Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vysokorychlosntni video pro zlepseni vypousteni i postoje
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
szuter
Nováček
Nováček


Registrace: 8.8. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 2:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj!

http://www.youtube.com/watch?v=9zOlaCfZEos

Přikládám další videjko z řady slow motion. Snad se bude libit.

Jinak kdo by mel zajem na MCR v terenni v Letovicich bude možné si za cca 50Kc nechat natočit 4 záběry tímto zařízením, teda doufám že se povede ho vzít sebou a že bude dost světla.

Mějte se , zdravím všechny!
Dan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Tabka jde udelat z kazde stare boty /jazyka / dokonce i dzinoviny =nekolika vrstev a treba ze svareckych rukavic a nikdy jsem nepozoroval faldy ona i ta dobra tabka zpomaluje rychlost sipu o 5 stop za verinu o proti vypousteci na kladkove luky....

Zabudol si na rawhide (prípadne nejaká tvrdá srsť), vyskúšaj a poreferuj Wink ! Musíš ju namočiť, vytvarovať podľa prstov a nechať pomaly vyschnúť. Môj know haw, je to len nápad, ale vychytať nejaké neduhy a ideálná pomôcka. Dá sa použiť i na zápestie, toto mám už vyskúšané Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 5:16 pm    Předmět: Citovat

no vsechno to má vliv na výkon jinak by na olympádě mohli klidně střílet z dlouhýho luku a dřevěnými šípy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 3:40 pm    Předmět: Citovat

Luďku, letos jsem malou fitu nestřílel, jen loni a to bylo ještě s JAZZY. Bylo to naposledy 306 + 237, tedy 543. Tedy i těmi "horšími" šípy jsou ty výsledky ve vzájemném porovnání srovnatelné, jen zatířené tou vzdáleností.
No a ty karbony se na přesnějších zásazích podílejí podle mne jen přes svou nižží váhu, tedy vyšší rychlostí a logicky menším propadem pokud nedotáhnu délku, když nemám klapačku. Jiný rozdíl jsem nepozoroval, ale může to být i tím, že jsou tvrdší, než bych potřeboval.
Takže můj závěr je, že mi to lítá konsistentně až do těch 50 m.
Samozřejmě 70 a 90 m by bylo o moc horší .
Někdy, až najdu tak dlouhý kus rovného terénu to zkusím.
Ale steně by mě zajímalo, o kolik by byl lepší můj výsledek se super lukem. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 2:35 pm    Předmět: Citovat

Jardo: vzpomen si jak jsme tu probírali zmenu z jazzu na karbony, jak se ti zlepšily výkony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

Jardo: udelej si takový domací zavod, nejdrive 12x3 na 50m a pak 12x3 na 30m a posli sem vysledek nebo se podivej kolik střílí OL, BB na kratkou fitu a mas porovnaní v materialu.

BobG: jo jo na psychiku to ma podstaný vliv. Ted vim, ze kdyz střelím blbe, tak za to muzu jenom já. Na luk se nemuzu vymlouvat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 2:09 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Ono se, Jardo, vybavení za 40 000 nekupuje kvůli vzdálenosti 30 m, ale hlavně 70 a 90 m.

Určitě máš pravdu. Pak ale pro ty 3D závody, kde se střílí pod 30 m by byly ty "kvalitní" luky zbytečné.
Mě to funguje i na 50 m, horší nástřel do stejného terče mi vychází jen v poměru těch vzdáleností, při stejném úhlu rozptylu.
Dál jsem už nestřílel, vadí mi stromy a připadá mi to spíš už jako turistika Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 12:32 pm    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
Akorát, ze takový človek není. A vybavení delá opravdu hodne ve výsledku.

Tohle by mě strašně zajímalo.
Když teď mám už starší luk za 3000 Kč (Mind), šípy po stovce, tabku a ostatní si vyrovil sám, celkem tedy do 4000 Kč a střílím pravidelne na 30 m terč 80cm průměr 85-90 /100 možných, kolik bych střílel s pořádnou výbavou za dejme tomu 40 tisíc? Kolik Luďku to "hodně ve výsledku" asi dělá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BobG
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 12:13 pm    Předmět: Citovat

Podle mých, zatím krátkých zkušeností, hraje kvalita vybavení a seřízení velkou roli hlavně na dlouhých vzdálenostech. Střílel jsem se starými, ze svazu pronajatými Hoyty GM carbon. Na vzdálenostech do 30 vše OK, 40, 50 jsem už nevěděl, co mám dělat. I když šípy létaly čistě, tak zřejmě drobné odchylky při vypouštění = rozptyl. Pořídil jsem nová ramena a ikdyž to nemám ještě 100% vyladěné, soustřel je úžasný. Přikládám to torzní tuhosti ramen.
Samozřejmě velkou roli hraje kvalita vybavení na psychiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 10:51 am    Předmět: Citovat

Akorát, ze takový človek není. A vybavení delá opravdu hodne ve výsledku.

jan: Ten kordovan se po case tez osoupe a zvlast kdyz se strili na zavodech v desti tak dostane zabrat a pak je potreba ho naimpregnovat, po vcerejsi diskusy jsem to nastrikal silokonovým olejem a sel to vyzkopušet, no zdalo se mi, ze to klouze o hodne líp Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 10:37 am    Předmět: Citovat

Jen mě tak napadá, jak to tu vidím, že dáváte příliš velkou váhu kvalitě vybavení...člověk co umíl střílet čistě, by s polarisem, nejlevnější tabkou a základníma hliníkovejma šípama nastřílel podstatně lépe, než člověk(který střílí tak jako většina z nás) s dreamcatchrem, přesličkou namazaným kordovanem a bikonickýmy karbony. Smile Idea
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 9:29 am    Předmět: Citovat

Tabka jde udelat z kazde stare boty /jazyka / dokonce i dzinoviny =nekolika vrstev a treba ze svareckych rukavic a nikdy jsem nepozoroval faldy ona i ta dobra tabka zpomaluje rychlost sipu o 5 stop za verinu o proti vypousteci na kladkove luky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 9:18 am    Předmět: Citovat

Mě teda přijde, že cordovan je super a chtít ještě zlepšovat jeho třecí vlastnosti je už moc.
Problémy způsobují spíš faldy a "shrnování" kůže u obyčejnějších tabek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 8:53 am    Předmět: Citovat

Pudr, výtrusy a jiné prášky, to se mi moc nezdá...
Vždyť při těch silách to musí být do té tabky nějak vsáklé nebo nějak zakotvené. Prášek i jemný, se musí seškrábnout při prvním výstřelu, ale zkuste, nic se tím nepokazí.
Ještě doplním, že já na tabku používám hovězinovou useň, dvě vrstvy, neslepené a takto parafinem ošetřovaná mi bez faldů a vln s bezvadným povrchem vydrží minimálně 10 tisíc výstřelů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 12:02 am    Předmět: Citovat

Brounoc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 11:47 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že přivezeme pouze výtrusy z plavuně. Já to vždycky blbě napíšu. A pak si zkoušejte, co chcete. Laughing
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 11:44 pm    Předmět: Citovat

To je zajímavá nabídka možnost vyzkoušet ty luxusní prezervativy. sign12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 11:18 pm    Předmět: Citovat

Máme dobré zkušenosti s výtrusy plavuně vidlačky. Berou to od nás do luxusních prezervativů. Přivezeme na vyzkoušení - s tabkou nestřílíme.
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 10:55 pm    Předmět: Citovat

kdyz bude vlhko, tak se ti ten pudr bude patlat ne? Smile, co takle neco na boty a vylestit to? jednak to bude impregnovat, ale jestli to bude i dobre klouzat tot otazka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

No , to už je pěkná diskuze.
Takže i negativní tiler je možnost pro BB. A šípy vám jdou skoro kolmo na tětivu.
Já jsem tedy ještě o 2mm výš než Luděk, ale na jednodílném luku s tím nic nenadělám.

Náhodou nezkoušel jste někdo zažehlit voskem Cordovan na tabce jako Jarda M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 6:32 pm    Předmět: Citovat

Já na tabku používám tak jednou za dva měsíce tvrdý parafin. Načárám, teplou žehličkou zažehlím, asi tak jak skuznice lyží a paráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 5:03 pm    Předmět: Citovat

u starých ramen sem mel tiler 0. Ted u tech nových mam nahore vetší o 2mm, protze jinak jak sem rikal mi to lusko slo moc vysoko. a to lusko pocitam od spodní hrany konciku. Ono strasne zalezí na drzení luku, ja se ted snazim luk opirat tak nejak o tu kost pod palcem, ale je to narocne na nervy abych nechnapal po luku pri výstrelu. Prislo mi ze nejstabilnejsí drzení luku mam kdyz natahnu ruku prsy otevrený ruky asi 60° nahoru uhel zleva, a pak ty prsty z lehka mám kolem madla, pouzivam uvaz takze mi luk nevypadne a loket mám vytocený doleva, jamku doprava, presne vodorovne, celou ruku propnutou jak tyc tlacím tim jedním bodem na terc. Prsty se snazim rovnomerne tahnout tetivu, davam bacha abych netahnul nekterym prstem víc. kdyz tahnu ukazovakem letí to dolu, kdyz prsteníkem letí to nahoru. kdyz mírím dlouho tak ta prední ruka ma tendenci posouvat ten bod oprení nekam jinam, kdyz se posouva nahoru letí mi to pak dolu, kdyz se posouvá dolu letí to pak nahoru. Střílím z tabky. Pred mesicem sem ji potreboval vymenit a zaclo to strílet uplne nahovno. Takze sem ji zacal orezavat a orezavat, az je velka proste presne, kdyz drzím tetive akorat aby zakryla prsty, jak byla dlouha a siroká moc pres prsty nedelalo to vubec dobrotu a byl strasne velký rozdíl mezi starou omackanou a novou neomackanou, temi rozmery presne na prsty se ty rozdíly ve výstelu mezi tabkami minimalizovali. 2tabky je dobré mít na zavody, pac uz sem to videl ze ji nekdo ztratil a byl v ri..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 4:03 pm    Předmět: Citovat

Luďku, pokud je to první varianta, tak jsi se šípem téměř na kolmici max 3mm nad(záleží na průměru šípu), pokud to druhé tak jsi asi o 2,5mm výš než já s držením 2+1 a pozitivním tilerem 2,5mm. A to je vysoko docela dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 3:32 pm    Předmět: Citovat

Luďku 0,8cm od spodní hrany šípu(od zakládky)? Nebo mezi končíkem a vrchním lůžkem při založení šípu kolmo na tětivu?

A tiler máš kolik pro zajímavost? Nikdy jsem neměl možnost sxperimentovat s těmito věcmi u BB a tak mě to docela zajímá.

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

co se tyka toho tileru, mam jen takovou drobnou zkusenost, ze jak sem si poridil nový ramena, ktera jsou rychlejsí, tak oproti tem starým jsem musel s luskem o dost výs, a jeste i zvetsit nahore tiler, protze se mi to lusko na BB zdalo uz moc vysoko asi 0,8cm. Sila ramen byla stejna. testovano s bezbrcakem, od 5-30m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 12:31 pm    Předmět: Citovat

Nevim proc sem teda vubec pises.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 12:08 pm    Předmět: Citovat

To chápu, ale bude potom lepší když nebudeš ani přispívat ani komentovat.
Pokud neposkytuješ užitečné informace k věci, vždycky tvé příspěvky budou vyznívat, jako "mlžení", machrování a demagogické překrucování a osočování těch, co se snaží nějaké informace poskytnout.

Musím ale uznat, že v tomto jsi se už výrazně zklidnil a zlepšil!

Ať se daří!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 11:32 am    Předmět: Citovat

To bych tady prodával to nejceněnjší co znám Very Happy raději budu arogantní debil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 11:04 am    Předmět: Citovat

Jane, zapomeň na to, nic se neděje...
Ale díval jsem se znovu na to Szuterovo video, V 19. sekundě vertikálně kmitající šíp opustí bočně zakádku a propadne se dolů skoro o 9-10 mm, protože je ten drát zakládky vidět nad šípem. Hned nato prolétnou i kormidla. Nedivil bych se, že v té chvíli chytí za šelf.
Prostě můj případ jako vyšitý!
Szutere, jestli se ti podaří ty vertikální kmity nějak s pomocí té kamery odstranit, dej to ve známost. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 11:00 am    Předmět: Citovat

J.K., rádi si přečteme tvou teorii, když bude bez urážek a arogance.
Třeba bude přesnější nebo blíž realitě.
Jen podotýkám, že toto jsou má vlastní pozorování a ne informace vyčtené z internetu. pokud použiji informaci z knih, uvádím zdroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.