Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
Já prostě na EX nemůžu dopustit. Je pravda, že vše má svou životnost a my jako kupující musíme udržet chladnou hlavu při výběru a nebrat hned to nejsilnější, páč to není třeba Idea . Je to jako u všeho, u aut u zbraní apod. Pokud budu jezdit po českých silnicích nekoupím Lambo jenom proto, že má obrovský výkon, nebo proto, že mi ho nacpe prodejce. A když si ho koupím taky se může stát, že shoří někde pod mostem, právě kvůli tomu nabušenýmu motoru. 
Pokud někdo chce střílet tisíce ran ročně, ať raději koupí výkonově slabší kuši, nebo kuši kladkovou, tam však musí počítat s náklady na údržbu a určitě ho jednou nemine servis kladek a při pořizovací ceně některých top kuší ani nechci spekulovat co to bude stát a hlavně kdo to u nás dobře udělá. 
Já jsem připravený na fakt, že mi jednou odejdou ramena, pakliže se to stane podruhé nedej bože potřetí, půjde z domu dál. Ale prodělám par švestek. Pokud se mi rozletí Ravin, Tenpoint nechci odhadovat co to bude stát a následně co prodělám při prodeji. Pokud někdo závodí musí počítat s náklady, nebo mít za sebou sponzora, jak je tomu u jiných sportů. Pak si může dopřát špici. Já raději zůstanu u průměru. Strašně mi trhá srdce, když narazím na řádky o tom jak je která kuše špatná a pak následně se začnou objevovat na bazoších inzeráty s prodejem s danou značkou. To sleduji pravidelně.
Takže za mě-jsou kuše dobré, lepší a pak ty čínské. Jen se musíme rozhodnout co s nimi chceme dělat a pak nám podle toho budou sloužit. Cool
Odpovědět
Takto dopadly mé Air Brakes po cca 170 výstřelech na Bulldog 380. Vzdálenost mezi tětivou a R.E.D.S. jsem měl nastavenou na 5 mm. To mě doporučil p.Cerman, když jsem u něj kuši kupoval. Teď to řeším přímo s Excalibrem - servis. Poslal jsem jim tyto fotky a poslali mě nové gumy s doporučením na nstavení tětivy od R.E.D.S. na 1/2" - maximum dle manuálu. Tak jsem zvědav co Air Brakes vydrží teď.

Ještě přidám nové nastavení Air Brakes. I přesto, že je tětiva 12,5 mm - 1/2" od R.E.D.S., tak nejsou Air Brakes v ideální poloze. Jsem zvědav na životnost při tomto nastavení.

Takže to mám bohužel potvrzeno přímo z Excalibru. Air Brakes nejsou na sérii Bulldog ideální.

You are correct, the Air Brakes actually do not fit the Bulldog crossbows very well



Dawn Neill

Customer Service/Warranty

Accounts Receivable

EXCALIBUR CROSSBOW CANADA INC.


Přiložené soubory Miniatury
                   
Odpovědět
No tie gumy tlmicov ramien su pekne stlacene.ich nepracovne stlacenie sa da regulovat do istej miery aj vyskou predpatia tetivy.gumy tlmicov tetivy by mohli vyrabat aj z tvrdsej zmesi.tato je makka ako guma pre skolakov.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět

(01-21-2020, 06:34 PM)Alfonz Napsal(a): To Snipers
To není moc dobré, asi by to tak nemělo být. U Micra mám tětivu od tlumičů taky více než centimetr a v pohodě.
U Matrixe po výměně tří středových omotávek jsem taky přidal jednu otáčku, tětiva se vytáhla a začínala se více otiskovat do tlumičů. Pak už OK, ale počítej s tím, že se ti malinko zvedne nástřel. Ty tlumiče ramen
( Air Brakes ) by mě strašili ještě víc. Taky si myslím, že by to chtělo přidat otáčku až dvě na tětivě. Nebo tlumiče shodit pryč.
Koukal jsem na fotky u Cermana a fakt to vypadá, že má tětivu narvanou až na tlumičích, ale fotky můžou samozřejmě zkreslovat.
Jinak jsem se tě chtěl zeptat, to máš Bulldog 385 customized? Ptám se proto, že není v katalogu Excaliburu a tak by mě zajímalo v čem spočívá ona úprava?

Jinak koukám do starších příspěvků a tak se musím ještě zeptat-to s tím máš už delší dobu potíže? Nějak mi utkvěla v paměti výměna ramen a ty tlumiče jsi taky už řešil.
Odpovědět
Tlumiče jsem řešil přímo s Excalibrem, stejně jako ramena.
Vstřícnost ze strany Excalibru skvělá, ale bohužel Air Brakes nejsou na můj Bulldog 380.
Odpovědět
   
Chybu bych viiděl asi v úhlu té hlavy a jiných ramenách. Tohle je zase nějaká slátanina složená a neotestovaná.
Možná se pletu, ale co tak vidím tak ty když přidáš na těťivě ubereš si přední tlumiče a třepí se ti špafát, pokud přidáš povolíš ramena a štípe ti to přední gumu.
Mezi tlumiči musí být alespoň minimální mezera ... Moždná je to jen jiným úhlem vyfocení..


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
(01-22-2020, 07:34 AM)Jeník Napsal(a): Chybu bych viiděl asi v úhlu té hlavy a jiných ramenách. Tohle je zase nějaká slátanina složená a neotestovaná.
Možná se pletu, ale co tak vidím tak ty když přidáš na těťivě ubereš si přední tlumiče a třepí se ti špafát, pokud přidáš povolíš ramena a štípe ti to přední gumu.
Mezi tlumiči musí být alespoň minimální mezera ... Moždná je to jen jiným úhlem vyfocení..

Já bych řekl, že kuše bude v pořádku, jen tam nepatří ty tlumiče ramen. To ostatně potvrdil i prodejce. Tak není co řešit. Prostě sundat a je vymalováno.  Sad
Odpovědět
To je rozmné je sundat, nebudou tam pasovat starší tlumiče co nejsou kosené? Bohužel příspěvek jsem neviděl ... zobrazi se mi až dnes...
Odpovědět
Problém není v kuši. Na kuši nebudu nic upravovat, to je nesmysl.
Problém je v tom, že současné Air Brakes nejsou na sérii Bulldog konstrukčně vyřešené. To je celé.
Ptal jsem se servis centru zdali to budou nějak řešit.
Tu je odpověď. Nepotřebuje komentář.

No, we do not make Air Brakes specific for the Bulldog series crossbows.



Dawn Neill

Customer Service/Warranty

Accounts Receivable

EXCALIBUR CROSSBOW CANADA INC.

Phone (519) 743-6890 ext. 204 (800) 463-1817

Fax (519) 743-6964
Odpovědět
(01-24-2020, 07:29 AM)snipers Napsal(a): Problém není v kuši. Na kuši nebudu nic upravovat, to je nesmysl.
Problém je v tom, že současné Air Brakes nejsou na sérii Bulldog konstrukčně vyřešené. To je celé.
Ptal jsem se servis centru zdali to budou nějak řešit.
Tu je odpověď. Nepotřebuje komentář.

No, we do not make Air Brakes specific for the Bulldog series crossbows.



Dawn Neill

Customer Service/Warranty

Accounts Receivable

EXCALIBUR CROSSBOW CANADA INC.

Phone (519) 743-6890 ext. 204 (800) 463-1817

Fax (519) 743-6964

To snipers
Chlape, já nechci bejt hnusnej, ale proč to sem furt píšeš? Jestli nejsi s kuší spokojenej, tak to prodej, nebo jestli nejsi spokojenej s tlumičema, tak to sundej. Kluci ti na začátku psali, ať to nekupuješ, koupils. Prodejce ti psal že ty tlumiče na to nejsou, stejně si je tam dal. Mě to hlava nebere. Najdi si na youtube zpomalený video výstřelu kuše a koukni se, co ty ramena dělají. Když to máš natvrdo, nedivil bych se, že ti ty ramena prasknou. Pak to z jednoho příspěvku, který tady vidím už poněkolikáté vypadá, že Excalibur je ta nejhorší značka, která se neustále sere. Neříkám, že je dokonalý a nepřekonatelný, ale závady které máš si vytváříš sám. Huh
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)