Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

jak na lamináty?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:54 pm    Předmět: Citovat

Pro mne je jedno at luk stoji 3500 nebo 2400 dolaru je moc drahy ,proc ja bych jej kupoval ,kdyz je mohu pohodlne koupit za 200 dolaru a pri stejnem tahu at ma o 30 metru vetci vykon ten drahy ,radeji pak se mi vyplati naladovat ladovacku Laughing
Union Grove byl nejak za horkeho srpna /leta roku 2010 ,ten luk byl vyroben jako normalni drevolaminatovy co mel javor uprostred a kolem byl nalepen umely laminat ,toz jak jsem se zminoval drevo laminatove luky musi mit jinou konstrukci, nez oslachovane luky a puvodni luky musi byt upravene ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:14 pm    Předmět: Citovat

A číselká poznáš? Vieš Alwarez, to nieje jedno aké zrovna použiješ. Tie drahé stoja 2400!!! 3500 je také úplne iné číslo... Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:10 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
v Union Grove a pri tom jsem studoval zlomeny luk laminatovy Novotneho ....

Napiš v kterém to bylo roce a jaká byla skladba luku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:42 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
To je nesmysl, uz jsem se o tom zminoval jak jsem prodaval v Union Grove a pri tom jsem studoval zlomeny luk laminatovy Novotneho a proste je neumi delat a snazi se stary tvar luku delat jako drevolaminatovy a proste to nefunguje a ty drahe za 3 500 $ ze slach a rohu jsem nevidel .....


ty si hlavne furt meles svoje a neodpovedas na otazky...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:40 pm    Předmět: Citovat

To je nesmysl, uz jsem se o tom zminoval jak jsem prodaval v Union Grove a pri tom jsem studoval zlomeny luk laminatovy Novotneho a proste je neumi delat a snazi se stary tvar luku delat jako drevolaminatovy a proste to nefunguje a ty drahe za 3 500 $ ze slach a rohu jsem nevidel .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 9:09 pm    Předmět: Citovat

No hlavně mám dojem , že zlomený luk od Novotného nikdo neviděl,že by ho někdo přeříznul ze studijních důvodů jsem také neslyšel,to ovšem neznamená že tomu tak není, a tak řeči o bakelitu jsou pouhé teorie na úrovni Cimrmana. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 3:35 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Neviem ako v kaji, ale v tzv. "Hvarangoch" čo priviezli z WTAF je určite bambus a niečo sa hovorí aj o tom "bakelite" Myslím , že ho už pred Novotňákom Korejci zaviedli. nazývajú to však papierom -niečím napúšťaným- čo môže byť nejaká varianta bakelitu. Je to predsa tiež buničina niečím napustená.

Ono je to vysokotlaký fenol- nebo melaminformaldehyd. Jednoduše řečeno - v podstatě Umakart
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 1:59 pm    Předmět: Citovat

Neviem ako v kaji, ale v tzv. "Hvarangoch" čo priviezli z WTAF je určite bambus a niečo sa hovorí aj o tom "bakelite" Myslím , že ho už pred Novotňákom Korejci zaviedli. nazývajú to však papierom -niečím napúšťaným- čo môže byť nejaká varianta bakelitu. Je to predsa tiež buničina niečím napustená.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 1:58 pm    Předmět: Citovat

U luku mi je karbón úplne putna aj keď som jeho veľký fanúšik u velotechniky.
Pozrite si špičkové modely ramien popredných výrobcov. Je to samý High Modulus Carbon.
Karbón na najlepší pomer hmotnosti a pevnosti, najlepší modul pružnosti.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 1:55 pm    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
...já si myslím že to bude bambusové jádro a grafit + sklo, ale řezat ji kvůli tomu nebudu,mám k ní vřelý vztah. Very Happy


...marí sa mi, že by tam mal byť javor nie bambus... a ja ju raz isto rozrežem... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 1:40 pm    Předmět: Citovat

Ono se to asi nedá takhle šmahem prohlásit.Pro výrobu všelijakých komponent je to určitě pravda, budou lehčí a pevnější s vyšší teplotní odolností, ale ve funkci pružiny mohou být v některých případech výhodnější skleněná vlákna.
U té KAY by mne také zajímalo z čeho je složená,já si myslím že to bude bambusové jádro a grafit + sklo, ale řezat ji kvůli tomu nebudu,mám k ní vřelý vztah. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 12:36 pm    Předmět: Citovat

Elév máš pravdu. Karbon kompozit je technologická špička. Pozrite si iné športové a vojnové náradie.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 12:11 pm    Předmět: Citovat

Ja si teda nie som istý či teraz nebudem kecať blbosti, ale neviem si predstaviť koresku Kayu vyrobenú iba čisto z laminátu... to by chúďa asi bola už nebohá po tom aké pokusy som s ňou vyvádzal... podla mňa ten uhlík nie je len dobre znejúca reklama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:37 am    Předmět: Citovat

Nepřesně jsem formuloval-ten poslední odstavec se týká toho dřeva ne karbonové vnitřní vrstvy.Ta má pouze zvýšit příčnou,torzní tuhost. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:26 am    Předmět: Citovat

Ivan o ukludneni pri vystrele za pouzitia carbonu som cital ale ako pisem sam som nepostrehol. Pri mnou vyrabanych laminatovych lukoch som asi 2 sek. zvazoval pouzitie uhlikovej lamely . Rozhodol som sa nedat ..... Ak niekto chce skusat a lepit luk s pouzitim carbonu je to pochopitelne jeho vec ale tym vzrasta aj cena materialu pouziteho na luk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

Když jsem zmínil křížový karbonový laminát,tak samozřejmě jako tenkou folii v ose luku,nikoliv jako výplň nezi vnějšímy vrstvami laminátu.
Ono vůbec mluvit o dřevolaminátu,je nesmysl.Když pomineme přírodní kompozit ,tak luk je buďto dřevěný nebo Lamináto dřevěný,protože veškeré silové poměry v luku se odehrávají v jeho vnějších plátcích laminátu-sklelného nebo karbonového a vnitřní vrstva dřeva nebo bambusu má jedinou funkci a to udržovat ty vnější plátky v požadované vzdálenosti a podélném profilu luku.
Většina jeho dalších vlastností je pro luk škodlivá.Má vlastní hmotnost a tím zpomaluje luk,má při deformaci vnitřní tření a tak část energie luku zmaří v teplo,částečná kladná vlastnost je tlumení vybrací a pěkný vzhled, hlavně madla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:18 am    Předmět: Citovat

porovnanie by mohlo byt zaujimave ale mna skor zaujima alwarezovo vysvetlenie, preco kejval dava karbon? ked podla neho "zaciatocnik" arni ho tam dava len ako tahak na peniaze...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:09 am    Předmět: Citovat

nuz priklanal by som sa porovnaniu dvoch tvarovo rovnakych lukov s tym ze v jednom by bol pouzity karbon ... Potom by sa potvrdilo ci ide o reklamny tah alebo faktom podlozene realne zlepsenie spravania sa luku pri vystrele . Ja osobne som sice mal moznost strielat s carbonovym lukom no priznavam som trosku nevsimavy a teda som nezaznamenal rozdiel. Tym ale netvrdim ze nieco co ja necitim neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:33 am    Předmět: Citovat

Bez toho , že by som sa chcel púšťať do debaty okolo zmyslu karbonu, jednoznačne nemôže byť pochýb o tom , že keď výrobca zmieni použitie karbonu - znie to moderne -kozmicky a inovatívne - čo má určite priaznivý dopad na reklamný efekt a dôvod na zvýšenú cenu.

Najnovšie už to nie je karbon , ale Novotňákov moderný "bakelit" a ako sa ukazuje nie je to len reklamný materiál , ale niečo čo naozaj poriadne zasiahlo do tvaru , veľkosti a výkonu luku.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:18 am    Předmět: Citovat

kejval ma ale tiez karbonove verzie v ponuke...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:54 am    Předmět: Citovat

Ramena luku musi byt co nejlehci a tak vyborny material je bambus co vlastne je trava a vsechny uhliky a ruzne nesmysly jsou pouze past na penize ,ale nekdy se daji vyborne vysledky dosahnout s jilmem ci proste javorem ,co pak zavisi vice a celem profilu luku ......

Ja mam 52 liberni recurve a trochu jej pretahuji a dostrelim borovicovy sip 200m.........zkousel jsem ten hybryd od Kejvala co mel 55liber a se stejnym sipem dostrelil 200 m no a pocit strelby je stejny a jelikoz nemame luky na hrani jako jsou 3D tento vykon staci na vsechny ty potvory kolem ........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 8:33 am    Předmět: Citovat

Doprostřed se dává karbon s křížovou osnovou pro zvýšení torzní tuhosti, na vnější vrstvy s rovnoběžnýmy vlákny,hlavně na tahovou stranu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 7:27 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Tem par lukarum nema cenu nic vysvetlovat ,ti si budou stale vesti tu svou a zustanou na urovni zacatecniku....


Razz Razz Laughing uz sa tesim ked zverejnis svoje pokusy s karbonom a podlozis ich argumentami, ty odbornik na vsetko...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 4:21 am    Předmět: Citovat

Tem par lukarum nema cenu nic vysvetlovat ,ti si budou stale vesti tu svou a zustanou na urovni zacatecniku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 9:27 pm    Předmět: Citovat

alwarez: Uprostřed uhlík opravdu žádný význam nemá, to máš pravdu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 8:33 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Uhlikova lamela nema zadny vyznam je to pouze chytak na penize a uhlikova lamela se dava doprostred a laminat pak z obou stran ....


skus to porozpravat arnimu:-)))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 8:05 pm    Předmět: Citovat

Uhlikova lamela nema zadny vyznam je to pouze chytak na penize a uhlikova lamela se dava doprostred a laminat pak z obou stran ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 8:41 am    Předmět: Citovat

Podľa môjho názoru je uhlík lepší v ťahu.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út březen 22, 2011 8:24 am    Předmět: Citovat

Při lepení luku ze sklolaminátových a uhlíkových lamel, které z nich dát na tlakovou a které na tahovou stranu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 7:01 pm    Předmět: Citovat

nerad by som krical hop skor nez preskocim Smile prepac Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.