Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primitivní luky
#31
(08-06-2018, 09:11 AM)opossum Napsal(a): Cornus: jedna je tá tmavá, plody sladkokyslé, druhá je tá žltá.
Woodan: asi to nebudem skúšať, lebo som nevidel v okolí vhodný rovný a hrubý kmeň. Radšej dám na rady skúsenejších (Cornus), lebo to bezhlavé experimentovanie ma už nebaví. Confused Ale trnku už mám vyhliadnutú.

Neviem, mne sa zdá vhodnejší na nájdenie vhodného lukodreva akýkoľvek svíb, či drieň...teda celý rod cornus (Big Grin)...
Odpovědět
#32
Dnešné pekné jesenné slnko ma vytiahlo von s fotakom...zobral som si do ruky aj Cornusov papek...pred rokmi som ho prosil o 50lb longbow, s tým, nech mi pošle iba surové drevo...spravil to, aj som zabudol poslať mu výsledok, ako som s jeho drevom naložil....tak, Cornusko, agát prežil, stále ho hýčkam, ľanovú fermež nanášanú a vtlačovanú drievkom do povrchu zvláda stále...skuste priatelia kuk na jeden z Cornusových agátov: http://vladik.www3.cz/cornus.jpg 
[Obrázek: cornus.jpg]
Odpovědět
#33
pekný flatbow Smile Prečo si spravil flatbow ak si ho prosil o longbow?
Odpovědět
#34
(10-11-2018, 02:14 PM)woodan Napsal(a): pekný flatbow Smile Prečo si spravil flatbow ak si ho prosil o longbow?

ano, je to FLAT....Dunihlav, si to tY? Si.......parada......pretekam s nim s madarmi na PB-HB a ked je malo ludi, fuknu ma aj medzi BB.......
Odpovědět
#35
(10-11-2018, 02:39 PM)vladik Napsal(a):
(10-11-2018, 02:14 PM)woodan Napsal(a): pekný flatbow Smile Prečo si spravil flatbow ak si ho prosil o longbow?

ano, je to FLAT....Dunihlav, si to tY? Si.......parada......pretekam s nim s madarmi na PB-HB a ked je malo ludi, fuknu ma aj medzi BB.......

nie som Dunihlav Smile
Odpovědět
#36
(10-11-2018, 05:23 PM)woodan Napsal(a):
(10-11-2018, 02:39 PM)vladik Napsal(a):
(10-11-2018, 02:14 PM)woodan Napsal(a): pekný flatbow Smile Prečo si spravil flatbow ak si ho prosil o longbow?

ano, je to FLAT....Dunihlav, si to tY? Si.......parada......pretekam s nim s madarmi na PB-HB a ked je malo ludi, fuknu ma aj medzi BB.......

nie som Dunihlav Smile
aaaa...tag si ten všudybílek, mnoho kecov......Ogen si mal nick na starom lukostrelcovi...ano....no to bude spamu zasa...
Odpovědět
#37
(10-11-2018, 10:36 PM)vladik Napsal(a):
(10-11-2018, 05:23 PM)woodan Napsal(a):
(10-11-2018, 02:39 PM)vladik Napsal(a):
(10-11-2018, 02:14 PM)woodan Napsal(a): pekný flatbow Smile Prečo si spravil flatbow ak si ho prosil o longbow?

ano, je to FLAT....Dunihlav, si to tY? Si.......parada......pretekam s nim s madarmi na PB-HB a ked je malo ludi, fuknu ma aj medzi BB.......

nie som Dunihlav Smile
aaaa...tag si ten všudybílek, mnoho kecov......Ogen si mal nick na starom lukostrelcovi...ano....no to bude spamu zasa...
nie som žiadny ogen ani dunihlav, nie som ani žiadny "všudebílek" , na starom lukostrelcovi som nebol, tak si svoje keci láskavo drž na uzde. Chceš vidieť moju prácu pozri si galériu a láskavo tu nespamuj!
Odpovědět
#38
viem, že to bolo na starom fóre niekde, ale predsa sa opýtam: Pred pár dňami som zrezal nejaký agát (priemer cca 6 cm a 12 cm) a jaseň (15 cm). Treba ich rozštiepiť a tak sušiť, alebo netreba?
Odpovědět
#39
Chlapi, poraďte. Udělal jsem si akátový luk, něco mezi plochým a dlouhým lukem. Jedno rameno bylo od přírody krásně tvarované, napřed mírný reflex u madla a špička asi v délce 30 cm je reflexní. Druhé rameno bylo rovné, tak jsem suchým teplem natvaroval reflexní špičku taky v délce 30 cm. Při tilerování je luk zpočátku pěkné symetrický, ale pro natahování nad 20 palců se uměle natvarovaná špička vyrovná. To dřevo je tam měkčí než u druhého ramene. Otázka: jde ten měkčí konec ramene nějak zafixovat v tom reflexu, aby to drželo tvar jak to druhé rameno?
Odpovědět
#40
(11-20-2018, 10:26 AM)opossum Napsal(a): viem, že to bolo na starom fóre niekde, ale predsa sa opýtam: Pred pár dňami som zrezal nejaký agát (priemer cca 6 cm a 12 cm) a jaseň (15 cm). Treba ich rozštiepiť a tak sušiť, alebo netreba?

Ahoj, 6 cm priemer u agátu je málo, nebude to mať dostatok jadrového dreva. 12 cm agát a ten jaseň rozštiepni.

(12-16-2018, 05:49 PM)Rgx Napsal(a): Chlapi, poraďte. Udělal jsem si akátový luk, něco mezi plochým a dlouhým lukem. Jedno rameno bylo od přírody krásně tvarované, napřed mírný reflex u madla a špička asi v délce 30 cm je reflexní. Druhé rameno bylo rovné, tak jsem suchým teplem natvaroval reflexní špičku taky v délce 30 cm. Při tilerování je luk zpočátku pěkné symetrický, ale pro natahování nad 20 palců se uměle natvarovaná špička vyrovná. To dřevo je tam měkčí než u druhého ramene. Otázka: jde ten měkčí konec ramene nějak zafixovat v tom reflexu, aby to drželo tvar jak to druhé rameno?

Aký je to luk, niečo medzi plochým a dlhým lukom? Nechal si to po tvarovaní teplom dostatočne dlho vychladnúť kým si to začal tillerovať? Ako píšeš, ak je to tam to drevo slabšie veľa s tým nenarobíš :/ Aký hrubý bol kmeň z ktorého to robíš?
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)