Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tětivy
#21
No neviem na Matrixe mi vydržala aj 750 výstrelov, takže som čakal, že by mohla aspoň toľko aj táto, nevadí spravím novú a uvidíme koľko vydrží tá, inak custom tetivu mám v pláne kúpiť Wink
Odpovědět
#22
Jo, pravda je, že origo Excalibur tetiva stála tiež za starú bačkoru na to som trocha akosi zabudol Blush tá čo mala 750 výstelov a viac bola na tetive od dvorného majstra...
Odpovědět
#23
Starne tetiva po dlhsom case nepouzivania t.j. straca pevnost, pruznost?
Ake mate skusenosti? napr. tetiva ma uz 7-10 rokov ...

ilustracne foto:
[Obrázek: z1_zpsykmhyimn.jpg]
Odpovědět
#24
Určitě stárne, sám bych nepoužíval tětivu starší tří let. Zvláště u nějakých silnějších kuší. Hrozí poškození sebe sama a kuše.
Zrovna nedávno jsem četl na cizím fóru, kde psal nějaký servisák, jak mu lidí nosí kuše a diví se, že po pěti letech už nestřílí tak jak dřív a že nejsou vůbec přesné. U reflexu ta přesnost není tak znatelná, ale u kladek máme navíc lanovody, které se taky natahují - zvláště některé produkční jsou fakt mizerné. Jakmile se natáhne více jeden lanovod než druhý, tak kuše ztrácí na přesnosti. Myslím že tam vkládal fotku kuše, která měla asi 7 let a cca 40 výstřelů. Zkusím najít.

Je to to samé, jak pneumatiky na auto - taky by se měly měnit po čtyřech letech, protože složení gumy již neodpovídá standartům (UV paprsky, nevhodné skladování mimo sezonu, sůl...). "Ale proč bych je měl měnit, když jsou ještě málo ojeté?" - U kuše to odnese v lepším případě ruka, v horším oko. U auta to v lepším případě skončí vyhasnutím vašeho života, v horším životy druhých...
Odpovědět
#25
K tětivám i dalšímu spotřebnímu materiálu. Jak psal KOŘEN, platí jak pro kuše, tak pro auta i další výrobky.
Něco bastlit, ošulit, abych za každou cenu ušetřil se zkrátka nevyplácí. Důležité je si říci, jakou cenu má vaše zdraví, život.
Proto se snažit používat tovární spotřební materiál nebo ještě lépe custom zakázkový. Ve výsledku pak možná i ušetříte, protože vydrží někdy i násobně více.
Proto je lepší mít něčeho méně a pořádného než hodně a mizerného. Tak to platí o šípech, o tětivách, optikách,...
Mě vydržela na Excaliburu 175 lb tětiva 3000 ran (pak jsem jí z bezpečnostních důvodů sundal, možná by ještě nějakou stovku ran snesla).
   
   
Když jsem dal tětivu novou, kuše byla znatelně rychlejší. Tj. na 35 metrů chodil šíp o cca 10 cm výše. (obrázek před výměnou tětivy a po ní). 
   
   
U kladek a vytáhnutých lanovodů i tětivy bude úbytek rychlosti zřejmě ještě markantnější.
Odpovědět
#26
Zdravím,

pořídil jsem si starší kuši Barnett Panzer. Jak poznám, že je na čase vyměnit tětivu? Zvládnu to sám? Poraďte mi prosím kde a jakou tětivu na tuto kuši koupit.
Dočetl jsem se zde na fóru také o omotávkách tětiv. V tomto bych chtěl také poprosit o radu jakou omotávku atd. Popř. můžete i poradit co se týče vosku na tětivy.

Budu šťastný za každou radu. Je to moje první kuše na "zkoušku". Moc děkuji za Vaše rady Martin
Odpovědět
#27
Dobre ju poprezeraj či z nej netrčia nejaké vlákna, na tetive odíde prvá omotávka, stačí urobiť novú a môžeš používať ďalej, tetivu treba vymeniť buď keď je už vyťahaná a treba ju moc nakrúcať, alebo keď už má tak okolo troch rokov ako píše o dva príspevky vyššie  KOŘEN. Čo sa táka vosku nie je problém kúpiť, myslím,že tam až taký rozdiel nebude, ja si vyrábam sám.
Odpovědět
#28
To Racoon14
Jak píše Tecumseh, vždy jí zkontroluj, aby nebyla někde "načatá" (přetržená a trčící vlákna, poškozená omotávka,...)
Někdy stačí vymenit jen poškozenou omotávku (pokud jsou vlákna pod ní v pořádku), někdy je lepší vyměnit celou tětivu.
Pokud uděláš novou a budeš jí mazat cca každých 10 ran např. jelením lojem, vydrží Ti i hodně přes 1000 ran.
Tětiva má délku 26", tj. 660 mm vč. ok. Má 28 vláken dakronu. 

Vyrábí je třeba pan Stanislav Vidím v Jasa Archery v Praze (viz. kontakt). 

http://www.archery.cz/
602 334 354


Nebo Ti jí zde udělá špičkovou custom Spitamen, stejně jako třeba sadu zakázkových šípů KOŘEN, atd. Napiš jim SZ. 

Ať Ti to pěkně střílí!
Odpovědět
#29
Zdravím. Nevím kam to zařadit, tak to píšu sem.
1. Máte někdo zkušenosti s tlumiči kmitu na tětivu?
2. Tlumí to i zvuk při výstřelu?
3. Ovlivňuje to nějak výkon kuše?

Narazil jsem na 2 druhy tlumičů.
První se používá i na luky, takové gumové třásně, údajně se tomu říká kočičí fousky.
Druhý je takový divný gumový paskvil.

Jde mi o to přidělat to na reflexní kuši, abych snížil hlučnost při výstřelu.


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#30
(02-08-2018, 06:15 PM)mirdus Napsal(a): Zdravím. Nevím kam to zařadit, tak to píšu sem.
1. Máte někdo zkušenosti s tlumiči kmitu na tětivu?
2. Tlumí to i zvuk při výstřelu?
3. Ovlivňuje to nějak výkon kuše?

Narazil jsem na 2 druhy tlumičů.
První se používá i na luky, takové gumové třásně, údajně se tomu říká kočičí fousky.
Druhý je takový divný gumový paskvil.

Jde mi o to přidělat to na reflexní kuši, abych snížil hlučnost při výstřelu.

Kočičí fousky bych na tětivu kuše nedával, jde o to, že tětiva klasického luku se pohybuje pomaleji než u kuše. Myslím, že u kuše by to brzo odpadlo. Pokud to tam přece dáš, tak budeš hledat bod umístění na tětivě, kvůli potlačení rezonance. S tím druhým typem nemám zkušenost, ale vypadá taky na použití k luku nebo do mezery mezi dvojitá ramena kuše? Hlučnost výstřelu u kuše se dá snížit vhodnou polohou gumových dorazů, to jsou ty špunty, co zastavují tětivu. Jde o nastavení v milimetrech a jako každý tlumič samozřejmě to má vliv na výkon. Hluk zvyšují i příliš široké konce ramen.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)