Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

recurve bow vs. moderní longbow
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 7:14 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Ako dokážeš, že si strilal práve na ten bod v terčovnici a nie na iný keď ich tam máš viac. Mne sa často stáva, že presne trafím, ale iný terč.

To určitě nejsi sám. Very Happy I špičkoví závodníci, pokud střílejí 3 šípy na 3 terče, tak skoro vždy střílejí první šíp na ten prostřední terč, že jako kdyby se tak moc minuli, že trefí některý krajní, tak to nevadí, počítá se to !!! Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 6:54 pm    Předmět: Citovat

Ako dokážeš, že si strilal práve na ten bod v terčovnici a nie na iný keď ich tam máš viac. Mne sa často stáva, že presne trafím, ale iný terč.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 5:49 pm    Předmět: Citovat

Tyhlety powerflajty jsou o dost lehčí, čili tímpádem rychlejší, takže se při nedotažení míň propadají. Jsem s nimi spokojený.
Zatím s tréninkem začínám. Je tu pořád dost sněhu, tak jsem rád, že mám vyšlapanou v závějích pěšinu těch 30 m. Letos bych chtěl mít na těch 30m do terče 80 cm dlouhodobý průměr 85/100 (loni to bylo asi 82-83/100. Tak uvidím! No a když ne taky se nic nestane, je to jen hra Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 5:25 pm    Předmět: Citovat

jo eset sem si vsimnul ze mas nový sipy, je to taky velký rozdil proti tem jazzum jak si mel predtím, ze jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 5:23 pm    Předmět: Citovat

to by bylo na FITA 80cm terci vsechno ve zlutym (16cm), 10/9 tak na pul ne? mozna vic desitek. Si zkus dat 36 sípu kolik by ti to dalo celkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 4:37 pm    Předmět: Citovat

Díky (jen abych moc nezpychnul, není to tak pořád !). Neměřil jsem to, ale všech 10 šípů je v kruhu o průměru tak 10 až 12 cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 4:31 pm    Předmět: Citovat

To je Jardo moc pekny soustřel i na 30m Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 4:24 pm    Předmět: Citovat

Ano, je to pořád on, ale šípy jsou PowerFlight 500
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2010 3:42 pm    Předmět: Citovat

Ishi napsal:
to: JardaM
Hele, Jardo, na těch 40 m to dáš do toho čtverce 10 x 10 cm jako Kejval, ze 100 výstřelů na jistotu kolikrát? Fakt mě to zajímá, nechci Tě v žádném případě prudit.
Ishi

Tohle jsem střílel dneska (fotka je ještě skoro mokrá Smile ). Bohužel je to jen na 30 m. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 9:32 pm    Předmět: Citovat

Rozdil v rychlosti je tam asi 5-8 stop za vterinu a to na 18 m nikdo nepozna a tahle ztrata rychlosti u long-bow se kompenzuje trochu tezsim sipem co se tyce loveni a Black widow luky jako recurve strili okolo 200 stop vterinu a long bow jde okolo 190 stop vterinu .....Tez nesmite zapominat ,ze vystrelova rychlost s kladkovym vypoustecem je vetsi o 5-7 stop/vterinu ,nez pri vypousteni rukavici , hodne rychlosti ubyva trenim rukavice o tetivu........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin Kohout
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 8:48 pm    Předmět: Citovat

Nevim jak je to u jinych firem, nebo vyrobcu, ale kdyz si na strankach Black Widow najedes na forum, tak tam chlapy, kteri vlastni jak longbow PL tak recurve PSR pisi, ze pri stejnem natahu, sile luku a stejnem sipu, nepoznaji prakticky, co se vykonu tyce rozdil mezi temito luky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vencos
Nováček
Nováček


Registrace: 21.11. 2009
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2010 7:47 pm    Předmět: Citovat

Takže závěr: z toho vyplývá, že vlastně recurve bude mít stejné vlastnosti při stejné hmotnosti šípu, jako má longbow o 5-10lb větší nátahovou sílu než ten recurve. Pochopil jsem to dobře?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 11:43 pm    Předmět: Citovat

by me zajímalo kde si ty pocty vzal, zrejme sis je vycucal z prstu jako ostatně vsechny další veci co tu pises do vsech temat. Stejne jak ty stovky a tisice luku co si vyrobil, ale nikdo je nikdy nevidel, krome teda J. K., ale to není smeroplatné Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 9:20 pm    Předmět: Citovat

Black widow vyrabi a prodava rocne 1000 kusu dale nakupuji a prodavaji luky jinych firem co stoji obycejne polovicku co jejich luky ,pred 15 lety black widow stala 400 $ co bylo na mne moc a ja koupil tehdy jejich tkz zkusebni luk Martin za 200 $ . Jinak pokud je lukar sam tak ten se snazi vyrobit neco malo vice jak 100 luku rocne i kdyz je hodne lidi co si pouze privydelavaji a tak vyrabi rocne pouze par desitek luku......na druhe strane company si udrzuje svoji kvalitu a prezila dobu temna v USA kdy tradicni lukostrelba temer zanikla diky tomu ,ze kazdy si zacal kupovat kladkovy luk ........dnes kazdy kdo ma kladkovy luk tez strili z techto tradicnich luku ,nebot kladkace jsou moc techno....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin Kohout
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 8:53 pm    Předmět: Citovat

Urcite nebudu hodnotit jestli jsi nebo nejsi hlupak. Ja hlupak jsem a proto jsem tu castku zaplatil a rozhodne toho nelituji, naopak. Jinak Black Widow prodava rocne pomerne velke mnozstvi svych ''predrazenych'' luku, takze si spatne nevedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 8:43 pm    Předmět: Citovat

Musel bych byt hlupak koupit si Black widow z tovarny za 1000 $ ,kdyz ji mohu koupit na E-bay za 400 $ vlastne volny trh si urcuje svoji cenu za kolik zakaznik je to ochotny koupit jinak si vse company muze strcit za klobouk cili zkrachovat nebo zlevnit .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Martin Kohout
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 6:28 pm    Předmět: Citovat

Nemuzu s Tebou souhlasit. Mas asi na mysli Black Widow PSR. PSR neni long bow, to je PL. Tyto dva luky maji spolecne madlo, ale to pouze z toho duvodu, ze hodne lovcu a strelcu v USA vlastni oba tyto luky a prechod mezi nimi je diky stejnemu madlu velice jednoduchy. PSR neni ani hybridni luk, ale recurve oznacovane jako short, ktery vychazi z modelu padesatych let. To ze Black Widow ma drahe luky je pravda, ale nemuzu souhlasit ze jsou predrazene, ty luky za to proste stojej. Vlastnim PSR II T/D 60 palcu 60lb na 32 palcich. strilet z Black Widow je zazitek. Luky od teto firmy jsou skvele jak strelecky tak po strance zpracovani. Pokud nekdo zvazuje, ze bude investovat do luku, mohu jen doporucit, at si radeji chvili pocka(az klesna dolar) a setri a koupi Black Widow, bez ohledu na to, ktery model je jeho krevni skupina.
alwarez napsal:
Tak asi takto od nepameti 60 palcu byla hranice mezi tkz long bow a short bow a vyvoj drevo -laminatovych luku neni tak stary ,nebot ten velky tresk nastal r 1953 kdy Fred Bear vyrobil poprve seriove sve prve drevo-laminatove luky i kdyz pokusy byly pred tim od roku 1949 . Tenkrat se vyrabely pouze recurve a tkz semi -recurve a tkz long bow prichazi pozdeji a mam dojem ,ze az po roku 1990 ,nebot Ben Pearson stale vyrabel dlouhy recurve a jediny kdo od zacatku strilel a vyrabel skutecny long-bow byl Howard Hill a asi pred 15 lety se lukari snazi aby se long-bow vyrovnal rychlostne recurve a zacinaji se zkracovat ramena az se dorazilo na short-bow a ten byl neco mezi temito dvema luky ,tedy vykonnostne a zacina se nazyvat hybridni luk .Ten ma delku max delku 60 palcu a tento luk se necha natahnout na 32 palcu. I kdyz na prvni pohled ten Black Widow vypada jako hybrid je to pouze long-bow co ma pouze znaky hybridu tim ,ze ramena maji velky reflex. Short bow co dnes se nazyva hybrid a musi splnovat urcite pozadavky a kdyby mi nekdo pujcil 60palcovy luk a zacal stakovat na 27 palcich a dotycny mi tvrdil ze to je hybrid tak se mu vysmeji . A skutecne hybridy co jsou v drevo laminatu jsou asi masove vyrabeny poslednich 15 let a vyvoj techto luku pokracuje . Nakonec kazdy ma nezadatelne pravo na to si vyrabet luky jak chce a pouze zalezi jestli si sezene zakazniky a luky Kejvala jsou vsude po Evrope a posledni katalog od Kustom king v USA reklamuje luky od Bodnika pro ktereho vyrabi luky Koliha a ty predrazene luky od Black Widow se prodavaji na E-bay za polovicni cenu.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 11:53 am    Předmět: Citovat

Taká pušková presnosť. To netrafím ani s AK 58.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
To je fakt, neslo mi to vubec Crying or Very sad . Nicmene az nazraje cas tak si to taky pořídím Cool , bo se mi to moc líbí, ale potreboval bych pak nekoho kdo mi bude delat ty malovaný šípy Smile
Cha to je slovo do pranice ,konečně přesedláš na správňácký luky no a šípy ,..... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 11:44 am    Předmět: Citovat

To je fakt, neslo mi to vubec Crying or Very sad . Nicmene az nazraje cas tak si to taky pořídím Cool , bo se mi to moc líbí, ale potreboval bych pak nekoho kdo mi bude delat ty malovaný šípy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 11:20 am    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
na 50m mam ceský rekord 274 v BB, to je na 36s prumer 7,61, teda kolo cca 38cm. Na 30m mam osobak 309 to je 8,58 na šip. Milan H má rekord 311. To jsou overitelná čísla, ostatní jsou jen kecy Cool, ano taky se mi povede sem tam paradní trefa, treba na me ve francii na 50m do kopce tak 30° prvním šípem šestka (kolečko 8cm), Ale to není pokaždé, bohužel.
a však to víme Ludo ,že jsi snaiper ,ale vzpomeň si když jsme ti půjčili turka jak ti to šlo .Je to jiná káva , co ? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 11:15 am    Předmět: Citovat

Brada ma rekord v kladce na 50m 352b, to je 9,77, cili vse do zlute a skoro sama desitka. na 70m je cesky rekord 347 to je ale do vetsiho terce 122cm a je to pak 9,64 na sip, cili taky sama zlutice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 10:59 am    Předmět: Citovat

Imago, dobrý oddiel. Gratulujem.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 10:05 am    Předmět: Citovat

na 50m mam ceský rekord 274 v BB, to je na 36s prumer 7,61, teda kolo cca 38cm. Na 30m mam osobak 309 to je 8,58 na šip. Milan H má rekord 311. To jsou overitelná čísla, ostatní jsou jen kecy Cool, ano taky se mi povede sem tam paradní trefa, treba na me ve francii na 50m do kopce tak 30° prvním šípem šestka (kolečko 8cm), Ale to není pokaždé, bohužel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 8:17 am    Předmět: Citovat

Lee napsal:
myslím že takových lidí kteří si troufnou s tradičním lukem a dřevěnými šípy na 40m do 10x10 cm kromě Jardy K. moc není .

Teď ale o malounko vážněji...
Lukostřelba mi přináší potěšení. Ale jedním z hlavních zdrojů toho potěšení je i fakt, že se (aspoň občas) trefím. A jak tady např. konstatuje Lee, trefit se tradičním lukem a dřevěnými šípy je dost problém, takže "potěšení" klesá. A ani ten fakt, že mám stejně zakroucený luk jako Džingischán mi tu radost ze zásahu nenahradí Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 8:16 am    Předmět: Citovat

10X10 zo 40 je veľmi dobré aj na kladku.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 7:44 am    Předmět: Citovat

Ishi napsal:
to: JardaM
Hele, Jardo, na těch 40 m to dáš do toho čtverce 10 x 10 cm jako Kejval, ze 100 výstřelů na jistotu kolikrát? Fakt mě to zajímá, nechci Tě v žádném případě prudit.
Ishi

Vždyť jsem psal, že to skoro neumím! Jasně že se netrefím pokaždé, to jsem ani netvrdil, jen tak 2x z 10 Crying or Very sad a bohužel ani dřevěné šípy nepoužívám, když mám ten cvičný OL od Samicků Embarassed
Ale jsem presvědčený, že ti mistři, které jsem uváděl, to zvládají na 100% Smile
No aspoň jsem vás trochu vyprovokoval Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 12:15 am    Předmět: Citovat

Buď v klidu, Lee, Jarda K. určitě nestřílí dřevěné šípy a JardaM asi taky ne.
To střílíme jen my, tradicionalisti.
Ishi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lee
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2009
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 12:03 am    Předmět: Citovat

upřímně řečeno taky by mě to zajímalo Smile Ischi mě trochu s tou otázkou předběhl .Možná si kladu zbytečně malé cíle ale myslím že takových lidí kteří si troufnou s tradičním lukem a dřevěnými šípy na 40m do 10x10 cm kromě Jardy K. moc není Smile Pokud ano hrozně rád je někdy poznám a ještě raději si s nimi zastřílím .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 11:49 pm    Předmět: Citovat

to: JardaM
Hele, Jardo, na těch 40 m to dáš do toho čtverce 10 x 10 cm jako Kejval, ze 100 výstřelů na jistotu kolikrát? Fakt mě to zajímá, nechci Tě v žádném případě prudit.
Ishi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.