budem rad ak vas trochu prinutim premyslat nad sebou ... S pozdravom nech vam sipy dobre lietaju Tulak.


hello1 hello1 neda sa ine len zatlieskat... suhlasim a trosku sa hanbim napisat to sem po slovensky... uz si o nas musia mysliet:-(((
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 8:50 pm    Předmět: Citovat

Dobry den.

Doteraz som z dialky pozoroval vase konfrontacie a invektivy. Jedine k comu som dospel po tom ako som cital takmer vsetky prispevky bolo moje presvedcenie ,ze som iny asi trochu divny alebo inteligent by napisal jednoduchy strelec. Som rad ze sa nezucastnujem a nemienim zucastnovat oficialnych pretekov a pretekov kde sa potom ludia urazaju , zhadzuju a robia vseobecne zlu krv medzi jednotlivymi klubmi , zdruzeniami ci uz oficialnimi alebo nie. Uprimne a zo srdca a z hlbky mojho presvedcenia radsej sadnem do auta a pocestujem 500 Km k nasim bratom za rieku Moravu nez by som mal sledovat ako brat osiera brata a sused ohovara suseda .... Prepacte no je mi z toho zle som znechuteny , rozladeny a vsetky tie podobne negativa ... Ospravedlnujem sa vam ak sa vas moj prispevok dotkol . Na druhej strane budem rad ak vas trochu prinutim premyslat nad sebou ... S pozdravom nech vam sipy dobre lietaju Tulak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
madatdal
Nováček
Nováček


Registrace: 30.10. 2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Krupina

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 8:22 am    Předmět: Citovat

Podľa dostupných informácií z ineternetu a telefonátov Horné Húščie nie je zatiaľ nikde registrované ani ako LK a ani ako OZ. Tričká s logom Horné Húščie oblieka jú 3 deti, 1 žena a 6 mužov. Jednajú o fúzii s jedným, už zaregistrovaným OZ. Nikoho nevyhodili, nikoho neprepustili. Ani sa nič podobné nechystá. Toľko podľa dostupných informácii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
madatdal
Nováček
Nováček


Registrace: 30.10. 2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Krupina

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 8:19 am    Předmět: Citovat

Venom napsal:
http://www.archery3d.sk/a3d/preteky/6bf2fb48167c08b19b4dc3ef8ef70a2c.xls



...holá riť, holá riť.... kde som to počul? Áááá , na Donovaloch, v Stodole tam takto jeden opilec celý večer vykrikoval po čašníčkach.Mal bundu s logom Horné Húščie. Na druhý deň sa opitý vaľal po tráve, potom spal za stolom na terase, od každého vypytoval 10 éčok. Počas hrania hymny sa ani neunúval dať si dolu širák. Ty brďo! Musia mať z neho obrovskú radosť. A on ide niekoho moralizovať!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
madatdal
Nováček
Nováček


Registrace: 30.10. 2012
Příspěvky: 33
Bydliště: Krupina

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 8:12 am    Předmět: Citovat

Podľa dostupných informácií z ineternetu a telefonátov Horné Húščie nie je zatiaľ nikde registrované ani ako LK a ani ako OZ. Tričká s logom Horné Húščie oblieka jú 3 deti, 1 žena a 6 mužov. Jednajú o fúzii s jedným, už zaregistrovaným OZ. Nikoho nevyhodili, nikoho neprepustili. Ani sa nič podobné nechystá. Toľko podľa dostupných informácii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rasputin
Nováček
Nováček


Registrace: 29.10. 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2012 1:20 pm    Předmět: Citovat

Dadi je mi s teba smutno pokecaj si s dovrtelom na policajnej stanici. Ver ze ta vzdy porazim hola rit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Venom
Nováček
Nováček


Registrace: 11.7. 2011
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2012 11:45 am    Předmět: Citovat

http://www.archery3d.sk/a3d/preteky/6bf2fb48167c08b19b4dc3ef8ef70a2c.xls
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2012 10:34 am    Předmět: Citovat

A co třeba výsledky, nebyl by odkaz? Popřípadě nějaké fotky?
A ještě technický dotaz: Jak se má správně psát zkratka Mistrovství Slovenska? Pokaždé, když jsem četl MS(Mistrovství světa), tak mě to zarazilo. Nemělo by to být MSR?
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rasputin
Nováček
Nováček


Registrace: 29.10. 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2012 7:51 am    Předmět: Citovat

Hmm dadi.... Takze urazajme sa nadavajme si bez dokazov a vsetko bude super...... Prepac ale ja strielam lebo ma to bavi ak mas problem tak prejdem do trrb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dadi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.11. 2011
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 10:24 pm    Předmět: Citovat

A ze demokracia ked každeho kto napíše svoj názor vyhodia z klubu, tak potom píšte len samú chválu aj keby všetko stálo za h.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sugriva
Nováček
Nováček


Registrace: 30.3. 2009
Příspěvky: 75
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 2:52 pm    Předmět: Citovat

lentak napsal:
.. Ospravedlňujem sa všetkým čitateľom tohoto portálu. Tento portál si majú strelci povedať svoj názor..

Celá táto debata je smutným dôkazom toho, čo všetko sa dá chápať pod slovným spojením vyjadriť svoj názor.. Dospelí ľudia, ktorí dobrovoľne robia veci, ktoré ich bavia, a prdúskate sa ako malé deti.
Keby sa administrátor rozhodol toto vlákno diskusie o turnajoch zrušiť, tak jediná krivda by sa stala Elévovi, ktorý sem v dobrej viere zavesil invofmáciu o pretekoch..
Tibor Mihálik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rasputin
Nováček
Nováček


Registrace: 29.10. 2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 12:39 pm    Předmět: ospravedlnenie Citovat

ospravedlňujem sa za všetky uražky a obvynenia ktore v mene Horneho Huštia napachal len tak, alebo Peter Bernat. Na zaklade dohody zakladajucich členov klubu už nie je naš člen a preto čo od teraz napiše je len jeho osobny nazor.
Ďakujem Rasťo Ekkert
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2012 8:34 am    Předmět: Citovat

Musím sa priznať, hanbím sa , že som sa nechal zatiahnuť do takejto konfrontácie. Nemal som reagovať na otázky pani Kubišovej. Ospravedlňujem sa všetkým čitateľom tohoto portálu. Tento portál si majú strelci povedať svoj názor. Nahudúce sa nenechám vyprovokovať. Ukončím svoj púríspevok : niet dymu bez ohňa; trafená hus zagága; kto si bez viny hoď do mňa kameňom. Nech si každý čitateľ urobí úsudok sám. Ešte raz sa ospravedlňiujem čitateľom za toto divadlo. Stretneme sa vo Varíne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jozefdugel
Nováček
Nováček


Registrace: 18.11. 2011
Příspěvky: 66
Bydliště: varin 881 okr.žilina slovensko

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2012 1:38 am    Předmět: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska Citovat

Debata sa akosi vymkla až do myslím zbytočných napadaní ,ktoré nám nepomôžu nikomu,tento šport je tak krásny že si to nezaslúži.To čo sa stalo mne u nás vo Varíne bolo možno pre mna takou školou,pri stavaní trate,chcel som postaviť pretek na vysokej úrovni a dostal som priučku že tak sa to nemá,ale zobral som aj to,ved človek sa učí na vlastných chybách.ale nečakal som že niekto pôjde až do takých krajnosti aké sa stali,ale život je už taký.Mám jedno v sebe možno dobré,že ked Ti niekto ubliži tak mu podaj ruku a pomôž mu dvakrát a potom ten človek zbáda kde spravil chybu.Nehnevám sa na nikoho,ani na toho dotyčného,ktorý nabral tu odvahu a sa my ospravedlnil,že konal v zlosti z neuspechu,Aj taký sme ludia,berme preto tento šport ako relax a oddych,vážme si jeden druhého a tešme sa na každý pretek,,sme tu všetci len chvílku a preto si ju uživajme.Obvinovanie nám k tomu nepomôže,riadme sa svojim svedomim a pravidlami ktoré sú nám dané a potom budeme všetci spokojný.Teším sa už na Jožkov Memoriál ,ktorý chystám tak aby bol každý spokojný a užil si strelby v plnej paráde.Strielania bude dosť,a pripominám ,každý den sa hodnoti zvlášť, v sobotu 28 terčov ,ustupovka,nočný pretek,a v nedelu lovecká tridsiatka . teším sa na Vás všetkých a Dufám že s úsmevom a výbornou pohodou bedete všetci spokojný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bindo
Nováček
Nováček


Registrace: 17.10. 2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 9:30 pm    Předmět: Citovat

- tak meno karbónového longbovistu sme sa nedozvedeli.
- nebola ani veta typu „ prepáčte longbovisti na Rajeckom maratóne – chybička se vloudila – ospravedlňujem sa, nemyslel som to tak.“

Zato sme sa dozvedeli , že ste na mnohých pretekoch videli lukostrelcov (mená samozrejme chýbajú, pretože by sa mohli ozvať ako napr. ja – však kým je to vo všeobecnej rovine – nejaká skupina s lukostrelcom nižšieho vzrastu… je to asi v pohode ...tu na fóre niečo poznamenať, v kruhu známych posunúť zaručenú informáciu a potom „všetci vedia“… ).
Tí lukostrelci v Rajci čo ste ich videli streliť viac šípov sa možno správali LEN TAK, ako vy na Majstrovstvách Slovenska - strelili si druhý šíp (nemá sa to, ja vás tu ani nikoho z vašej skupiny za to neodsudzujem) zapísali si hodnotu prvého šípu 0, 5 ?? neviem…. Ale podsúvate nám tu čo ? že práve oni podvádzajú? a že vy zaručene viete, že výsledkové listiny, by vyzerali na GP inak? ( TRRB ženy, ktorá ste v Rajci strielala s 2 kladkáčmi ??)

- kedže najlepšia obrana je asi útok, tak sme sa dozvedeli, že strelci nemenovaného klubu ( čitatelia rozumejte toho, v ktorom som ja) sa:
a) hneváme na lepších
b) hľadáme chyby u iných
c) neustále sa sťažujeme a máme na každých pretekoch problém...
(ak hovoríme z nášho klubu na nejakých pretekoch o vzdialenostiach postavených zvierat, tak v tom kontexte, že FITA odporúča podľa priemeru veľkosti kill zóny, stavať zvieratá v určitých vzdialenostiach. Tieto naše poznámky ak ste ich počuli, nie sú povedané v zlom a samozrejme sa netýkajú klubových pretekov – však radi si strelíme u Tibora v RS aj 40-50m vzdialenosti).
Organizátori - aj budúci rok chceme chodiť po pretekoch a keďže chodíme skoro každý víkend je reálna šanca, že prídeme aj k vám.

d) no a to s tým písaním trestného oznámenia snáď NEMYSLÍTE VÁŽNE?? To akože niekto z nášho klubu išiel po tých x-pretekoch, čo za tie roky chodíme k Jožkovi Ďugelovi do Varína na políciu (ak ju tam majú) alebo do Žiliny podať na neho trestné oznámenie?

S fotoaparátom a teleobjektívom POZOR! Ak máte na ňom značky, na akú vzdialenosť ostríte, mohli by ste na trati mať nepríjemnosti.
Ak Laci Lukáč nezmení Pravidlá SLA FITA alebo ich neprispôsobí, tak je tam zakázané a to pre všetky divízie používať:

11.10.3.6.2 Akýkoľvek typ zariadenia pre určovanie vzdialeností alebo iné prostriedky pre odhad vzdialeností alebo uhlov, nezahrnutých súčasnými pravidlami popisujúcimi vybavenie súťažiacich.

Už na ďalšie vaše myšlienky tu nebudem reagovať a za želanie pevnej ruky v Zlatnej ďakujem. Budem to potrebovať, stále sa trápim s terčovou panikou. Už je to druhý rok, čo to nechce prejsť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 8:48 pm    Předmět: Citovat

Dňa 4.10. 2012 zverejnila 3D SLA oznam o zmene pravidiel na GP 2013.
Ďakujem. Peter Bernát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 5:31 pm    Předmět: Citovat

Na svojich slovách trvám. Ak by sa na pretekoch GP zapisovalo tak ako v Donovaloch, výsledkové liustiny ba častokrát boli iné. Teraj je neskoro dokazovať pravdu. ´Boli sme v skupine strelci z iných klubov. V Rajci - roklina - kozoroh - 2 kladkáči, jedna žena s TRRB. Tri šípy v kozorohovi dva mimo. Práve sa chystal strieľať muž. Keď nás uvidel prichádzať, pustil sa dolu svahom. Prišli sme ku kolíku a videli sme koľko šípov ťahajú. Teraz je neskoro písať mená. Bolo tam toho viac. A v každom kole GP sa takéto veci diali. Nagyborzson - Maďarsko ... kričal sa aut a zapisovateľka zaznačila 5-ku. Tak som ju okríkol. Na týchto pretekoch sa často skupiny dobiehajú. My chodíme strieľať pre zábavu. My sa nehneváme na lepších strelcov od nás. My nehladáme chyby inde a v iných. Kto sa neustále sťažuje? Kto má na každých pretkoch problém? Kto bol diskvalifikovaný? Kto sa neustále sťažoval na finále GP vo Varíne, keď netrafil, že sú terče ďaleko? Sú to ľudia len a len z jedného klubu. Nemusím písať mená, čitatelia vedia o koho sa jedná. Pán Binder, pozite sa do svojich radov, medzi svojich členov klubu. Kto písal trestné oznámenie na organizátorov finále GP vo Varíne? Pán Binder, buďte si istý, od budúceho roku nosíme so sebou foťák s teleobjektívom. Nosíme pri sebe diktafón, že by sa už nikdy neopakovala situácia z Donovalov v ženskej skupine. Odteraz si budeme všetko dokumentovať. Prajem Vám pekný vikend a pevnú ruku v Zlatnej.
S pozdravom Peter Bernát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bindo
Nováček
Nováček


Registrace: 17.10. 2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 3:02 pm    Předmět: Citovat

... a ešte pán Bernát, keď tu už bol spomenutý longbovista s karbónom v Rajci ( pre nezainteresovaných pretekár prihlásený do TRLB, ale strielajúci potajomky? s karbónovým šípom).
Ako sám viete, osobne som toto chcel riešiť s Vami, hneď na najbližších možných pretekoch po Rajeckom maratóne a to v Pacove, keď ste diskutovali v kruhu svojich priateľov ( Dadi, Rasťo Eckehrt..a iní), tak som sa Vás opýtal, kto bol ten longbovista čo v Rajci porušoval pravidlá a strielal karbónom? Vaša odpoveď bola v zmysle, že sa tam porušovali pravidlá a osobne ste videli 4 strelcov vyťahovať z terča 7 šípov.
A prečo som to chcel riešiť ja?
No z jednoduchého dôvodu. Tu na fóre píšete, že síce nemenujete a ak sa niekto cítil dotknutý, tak je to asi pravda. Ja som sa v nedeľu v Rajci cítil dotknutý, aj keď to pravda nebola. A prečo?
Na trati sa ma totiž pýtal Števo Myšiak a pozeral mi do tulca, či mám v tulci nejaký karbónový šíp. Nechápal som.
Ako odpoveď od neho som dostal nasledovné:
Pán Bernát údajne spomínal organizátorom rod. Mihálovcov, že by sa mali na trati dodržiavať pravidlá, medzi iným aj kontrola náradia pred pretekom, nakoľko je tu v kategórii TRLB strelec, ktorý má medzi drevenými šípmi aj jeden karbónový a Mihálovci sa Myšiaka pýtali, s akými šípmi strielam JA. (netvrdím, že padli presne tieto slová ale obsah, ktorý sa ku mne dostal bol taký).
Hneď ako sme teda v nedeľu prišli z trate išli sme s Myšiakom k Mihálovcom a ukázal som im tulec s drevenými !! šípmi. Poznáme sa cca 5 rokov a myslím, že sa cítili trápne.
Pre upresnenie v sobotu sme longbovisti strielali v zložení Peter Kolár, Števo Myšiak a ja. Všetci sme sa striedali v ťahaní „drevených“ šípov.
Ak by som mal JA o niekom toto tvrdiť že porušuje pravidlá(aj keď by mal v tulci karbónový šíp), musel by som byť s ním v skupine a musel by som ho s ním vidieť v súťaži strielať.

Rajeckého maratónu sa podľa výsledkovej listiny zúčastnili nasledovný strelci:
Muži:
Pavel Osten
Dušan Binder
Adam Bisok
Ján Novák
Jozef Ďugel
Peter Kollár
Štefan Myšiak
Pavol Hlásnik
Igor Sádecký
Bohumil Paľo
Veteráni:
Jozef Jelínek

Mnohých z nich poznám roky a žiadam Vás, ak ste to v Rajci tvrdili ( nakoniec to ano nemusí byť pravda, preto som to chcel s vami riešiť zoči-voči, ale vy ste sa vtedy neohradili voči tomuto tvrdeniu, len ste sa vyhli priamej odpovedi..)
o z n a č t e prosím longbovistu, ktorého ste mysleli.


.. a ešte k niektorým vašim tvrdeniam na tomto fóre:
z tohto vlákna:
„Ak by sa takto spravodlivo zapisovali body v GP-čku, výsledková listina by bola dosť odlišná“

Z vlákna Finále GRAND PRIX 2012 Varín :

„Ale na pretekoch GP častokrát nezáleží na tom, ako strelec striela, lež ako zapisovateľ zapisuje. Na vlastné oči som videl. ako strelec netrafil a zapísalo sa mu 5. Trafil 5 a zapísalo sa 8. V skupine boli traja a ťahali 2 šípy zo zvieraťa a 3 mimo . Celé GP je divadlo.“

Strielam GP cca 4-5 rokov. Nestretol som sa osobne s pripisovaním bodov v preteku. Väčšinou v minulých rokoch bývali na tomto type preteku dve bodovačky.
Ak ste osobne videli aut a zapísaná bola 5, strelená 5 a zapísaná 8 ( to sa môže stať, že niekto vidí čiaru a iný nie, ale rozhodne skupina), tak mi z toho vychádza, že sa to muselo stať vo vašej skupine. (ja nedokážem sledovať dianie u skupiny cca 50-70m ďalej).
Ak tvrdíte potom, že celé GP je divadlo, tak u mňa je človek čo to vidí, nezasiahne do toho a pripustí, aby sa také niečo dialo len hercom a spolupodielnikom v tom divadle a nesie si svoj diel spoluzodpovednosti za stav toho divadla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:43 pm    Předmět: Citovat

[qu


ote="lentak"]GMK - nauč sa čítať a potom píš.[/quote]
GMK - sorry. Zle som čítal ja.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bindo
Nováček
Nováček


Registrace: 17.10. 2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:35 pm    Předmět: Citovat

Pán Bernát, k lapsusu vašej skupiny asi len toľko: strielal som skupinu pred vami ( Binder) a aj v našej skupine sme Bisok, Kočiš a ja tento terč minuli. Aj keď sme boli o terč nižšie vnímali sme, že ste ani vo vašej skupine neboli úspešní a vraveli sme si, čo je na tom terči také záludné. Keď sme išli zapísať k nášmu terču bodové hodnoty, tak nás prekvapilo, že znovu strielate všetci ?(skoro všetci ) aj druhý šíp ( s Andym Kočišom sme na vás pozerali).
Ak tvrdíte, že ste si zapísali, pozbierali šípy, šli k terču 25 a po pár krokoch ste sa vrátili, pretože na našom terči bolo plno a znovu ste si strelili 24-ku, tak my sme to videli tak, že po prvom šípe ste hneď strielali druhý a až potom ste šli k svojmu terču zapísať a zbierať šípy.
Viem že je to tvrdenie voči tvrdeniu, ale nech si každý účastník MS spraví obraz o tom či na svojom treťom terči ( bol to začiatok súťaže - váš a náš tretí terč) musel čakať na predchádzajúcu skupinu…a mal tam tak „plno“, že sa stihol vrátiť po pár krokoch smerujúcich k novému terču, a späť k svojmu „starému“ kolíku, aby si znovu strelil svoj predchádzajúci terč (po tomto úkone by ste sa tam už totiž stretali so skupinou čo je po vás).
Takto ste opísali situáciu, pri ktorej ste boli (lapsus vašej skupiny), ako čítam opisujete na tomto fóre aj situácie, pri ktorých ste aj neboli.
K časti psie kusy: v sobotu sme strielali v zložení Bisok, Kočiš, Bugár, Palko, Binder – nemali sme problém strielať na č. 22 spoza kolíka a nemyslím si, že by v nedelu skupina, ktorá bola pred pánom Bernátom v zložení Kočiš, Bisok, Bugár, Novotný mala takú situáciu, že by v skupine nechceli povoliť lukostrelcovi nižšieho vzrastu strielať spred kolíka ( ktorý strelil a vyhral)...
Možno to boli potom skupiny pred nimi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:29 pm    Předmět: Citovat

GMK - nauč sa čítať a potom píš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
GMK
Nováček
Nováček


Registrace: 19.9. 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:14 pm    Předmět: Citovat

GMK napsal:
hryska napsal:
lentak napsal:
Tak a je to za nami. Naozaj pekné preteky. Aj počasie sa nakoniec umúdrilo.Pekná trať, pekné terče, príjemné celé prostredie. Účastníci v úplnej pohode. Naozaj trať hodná majstrovstiev Slovenska. Len veľká škoda, že stále sa nájde niekto, kto nedokáže uniesť trpkosť porážky. potom stvára psie kusy a hľadá chybu všade inde, len nie u seba, len nech sa dostane na stupeň víťazov. Ak by sa takto spravodlivo zapisovali body v GP-čku, výsledková listina by bola dosť odlišná. Chcem sa poďakovať organizátorom. Bolo to naozaj O.K. Dovidenia na majstrovstvách Slovenska o rok.


Peto, rada by som vedela, či tými "psími kusmi" myslíš našu skupinu a zapisovanie v nej alebo ako je to, pretoze veci sa maju povedat do oci a nie tu sirit anonymne obvinenia.
Ak budes pisat adresne, mozno sa aj dozvieme, koho si myslel, ze sa chce dostat prostrednictvom psich kusov na stupen vitazov.


Add. Psie kusy:
Pán Bernát (Lentak) mohol na stanovišti č. 22 dobehnúť:
- v sobotu nikoho – začínal na stanovišti č. 22 ( v zložení páni Willinger, Tichák, Bernát, Ďugel, Novotný)

- nedeľu mohol pán Bernát v skupine č. 25 (v zložení páni Bernát, Willinger, Tichák, Doležal, Školník) dobehnúť skupinu

č.26 páni Kočiš, Bisok, Bugár, Novotný TRLB (vyhral pán Kočiš o 28 bodov)
ak sa čakalo prípadne aj maďarskú skupinu
č. 27 páni Nagy, Géza, Horváth, Nagy jr. (vyhral pán Géza o 10 bodov)
č. 28 neobsadená
č. 29neobsadená
č. 30 neobsadená
č. 1 veteráni CU ( vyhral p. Mrlík st. vyhral o 49 bodov )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
GMK
Nováček
Nováček


Registrace: 19.9. 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:10 pm    Předmět: Citovat

hryska napsal:
lentak napsal:
Tak a je to za nami. Naozaj pekné preteky. Aj počasie sa nakoniec umúdrilo.Pekná trať, pekné terče, príjemné celé prostredie. Účastníci v úplnej pohode. Naozaj trať hodná majstrovstiev Slovenska. Len veľká škoda, že stále sa nájde niekto, kto nedokáže uniesť trpkosť porážky. potom stvára psie kusy a hľadá chybu všade inde, len nie u seba, len nech sa dostane na stupeň víťazov. Ak by sa takto spravodlivo zapisovali body v GP-čku, výsledková listina by bola dosť odlišná. Chcem sa poďakovať organizátorom. Bolo to naozaj O.K. Dovidenia na majstrovstvách Slovenska o rok.


Peto, rada by som vedela, či tými "psími kusmi" myslíš našu skupinu a zapisovanie v nej alebo ako je to, pretoze veci sa maju povedat do oci a nie tu sirit anonymne obvinenia.
Ak budes pisat adresne, mozno sa aj dozvieme, koho si myslel, ze sa chce dostat prostrednictvom psich kusov na stupen vitazov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hryska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 4.9. 2011
Příspěvky: 170
Bydliště: Divín, Jarabá, Divín...a dokola

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 4:37 pm    Předmět: Citovat

lentak napsal:
Ja v takýchto príspevkoch mená neuvádzam. Ani teraz som neuviedol neno a ani skupinu. Ak sa v nich niekto nájde, znamená to, že sa tá udalosť stala a je to pravda. Podobnosť čisto náhodná.
Skupina, v ktorej som bol ja, urobila tiež jeden lapsus. Nebol v tom žiaden zlý úmysel. Terč č. 24 - sediaca líška, nikto z nás netrafil. Zapísali sa všetkým auty. Pozberali si každý z nás svoj šíp a šli k terču 25. Po pár krokoch sme sa vrátili. bolo tam plno a vystrelili sme si každý jeden šíp na líšku. Pozberali sme strelivo a šli na 25-ku. Za pár minút prišiel predseda Lukáč a povedal čo je vo veci. Ukázali sme mu bodovačky - na 24 boli samé nuly. Ospravedlnili sme sa a pokračovali sme ďalej. Bola to vina celej skupiny. Bolo to v sobotu. Bol to dôvod na vylúčenie zo súťaže?
A EŠTE RAZ, AK SA NIEKTO V MOJOM PRÍSPEVKU NAŠIEL, JA ZA TO NEMOŽEM.


Peto, myslim, ze by si sa mal takychto prispevkov vyvarovat, hlavne ak mena neuvadzas. Ale naozaj?
"Pani inzinierka" sa tu spomenula, ak si pozries svoj skorsi prispevok, ja som sice tiez inzinierka, ale vsetci vieme, koho tak oslovuje Laco L.
A hlavne skreslene komentare neoverenych skutocnosti k pohode a dobrym vztahom medzi lukostrelcami neprispeju (napr. aj Longbovista s karbónom v Rajci).
_________________
„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj."
(Twylah Nitsch, Seneca)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lentak
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2012
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 2:58 pm    Předmět: Citovat

Ja v takýchto príspevkoch mená neuvádzam. Ani teraz som neuviedol neno a ani skupinu. Ak sa v nich niekto nájde, znamená to, že sa tá udalosť stala a je to pravda. Podobnosť čisto náhodná.
Skupina, v ktorej som bol ja, urobila tiež jeden lapsus. Nebol v tom žiaden zlý úmysel. Terč č. 24 - sediaca líška, nikto z nás netrafil. Zapísali sa všetkým auty. Pozberali si každý z nás svoj šíp a šli k terču 25. Po pár krokoch sme sa vrátili. bolo tam plno a vystrelili sme si každý jeden šíp na líšku. Pozberali sme strelivo a šli na 25-ku. Za pár minút prišiel predseda Lukáč a povedal čo je vo veci. Ukázali sme mu bodovačky - na 24 boli samé nuly. Ospravedlnili sme sa a pokračovali sme ďalej. Bola to vina celej skupiny. Bolo to v sobotu. Bol to dôvod na vylúčenie zo súťaže?
A EŠTE RAZ, AK SA NIEKTO V MOJOM PRÍSPEVKU NAŠIEL, JA ZA TO NEMOŽEM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hryska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 4.9. 2011
Příspěvky: 170
Bydliště: Divín, Jarabá, Divín...a dokola

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:22 am    Předmět: Citovat

lentak napsal:
Ja som mal na mysli skupinu, ktorú sme dohonili pri stanovišti 22. Jeden strelec menšieho vzrastu nevidel od modrého kolíka na terč. Chcel si položiť nohu pred kolík. Nedovolili mu to. Tak sa postavil na svah k červenému kolíku a strelil. Trafil. Vyhral. A k tej vašej skupine...ty si začala... tri osoby vraveli niečo iné. Nevadí. Pre mňa je táto téma uzavrtetá. Ja som fandil svojim favoritkám a fandil som dobre. Aj tak si myslím, že Donovaly bol najspravodlivejší pretek v sezóne. Prešiel som celé GP-čko a veľa iných pretekov. Viem porovnať. Ešte raz, vďaka organizátorom a všetkým, čo prispeli k dobrej nálade.


No myslim, ze pocuvas len to, co chces pocut, pohlad na vec z druhej strany Ta velmi nezaujima.
Ja som nezacala, zacal si Ty, tu som este nic nepovedala, tak neviem co? a ine hovorili tri osoby. (Mala som jednu otazku.)
Ale myslim, ze to ani nechcem vediet, ked je to pre Teba uzavrete, fandi svijim favoritkam a snivaj Wink
_________________
„Čím dlhšie dovolíme problému, aby existoval, tým ťažšie je vrátiť mysli pokoj."
(Twylah Nitsch, Seneca)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.