Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galéria 2019
#11
(06-07-2019, 07:19 PM)opossum Napsal(a): Tiller pekný. Koľko váži? Aký má profil? Vyzerá dosť "tlstý" Cool  Je reku, či nie je tým pádom pomalý...

Váhu neviem, ale na pocit je to ľahký luk. Profil je klasický D. Na to že to má len 45lb je to s vhodným šípom prekvapivo rýchle. Max rozmer ramena je 2,6*2,4 ak si dobre pamätám.
Odpovědět
#12
(05-07-2019, 11:15 AM)woodan Napsal(a): Agátový primitív 68"/28"/40 lb

horné rameno mierne hadovité, set < 1", povrchová úprava ľanový olej, tetiva FF

https://photos.app.goo.gl/oFxkXVANKF1CSNJK9

Na to, že má 68" a nemá prakticky žádný set, je to slušné! Po kolika výstřelech jsi to fotil?
Zdraví Luis
Odpovědět
#13
(06-10-2019, 05:05 PM)Luis Napsal(a):
(05-07-2019, 11:15 AM)woodan Napsal(a): Agátový primitív 68"/28"/40 lb

horné rameno mierne hadovité, set < 1", povrchová úprava ľanový olej, tetiva FF

https://photos.app.goo.gl/oFxkXVANKF1CSNJK9

Na to, že má 68" a nemá prakticky žádný set, je to slušné! Po kolika výstřelech jsi to fotil?
Zdraví Luis
fotené to bolo asi týždeň po pravidelnom strieľaní...takže počítam tých 400 šípov minimálne...
Odpovědět
#14
Lieska ,40lb na 28", dlzka ntn 170cm/67" lepene konce a tvarovana rukovät z tvrdeho dreva, strelecke okno, pevny stred a konce, opalene brucho, set cca 2" nezvacsuje sa, mozno zuzim konce trochu vybruje.


Přiložené soubory Miniatury
               
Odpovědět
#15
(06-21-2019, 12:13 PM)Lubo Napsal(a): Lieska ,40lb na 28", dlzka ntn 170cm/67" lepene konce a tvarovana rukovät z tvrdeho dreva, strelecke okno, pevny stred a konce, opalene brucho, set cca 2" nezvacsuje sa, mozno zuzim konce trochu vybruje.

Ahoj. Celkom pekná práca. Ten tiller sa mi celkom nepozdáva, vyzerá to aspoň podľa foto že sa ti horné rameno ohýba viacej, resp. je to horné rameno kratšie ak berieme miesto pre založenie šípu ako stred luku. Pravé (horné) rameno by v tomto prípade malo byť skôr dolným ramenom (teda luk máš ako keby naopak, dolné rameno by malo byť o niečo silnejšie resp. kratšie ako to horné). Chcelo by to celkovo etablovať lepší oblúk, máš tam tuhé miesta. Na to strelecké okno sa do budúcna radšej vykašli, zabráni ti to akurát tak luk otočiť, ak by bolo treba, vzhľadom na silovú kompozíciu ramien (tento prípad napr.), presnejšie vďaka tomu aj tak strieľať nebudeš, resp. nie je to už potom ten pravý primitív. Špičky kľudne ešte zúž, profil je dosť vysoký, drevo to znesie. Do budúcna kľudne daj aj foto luku v nenapnutom stave, práve pre ten set. Dúfam že ťa kritika neurazí, ale na to fórum je. Veľa zdaru pri ďalších projektoch.
Odpovědět
#16
(06-23-2019, 06:24 PM)woodan Napsal(a):
(06-21-2019, 12:13 PM)Lubo Napsal(a): Lieska ,40lb na 28", dlzka ntn 170cm/67" lepene konce a tvarovana rukovät z tvrdeho dreva, strelecke okno, pevny stred a konce, opalene brucho, set cca 2" nezvacsuje sa, mozno zuzim konce trochu vybruje.

Ahoj. Celkom pekná práca. Ten tiller sa mi celkom nepozdáva, vyzerá to aspoň podľa foto že sa ti horné rameno ohýba viacej, resp. je to horné rameno kratšie ak berieme miesto pre založenie šípu ako stred luku. Pravé (horné) rameno by v tomto prípade malo byť skôr dolným ramenom (teda luk máš ako keby naopak, dolné rameno by malo byť o niečo silnejšie resp. kratšie ako to horné). Chcelo by to celkovo etablovať lepší oblúk, máš tam tuhé miesta. Na to strelecké okno sa do budúcna radšej vykašli, zabráni ti to akurát tak luk otočiť, ak by bolo treba, vzhľadom na silovú kompozíciu ramien (tento prípad napr.), presnejšie vďaka tomu aj tak strieľať nebudeš, resp. nie je to už potom ten pravý primitív. Špičky kľudne ešte zúž, profil je dosť vysoký, drevo to znesie. Do budúcna kľudne daj aj foto luku v nenapnutom stave, práve pre ten set. Dúfam že ťa kritika neurazí, ale na to fórum je. Veľa zdaru pri ďalších projektoch.

Woodan, som s kritikou ok, ved je to len nazor. Mam dotaz ja. pises casto pri tvojich lukoch o rychlosti davas to cez chrono? Ja som od Piestan /Trnavy nevies o niekom kde by sa dala zmerat rychlost mam tak 5 funkcnych lukov kazdy striela inak no zaujimal by ma tento udaj. V pomere k dlzke dizajnu a vahe.
Odpovědět
#17
(06-23-2019, 08:35 PM)Lubo Napsal(a):
(06-23-2019, 06:24 PM)woodan Napsal(a):
(06-21-2019, 12:13 PM)Lubo Napsal(a): Lieska ,40lb na 28", dlzka ntn 170cm/67" lepene konce a tvarovana rukovät z tvrdeho dreva, strelecke okno, pevny stred a konce, opalene brucho, set cca 2" nezvacsuje sa, mozno zuzim konce trochu vybruje.

Ahoj. Celkom pekná práca. Ten tiller sa mi celkom nepozdáva, vyzerá to aspoň podľa foto že sa ti horné rameno ohýba viacej, resp. je to horné rameno kratšie ak berieme miesto pre založenie šípu ako stred luku. Pravé (horné) rameno by v tomto prípade malo byť skôr dolným ramenom (teda luk máš ako keby naopak, dolné rameno by malo byť o niečo silnejšie resp. kratšie ako to horné). Chcelo by to celkovo etablovať lepší oblúk, máš tam tuhé miesta. Na to strelecké okno sa do budúcna radšej vykašli, zabráni ti to akurát tak luk otočiť, ak by bolo treba, vzhľadom na silovú kompozíciu ramien (tento prípad napr.), presnejšie vďaka tomu aj tak strieľať nebudeš, resp. nie je to už potom ten pravý primitív. Špičky kľudne ešte zúž, profil je dosť vysoký, drevo to znesie. Do budúcna kľudne daj aj foto luku v nenapnutom stave, práve pre ten set. Dúfam že ťa kritika neurazí, ale na to fórum je. Veľa zdaru pri ďalších projektoch.

Woodan, som s kritikou ok, ved je to len nazor. Mam dotaz ja. pises casto pri tvojich lukoch o rychlosti davas to cez chrono? Ja som od Piestan /Trnavy nevies o niekom kde by sa dala zmerat rychlost mam tak 5 funkcnych lukov kazdy striela inak no zaujimal by ma tento udaj. V pomere k dlzke dizajnu a vahe.

Ahoj Ľubo. Píšem tu kritiku na základe toho čo vidím, tiež som v začiatkoch robil tie isté chyby. Nemám chrono, keď mám pár lukov rovnakej konštrukcie s podobnými parametrami viem tu rýchlosť posúdiť prívlastkom - rýchlejší/pomalší (ak už máš za sebou pár desiatok lukov vieš tu rýchlosť zhodnotiť na základe skúseností). Tiež by sa mi zišlo chrono, ale investovať do toho zatiaľ nechcem. Viem že Cornus ktorý toto fórum navštevuje chrono má, a je tuším z Hlohovca, tak možno sa skús obrátiť naňho.
Odpovědět
#18
kompozit (agátové drevo/jelenie šľachy/kožný glej) 55"/28"/32lb

set 1", povrchová úprava tung oil, tetiva FF

https://photos.app.goo.gl/4489aaLzycozARJSA
Odpovědět
#19
Pekná práca  Wink
Odpovědět
#20
(07-08-2019, 09:05 PM)Tecumseh Napsal(a): Pekná práca  Wink

ďakujem
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)