Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skladaci kuse?
#1
Ahoj,
tak sem se rozhod ze si chci poridit kusi (pistoli mi rovnou zakazali  Big Grin ).

Problem je ze jsem se uz s lukem presvedcil ze se mi nechce nikam se tahnout kdyz to sebou mam tahat oveseny jako vanocni stromecek (plus je tu ta cela vec s pravidly na zbrane kategorie D), tak sem se zacal poohlizet po skladacich kusich. A strucne receno,je to trosku problem - tak se obracim primo k odbornikum tady, jestli by jste mi poradili   Smile

Nejlepe vypadajici kus (pro moje nezkusene oko) co jsem objevil, tak je WT-Scout - ale je to obskurni kousek ktery zrejme nikdo na svete nema, protoze jsem na nej nenasel zadne nazory. Odkaz: http://williamtellarcherysupplies.com/pr...nting-kit/

Nevi nahodou nekdo neco o tomhle kousku? Nechci zrovna loveckou kusi, ale neco kompaktni do batohu s prijemnou silou a dostrelem pro rekreacni ucely, at mam alespon pocit ze strilim na dalku. Kdyz ne tohle tak ocenim navrhy a nazory - ochotne priznam ze docela tapu a vim jenom co vygooglim.

Diky.
Odpovědět
#2
Ahoj,
těch skládacích typů je celá řada.
Zkus kouknout na čínské bazmeky s názvy MK 180 nebo FLAP (což není nic jiného než kopie Barnettu DeltaStorm s rámovou pažbou Ranger a nátahy 130 - 150 lb - v reálu méně), nebo kuši Falcon (s nátahem 110 lb), která je stejně jako Tebou poslaná kuše (150 lb), identickou kopií  starého Barnettu DeltaStorm.
S těmito kušemi nemám zkušenosti, ale viděl bych to jako za málo peněz, málo muziky. Maximálně jako takový vstup mezi kuše, který Tě spíše zklame nebo odradí.

Lépe na tom bude původní Barnett DeltaStorm.

   
Ten se dělal  90. letech. Jde o malou kuši s vysouvací ramenní drátovou opěrkou a složitelnými rameny.
DeltaStorm má nátah 150 lb (někde uváděno 165 lb), rychlost se 24 g šípem (400 gr.) bude v reálu pod 200 fps. Ideální na terčové střílení 10 - 30 metrů. Maximální mířený dostřel bych viděl dle optiky kolem 40 metrů. Je velice lehký, skladný, výstřel je příjemný, relativně přesný. Má automatickou pojistku a příjemnou spoušť. Jen jej budeš asi těžko shánět. Na bazarech moc vidět není a je po něm z výše uvedených důvodů značná poptávka. Cena takového bazarového kousku bude tak od 6000 - 8000,- Kč. 


Skládání a rozkládání není zas taková legrace, jak si všichni představují a kromě povolení či utáhnutí šroubů, složení a rozložení ramen obnáší i sundání, či nandání tětivy.


Jako praktičtější řešení mi přijde malá kuše velikosti Excalibur Micro nebo 308Short (doporučil bych nižší síly nátahů), kde povolíš nebo utáhneš dva šrouby a kuši dáš ve dvou dílech do většího batohu nebo malé krosny.
http://www.excaliburcrossbow.com/crossbows/308short/


V kladkovém provedení je velice malá a skladná vertikální kuše Hickory Creek Mini, o které tu dělal recenzi KOŘEN ve vlákně 
Vertikální kuše
Včetně detailního popisu a pěkné fotogalerie.

Obě zmiňované kuše jsou podstatně modernější, výkonnější a přesnější, ale zároveň i násobně dražší.
Je na Tobě zvážit, kolik do kuše hodláš investovat a co od ní očekáváš.
Odpovědět
#3
Diky za tip

jeste se poohlidnu, ale uz ted (jelikoz diky tobe uz vim ceho je to kopie) sem nasel jinou/stejnou lip dostupnou Tongue

Vyber kuse je ocividne jeste slozitejsi nez sem si puvodne myslel :-)
Odpovědět
#4
Ahoj, zrovna dneska se jedna skládací kuše objevila na BHS:

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/296...se-falcon/
Odpovědět
#5
Zdravím. Brouzdal jsem po YouTube a nalezl jsem zajimavou skládací pistolovou kuši- R9 cobra .

Jde o sílu 90lb výrobci udávají podle mého totálně nesmyslný výkon 240fps, nicméně je zajímavě řešen natah této kuše.
Půjde spíše o hobby kuši. Nikde jsem ji na našich e shopech nenašel, ale kdo ví, třeba se tu časem objeví. :-)




Odpovědět
#6
To mirdus:

Kuše R9 Cobra se tu již objevila a to ve vlákně "Novinky ze světa kuší, testy, srovnánína straně 6.
Čínští výrobci celkově nadhodnocují i sílu nátahu a ramen jako takových a z toho pak vycházejí i vyšší proklamované výkony.
Jinak první zprávy uváděly rychlost 160 grainového (7,5 palcového karbonového) šípu kolem 190 fps.
To je energie 17,5 joule, což by mohlo být docela blízko pravdě.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)