Fórum - Lukostřelec.cz

Úplná verze: Vyber noveho luku
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Vybiram novy luk (ted mam Devastator 45#) s primarnim zamerenim na 3D.
Vyber se mi zuzil na 3 kandidaty:
Redman - Koliha
Hawk - Koliha
Satori s karbonem - Arni
Pozadovana sila 40-42#
Chtel by poprosit o vase zkusenosti s temito luky. Dik.
(11-14-2017, 04:49 PM)Marťyn Napsal(a): [ -> ]Vybiram novy luk (ted mam Devastator 45#) s primarnim zamerenim na 3D.
Vyber se mi zuzil na 3 kandidaty:
Redman - Koliha
Hawk - Koliha
Satori s karbonem - Arni
Pozadovana sila 40-42#
Chtel by poprosit o vase zkusenosti s temito luky. Dik.

Střílím se Satori s karbonem 3D i ATL turnaje pátou sezonu a nedám na něj dopustit. Prakticky bez handshocku, pocit z výstřelu vynikající. Ale ani Redman není špatná volba, Hawk neznám. K Arnimu si můžeš dojet a jeho luky vyzkoušet a uvidíš, jestli Ti bude některý z nich vyhovovat.
Nakonec stejně zjistíš, že lukostřelba je hlavně o hlavě [Obrázek: smile.png].
Vlastním Redmana ve verzi Custom s o něco slabší libráží - 35lb. Tuto větu "Prakticky bez handshocku, pocit z výstřelu vynikající" si můžu od kolegy Jonathana s klidem zkopírovat. 

Vlastním ho rok a půl, u pana Kolihy jsem přímo nebyl, protože jsem pořízení řešil přes našeho Hradeckého Guru lukostřelby Zelího. 

S ním jsem rovnou vyladil i šípy a na jeho doporučení mám na nich o něco těžší hroty, než udávájí tabulky od Bodnika/Kolihy.

A výsledek? Boží luk, suprová výstřelová rychlost i na nižší libráž - teď už zbývá jediné - ty moje ruce naučit lépe střílet - čili je to o hlavě Smile jak už zase řekl Jonathan. 

//Edit: Jenom info co mám od známeho, který je zamilovaný do Hawka - na téma, který je luk je z nich lepší se ptal přímo Jirky Kolihy - ten mu odpověděl, že Hawk díky většímu středu nabídne lepší stabilitu při výstřelu, ale oba luky jsou výkonostně velmi blízké. Například Bodnik tíhnul spíše k Redmanu. 

Koukal jsem po dlouhé době na stránky Jirky Kolihy a Redman se jmenuje nyní Predator a Hawk na eshopu vůbec nevidím.

Pro ukázku Custom verze - foto.

[Obrázek: 12670903_10206208768802998_1188810863485...e=5A9F7F23]
Rad bych se zeptal na kolik ten custom vysel a jake jsou pouzite materialy?  Bodnik za nej chce hrozny ranec.
S Kolihou jsem po telefonu mluvil a kdybych misto bubbingy chtel palisandr, tak by cena byla jen asi o 700 vyssi.
Abych pravdu rekl, tak pro Satori mluvi vzhled. Pro Redmana rychlost ktera bude s nejvetsi pravdepodobnosti znatelne vyssi nez u Satori.
Černý střed - eben, načervenalý oblouk - bubinga, tenká spojnice světlá - jasan, ramena - černá růže.

Omlouvám se, ale svou cenu nezveřejním. Custom verze je každá jiná, takže je i vždy jiná cena. Je to o dohodě s panem Kolihou.
Chapu.
Dekuji. Taky jsem zvazoval eben a ramena bych chtel nejaka svetla. Libi se mi kontrast.
Ta výstřelová rychlost obou luků by měla být přibližně stejná. Arni má na své stránce video, kde rychlost měří u Satori a vychází mu cca 200ft/s.
Včíl mudruj :-). Ale jak jsem psal, nejlepší je si oba luky vyzkoušet. Nicméně ať už se rozhodneš pro Redmena nebo Satoriho, neuděláš chybu.
To vyzkouseni techto luku je samozrejme nejlepsi.
Ke Kolihovi to mam 387km a k Arnimu 290. To je bliz.?
Volal jsem dnes Kolihove na kolik vyjde Redman s ebenovym riserem. Rekla, ze to zjisti a zavola, tak cekam.
Diky zucastnenym za vyjadreni k tematu.
Redman z palisandru uz je u Kolihy ve vyrobe.
Ať se líbí, a ať to líta dopředu! Smile
Stran: 1 2