Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pistolove kuse-reflexne,kladkove
#1
Pistolova kusa pse-xbow defense
Natah=80lbs,ustova rychlost=170 fps,53m/s
Energia neznama,nedopatral som sa akou tazkou sipkou to bolo merane..

Vas nazor na nu?
Pripadne nieco vykonnejsie?
Odpovědět
#2
Dane..ahoj..cau..diki.
Odkazy potesia urcite..diik..
Davam na pretras dalsiu..pist.kusa python 150lbs od x-bow..
210fps..
Cena 90eur Big Grin.
teda ziaden konkurent excalibra ci TP
Snad to vydrzi 100ran?
Odpovědět
#3
Ahoj Spitamen,
zdravím Tě. Jde právě o zmiňovanou kopii Barnettu Cobra Magnum. Šipky vážily 11 gramů, což by i odpovídalo uváděné úsťové energii 17 joule.
V testech byla energie nižší, ale i tak to dostačuje, tam, kde se to smí, na tzv. "small games animals" (holuby, vrány, veverky, zajíce), kde je energie pro usmrcení 7 joule.
Myslím, že je to jednoduché, prověřené a spolehlivé, já bych se toho nebál. Osobně si počkám na bazarový Barnett Trident Magnum 75 lb a znovu jej upravím.
Rád Ti pošlu nějaké odkazy na šipky a příslušenství.

Ten Python není pistolová kuše.
Je to jen zkrácený Jaguar nebo jiná kopie Barnettu Panzer. 
Jednoruč z toho střílet nemužeš, na to je to moc těžké a dlouhé a na střílení obouruč to není také vhodné, nezapřeš to do ramene.
Raději bych skladnost řešil sklopnou nebo výsuvnou ramenní opěrkou... Jinak je to zase jednoduché, takže to bude i spolehlivé.
Odpovědět
#4
Ano..tiez som sa pozastavil nad tymto nazvom u tejto kuse pre jej rozmery,ale uviedol som nazov ako to maju v eshopoch..
Zaujimala by ma ale aj kvalita materialu..koli jednoduchosti to moze byt ok,ale matros za 90eur,no neviem.tak som rozmyslal ze keby som to robil svojpomocne,tak ma len laminat na luciste vyjde na tretinu tej ceny..vsetko ostatne mam..okrem casu-detail Big Grin
Zase by nebola skladacia ale zas vymazlena,uz mam v hlave predstavu o dizajne Heart ..no uvidim este,sak nehori..
Odpovědět
#5
Na small game bych asi volil delta storm s kolimošem. Nebo 80lb pistolovou kuši, ale s karbon šípy.

Já mám tuhle snad 20 let. Tehdá jsem jí dostal z rajchu. Momentálně jsem na ní nasadil z 50 lb 80 lučiště díky svému hliníkovému tělu / dnes už se dodává snad jen v plastu/ do zvládá. Mám tam tětivu do Spiťáka ale bohužel plast co jí drzí to nedává. Jinak na small jsou dobré šlehy...


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#6
To Jeník:
Jo, to je něco jako Barnett Phantom.
Tenhle jsem měl. S 50 lb ocelovým lučištěm.
   

A tohle je zmiňovný Barnett Trident Magnum 75 lb co jsme měl.
   
   
   

Barnett Delta Storm, stejně jako jiné skládačky typu Flap nebo Spiťákem zmiňovaný Python nemůžeš brát jako pistolovky. Mají sice o dost větší výkon (cca 60 - 70 joule) a dostřel (mířenou kolem 20 - 30 metrů), ale na střelbu jednoruč je to moc velké.

Jinak Delta Stormů jsem pár měl a byla to zajímavá a pěkná kuše.
   
Odpovědět
#7
Mě u této kuše hrozně vadí nepřesnost která je způsobena spodním výhozem tětivy. Nikdy se mi jí nepovedlo pořádně zastřílet...

Jinak ten kolimoš je dost neúměrný tělu kuše a fakt zbytečně velký. Pak kuše přichází o kouzlo kompaktnosti.
Odpovědět
#8
No, já jsem tam udělal ten sklopný nášlap, tětivu mi dělali v Jasa Archery, šipky jsem si nechal udělat na zakázku karbonové.
Ten kolimátor nebyl špatný a střílelo se s tím nablízko relativně přesně. Jak jsem psal, do 10 metrů všechno kolem středu, na dvacet metrů jsem se udržel ve 40 cm terči.
Spoušťový mechanismus je nejslabším článkem. A čím větší nátah, tím tvrdší spoušť. Chce to hodně mazat tětivu, to trochu pomohlo (i na životnost tětivy). Nebo trochu upravit ozub, přes který tětiva jde (mírně zbrousit).

Tohle jsou dva nejlepší nástřely na 10 metrů vestoje, obouruč (jako samopal).

Nahoře nástřel mojí ženy, dole můj.

   
Odpovědět
#9
možná je chyba v olepení brk... koupil bych malé brka a nalepil je na trojku...
máš tam drážku či už jen žlábek?
Odpovědět
#10
Je tam drážka, ale je mělčí než na velkých kuších.
Pokud by jsi chtěl dělat šipku se třemi letkami, musely by být relativně nízké. Jinak všechny, které jsem viděl (original Barnett, hliníkové Easton nebo vyráběné karbony), všechny měly dvě letky (větší či menší). Než počet letek bude hrát roli kvalita samotné šipky. Ty levné - malé plastové nebo hliníkové zlaté barvy, to jsou vyhozené peníze...

Ještě k té velikosti kolimátoru. Dnes bych už zvolil nízký průhledový než tubusový.
Viz. ten na fotce.

   
   
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)