Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primitivní luky
#51
Upřesnění pro akátový luk: Váha naměřila tah 31,5 kg, to je 70 Lbs!!! Šípy jsem převážil a hmotnost je 34 gramů, tj. pokud se nepleu, tak 548 grains. Set luku je úplně minimální, jen to jedno rameno v reflexu po delší době trochu měkne. Víc už to vysušit nedokážu. Na to, že je tam většina žlutého dřeva a jen minimum tmavého, to vyšlo k mé spokojenosti. Luk bez tětivy váží 646 gramů.

Ještě fotky pro kritiky.


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět
#52
Cornus napsal: 
Tvarovaním dreva za tepla väčšinou dochádza k zníženiu ohybovej pevnosti. Treba s tým počítať, nechať pred tvarovaním viac materiálu a potom dotilerovať. Najlepšie robiť reflex špičiek až na koncoch kde pôsobí pri náťahu najmenšia sila.

S tím vším mohu jen souhlasit. Myslím, že ke snížení pevnosti dochází vždy. Jde jen o to, o kolik. Mám osobně tu zkušenost, že suché teplo je nebezpečnější, než vlhké. Při delším ohřevem párou však dochází k hydrolýze dřeva, tedy k narušení jeho povrchových vrstev. Nejlepší by bylo ponechat dřevu jeho vlhkost před ohýbáním. Snažím se toho dosáhnout tak, že dřevo pevně obalím vrstvičkou neprodyšného materiálu a pak nechám působit horkou páru. Dřevo tak nevyschne - nezkřehne - nanejvýš trochu zvlhne. To se mi zatím osvědčilo u všech dřev, nejcitlivější je podle mne laburnum a nejvděčnější maklura: tam, protože to jde tak dobře, jsem dělal nějakou tu úpravu ohybem skoro pokaždé. A jak píše Cornus, vždy je lepší ohýbat (zkrucovat) partie luku, které tolik nepracují - konce nebo oblast madla.
Zdraví Luis
Odpovědět
#53
Dostrel cez 200 metrov primitívom je úspech za každých okolností.
Odpovědět
#54
(01-21-2019, 01:31 PM)Rgx Napsal(a): Upřesnění pro akátový luk: Váha naměřila tah 31,5 kg, to je 70 Lbs!!! Šípy jsem převážil a hmotnost je 34 gramů, tj. pokud se nepleu, tak 548 grains. Set luku je úplně minimální, jen to jedno rameno v reflexu po delší době trochu měkne. Víc už to vysušit nedokážu. Na to, že je tam většina žlutého dřeva a jen minimum tmavého, to vyšlo k mé spokojenosti. Luk bez tětivy váží 646 gramů.

Ještě fotky pro kritiky.

vzhľadom na charakter dreva to vyzerá dobre
Odpovědět
#55
Chlapi, co se děje? Čekal jsem kritiku a vy chválíte.
Odpovědět
#56
Kritika může být i přece i pochvalná. Pokud to má takový dostřel a vypadá to jak vypadá, je třeba pochválit. Zajímavé bude, jak dlouho tyto vlastnosti vydrží.
Luis
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)