Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galéria 2019
#21
Můj staronový kousek. Akátový luk, 66", síla neměřená, odhadem 40 Lbs. Dělal jsem to ze zbytku, co mi bylo llíto vyhodit. 1 rameno mělo nahnilé místo kolem suku uprostřed. Druhé bylo zdravé, ale nakonec se obě ramena na tahové straně naštípla. Zalaminoval jsem to v těch místech. Přední strana stříklá černým matným sprejem. Zařadil bych ho do primitivních luků, ale ten laminát a černý sprej jsou spíš kategorie "dosti hrubá garážovka". Ve svislé rovině zkroucený do tvaru S, což zboku není vidět. Pohled zblízka je dost horší. Ale „recurve“ ramena střílí kupodivu dobře a mají příjemnější nátah než obyčejný dlouhý luk. Střílel i napštíplý a bez olaminování a k úplnému zlomení nestačilo dojít. Má za sebou asi 500 šípů. Snad to moc brzo nerupne.

Ještě 1 fotka


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#22
(07-11-2019, 12:24 PM)Rgx Napsal(a): Můj staronový kousek. Akátový luk, 66", síla neměřená, odhadem 40 Lbs. Dělal jsem to ze zbytku, co mi bylo llíto vyhodit. 1 rameno mělo nahnilé místo kolem suku uprostřed. Druhé bylo zdravé, ale nakonec se obě ramena na tahové straně naštípla. Zalaminoval jsem to v těch místech. Přední strana stříklá černým matným sprejem. Zařadil bych ho do primitivních luků, ale ten laminát a černý sprej jsou spíš kategorie "dosti hrubá garážovka". Ve svislé rovině zkroucený do tvaru S, což zboku není vidět. Pohled zblízka je dost horší. Ale „recurve“ ramena střílí kupodivu dobře a mají příjemnější nátah než obyčejný dlouhý luk. Střílel i napštíplý a bez olaminování a k úplnému zlomení nestačilo dojít. Má za sebou asi 500 šípů. Snad to moc brzo nerupne.

Ještě 1 fotka

nevyzerá to zle. Mohol si dať aj foto v náťahu. Nech ti ten luk vydrží  Wink
Odpovědět
#23
woodan
luk je parádny, ale iba 32 lb? nie je to škoda sa piplať so šľachami a mať iba 32 lb?
Odpovědět
#24
(07-12-2019, 09:23 AM)opossum Napsal(a): woodan
luk je parádny, ale iba 32 lb? nie je to škoda sa piplať so šľachami a mať iba 32 lb?

V žiadnom prípade to nebola škoda. Na tomto luku som si vyskúšal technológiu (po prvý krát). Na to že to má len 32lb je to s adekvátnym šípom parádne rýchle! Ak to porovnám s týmto lukom keď ešte nemal šľachy tak je rozdiel značný.
Odpovědět
#25
tak jo. Takže predpokladám, že budeš robiť aj silnejší ošľachovaný luk...podeľ sa potom so skúsenosťami, veľa ľudí nerobí so šľachami...A aké šľachy si použil? Zviera, z ktorej časti?
Odpovědět
#26
(07-15-2019, 08:42 AM)opossum Napsal(a): tak jo. Takže predpokladám, že budeš robiť aj silnejší ošľachovaný luk...podeľ sa potom so skúsenosťami, veľa ľudí nerobí so šľachami...A aké šľachy si použil? Zviera, z ktorej časti?

Ahoj. Áno chcel by som spraviť nejaký ďalší šľacháč - silnejší, len už nemám materiál (Šľachy). Tieto čo som použil mi daroval kamarát, boli z jeleňa, achilovky. Dostať sa k tomu nie je práve jednoduché :/
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)