Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

"ideální" poloha opěrky šípu na těle luku

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 3:01 pm    Předmět: Citovat

Tradícia ja tradícia; poriadok je poriadok Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem se o tom zmiňoval v "Tilerování". Není ta míra 1 palec natvrdo a hotovo nějak divná, neměla by být nějak jako v procentech k délce luku? Třeba jako se vyjadřuje těžiště FOC u šípů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 1:21 pm    Předmět: Citovat

Griffine, Cornusi díky, za radu. budu se tím řídit.
Jak se odměřuje lůžko šípu na tětivě už vím. A jak se ladí luk snad taky Wink jen ty informace o opěrce jsem tady ve foru (a vlastně ani nikde jinde) nemohl najít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

Dáva sa 1 palec nad stred.ak sú ramená rovnako dlhé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 12:49 pm    Předmět: Re: "ideální" poloha opěrky šípu na těle luku Citovat

Griffin napsal:
u longbow je šíp zpravidla veden 1/2 palce nad středem luku.


Nebo je to 1palec? scratch Safra, teď jsem to zapomněl... Hawkwinde, Jeneši, Cornusi aspol. Pomóóóc..!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 12:46 pm    Předmět: Re: "ideální" poloha opěrky šípu na těle luku Citovat

Petrs napsal:
Může někdo poradit, jak je to správně? Jde to jednoduše vysvětlit, nebo je to luk od luku různé a je to velké tajemství výrobců luků.


Nejsem lukař ale jenom střelec. Ale pokud si pamatuji dobře (a doufám, že mě případně lukaři opraví), tak u longbow je šíp zpravidla veden 1/2 palce nad středem luku. Středem luku se rozumí 1/2 vzdálenosti mezi "zářezy" pro tětivu. Luk se zpravidla měří "po zádech" tj. na straně dále od střelce. To platí pro "selfbow" na zakoupených lucích je toto místo zpravidla jednoznačně vymezeno.
U reflexáků nevím ale na druhou stranu, ti co umí udělat reflexní luk, aby střílel, tak to zpravidla vědí. Very Happy

Lůžko šípu na tětivě (jen pro úplnost, asi to víš): šíp je umístěn nad pravým úhlem na tětivě cca 3/8 palce při střelbě z prstů. Samozřejmě to se pak musí doladit atd. atd. Ale jen pro začátek...
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:28 am    Předmět: "ideální" poloha opěrky šípu na těle luku Citovat

při výrobě svého prvního luku jsem si myslel, že poloha umístění opěrky šípu (resp místa kde se šíp dotýká luku) je přesně uprostřed mezi zářezy tětivy a že madlo je posunuto excentricky, níže pod tuto linii. Vycházel jsem z toho, že v této poloze bude záběr ramen nejvíce vyrovnaný (teda aspoň podle mých laických naivních představ).
Pak jsem někde viděl kjudo luk se středem v 1/3 a tak jsem se pokusil střed mého dalšího luku posunout do bodu, kde se opírá dlaň tlakové ruky a opěrku šílu jsem dal co neblíže nad madlo (tedy excentricky nad střed).
Z obou luků se dá vystřelit, zajímalo by mě, jestli se dá některým i zasáhnout.
Může někdo poradit, jak je to správně? Jde to jednoduše vysvětlit, nebo je to luk od luku různé a je to velké tajemství výrobců luků.
budu vděčný zakaždou radu popř i odkaz na zdroj V ČJ nebo AJ. Tady na lukostřelci jsem nic podrobného nenašel.

dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.