Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výběr luku
#1
Ahoj, děkuji za přijetí.
Potřeboval bych poradit s výběrem luku. Už nějakou dobu střílím z luku (https://www.decathlon.cz/luk-initech-2-p...74629.html)

Je to dobrý luk na blbnutí, ale chtěl bych něco tradičnějšího z jednoho kusu. 
Nelíbí se mi luky s odnímatelným rameny a základnou šípů. Chtěl bych klasický luk bez možnosti montáže mířidel a stabilizátorů s lůžkem pro šíp (dřevěný, nebo karbonový s křidélky z peří). 

Jsem lukostřelec samouk a rád bych aby to tak zůstalo.
Chtěl bych vás chtěl poprosit, aby jste mi nedávali rady o návštěvě nejbližšího oddílu.

Vůbec mě neláká závodní terčová lukostřelba. 

Do budoucna bych se rád zúčastnil některých hobby závodů v 3d lukostřelbě a proto bych chtěl luk, který bude konkurenceschopný.

Zatím přemýšlím o třech lucích.

1)  https://www.lukysipy.cz/ragim-black-bear...cky-luk-58

2) https://www.lukysipy.cz/lazecky-kentaur-reflexni-luk

3) http://www.proluk.cz/Samick-Volcano-d819.htm

Moje výška je 184 cm
Zatím střílím s lukem 28 Lb. 
Chtěl bych luk minimálně 35 lb. 

Budu rád za každý tip, který vychází z praxe. 

Děkuji za případné odpovědi a rady.
Odpovědět
#2
A odkud jsi? Mohli bychom ti doporučit nejbližšího dobrého výrobce luků. Ten ti poradí co a jak, vybrat si kombinaci dřev jaká se ti líbí a hlavně si budeš moci vyzkoušet jaký luk ti sedí...
Odpovědět
#3
Plzeň, ale rád si kamkoli zajedu. Jen bych nechtěl jet přes celou ČR.
Odpovědět
#4
Mrkni se na luky od pana Kýzla (BOWS KÝZL). Velice doporučuji. Johanka
Odpovědět
#5
(08-03-2019, 04:29 PM)Johanka Suchardová Napsal(a): Mrkni se na luky od pana Kýzla (BOWS KÝZL). Velice doporučuji. Johanka

Už jsem koukal. Luky a recenze má nádherné. 
Jen nevím, zda investovat tolik peněz do "prvního" luku. Rád bych se vešel max do 5 000 Kč. Je to blbý nápad? 
Měl bych si raději připlatit si za kvalitnější luk a rozdíl mezi levnějšími luky bude znatelný?
Odpovědět
#6
(08-03-2019, 04:51 PM)Lukáš Napsal(a):
(08-03-2019, 04:29 PM)Johanka Suchardová Napsal(a): Mrkni se na luky od pana Kýzla (BOWS KÝZL). Velice doporučuji. Johanka

Už jsem koukal. Luky a recenze má nádherné. 
Jen nevím, zda investovat tolik peněz do "prvního" luku. Rád bych se vešel max do 5 000 Kč. Je to blbý nápad? 
Měl bych si raději připlatit si za kvalitnější luk a rozdíl mezi levnějšími luky bude znatelný?

No konec konců střílet se dá i s tyčkou z ohradníku a svůj první luk už máš doma ne? Rozdíl v kvalitě luků určitě je. Dobrý luk prostě něco stojí. Popřemýšlej raději o něčem trochu dražším. Navíc v poslední době, na každém turnaji nějaký ten levnější luk prdne. To se u kvalitnějších luků stává opravdu jen zřídka.   Hezký den Joh.
Odpovědět
#7
(08-03-2019, 04:29 PM)Johanka Suchardová Napsal(a): Mrkni se na luky od pana Kýzla (BOWS KÝZL). Velice doporučuji. Johanka

Jako uživatel luku pana Kýzla vřele doporučuji a za tu cenu fakt stojí.
Odpovědět
#8
(08-03-2019, 04:51 PM)Lukáš Napsal(a):
(08-03-2019, 04:29 PM)Johanka Suchardová Napsal(a): Mrkni se na luky od pana Kýzla (BOWS KÝZL). Velice doporučuji. Johanka

Už jsem koukal. Luky a recenze má nádherné. 
Jen nevím, zda investovat tolik peněz do "prvního" luku. Rád bych se vešel max do 5 000 Kč. Je to blbý nápad? 
Měl bych si raději připlatit si za kvalitnější luk a rozdíl mezi levnějšími luky bude znatelný?

Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci. Pokud střílíš s čínou a baví tě to, investuj do luku, který tě může bavit dlouhá léta a když ne Tebe, tak někoho z tvých potomků. Pan Kýzl dělá skvělé luky, také Ti je mohu doporučit a jsem si jistý, že pokud nebudeš mít žádné "fancy" požadavky tak se do 5000 vejdeš, např. curon v menší verzi v základu, bez příplatků. Pořád perfektní luk z kanadského javoru (lamino+), který, když o něj budeš s láskou pečovat, vydrží léta.
Odpovědět
#9
Cau Lukasi, jaky mas natah. Ty luky, ktere jsi ukazoval jsou 58" dlouhe, ja zadny z nich neznam. Zalezi na konstrukci, ale asi bys potreboval vetsi luk (reflexni tak 60-62"), tohle nejspis nepujde tahat pohodlne na 29". Ja mam luk 60" od Davida Chluma.
Odpovědět
#10
Myslím, že za ten rok čo tu písal ten príspevok si už nejaký luk kúpil  Big Grin
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)