Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zbiroh 9. 8. 2008

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá srpen 15, 2008 12:01 pm    Předmět: Citovat

Výsledky ze Zbirohu:
20 m 25 m rychlostřelba královská
Palivec David Palivec 28, 28, 5/8, 45/9
PeZ Petr Zedník 42, 39, 8/9, 55/11
Soron 21, 12, -, -
Krok 38, 11, -, 45/8
Pavel Pavel Mareš 25, 25, 5/9, 45/8
Dalibor 10, 12, -, -
PavelH Pavel Hřebík 37, 52, 8/9, 50/9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 1:07 pm    Předmět: Citovat

také zvažuji účast. Vzhledem k tomu, že to není tak daleko a také po měsíci mám docela absťák ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá srpen 01, 2008 11:54 am    Předmět: Citovat

My dva, co jsme přihlášení do Ligy jsme se dohodli, se souhlasem pořadatele, že se bude střílet podle pravidel ligy, takže turnaj ve Zbirohu hlásím do Ligy, pouze kategorie tradiční luk. Mění se jen to, že se bude střílet navíc terčovka na 20,25 m, s královskou a rychlostřelbou se počítalo už od začátku.
Doufám, že nebude vadit, že se nebude střílet na barevný standard FITA, namaluju žluto-červeno-černý terč na karton, ať to není tak barevný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 7:16 pm    Předmět: Citovat

ahoj Petře jsem strašně rád, že už ti "otrnulo" a soudě podle toho se asi zranění zdárně hojí, nic jiného ti nepřeji kamaráde, toho 9.8. bohužel nezvládám, nakonec abych měl čas na pořádání Sadské jsem si musel kumulovat směny v práci takže makám, sorry,
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 7:26 am    Předmět: Re: Zbiroh 9. 8. 2008 Citovat

PeZ napsal:
Vážení tradiční a původní lukostřelci,
protože mi otrnulo a mám nápady, vypadá to, že budu mít prsty v lukostřeleckém turnaji na Zbirohu.
......
Místo konání je v parku pod zámkem.
Startovné nebude - pořadatelům bude ctí, přivítat soutěžící, věnující svůj čas a prostředky k rozvoji původní lukostřelby.

Pro účastníky je povinná kostýmová povinnost příslušná 2. pol. 15. stol., (snad se domluvím s pořadateli aby rozšířil interval i na 14. stol. - Welšani vědí).

Luky a šípy samozřejmě autenticky vypadající - longbow zcela jistě, warbow vítány
Reflexy (maďary, mongoly a turky) nebo flatbow jsou vzhledem ke ztvárňované době a místu nevhodné.

Disciplíny modifikované, aby to k něčemu vypadalo -
- terčovka na 40 yardů na 60ku terč,
- rychlostřelba na poloviční vzdálenost na minutu (15 šípů),
- královská ústupovka.
Zdůrazňuji, že se nejedná o disciplíny Lukostřelecké ligy - cílem tohoto setkání není honění bodů do ligy, ale podpora původní lukostřelby.

Kdo splní limit bude naverbován do služeb vévody Karla Smělého a dostane na to dekret.
.....


Otrnulo mi podruhé, když jsem naznačil, že "mám ten Zbiroh" , žena neodpověděla: " .............................se s tebou rozvedu."

Výstrojní podmínky jsou pro turnaj povoleny i na 14. stol. se zdůvodněním, že o službu se může ucházet i sedlák. Takže Pavlové, Mrkev, Josh a jim podobní mají pardon (Miki, pokud si pořídí nějaké botky).
Nemohou se ale účastnit v této výstroji bitvy a případných rolí v táboře, vyjma pasáků a kydačů hnoje, což jistě obrečí.
Turnaj je v sobotu odpoledne v 13:00 hod systémem kdo přijde, ten se zapíše - bude to mít divadelní formu verbování, výsledky se dozvíte po turnaji bez veřejného vyhlášení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 8:05 am    Předmět: Re: Zbiroh 9. 8. 2008 Citovat

Griffin napsal:

1. Tak to jsem zvědav, jak se teda projevuje, když ti otrnulo... mě by otrnulo taky, kdybych nasázel terčovku 70# ELB jako ty na Lukohrátkác!! Confused To by mi teda otrnulo na hodně dlouho!

1. - nebylo to 70#, ale 66# na 28´
2. - taky jsem u toho hekal, až měli přihlížející obavy o mé zdraví
3. - silnější luky jsou pro další vývoj asi nezbytné - potom co mi praskla moje 40-ka a bylo mi povoleno dostřílet soutěž právě tímhle, jsem si na tenhle luk zvykal na zvířatech a na bojové, a pak jsem nastřílel svůj osobní rekord v terčovce a královské - jenom mě mrzí, že už jsem měl za sebou dálkovou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:42 pm    Předmět: Re: Zbiroh 9. 8. 2008 Citovat

PeZ napsal:
Vážení tradiční a původní lukostřelci,
protože mi otrnulo a mám nápady, .... tak si to koukejte napsat do kalendáříku...
Večer mimo program pro veřejnost bude Rod Parson challenge pod taktovkou Hawkwinda, ..


1. Tak to jsem zvědav, jak se teda projevuje, když ti otrnulo... mě by otrnulo taky, kdybych nasázel terčovku 70# ELB jako ty na Lukohrátkác!! Confused To by mi teda otrnulo na hodně dlouho!

2. Napsat si to můžu ale už tam mám bohužel napsáno dovolená A to jsem nenápadně přesvědčil, zbytek rodiny, že pojedem k Buchlovu!! Týden před Zbirohem je tam Chřibský krkavec. V sobotu, kdy je Zbiroh, končíme teda dovolenou pod Buchlovem. To bohužel nestíháme.

3. Rod Parson challenge pod taktovkou Hawkwinda mě teda mrzí taky, chtěl bych to vidět, luk ani šípy ani techniku na to, jak známo, nemám. Ale i jako diváka by mě to "bralo". No nic. Mrzí mě to tím víc, že letos, díky práci, nemůžu ani na Wothanburg, kde chce Hawkwind dělat něco podobného. Užijte si to, darebové!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 10:05 pm    Předmět: Citovat

jasný, už ani nevím kdo to byl ( ale myslím, že luk byl od tebe ), jinak věřím, že to u nás skoro nikdo neumí, až se uvidíme rád na tebe kouknu Smile
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

Janek, kterej váží asi 67 kilo a má ruce jak holka, hubenej, zvládnul nový luk 105#/30´´ po tom co jsem mu ukázal jak na to a po měsíčním tréningu správné techniky s lukem 65#.
Ten historický nátah jsi zkoušet mohl, ale učím to tu jenom já a nějak jsem neviděl, že by měl tu metodiku někdo zvládlou.

Já to učím ve dvojicích, kde jeden vede a druhý provádí - nicméně, časování je záasadní.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 8:20 pm    Předmět: Citovat

hawkwind napsal:
.......Ten sportovní nátah se na to ovšem nehodí a přetěžuje některé partie........

jo jo to je tím já to vím, vloni jsem na Válce růží ( nebo to bylo jinde, nevím ) zkoušel ten historický nátah na nějakým poměrně silným dřeváku a nějak mi to vůbec nešlo a pak jsem měl chaos i normálně když jsem střílel "sportovním", prostě mi to nesedlo, jinak s tím ramenem, no samozřejmě, že můžu něco dělat špatně, respektive můj štýl asi není úplně olympijský, nicméně si myslím, že jistý zdravotní dopad může mít spousta věcí počínaje četností tréninku ( přetěžování ) a třeba rychlým přechodem na silnější luk nekonče, no těžko říci, dále budou určitě hrát roli i individuální dispozice jedince ( v mém případě opotřebované klouby z pár let vrcholového sportu ) atd. prostě příčin může být povícero
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

Kua to som v Egypte. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 7:00 pm    Předmět: Citovat

S žebry to nic nedělá a pokud cítíš rameno , děláš něco špatně.
Upřímě 75# je snadné pro normálního zdravýho chlapa, pokud ví jak na to. Ten sportovní nátah se na to ovšem nehodí a přetěžuje některé partie.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 11:30 am    Předmět: Citovat

Hmm, zajímavé, bohužel pro mě účast pravděpodobně pouze na dopoledním turnaji a to ještě v případě, že mi bude uznán kostým, respektive moje "pseudogotické boty s gumovou podrážkou" a možná na bitvě, večerní Jardovo klání není nic pro mě, mám momentálně dost tahat svých 45lbs a do budoucna stejně o nárůstu lbs nepočítám, spíš naopak, nějak mě nebaví si kvůli "chlapáctví" huntovat rameno a žebra.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

No mě zatím chybí luk, jsem to teď všechno zlámal, tak zatím práskám laminát, ale není to ono Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

A ty Elazare máš taky účast povinnou. Twisted Evil

Všichni keců jak koza bobků. Tohle je lámání chleba, očekávám, že se k tomu postavíte jako chlapi! Razz


J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Promyslíme... Idea
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

Je pěkné že to píšeš Pezi, nezapomen´, že večer máš jako anglický lukostřelec účast povinou, tak už krouhej silnější luk. Twisted Evil

J
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 12:26 pm    Předmět: Zbiroh 9. 8. 2008 Citovat

Vážení tradiční a původní lukostřelci,
protože mi otrnulo a mám nápady, vypadá to, že budu mít prsty v lukostřeleckém turnaji na Zbirohu.
Předběžně to vidím asi takhle:
Turnaj bude dopoledne na hodinu - dvě jako součást doprovodného programu bitvy.
Místo konání je v parku pod zámkem.
Startovné nebude - pořadatelům bude ctí, přivítat soutěžící, věnující svůj čas a prostředky k rozvoji původní lukostřelby.

Pro účastníky je povinná kostýmová povinnost příslušná 2. pol. 15. stol., (snad se domluvím s pořadateli aby rozšířil interval i na 14. stol. - Welšani vědí).

Luky a šípy samozřejmě autenticky vypadající - longbow zcela jistě, warbow vítány
Reflexy (maďary, mongoly a turky) nebo flatbow jsou vzhledem ke ztvárňované době a místu nevhodné.

Disciplíny modifikované, aby to k něčemu vypadalo -
- terčovka na 40 yardů na 60ku terč,
- rychlostřelba na poloviční vzdálenost na minutu (15 šípů),
- královská ústupovka.
Zdůrazňuji, že se nejedná o disciplíny Lukostřelecké ligy - cílem tohoto setkání není honění bodů do ligy, ale podpora původní lukostřelby.

Kdo splní limit bude naverbován do služeb vévody Karla Smělého a dostane na to dekret.

Doufám, že se tam nesejdeme jenom tři, tak si to koukejte napsat do kalendáříku, milí longbowisti !

Večer mimo program pro veřejnost bude na tomtéž místě Rod Parson challenge pod taktovkou Hawkwinda.

Vzhledem k omezenému prostoru se bude střílet pouze na vzdálenost do 80 m samé nudné terčovky, takže se nemusíte bát cloutu na 165 m nebo rowingu či flightu. Laughing


Naposledy upravil PeZ dne st červen 25, 2008 12:06 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.