Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše po domácku
#1
Zdravim, Jsem tu nový, ale vaše stránky jsem už párkrát navštívil, ve starém fórum bylo téma kuše neprofesionálně,( již uzavřené) proto jsem se rozhodl zalozit ( obnovit ) toto téma. Kuši se zabývám cca půl roku. Chtěl jsem si ji vyrobit sám. A to jsem také udělal. První je ze dřeva,síla nátahu 150lb ( lučiště koupené) spouštěcí mechanismus trriger ( vyroben). Optika 3-9x40 jednobodová.  Druhý kousek je v podstatě to samé jen s rozdílem těla ( jekl 25x50) pažba předpažbí rukojeť je z arsoft zbraně. Optika 3bodovy kolimator.

Nejde mi vložit foto. Poradíte prosím? :-D

Kuše reflexní 150lb homemade

Kuše reflexní 150lb homemade2 ( z jeklu)


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#2
Testovacka v HK. Z 40m  Cool Big Grin


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#3
Toulec :-)

Uhel byl ještě upraven blíže k tělu kuše.

Pracuju ještě na dvou kouskách, ty však budou Kladkové. U jedné chci udělat reverzni lučiště. Ramena budou z konce lyží, tak snad budou funkční.? Co si o tom myslíte? Budu rád za každou radu.


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#4
Prečo nie..pokus o samovraždu nieje v zmysle trestného zákona trestný.. 
Ale vážne.. Myslel som, že podobné pokusy ako napríklad použitie pera z trabanta a pod.su dnes už minulosť. 
Laminát z lyže +kladka..skús najprv v nejakom prípravku ohybat a púšťať ten na veľkosť ramien prispôsobený kus laminátu. Urob to aspoň 300 krát. 
Laminát lyží ma určitý modul pružnosti, ale či na veľkosť tvojej potreby.. Myslím, že poznáš odpoveď. Otázkou je, či ta bude baviť neustále strieľať v motorkarskej prilbe..
Ak by som sa zapodieval výrobou kuše s reverz.lucistom, tak napr.bez kladiek,s lucistom z kuše napríklad kodabow zulu brava.ale aj tak by mi zastruhany vlas nevosiel per rectum.
Ak kladkovu,tak len skombinovanim poriadneho lucista z reflexnej,alebo vyradenej kladkovej kuše. 
Alebo lepením laminatovych dýh (sendvič). Ale to už je iné kafe kamarát..
Odpovědět
#5
(12-01-2017, 11:26 AM)mirdus Napsal(a): Pracuju ještě na dvou kouskách, ty však budou Kladkové. U jedné chci udělat reverzni lučiště. Ramena budou z konce lyží, tak snad budou funkční.? Co si o tom myslíte? Budu rád za každou radu.

Rozhodně bych to nedělal, nejsi schopný odhadnout mechanické vlastnosti laminátu z lyže. Zrovna včera jsem byl svědkem, kdy se z kuše při výstřelu vyvlékla tětiva a střílejícího pleskla přes obličej. Naštěstí se nic nestalo, ale od té kuše jsem si už pak držel uctivý distanc.
Odpovědět
#6
Pěkné kuše jsi postavil  Smile  a podle zásahu z HK i funkční. Chválím. 
Co se ale toho tvého dalšího plánu týká, určitě se na lučiště z lyží vyprdni. Je to nebezpečné.
Odpovědět
#7
(12-02-2017, 10:29 PM)spitamen Napsal(a): Prečo nie..pokus o samovraždu nieje v zmysle trestného zákona trestný.. 
Ale vážne.. Myslel som, že podobné pokusy ako napríklad použitie pera z trabanta a pod.su dnes už minulosť. 
Laminát z lyže +kladka..skús najprv v nejakom prípravku ohybat a púšťať ten na veľkosť ramien prispôsobený kus laminátu. Urob to aspoň 300 krát. 
Laminát lyží ma určitý modul pružnosti, ale či na veľkosť tvojej potreby.. Myslím, že poznáš odpoveď. Otázkou je, či ta bude baviť neustále strieľať v motorkarskej prilbe..
Ak by som sa zapodieval výrobou kuše s reverz.lucistom, tak napr.bez kladiek,s lucistom z kuše napríklad kodabow zulu brava.ale aj tak by mi zastruhany vlas nevosiel per rectum.
Ak kladkovu,tak len skombinovanim poriadneho lucista z reflexnej,alebo vyradenej kladkovej kuše. 
Alebo lepením laminatovych dýh (sendvič). Ale to už je iné kafe kamarát..

Vážím si Vaši rady. Do péra z Trabanta bych vážně nešel, vím jak je to ryskantni ohledně bezpečnosti. O víkendu jsem trochu testoval material z lyží, je pravdou se pruží, ale jen do určité vzdálenosti, natahovou vzdálenost mám odmerenou na 330mm, ae ramena z lyží dostávají pořádně zabrat. Teď nemluvím o reverzním systemu, ale o klasickém děleném "lučišti".  Zvazuji, že bych ozelel kladky, i když už je mám zhotovene na cnc. Každopádně zdvojene lučiště jako je u Kodabow Zulu bravo, se mi docela zamlouvá. Jinak spouštěcí mechanismus jsem dělal z nerez oceli. U té druhé kuše jsem se potýkal s problemem hlučnosti při výstřelu( bylo to na špunty do uší) jak dopadal vypoušteč na ocelový doraz, to jsem vyřešil navlíknutí gumové hadičky co se používá na přepady u diesel mtoru. A je to dobrě odzvucene. :-D
Odpovědět
#8
Na internetu jsem našel Ramena pro kuši X-Bow Guillotine. Cena je přijatelná. Takze na lyže prdím. Pokud to někoho bude zajímat, průběžně vás budu informovat a vkládat foto o pokračování mého projektu.

Ramena pro kuši X-Bow Guillotine


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#9
Jinak zde jsou ještě nějaké fotky z předchozích projektů ;-)

Pažba , rukojeť z arsoft zbraně. Pažba je stavitelná 4 různé velikosti.


Přiložené soubory Miniatury
                       
Odpovědět
#10
Ahoj Mirdus, určitě sem dávej poznatky ze stavby, máš nějaké měření? FPS, váha šípu, energie, nátahová síla...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)