Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Report z Koreje
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 1:40 am    Předmět: Citovat

No este je tu stale sanca , skusit rady starych majstrov - macat koru v kadejakych sajrajtoch , morskej vode (to pojde horsie) a pripadne skusit aj inu koru ako brezovu. Slovania pouzivali na kopu veci prave kvoli odolnosti lipovu koru ( pletene sandale - lapte - kosiky , taniere, hrnce, rozne schranky etc.) tool
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

Jen bádej barde, mně to ještě hezky dlouho potrvá než budu řešit ochrannou laminaci, tak se těším že už budu mít prošláplou cestičku.
Kdybych se něco nového od kohokoliv dozvěděl tak to tady ocituju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:49 pm    Předmět: Citovat

Dakujem, za odpoved. Vydim ze budem musiet badat s korou sam. Inak , predpokladal som , ze to je na tvojom luku v celku , lebo sa mi to zdalo z toho internetoveho foto, ale nechapem ucel . logicky sa skor roztrha velky kus , ako male rozumne ulozene kusky. Ale urcite to dobre vyzera , ked je novucicky- to je asi ciel. Ten chlapik to moc nevykoumal s disperznym lepom... Ja som uz par hadov rozparal , takze viem o co ide . Prijemna pracicka, ale to iste je aj so slachami, ked mas v parade celu kravu to si tiez uzijes , alebo jelena... terz ukecavam par znamych co chovaju doma hady , aby na mna mysleli , ked im to zomrie, ale aj tie rybie ma lakaju. To je jedine co som este neskusal. Dalsia cista pracicka. Ale ta breza mi este dlho nea pokoj. blobl4
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:45 pm    Předmět: Citovat

Lučiště na mé kuši je také potaženo březovou kůrou. Krásně hladké vydrželo prvních 50 výstřelů, pak se začaly objevovat praskliny na vnitřní straně. Momentálně jich tam je asi 6. Zdá se, že už je to konečný počet. Podle toho, co jsi napsal, to u březové kůry bez prasklin asi nejde.
Leda snad vlhčit, nebo mazat?. Jo, s tím chlapem, co má na lucích hadí kůži jsem na mistrovství taky mluvil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne červen 10, 2007 8:12 pm    Předmět: Citovat

Ta firma vyrábí několik verzí, některé, levnější, jsou potaženy jen "PVC březovou kůrou" dražší verze skutečnou kůrou. Ten můj je z té dražší řady. Potah je v celku po celém rameni v jednom pásu a praská velice ochotně, i ten můj už má prasklinu, která se při plném nátahu nepěkně rozšklebuje. Asi není úniku, je to daň za tradicionalitu. Protože všechny co jsem u Korejců na demonstracích i na závodech viděl, měly kůru popraskanou na mnoha místech.
Včera jsem na M ČR v bojové lukostřelbě na Křivoklátě viděl chlapíka, který měl dva luky laminované hadí surovkou. Prostě koupil mrtvé zmražené hady a za cenu neskutečného zápachu a práce (prý se blbě stahují a jsou děsně tuční) získal surovou kůži a disperzí ji nalepil. Prý to děsně dlouho schne, několik týdnů, a to tomu pomáhal seč mohl. Ale vypadaly výborně. S jinou kůží zkušenosti nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

Je to on a uz som ho videl - aj strielat z neho. Vyzera byt potiahnuty brezovou korou. Tiez praska ? Ozaj ako je natiahnuta ? V celku cez cele rameno , v tenkych2-3 cm mierne do sikma pasikoch , alebo v sirsich 5-7 cm rovnych pasoch ? Videl som totiz rozne tieto sposoby a dokonca aj v roznych smeroch tie ciarky na kora - aj kolmo na smer ramena a momantalne ma potahovanie luku najviac trapi. Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 8:39 pm    Předmět: Citovat

O poštovném z Německa nic nevím, já od Dicka neberu,je to na mně drahý. S tím korejcem je to tak jak píšeš. Najdi si odkaz na Hwarang bow od Thomase Duvernaye a tam máš i fotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Takze , aby som to mal jasno lebo si mi to vlastne jednoznacne nepovedal , ide predpokladam o luk ktory na nete ponukaju , ako mkodernu verziu tak ako spominas - vrstvy dreva laminatu a carbonu , ale v vo vypnutej polohe ma len prehnute ramena v tvare reflex /deflex a usi zahnute , podobne ako original- inymi slovami podobny tvar aky dosahuje napr. Grozer vo svojich laminatovychskitochci turkoch, ale o C tvare sa neda hovorit ani zdaleka. O to mi totiz ide . Cele caro klasiky je prave v tom ze tie nase "moderne" srandy ktore dokonca lietaju do kozmu nie su vovec schopne ani napodobit prirodne materialy z ktorych su urobene klasicke azijske luky. A ako je to s tym postovnym z nemecka ? Very Happy
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Ten Korejec není celolaminátový, jako některé repliky bývají. Je z několika vrstev dřeva, carbonové vrstvy a laminátu. Krabí luk, jako tradiční kompozitní korejci to není. Ale vypadá hodně přesvědčivě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 7:17 pm    Předmět: Citovat

Ako je to s postovnym, kolko to obnasa objednat si odtial nieco, , alebo tam chodite osobne ? To by som aj nieco malo rohov mozno prikupil , keby ste sli nakupovat... Razz

Este dotaz. Mysa mi tvrdil , ze tvoj novy laminatovy korejec je prekvapivo vo vipnutom tvare podobne ako tradicny v tvare C , je to pravda ? Nechce sa mi to verit !!!! Question Question Question
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2007 6:50 pm    Předmět: Citovat

Mají tam všelicos, ale vizinu nakupuju u Kremera a rohy zatím z Anglie (ty příští už od P. Cua z Filipín).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 12:50 pm    Předmět: Citovat

Dakujem,
tot je pravdepodobne vas oblubeny obchod, je tam vselico. Shocked
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2007 11:22 am    Předmět: Citovat

Jas :
http://www.dick.biz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

Takový obchod s kvalitním ručním nářadím a podobnými pitomostmi kousek od Passau. Mají i web.stránky, jenom nevím z hlavy adresu. Zapátrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 8:43 pm    Předmět: Citovat

Co , alebo kto je to ten DICK a co to stoji ten losos ? Uz si ho spracovaval ? Cim zlikvidovat rybaci smrad ?Ja som to uz videl na nete , jeden amik tam natahoval na luk kapra ... Shocked
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 8:16 pm    Předmět: Citovat

syrová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 8:06 pm    Předmět: Citovat

Nemyslel som dechtom lepit ale natriet vrstvu sliach a potom nalepit kozu. Ide vlastne hlavne o ochranu slachovej vrstvy. Ta kozina co davas je surova , alebo spracovana ?
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 7:59 pm    Předmět: Citovat

rybí kůže jde sehnat z lososa. Dick to prodává. Jinak souhlasím s Jasem. Vydělaná kůže zpomaluje, zatímco syrovina jde použít i samotná jako backing. Potíž je, že vlhkostí měkne a po vyschnutí se smrští. Já tam dávám kozu, či teletinu. Dehtem lepit kůži asi není ono, jinak by to už dávno někdo dělal Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 1:44 pm    Předmět: Citovat

Nemyslim , ze by glej s vypracovanou kozou mal problem. To je podla mna v pohode. Dokonca vypracovana koza je z ohladu ochrany daleko lepsia , ako surova .Jedina vada je v tom co spominal Mysa- pruzive vlastnosti surovej skor pomahaju luku pri vystrele , kdezto vypracovana je asi skor brzda, ale mierne nepatrnu brzdu asi znesiem vymenou za stalost povrchu luku.Uvidime . proste ako vzdy , chce to pokusi. Jeden luk s vypracovanou, jeden zo surovou ... Twisted Evil
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

Ta kůže mi taky vrtá hlavou. Jestli totiž vydělání moderními chemikáliemi není na překážku pozdějšího lepení klihem na šlachovou vrstvu.
Grozer taky potahuje rybí , nebo kůzlečí kůží (tu mám na svém luku já).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 10:23 pm    Předmět: Citovat

Ja som uz surovu hadiu mal , dokonca som si jednu aj vyrobil, ale momentalne mam tiez len vypracovane. Hoci na grozerovych lukoch su natiahnute a nevyzaera ze by robili problemi. Napadlo ma , ci by nestacilo natriet pod kozi brezovy decht , ako ochranu a na to facnut surovu kozu...tzv. dva v jednom. Razz
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 9:33 pm    Předmět: Citovat

ona se tam ta kůra dává místo théráku a praská vždy. Syrová kůže má lepší mechanické vlastnosti, ale hůř chrání Crying or Very sad Hadí skvěle vypadá, ale ještě jsem jí neviděl nevydělanou Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 9:21 pm    Předmět: Citovat

Potvrdzuje to aj moje skusenosti a postupne sa asi priklanam aj ja ku kozi , lebo ma tiez stve ta praskajuca breza.Vyzera to super , ale jednak skoda na nu malovat a hlavne praska !Predpokladam ze ta koza je surova- alebo nie ?
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 7:45 pm    Předmět: Citovat

Kompozit na který si dobře vzpomínám tam měl jeden francouz, povrch kůže, čím malovaný to nevím. Design turecký. Střízlivě zdobený zlatými ornamenty.
Silný dojem jsem měl z délky a příjemnosti natahu 32" jako nic, cca síla 50 lbs.

Až přijdu na to jak sem dát fotky.....

Jinak luky které jsem tam viděl, pokud to nebyly tradiční korejci, tak měly většinou ochrannou laminaci z kůže. Na tradičních Korejských lucích byla březová kůra, často rozpraskaná. Ptal jsem se Thomase Duvernay na jeho zkušenosti se její konzervací a psal že mu kdysi nějaký korejský lukař doporučil vosk na boty, mazat jednou měsíčně. Ale praskání to úplně stejně nezabrání.
Adam Karpowicz mi doporučil: "spar varnish (best mixed 1:1 with a drying oil, like linseed or tung) about once a year. "


[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 7:07 pm    Předmět: Citovat

Aj ja si si ho vazim hlavne kvoli kompozitom, tamtie sme spomenuli len v ramci produkcie Saluky.Ako vyzerali tie jeho kompozity ? V akej sile boli ? Ake povrchy (breza , koza ?)? Cim to pomaloval ? To su momentalne veci ktore ma trapia , konstrukciu uz hadam zvladam , ale dokoncovacky a hlavne aby boli trvalejsieho charakteru ma trapia. Strelil si si z toho ?Neskrbli a pis ! newb
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 11:35 am    Předmět: Citovat

Já měl na mysli jeho hronbows, ty byly v Koreji. Řekl bych že jménu mu udělaly právě historické repliky, pokud jsem měl příležitost pozorovat,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 3:34 pm    Předmět: Citovat

otazka vkusu - ziaden disputat... ale strielat asi musia funkcne, je tam aj stranka uzivatelov , ktory s nimi lovia a nestazovali sa.To ma vsak netrapi, stale som vyznavac sliach rohoviny a drveva - pripadne travy a hratky s laminatom nechavam na inych. Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 3:24 pm    Předmět: Citovat

http://www.salukibow.com/
Mne osobne sa jeho luky tvarovo nepáčia, je otázkou či je ten tvar účelný alebo ide len o snahu sa odlíšiť v záplave amerických výrobcov laminátových lukov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 2:33 pm    Předmět: Citovat

Nehovoril som to len pre zabavu.naozaj si myslim , ze na tom porekladle nieco je. Som sice rad , ze aj nasu cast slovanstva beriete za schopnu , ale v pomere kutilov , roznych zberatelov a hlavne zaujmovych spolkov na cokolvek navyse s nadsenim sa schadzajucih v klubovniach a zakladajucich nove a nove fankluby a spolky ste bezkonkurencny.(mozno jeden z mala pozityvnych vplyvov nemcov...) Ten pomer voci nam je mozno 50 ku 1 . Novotnehop veci poznam z netu a vyzeraju naozaj super. patri v podstate k novodobym klasikom tohto oboru.Aj vyrobky od Saluky sa mi pacia viac ako Grozerove, uz len pre to ze , rozlisuje trdicny kompozit spracovany klasickymi materialmi a masovu produkciu z modernych laminatov , ktora ma iny dizain a posobi moderne a vytvarne a nesnazi sa nasilu podobat na svojho historickeho "bratranca". A pri tom tam ta pribuznost je citit.Nemal som sancu si z nich sice vystrelit , ale verim ti ked hovoris , ze su super. happy7
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

Jas: S těma zlatýma českýma ručičkama ses fakt trefil. v Koreji komu jsem řekl že jsem z Česka tak okamžitě poznamenal " jako Lukas Novotny !" Turci, Činani a kdovíkdo ještě se učí dělat kompozitní luky od našeho rodáka z Prahy který emigroval do USA a má tam firmu, jak určitě víš, SALUKI. Ty luky co tam měl byl nejen nádherné ale taky perfektně střílely. Většinou to byly Turci, nebo Tataři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.