Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prihlasovani na turnaje
#1
Zdarek. 
Netusi nekdo, co se to tady rozmaha za ptakovinu s prihlasovanim na ruzne turnaje, kdy na kazdy druhy turnaj je prihlasovani na jine strance? U poloviny propozic najit prihlasovani je jako sifrovaci hra.

Jediny, kdo to ma v propozicich napsane rozumne je Ciza u turnaje sv. Vita, tam je aspon odkaz hned vedle popisu prihlasovani. 

Borecky sip:  "Přihlášení: Je možné pouze vyplněním formuláře na našich stránkách."  A samotny odkaz na prihlasovaci stranky je kdesi dole pod tim, jen tak mimochodem, aby se nereklo, ale hned pod nim je odkaz na lukostrelec.cz. Takze na nasich ATL nebo na nasich klubovych? Ja to nasel, ale proc tak slozite?

Skalanske vejce: Tady je to uplne mimo. Z propozic neni vubec jasne kde a kdy se mam prihlasit. Jestli to bude na lukostrelci, nebo opet v cizich krajich. Kazdopadne je na 3darchery.cz registrace na turnaj do Skalan na 10.8., ale jestli to je jedina moznost se prihlasit na Setonovy ciny fakt netusim. Hlavne, ze mam info kolik kam mam zaplatit za startovne.

Kdyz uz se plati clensky prispevek do ATL, turnaje chteji byt soucasti LL a startovne byva i 450/os, tak by bylo fajn, kdyby se dodrzovala nejaka kultura prihlasovani. Ne aby ten turnaj byl soucasti LL jen proto, ze tam jsou ty 4 discipliny do ligy.

Priprava turnaje je nevdecna a slozita prace, kterou si nedovedu predstavit, ale co treba zkusit udelat par pravidel, ktera budou dodrzovana vuci ucastnikum?

Napriklad prihlasovani na jednom miste, pripadne jasne viditelne misto/odkaz v kalendari akci, kde a kdy se clovek muze i prihlasit.

Propozice s jednotnou sablonou pro informace o konani zavodu (nazev, termin, prihlasovani, platba, strava, doprava, atd.) a az potom bude nasledovat info o disciplinach. 

Pokud to bude psane ve wordu, tak export do PDF je jedno tlacitko. Pak to bude mit i jednotny vzhled pro vsechny.

Navic nevim, jestli toto nepridava praci tem, kdo se tu o nas staraji.
Odpovědět
#2
Ahoj kamaráde, jde o to, že někteří pořadatelé nechtějí využívat stránek lukostřelce pro přihlašování na svůj turnaj. Výše startovného je pouze na pořadatelích jednotlivých turnajů. ATL pouze doporučuje strop této částky (zápis VH 2018). Pořadatel turnaje má pouze možnost využít našich služeb a to zcela zdarma. Zcela tě chápu, je v tom pěkný chaos. Domnívám se, že je to třeba nějak vyřešit a proto to navrhnu jako bod do jednání příští valné hromady. Děkuji za příspěvek. Johanka
Odpovědět
#3
Zdarek, jsem ráda, že jsi rozproudil diskusi ohledně přihlašování. Máš pravdu je to takový nový trend. Má to tyto důvody. Výstupy, které vycházejí z přihlašování na lukostřelci pro pořadatele jsou pro ně málo přehledné a taky málo podrobné. Často ani od administrátora nedostanou přihlašovací údaje do systému. Takže vidí jen to co vidí běžný úživatel. Nedivím se pořadatelům, že začali používat jinou cestu pro své přihlašování. V systému nemají ani možnost jak navolit další možnosti pro volby například ubytování atd. Vše je nutné vypisovat do poznámek.
Na počátku, když se tento systém budoval jsem na toto upozorňovala a také na celou složitost spouštění přihlašování pro mě. Nebudu tě tím zatěžovat, ale je to komplikované. Po nějaké době jsem začala mít pocit, že bojuju s větrnými mlýny. A teď mám dokonce stav, že jsem tento boj vzdala.
Nemyslím si, že jednotný formulář pro propozice je nutný. Stačilo by jednoduché a přátelské prostředí, kde by si sami pořadatelé zadali své údaje o turnaji a zároveň vytvořili formulář pro přihlašování a pak by se jen schválilo jeho zveřejnění. Sami pořadatelé by si pak také spravovali databázi přihlášených, včetně mazání, oprav a potvrzování plateb.
Odpovědět
#4
Ahoj,
jako pořadatel nováček musím přiznat Katčina slova, že s tím má zřejmě dost práce a vázne tam spoustu záležitostí, zbytečně se to pak prodlužuje přes mejlování atd. Jediné řešení je asi zásah do zdrojáku lukostřelce.cz a vymyslet to jinak. Třeba to ubytko v přihlašování by se asi hodilo více lidem. Nevím jak moc je to složité a nákladné. Na druhou stranu přihlašování přes lukostřelce funguje a v organizaci celého závodu je to asi minoritní problém, alespoň z mého pohledu.
Odpovědět
#5
Ahoj, milý Stalkere,
to, co vadí Tobě, vadí i mně, a dá se to pojmenovat jako nezájem některých pořadatelů o přehledné informování zájemců o turnaj.  Pokud  pořadatel nechce z nějakého důvodu dělat přihlašování přes Lukostřelce, je to jeho věc. Měl by to ale srozumitelně sdělit zájemcům v úvodu svých propozic a umožnit jim jiný snadný přístup k přihlašování. Nic z toho ale ATL nemůže (a z dobrých důvodů ani nechce) na pořadatelích nějak vymáhat nebo jim dokonce předepisovat, jak přesně postupovat. Pokud by to tak bylo, vyžadovalo by to mnohem větší objem práce s pečlivou kontrolou a dohadováním se s pořadateli, než dosud (a věř, že toho není málo).
 "ATL" není v tomto ohledu nic než jeden až tři lidé, kteří kromě toho, že jsou rádi, že mohou udělat ostatním radost, mají s administrací turnajů na Lukostřelci jen starosti. (Pro méně informované, ATL nemá ze startovného ani halíř a z mého pohledu je to tak dobře.)
Katka si mezi řádky oprávněně stěžuje na nepružné a poněkud liknavé IT spravování Lukostřelce. Zatím to ale nikdo jiný z nás než Major nedělá a buďme za to svým způsobem vděčni.
Připojuji se ke Kaťasovi a dodávám, že pokud něco jakžtakž funguje, buďme moc a moc rádi. Pokud si myslíme, že to lze zlepšit, něco vymysleme, nabídněme také svůj volný čas a navrhněme to k projednání na valné hromadě. To mi připadá demokratické a férové.
Zdraví Luis
Odpovědět
#6
Krásný den, na starém webu dělal přihlášky Petr Kyjovský, založení turnaje byl pro admina opruz, ale pak už to sypalotabulky včetně stravy navíc, ubytování a podobně.
Jsou k tomu zdrojaky v php, ale bylo to trochu vázané na ten redakční systém. Já nemám kapacitu na to nějak to oprášit do nového a Major to zřejmě udělal po svém, leč velmi zjednodušené. Pokud by se tu nějaký PHP vývojář se dvěma dny času objevil a chtěl pomoci, mohu mu ty kódy předat a může to zkusit rozběhnout na novém. Pořadatelé i Káťa by to jistě uvítali.
Upřímně má vize byla i taková, že se to naváže dokonce na výsledky LL. Mělo to tak nejen evidovat účastníky, ale i jejich výsledky ... No smělý plán, leč nikdy nerealizovaný.
Odpovědět
#7
Muzeme nechat forum,clanky,kalendar s propozicemi a odkazem na Tymuj a udelat si ATL ucet na https://tymuj.cz/ , coz je zadarmo a snad tam najdeme co potrebujeme. Bylo mi to doporucene kamaradem. Ja na to zatim nemel cas, ale muzeme se na to podivat kazdy sam

(05-28-2019, 12:53 PM)Luis Napsal(a): Ahoj, milý Stalkere,
to, co vadí Tobě, vadí i mně, a dá se to pojmenovat jako nezájem některých pořadatelů o přehledné informování zájemců o turnaj.  Pokud  pořadatel nechce z nějakého důvodu dělat přihlašování přes Lukostřelce, je to jeho věc. Měl by to ale srozumitelně sdělit zájemcům v úvodu svých propozic a umožnit jim jiný snadný přístup k přihlašování. Nic z toho ale ATL nemůže (a z dobrých důvodů ani nechce) na pořadatelích nějak vymáhat nebo jim dokonce předepisovat, jak přesně postupovat. Pokud by to tak bylo, vyžadovalo by to mnohem větší objem práce s pečlivou kontrolou a dohadováním se s pořadateli, než dosud (a věř, že toho není málo).
 "ATL" není v tomto ohledu nic než jeden až tři lidé, kteří kromě toho, že jsou rádi, že mohou udělat ostatním radost, mají s administrací turnajů na Lukostřelci jen starosti. (Pro méně informované, ATL nemá ze startovného ani halíř a z mého pohledu je to tak dobře.)
Katka si mezi řádky oprávněně stěžuje na nepružné a poněkud liknavé IT spravování Lukostřelce. Zatím to ale nikdo jiný z nás než Major nedělá a buďme za to svým způsobem vděčni.
Připojuji se ke Kaťasovi a dodávám, že pokud něco jakžtakž funguje, buďme moc a moc rádi. Pokud si myslíme, že to lze zlepšit, něco vymysleme, nabídněme také svůj volný čas a navrhněme to k projednání na valné hromadě. To mi připadá demokratické a férové.
Zdraví Luis

To je mi jasne, ze by vznikaly dohady a starosti. Myslel jsem spis dat navod jak to udelat nez prikazani. A bylo by v zajmu poradatelu se toho navodu drzet, prave proto aby jim vubec to startovne chtel nekdo platit, protoze me vcera chut nekam jet prechazela. Ja pracuji s informacemi na netu denne, ale pro nekoho, kdo ma zajimavejsi praci nez ja, toto musi byt horor. 


Tajne doufam, ze ti, kdo se staraji z toho maji aspon halir + treba startovne zdarma, prednost pri registraci a nejen dobry pocit. Ja bych byl pro. Protoze ten dobry pocit prejde, pokud jim poradatele budou hazet klacky pod nohy a potom bude financni odmena ta jedina mozna.
Mimochodem, vetsina z nas snad ani nevi, kdo je ten, co se stara. Treba ja.
Odpovědět
#8
Ahoj vše jsem řádně přečetl. Mám jeden jediný dotaz . Má některý z odborníků na IT. představu kolik by to stálo kdyby ten systém někdo udělal. Profesionálně jednou pro vždy ? děkuji mlcoch.
Odpovědět
#9
(05-28-2019, 08:58 PM)Mlčoch Napsal(a): Ahoj vše jsem řádně přečetl.  Mám jeden jediný dotaz  . Má  některý z odborníků na IT. představu kolik by to stálo kdyby ten systém někdo udělal.  Profesionálně jednou pro vždy ? děkuji mlcoch.

Toto je uplne mimo, myslim cenove. A navic to nikdy neni jednou pro vzdy.
Odpovědět
#10
(05-28-2019, 09:19 PM)Stalker Napsal(a):
(05-28-2019, 08:58 PM)Mlčoch Napsal(a): Ahoj vše jsem řádně přečetl.  Mám jeden jediný dotaz  . Má  některý z odborníků na IT. představu kolik by to stálo kdyby ten systém někdo udělal.  Profesionálně jednou pro vždy ? děkuji mlcoch.

Toto je uplne mimo, myslim cenove. A navic to nikdy neni jednou pro vzdy.

Z toho vyplývá jediné řešení a to najít v našich řadách zdatného IT jedince, který bude mít více času než zmiňovaný Major... Ale kdyby to bylo tak jednoduché tak už se to asi staloSmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)