Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Turnaj v rámci hist.akce v Herstmonceux,Anglie25.-27.08.2007

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

Nějaké luky z Bickerstaffovy dílny jsem viděl, a osobně si myslím, že to, co dělá Hawkwind, je lepší, než běžná Bickerstaffova produkce.
Luků tam byla samozřejmě fůra, jak na stáncích, tak na soutěži, prohlížel jsem si, a nevzpomínám si, že bych tam viděl něco, za co bych měl chuť měnit. Smile Ale jde o subjektivní pohled na věc, a můžeme to nakonec probrat i na tom Lazluku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 12:35 pm    Předmět: Citovat

Jo - mám i poměrně vysoké mínění o některých našich "kůžařích", ševcích, mečířích, platnéřích a švadlenách. To co se u nás (ne vše samozřejmě) v tomto směru v některých případech produkuje má docela slušnou úroveň, zejména v dobovosti a zpracování. Tak podle obrázků i osobní zkušenosti se mi zdá, že se ve světě častěji přiklánějí v některých otázkách spíše k Hollywoodu než k historické realitě.

K lukům - je to asi otázka ceny - někteří jejich lukaři se zdá to "docela umí" (Richard Head, Bickerstaffe aj.), ceny se pak pohybují za lepené backing a belly od 400 do 500 liber (trojitá laminace, pokud si dobře pamatuji, je snad o něco levnější - do 300) tisák selfbow 600 - 700. Standard pak cca za 200. Je samozřejmě třeba brát v potaz, že tyto ceny pro ně znamenají něco jiného, než pro nás, vzhledem poměru prům. plat/cena luku. Pravda je, že jsem na netu občas objevil i luky za 100-150. Spíš jsem myslel, jestli jste si tam něco nevyzkoušeli + jestli tam někdo něco neprodával. Lukaři občas na tyhle akce jezdí.
Samozřejmě zpracování i vlastnosti Hawkwindových luků jsou bez diskuse + evidentně vlastní invence, vůle experimentovat s materiály atd. To jsme si všichni asi vědomi, že to není jenom "dobrý český lukař" ale, že řemeslně i znalostně snese celosvětovou konkurenci bez problémů.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 05, 2007 11:30 am    Předmět: Citovat

Na Lazluk jsem, pokud se něco nezměnilo, už úspěšně přihlášený, takže bychom se tam měli sejít docela jistě. Smile

A pokud jde o jejich luky, dovolím si bezostyšné promo ve prospěch kamaráda: to, co dělá Hawkwind, je lepší než luky, co jsem tam u lidí viděl. Když viděli ten můj tenounký elegantní oblouček se subtilními rohovými končíky, nemohli věřit, že to má tah #45, a když viděli, jak z toho lítají šípy, nevěřili podruhé.

Na Lazluku už budu mít nástupce, asi tak #60 (snad mi nebude dělat potíže z něj střílet, přece jen je to citelný skok v tahu), a tenhle dlouhodobě zapůjčím Jardovi, vyžádal si ho, aby podle něj mohl dělat další luky s Viktoriánským tilerem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 6:38 pm    Předmět: Citovat

Super info! Gratulace ke třetímu místu v jednom ze dnů. Vypadá to na docela podařenou akci! Zatím se ti uvolnila místa na Lazluku, takže se tam asi uvidíme. Laughing Spousta otázek ještě k jejich lukům apod. Ale to už ústně. Díky za perfektní shrnutí!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 6:40 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě terče. Krom rychlostřelby a kachen bylo 6 ran na každý, zóna kill za 20 bodů, zóna miss za 10:


1. kachny nad rybníkem, tentokrát tři, velká, střední, malá, každá za kill (20 bodů), střílelo se místními tupými šípy, takže trochu loterie, i když ta velká se trefit dala. Po zásahu jedné se musela střílet další. Celkem 3 rány.

2. lord Farquart, figura dole v příkopu přes vodu

3. Robin the Crossbowman (poznámka - loni se to jmenovalo A swine of a crossbosman, ale organizátor soutěže letos soutěžil s kuší), dole v příkopu, blíž než F., ale menší kill zóna (průzor přilby a ruka držící kuši).

4. visící hlavy - tam jsem tuším v neděli přišel o dva šípy, jeden se zlomil o provaz, na kterém visely, a druhý mi přestřelil Petr Jizba Smile

5. yorkská (nebo lancasterská?) růže, příkop za hradem, menší převýšení, středová kill zóna čili klasický terč

6. páv - zase víceméně středově souměrný, příkop za hradem, ocas wound, tělo kill, ale střílelo se zpoza křoví v nepřirozené poloze, celkem nezvyklé

7. prase - příkop za hradem, narozdíl od předchozích terčů podélné, kill hlava, zbytek wound, ačkoli to nebyl obtížný terč, nestřílelo se mi do něj nejlíp, tam jsem pokaždé zahodil tak 30 jistých bodů

8. rychlostřelba na figuru kata v lidské velikosti, vzdálenost tak 15 metrů nebo snad i blíž, čas 1 minuta, kill hlava, zbytek těla wound (sekeru mi nezapočítali, mizerové), na tom se dalo nahrabat dost bodů

9. lancasterská (nebo yorkská?) růže, v lese. V lese bylo riziko ztráty šípu, když člověk netrefil terčovnici, takže jsem moc neriskoval a když byla kill zóna mimo střed, tak jsem na ni nemířil. Růže byla ovšem souměrná a střílelo se na ni příjemně.

10. visící štít s křížem, v lese. Kill byl kříž na štítě, velmi sympatické, dalo se na něm dost nahrabat, protože na svislé rameno se střílelo dobře.

11. billman postavený bokem napůl v křoví, v lese, kill zóna nesymetrická - hledí a hrudník nad kyrysem, ale byl blízko, i když byl celkem malý, střílelo se na něj bez problémů. Ačkoli jsem kill zónu neriskoval, stejně jsem ji nedopatřením párkrát trefil Smile

12. hangman - viselec, stejný jako minulé ročníky. Když jsem se nenechal nervovat a čekal jsem, až se otočí aspoň trochu čelem, dal se trefit. Jednou jsem ho přestřelil, ale naštěstí se mu to zastavilo v hlavě Smile

No a to je všechno. Možná budou časem nějaké fotky, z minulých ročníků je něco k vidění na www.mgel.com a některé terče si tam můžete prohlédnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 6:14 pm    Předmět: Citovat

Bylo to fajn střílení, velká škoda, že je to tak daleko... na zpáteční cestě nás na hranicích dokonce otravoval veledůležitý pán, co se nás zřejmě chystal zatknout pro přepravu nebezpečných zbraní, a jen příčetní kolegové ho usměrnili a vysvětlili mu, že když někdo jede na soutěž v lukostřelbě, tak se mu luky a šípy celkem hodí.

Co se týká umisťování, mě se povedlo první den sdílet třetí místo se dvěma dalšími soutěžícími, takže žádná velká sláva (v podstatě stejně jako minule, ale to jsem měl to místo sám pro sebe). Druhý a třetí den jsem se do třetího místa neumístil, ale předpokládám, že ten druhý den jsem mohl být čtvrtý (měl jsem 810 bodů, a třetí místo měl 820). Osobně jsem ale měl ze soutěže radost, protože lokty už mi fungovaly dobře (snad se poučím a budu se teď do silnějších luků cpát s rozmyslem a pomaleji) a do střílení se mi to nepletlo, a povedlo se mi střílet zase o něco líp, než v předchozích letech.

Škoda, že se nikdo nepřidal, nakonec jsme mikrobus zrušili a jeli jsme dvěma auty, ale vyšlo to dokonce za míň peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 11:27 pm    Předmět: Re: Turnaj v rámci hist.akce v Herstmonceux,Anglie25.-27.08. Citovat

Pavel napsal:
Střelecký turnaj v rámci historických slavností v Herstmonceux, East Sussex, England, 25.-27.08.2007.


Co takhle nějaké info a fotečky ??? Už jste přece nejmíň den doma!!!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 10:17 pm    Předmět: Citovat

Re Pavel: Dobře, zkusím to přehrát na HD v compu. Jinak jsem to ale pouštěl normálně v DVD přehrávači rovnou do TV. Momentálně ale mám přehrávač i televizi mimo provoz (malujem) a DVD je v něm. Takže tak pozítří až zase objevím všechny věci a uvedu vše do provozu.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

DVD-nezkoušel jsi to zkopírovat na pevný disk? Ten slibovaný článek - napsal jsem pár slov o tom co je to za akci a jak jsem se tam dostal, co mé cestě předcházelo a co mě tam zaujalo. Chtěl jsem to před vydáním s někým prodiskutovat, čekám na odpověď. Nejde o Mamutíka, ale o člověka který tu akci zná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 12:10 am    Předmět: Citovat

Re Pavel: Shlédnul jsem tvoje video na DVD cca z 1/3 (pak se mi to nějak kouslo a nechce to dál) a vypadá to jako našim soutěžím podobná sympatická parta. Z disciplin jsem zahlédnul oběšence, postupku z "kostek" do 6, ještě nějakou střelbu na obtížně identifikovatelný pytel na zemi, pak to co jsem se z internetu domníval, že je střelba z hradeb a ve skutečnosti jste stříleli na jakousi "tetičku" u hradního příkopu. Tam se mi to někde kouslo. Nicméně se to zdá být skladba disciplin vzdáleně připomínající Lukohrátky, zřejmě včetně atmosféry. Těším se na článek. Mimochodem - jak střílejí? Podařilo se vám někomu umístit v první desítce? Z toho mála co jsem viděl, tak vzdálenosti byly "od oka" tak 25 - 45 m, podle discipliny. Jo a oběšenec se pěkně ve větru otáčel - zajímavý nápad!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2007 7:39 am    Předmět: Turnaj v rámci hist.akce v Herstmonceux,Anglie25.-27.08.2007 Citovat

Střelecký turnaj v rámci historických slavností v Herstmonceux, East Sussex, England, 25.-27.08.2007.
Longbow, crossbow (kuše)
http://medieval.co.uk/
V minulých letech cestu na akci pořádal Redboy ze skupiny Rotyka. Nyní se řeší letošní výprava. Podle loňského rozpisu by byl odjezd z Prahy už ve čtvrtek 23.08.2007 kolem 13té hodiny, návrat do Prahy v úterý 28.08.2007 odpoledne. Pokud byste o akci uvažovali, kontaktujte Redboye aby s vámi počítal (Rotyka@seznam.cz) Další informace k akci uvedu co nejdřív, ve spolupráci s Mamutíkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.