Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuše Excalibur
#41
Zajimave je srovnani DB400 vs BD380 na AIA:

http://www.arrowinapple.com/crossbowcomp...-vergleich

Arrow speed Idealarrow (430 grain) BD 380: 106 BD 400: 105,1 -

to samy pro 350 grain

To nechapu - maj tam chybu? Smile
Odpovědět
#42
Bulldog 400. Real speed = 387 fps (18 inch bolt / 350 grain)

https://www.youtube.com/watch?v=a6b9lQx0Y40
Odpovědět
#43
Tak jsem se ujistil co opravdu chci a zadařilo se, i když to trošku trvalo a je doma. Nové poznatky asi nenapíšu, protože tady už hodně lidí s touto kuší přišlo do styku, nebo ji mají doma. Ale tak alespoň zběžně.
Takže Matrix 330, rozhodoval jsem se samo-sebou podle financí, takže 310, nebo 330, nakonec vyhrál trošičku větší výkon. Pro mé střílení plně dostatečný. 
Jelikož už mám Raptora, tak malinko srovnám nesrovnatelné-výkon stejný, co mě velice překvapilo průběh výstřelu také stejný. Tedy výstřel velice klidný, žádné zbytečné rázy, vibrace, nic co by mě rušilo. Minule jsem chválil u Raptora spoušť, tady je ještě o malinko lepší, velice citlivá, krásně tvarovaná do ruky, masívnější.  Samozřejmě oproti Barnettu je uložena ve schránce což je veliké plus. Jen si stále nemohu zvyknout na pojistku-musí se zajišťovat ručo. Optika je slušná, oproti základovce Barnettu je rozhodně lepší, jen si musím zvyknout na ty trojúhelníčky. Ale to není nic proti. Hezky šla nastřelit, montáž sedí jak přibitá. 
Jsem rád, že i při tomto výkonu lze kuši relativně snadno natáhnout opakovaně jen rukama. Ale po třiceti ranách jsem raději sáhnul po natahováku. I pro samotnou kuši to je jistě šetrnější. Malinko mě zamrazilo při pomyšlení, že Raptora tahám také ručně a ten je uchycen jediným šroubkem v plastíku. Takže příště raději také natahovák. U Matrixe žádný problém-ta masa kovu je obrovská, šrouby na uchycení lučiště předimenzované, prostě vše tak jak má být a ještě malinko navíc. Velikostně jsou ty kuše podobné, kompaktní jen Matrix má samozřejmě širší ramena, ale zase žádný obr. Pažba pěkně sedí, je dostatečně dlouhá. 
Vylepšil bych nášlap, je mi líto šlapat po tak pěkné kuši, proto bych ho raději měl pogumovaný jako má Raptor, ale zase je to kus železa a je povrchově ošetřen. To Raptor holá bída-plíšek.
Zatím si na sebe zvykáme, dolaďujeme, střelba jen na 40m, ale paráda. 
Tak za mě veliká spokojenost asi to bude parťák na dlouhé časy.


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#44
Pokiaľ natahujes kusu niekde na betóne oblep kontaktnú časť strmena platnenou páskou na koberce.su v rôznych farbách. Ak ju zderies,dáš razdva dole a nakrutis novú. Stojí to par korún a máš na dho vystarane.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)