Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lukostřelecká liga, návrhy
#11
Ahoj , já jsem PROTI rozšiřování LL o tyto pěkné disciplíny. Důvod je jen jediný,nikdy se nepodaří ,aby to bylo přibližně stejné všude je tam moc faktorů , které rozhodují.( mnohdy je velký rozdíl i u terčovky 20m,50m , Ústup , nikdy není 100% rovina , někde je to do kopce z kopce šikmo a občas někdo remcá i tak .Kdo má potom poslouchat to kyvadlo je moc kyvadlovité, a ty kolečka se moc kutálejí)
Mlčoch
Odpovědět
#12
jistě:-) https://www.youtube.com/watch?v=bkxIHXKlkeo
Odpovědět
#13
Musím uznat, že tyto disciplíny by se obtížně standardizovaly.
Odpovědět
#14
MLČOCH - To co píšeš je klasický problém vícekolových soutěží kde se sčítají výsledky a ne pořadí. Záleží na terénu, ale hlavně na počasí - za deště a silného větru jsou výsledky výrazně odlišné a proto se většinou přešlo na bodované pořadí a také vynechaný závod za optimálního počasí se těžko dohání. To jste jistě už dříve diskutovali a nějak se rozhodli a já jsem poslední kdo by vám chtěl radit či něco takového navrhovat. Soutěží ATL se zúčastňuji náhodně a nenechávám se bodovat. Pro letošní rok jsem se zaregistroval a zaplatil příspěvek a budu se snažit účastnit, ale nezvládám ty přihlašovací dostihy a tak určitě nebudu na všech na které bych chtěl a navíc při svém umění si nedělám ambice na celkové umístnění.
Odpovědět
#15
Mám dotaz na pravidla týkající se disciplín soutěží organizovaných na Lukostřelci s ligovými disciplínami - spotrování.
Myslím tím, zda mi může přátelský spolustřelec, či nestřílející doprovod, u vzdálenějších disciplín sdělovat po každém výstřelu místo zásahu, případně i s pomocí dalekohledu. Že si zásahy může kontrolovat střelec dalekohledem je asi v pořádku, jde mi o pomoc jiné osoby?
Odpovědět
#16
(07-05-2018, 08:19 PM)Ivan Napsal(a): Mám dotaz na pravidla týkající se disciplín soutěží organizovaných na Lukostřelci s ligovými disciplínami - spotrování.
Myslím tím, zda mi může přátelský spolustřelec, či nestřílející doprovod, u vzdálenějších disciplín sdělovat po každém výstřelu místo zásahu, případně i s pomocí dalekohledu. Že si zásahy může kontrolovat střelec dalekohledem je asi v pořádku, jde mi o pomoc jiné osoby?

Ahoj  Ivane,
Popis disciplíny:
Terčová střelba na 50 metrů. Je možné střílet jednu sérii po deseti šípech nebo dvě série po pěti šípech. Odražené šípy se nezapočítávají do hodnocení. Pokud střelec vystřelí více šípů, než je dovoleno, za každý šíp nad limit se škrtá jeden nejlépe hodnocený zásah. Výsledky se zapisují do bodovací karty do připravených políček tak, že pro každý šíp se zaznamená dosažená hodnota. Teprve následně se výsledky sečtou do celkového hodnocení. Při střelbě je možno využívat informace o vlastní střelbě od ostatních střelců (tzn. nechat se "navigovat" nebo informovat o svých zásazích, např. "máš to asi 2m před terčem", "to šlo nad" apod.)
Odpovědět
#17
Jedina dalsi disciplina pro ligu, ktera by mohla byt vsude stejna je snad jen soustrel, ale jinak jsem samozrejme pro TRAP s pekne rychlou vrhackou Big Grin Ja s tema tercema na zemi mam problem...
Odpovědět
#18
(02-28-2018, 01:17 PM)Mlčoch Napsal(a): Ahoj , já jsem PROTI rozšiřování LL o tyto pěkné disciplíny. Důvod je jen jediný,nikdy se nepodaří ,aby to bylo přibližně stejné všude je tam moc faktorů , které rozhodují.( mnohdy je velký rozdíl i u terčovky  20m,50m , Ústup , nikdy není 100% rovina , někde je to do kopce z kopce šikmo a občas někdo remcá i tak .Kdo má potom poslouchat to kyvadlo je moc kyvadlovité, a ty kolečka se moc kutálejí)
Mlčoch

(07-05-2018, 08:34 PM)Prometheus Napsal(a):
(07-05-2018, 08:19 PM)Ivan Napsal(a): Mám dotaz na pravidla týkající se disciplín soutěží organizovaných na Lukostřelci s ligovými disciplínami - spotrování.
Myslím tím, zda mi může přátelský spolustřelec, či nestřílející doprovod, u vzdálenějších disciplín sdělovat po každém výstřelu místo zásahu, případně i s pomocí dalekohledu. Že si zásahy může kontrolovat střelec dalekohledem je asi v pořádku, jde mi o pomoc jiné osoby?

Ahoj  Ivane,
Popis disciplíny:
Terčová střelba na 50 metrů. Je možné střílet jednu sérii po deseti šípech nebo dvě série po pěti šípech. Odražené šípy se nezapočítávají do hodnocení. Pokud střelec vystřelí více šípů, než je dovoleno, za každý šíp nad limit se škrtá jeden nejlépe hodnocený zásah. Výsledky se zapisují do bodovací karty do připravených políček tak, že pro každý šíp se zaznamená dosažená hodnota. Teprve následně se výsledky sečtou do celkového hodnocení. Při střelbě je možno využívat informace o vlastní střelbě od ostatních střelců (tzn. nechat se "navigovat" nebo informovat o svých zásazích, např. "máš to asi 2m před terčem", "to šlo nad" apod.)

Je to jasné, nedočetl jsem pozorně popis disciplíny. Dík.
Odpovědět
#19
Za mě bych ligové disciplíny o jednu rozšířil, a to o soustřel na 18m. S podmínkami je to podobné jako klasická terčovka, dají se zajistit všude. Navíc na většině závodů tato disciplína již je a střelec tím prokazuje schopnost plné koncentrace během tří výstřelů. Je téměř nemožné udělat výborný výsledek pouze náhodou.
Tom Carbon
Odpovědět
#20
Myslím, že terčovka na 20m je sama o sobě pokročilejší variantou disciplíny soustřel (ještě hůře tu jde udělat výsledek náhodou) a tudíž by bylo krokem zpět přidávat soustřel do ligy, která má mít za cíl zvyšování kvalit účastníků. Jediné o čem si myslím, že by mohlo současnou ligu posunout o krok vpřed by bylo upravení formy rychlostřelby. Před lety jsem navrhoval (a myslím, že ještě přede mnou něco podobného navrhoval Mýša) navýšení vzdálenosti na 25 - 30m (a klidně zvětšení terče na 80cm), aby byli střelci nuceni provádět plný nátah a nesvádělo to tolik ke kažení techniky střelby. V době kdy byla terčovka 25m nahrazena 50kou to bylo logickým krokem, protože se pořadatelům uvolnil tento o něco vzdálenější terč.
Také je dobré si uvědomit, že v době, kdy rychlostřelba vznikla v rámci ligy (asi před 12 lety), byla výrazně nižší výkonnost střelců a také všech luků, takže 18m bylo relativně daleko.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)