Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kusa pre zaciatocnika
#31
Ahoj Rgx. Je to dobrá a dosti silná kuše. Osobně jsem ji doporučil i kamarádovi, který střílel závodně z kladkového luku, ale líbil se mu můj způsob střelby (na dlouhou vzdálenost). Nechtělo se mu však do kuše cpát spoustu peněz a chtěl kladku. Stealth padl jednoznačně jako návrh číslo 2. Jednička byla bazarový Tenpoint/Horton/Wicked Ridge. Ty se však dost často na bazarech neobjevují. 
Stealth z toho důvodu, že ji vlastnil jiný kamarád, který s ní nastřílel hromadu výstřelů a kuše nevykazovala žádné problémy. 

Osobně mě u této kuše velice překvapila spoušť, je velice jemná a během pár výstřelu se ti její chod vryje pod kůži. Nečekal jsem takový luxus na kuši za 10 tisíc, navíc od Číňana.

Co se spolehlivosti týče, těžko říct, ale tento model lučiště dělá strašně moc výrobců. Namátkou už zmiňovaný Hori-zone, dále PSE s modelem Fang, Karnage s modelem Apocalypse a spousty dalších. Prsty na jedné ruce zdravého člověka by na to nestačily. Dle mého je to ověřený model a v případě jakékoliv závady nebude velký problém sehnat ramena nová. 

Nedokážu ti říct, kolik výstřelů vydrží ramena a kuše celkově. Já měl kuši, u které výrobce garantoval 3000+ výstřelů bez poškození. Moje zkušenost byla troje ramena během 1100 výstřelů. Jiní uživatelé s daným modelem nastříleli přes 1000 výstřelů bez problémů, takže zřejmě špatný kus. Rád bych řekl, že byla chyba z mojí strany, že jsme používal špatné šípy, špatné tětivy atd. ale nic z toho se nekonalo.

Ať ti to střílí a pokud plánuješ v příštím roce terčovku, rádi tě na ni poznáme Wink
Odpovědět
#32
Dík za minirecenzi stealtha. Mě překvapilo Hned několik věcí: dostřel, přesnost, chod spouště a velký problém vytáhnout šíp z terčovnice. Většinou jsem tu asijskou produkci bral jako žertovné předměty. Běžně Číňan uvede 2x vyšší libráž, nesmyslně velkou přesnost. Ale toto má na krabici napsáno Korea. V Číně koupíš stejně kvalitní zboží, ale z vlastní zkušenosti vím, že se k nám moc nedostává. Horší je to, že tady u stealtha nepůjde použít dřevěné šípy, které mám v dostatečném počtu nadělané pro slabší kuši.
Odpovědět
#33
Hori-Zone je značka založená v roce 2012 na Taiwanu.
Ve výrobním programu má  víceméně přebrandované kuše. U malých pistolových kuší jde o upravený letitý Barnett Cobra.
U velkých kuší jde o koncept levné kuše, kterou představila firma Killer Instinct jako svůj model KI 350 (ATA 2014). O rok později přišlo PSE s modelem Fang (ATA 2015). Šlo o totožnou kuši, ale s cenou o dalších 100 USD níže. Hlavní rozdíl, pokud pominu barevné provedení (KI černé, PSE camo) byl v railu. KI jej mělo přesně vyfrézovaný na CNC, kdežto PSE mělo levnější a ne tak propracovaný odlitek.
Pokud tedy v testu KI ze stolice na 30 yds dosáhlo třemi ranami průměrný soustřel do 2 palců a nejlepší 1,4 palce (s custom šípy dokonce 1,1 palce), dosáhlo PSE Fang průměrně 3 palce a nejlepší skupina měla 2,7 palce. V USA dávalo PSE záruku 5 let, Killer Instinct pak doživotní.
Časem s tímto konceptem přišli další výrobci z Asie včetně SA, Hori-Zone a mnoha dalších, jak píše KOŘEN. 
Nedávno proběhla tiskem zpráva, že PSE svolává 17 000 těchto kuší, kvůli možnosti nechtěného výstřelu. Jinak jsem nezaznamenal nějaké větší problémy či výtky na adresu tohoto typu kuší. Pokud by byl koncept špatný, nedělalo by jej tolik značek. Veskrze kladně je pak hodnocena cena, výkon i slušná přesnost.
Odpovědět
#34
Stealth je kopie toho PSE Fang. Tělo je dvojdílný odlitek z plastu. Tj. rail není kovový. Myslel jsem, že se to při té síle nátahu bude kroutit, ale drží to. Je to dost lehké tělo, většina hmotnosti je vpředu v hlavě a v ramenech. Taky jsem myslel, že mi toto vyvážení bude vadit, ale není tomu tak. Oproti PSE 165 liber uvádějí pro Stealtha 175 liber a vyšší fps. Nemám možnost to ověřit, ale na y2t jsou videa s měřením a tam jsem viděl hodnoty 101 m/s, tj. 364 fps. Ta informace o problemu PSE se samovolným výstřelem je důležitá, protože toto je kopie, tak vím, že musím dávat pozor. Udělal jsem si skoro ostudu při prvním výstřelu, nečekal jsem takovou pecku a do kušohledu jsem zíral dost zblízka, no má to zpětný ráz jako malorážka, ehm trochu to zabolelo...
Odpovědět
#35
V létě jsme u mě proháněli kamarádovýho Stealtha chronama. Se 425 gr šípem to lítalo tuším lehce pod 330 FPS.
S hliníkovým railem to DanM myslel na tu první verzi, tj. Killer Instinct.
Odpovědět
#36
Dodané šípy váží 24 gramů, tj 387 grains.
Odpovědět
#37
Zdravím všechny luko/kušo střelce.
Jsem tu nový a mám v plánu si pořídit reflexní kuši pro terčovou a rekreační střelbu.
Poraďte nějaké kvalitní značky, popřípadě čemu se vyhnout.  Cool
Odpovědět
#38
Ahoj, neuvádíš cenu, kolik do  toho chceš narvat. Pokud chceš závodit v terčovce, tak můžeš mít jakoukoliv kuši - pro 3D už je tu řada omezení viz vlákno závody.
1) jakákoliv Čína, Thaiwan atd. nedosahuje takové účinnosti, jako ověření výrobci - to pro střelbu nevadí. Výhoda je nízká cena, nevýhoda je povětšinou nízká životnost, mizerná spoušť.
2) Excalibur nebo Kodabow - finančně jinde než Čína, ale kavalitou taky. Za mě od Excaliburu jedině bazarový kousky modelů (Axiom, Vixen, Exocet, Phoenix, Exomax, Equinox... sériím Matrix, Micro, Bulldog se vyhni, jsou to lovecké kuše, ne terčové. Jednak nízká životnost ramen a taky námaha střelce při nabíjení kuše na závodech...
Od Kodabow víceméně cokoliv - opět bacha pokud chceš 3D, je zde omezení na rychlost šípu, váhu šípu a libráž kuše.

S nákupem kuše počítej rovnou s dalšími financemi na náhradní tětivu, šípy, vosk, omotávku, strojek na omotávku - cca 3000 Kč.
Odpovědět
#39
(01-09-2018, 11:56 AM)KOŘEN Napsal(a): Ahoj, neuvádíš cenu, kolik do  toho chceš narvat. Pokud chceš závodit v terčovce, tak můžeš mít jakoukoliv kuši - pro 3D už je tu řada omezení viz vlákno závody.
1) jakákoliv Čína, Thaiwan atd. nedosahuje takové účinnosti, jako ověření výrobci - to pro střelbu nevadí. Výhoda je nízká cena, nevýhoda je povětšinou nízká životnost, mizerná spoušť.
2) Excalibur nebo Kodabow - finančně jinde než Čína, ale kavalitou taky. Za mě od Excaliburu jedině bazarový kousky modelů (Axiom, Vixen, Exocet, Phoenix, Exomax, Equinox... sériím Matrix, Micro, Bulldog se vyhni, jsou to lovecké kuše, ne terčové. Jednak nízká životnost ramen a taky námaha střelce při nabíjení kuše na závodech...
Od Kodabow víceméně cokoliv - opět bacha pokud chceš 3D, je zde omezení na rychlost šípu, váhu šípu a libráž kuše.

S nákupem kuše počítej rovnou s dalšími financemi na náhradní tětivu, šípy, vosk, omotávku, strojek na omotávku - cca 3000 Kč.
Na závody s tím chodit asi nebudu, spíš střelba doma do terče, mam střeliště na lukostřelbu, které by se pro kuši jen upravilo. Počítám tak do 10000,- za kuši. Co značky Jandao nebo Poe Lang? co sem tak sledoval tak nemají nejhorší hodnocení, ale zase záleží, bo jedni to chválí druzí na to nadávají. Chci kuši která už něco vydrží a bude přesná do těch cca 30 max 40 metrů. Jak mě to po dvaceti ranách nejebne přes lica budu rád. Big Grin
Odpovědět
#40
Ahoj, doporučuju (pokud nespěcháš) sledovat http://bazar.hunting-shop.cz/sekce/77-luky-kuse/ a vyčkat na výhodnou nabídku kuše, občas se tam nechá koupit zajimavý kousek. Je lepší zainvestovat do kvalitní, než pak si rvát vlasy a hledat proč to lítá blbě... navíc tak dvojku dáš za dobré šípy. Jestli máš terčovnici na lukostřelbu, tak šíp z kuše jí může projít. Je to násobně větší porce energie... (ale píšeš že si jí upravíš). Případně se nechá kuše objednat rovnou z ameriky, já nakupoval na černý pátek, chce to trochu hledat, čeští prodejci na tom mají neskutečnou marži...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)