Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galéria 2019
#21
Můj staronový kousek. Akátový luk, 66", síla neměřená, odhadem 40 Lbs. Dělal jsem to ze zbytku, co mi bylo llíto vyhodit. 1 rameno mělo nahnilé místo kolem suku uprostřed. Druhé bylo zdravé, ale nakonec se obě ramena na tahové straně naštípla. Zalaminoval jsem to v těch místech. Přední strana stříklá černým matným sprejem. Zařadil bych ho do primitivních luků, ale ten laminát a černý sprej jsou spíš kategorie "dosti hrubá garážovka". Ve svislé rovině zkroucený do tvaru S, což zboku není vidět. Pohled zblízka je dost horší. Ale „recurve“ ramena střílí kupodivu dobře a mají příjemnější nátah než obyčejný dlouhý luk. Střílel i napštíplý a bez olaminování a k úplnému zlomení nestačilo dojít. Má za sebou asi 500 šípů. Snad to moc brzo nerupne.

Ještě 1 fotka


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#22
(07-11-2019, 12:24 PM)Rgx Napsal(a): Můj staronový kousek. Akátový luk, 66", síla neměřená, odhadem 40 Lbs. Dělal jsem to ze zbytku, co mi bylo llíto vyhodit. 1 rameno mělo nahnilé místo kolem suku uprostřed. Druhé bylo zdravé, ale nakonec se obě ramena na tahové straně naštípla. Zalaminoval jsem to v těch místech. Přední strana stříklá černým matným sprejem. Zařadil bych ho do primitivních luků, ale ten laminát a černý sprej jsou spíš kategorie "dosti hrubá garážovka". Ve svislé rovině zkroucený do tvaru S, což zboku není vidět. Pohled zblízka je dost horší. Ale „recurve“ ramena střílí kupodivu dobře a mají příjemnější nátah než obyčejný dlouhý luk. Střílel i napštíplý a bez olaminování a k úplnému zlomení nestačilo dojít. Má za sebou asi 500 šípů. Snad to moc brzo nerupne.

Ještě 1 fotka

nevyzerá to zle. Mohol si dať aj foto v náťahu. Nech ti ten luk vydrží  Wink
Odpovědět
#23
woodan
luk je parádny, ale iba 32 lb? nie je to škoda sa piplať so šľachami a mať iba 32 lb?
Odpovědět
#24
(07-12-2019, 09:23 AM)opossum Napsal(a): woodan
luk je parádny, ale iba 32 lb? nie je to škoda sa piplať so šľachami a mať iba 32 lb?

V žiadnom prípade to nebola škoda. Na tomto luku som si vyskúšal technológiu (po prvý krát). Na to že to má len 32lb je to s adekvátnym šípom parádne rýchle! Ak to porovnám s týmto lukom keď ešte nemal šľachy tak je rozdiel značný.
Odpovědět
#25
tak jo. Takže predpokladám, že budeš robiť aj silnejší ošľachovaný luk...podeľ sa potom so skúsenosťami, veľa ľudí nerobí so šľachami...A aké šľachy si použil? Zviera, z ktorej časti?
Odpovědět
#26
(07-15-2019, 08:42 AM)opossum Napsal(a): tak jo. Takže predpokladám, že budeš robiť aj silnejší ošľachovaný luk...podeľ sa potom so skúsenosťami, veľa ľudí nerobí so šľachami...A aké šľachy si použil? Zviera, z ktorej časti?

Ahoj. Áno chcel by som spraviť nejaký ďalší šľacháč - silnejší, len už nemám materiál (Šľachy). Tieto čo som použil mi daroval kamarát, boli z jeleňa, achilovky. Dostať sa k tomu nie je práve jednoduché :/
Odpovědět
#27
Ďalšie pokusy. 
Starší luk Lieska 66"ntn 41lb na 28"
Tiler sa nebude pacit ale tak nie vždy sa to podarí ale strielam s nim dlhšie zažila to drží ani nefretuje. Nie je to ani najrýchlejšie. Je tam kus parohu ako základka a kus koze na ochranu. Ako som písal bol to pokus. Big Grin

Ďalšia lieska
Dlhá 66" 37lb na 28"
Je rovno v madle uzol a robí to taky hrb.

Opravená lieska z minula tiller hádam lepší špičky zuzene až na 1,2 cm a skúsil som to naparit a ohnut konce do reflexu.. podarilo sa mi to tak o 2cm len, nech to aspoň  trochu lepšie strieľa.
Pre info ntn67, teraz už len 33lb na 28"


Přiložené soubory Miniatury
                                           
Odpovědět
#28
(08-26-2019, 08:40 PM)Lubo Napsal(a): Ďalšie pokusy. 
Starší luk Lieska 66"ntn 41lb na 28"
Tiler sa nebude pacit ale tak nie vždy sa to podarí ale strielam s nim dlhšie zažila to drží ani nefretuje. Nie je to ani najrýchlejšie. Je tam kus parohu ako základka a kus koze na ochranu. Ako som písal bol to pokus. Big Grin

Ďalšia lieska
Dlhá 66" 37lb na 28"
Je rovno v madle uzol a robí to taky hrb.

Opravená lieska z minula tiller hádam lepší špičky zuzene až na 1,2 cm a skúsil som to naparit a ohnut konce do reflexu.. podarilo sa mi to tak o 2cm len, nech to aspoň  trochu lepšie strieľa.
Pre info ntn67, teraz už len 33lb na 28"
Ahoj, si na dobrej ceste. Chytá ti to trocha set, pre 28" náťah je dobrá dĺžka aspoň  67" NTN (od zárezu po zárez). Tiller nie je úplne ideálny ale to časom doladíš. Skús aj iné (tvrdšie = lepšie) drevá. Lieska je pomerne riedke drevo, skoro sa vyťahá, po čase stráca na sile.
Odpovědět
#29
(09-02-2019, 12:29 PM)woodan Napsal(a):
(08-26-2019, 08:40 PM)Lubo Napsal(a): Ďalšie pokusy. 
Starší luk Lieska 66"ntn 41lb na 28"
Tiler sa nebude pacit ale tak nie vždy sa to podarí ale strielam s nim dlhšie zažila to drží ani nefretuje. Nie je to ani najrýchlejšie. Je tam kus parohu ako základka a kus koze na ochranu. Ako som písal bol to pokus. Big Grin

Ďalšia lieska
Dlhá 66" 37lb na 28"
Je rovno v madle uzol a robí to taky hrb.

Opravená lieska z minula tiller hádam lepší špičky zuzene až na 1,2 cm a skúsil som to naparit a ohnut konce do reflexu.. podarilo sa mi to tak o 2cm len, nech to aspoň  trochu lepšie strieľa.
Pre info ntn67, teraz už len 33lb na 28"
Ahoj, si na dobrej ceste. Chytá ti to trocha set, pre 28" náťah je dobrá dĺžka aspoň  67" NTN (od zárezu po zárez). Tiller nie je úplne ideálny ale to časom doladíš. Skús aj iné (tvrdšie = lepšie) drevá. Lieska je pomerne riedke drevo, skoro sa vyťahá, po čase stráca na sile.

No uvidím čo tie driene urobia do zimy. Potom možno agát skusim. Liesky sú všade okolo nemám problém vitnut viac. S inými drvami už je to horšie. Keď sozeniem meraj n a vlhkosť deva budem múdrejší lieska ma nevýhodu že ťahá vlhkosť ako špongia a Myslim že priestor kde luky robím a susim neni najvhod ejsie
Odpovědět
#30
Drieň je parádne drevo, ale dopraj mu čas, schne dlho. Agát je jedno z najlepších driev na ploché luky ktoré tu máme, tam potrebuješ širší kmeň (treba odstrániť beľové drevo, použiť len jadro), treba hľadať ten so širšími letokruhmi, s úzkymi to drevo nestojí za nič.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)