Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Záhada
#1
Pánové mám takovou jednu záhadu a potřebuji znát názor zkušenějších. Pokud mě budete mít za blba, tak klidně, dneska jsem se taky sám tak cítil.
Tak po několika měsících jsem měl chvilku a tak jsem si chtěl zastřílet. Netuším jak je to možné, ale Excalibur lítal
15 cm od středu do leva. Vítr nebyl, šíp používám dokola jen jeden, vše osazené a dotažené tak jak má být.
Po vystřelení deseti ran jsem to vzdal pro kontrolu rukou jsem došel pro Barnett. A hle střílel 10cm od středu, ale zase doprava.
Obě kuše jsou zcela nové a střílené byli jen jednou a pak leželi obě na stejné skříni, jedna tři měsíce druhá asi čtyři. Teplota v místnosti tak 20-24C,. Napadlo mě, že si tak nějak sedají tím, že jsou nové, ale jinak si to nedovedu vysvětlit. Před uložením opravdu stříleli jednou dírou.
Tak jsem dneska zase nastřeloval, alespoň jsem se nenudil. Ale moc mi to vrtá hlavou, nikdy jsem se s tím nesetkal. 
Omlouvám se, že jsem to dal jako nové téma, nějak se mi to nepovedlo přiřadit k vláknu o Ex.
Odpovědět
#2
Vliv teploty, dej cca třicet ran a vrátí se ti to do středu.
Odpovědět
#3
Tak to jsem asi pos… nastřelil jsem to znovu, neříkej mi prosím, že to ráno bude jinak? Naštěstí si pamatuju kolik jsem klikal, tak kdyby něco nebude to problém dát zpět.
Asi by bylo moudřejší jednou za čas vystřelit, než to nechat ležet dlouhou dobu. Tak to jsem zvědavej jak to dopadne.
Odpovědět
#4
Ja ked idem prevetrat kuse hlavne teraz v chladnejsom pocasi na zahradu, tak najprv ich opriem vonku na cca hodinu.. aby mali rovnaku teplotu ako je vonku
Odpovědět
#5
Najčastejšie možné dôvody :1)nesúrodé ramená, teda s tým spojený ich zlý tiler.v nizkych teplotách je možné, že je jedno rameno tuhšie ako to druhé.umocnene vplyvom nízkej teploty okolia a ramien.Meranie ťahu jednotlivých ramien v domácich podmienkach asi nezmeras
2).mechanické vlastnosti plastu letiek a s tým spojené ich fyzikálne správanie sa vzhľadom k zmenám teplôt. 
3)chybná optika, to by si zistil ale tak,že koliesko určujúce horizontálne nastavenie sa ti bude o jeden a viac klikov pootacat doľava, alebo doprava, vplyvom povystrelovych vibrácií 
4)nesumerne natahovanie tetivy za zuby mechanizmu
Odpovědět
#6
Malinko sázím na změny teplot, i když to nebyl zase tak velký skok. Doma 20-24C u stropu na skříni možná malinko víc, při střelbě venku tak 8,. Natahuji natahovákem, tudíž relativně stejně. Divné je, že to potkalo obě kuše. Optiky bych také vyloučil, ty jsou OK. Snad ještě to, že obě kuše jsou nové, hodně jsem promazal tětivy a pak odložil na delší dobu. Při nastřelení jsem poctivě nastřeloval na všechny body osnovy a to několikrát pro ověření správnosti výstřelu. Takže na poprvé vystřeleno dost ran. Je zajímavé, že vertikálně se to nehlo, to je na flek. V týdnu to zase prubnu a zjistím na čem jsem.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)