Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ake Sipy do kuse?
To opossum
Na každou libru nátahu by mělo připadnout 2,5 grainu váhy šípu.
Tzn. pro nátahovou sílu 175 lb cca 435 grain.
Odpovědět
Pýtam sa z týchto dôvodov.
Ja si robím šípy a šípky z drevených násad. Prevažne zo smreku, alebo červeného smreku (modřín). Skúsil som aj z topoľa, ale ten je moc slabý a ľahký. Vyrábam si aj oceľové hroty, priemeru 8mm a 10mm, v dvoch dĺžkach: 40mm alebo 30mm. Hmotnosť potom majú okolo 6 alebo 8 gramov. Viem, že sa vyrábajú hroty 100 grainov (cca 6,6 gramu, alebo ťažšie (ľahšie)). Keď osadím dajme tomu 100 grainový (alebo 125 grain) hrot na 8mm násadu, tak ťažisko je posunuté veľmi dopredu, mimo doporučovanú polohu FOC 7 až 9%. Keďže som nemal tú česť vidieť ani strieľať hliníkové alebo karbónové šípy, mám otázku: ako sa rieši FOC, keď vlastne hrot je relatívne ťažký voči drevenej násade? Ja som to vyriešil tak, že som na druhý koniec šípky dal ešte "protizávažie" - krúžok z oceľovej rúrky zodpovedajúceho priemeru, v takej dĺžke, aby sa ťažisko posunulo bližšie k stredu.
   Je tu ešte iné riešenie, urobiť násadu z ťažšieho dreva, napr. z jaseňa, agátu, hrabu (jilm). Ako to riešite vy?
Odpovědět
Skús napísať aj o aké dlhé šípky do kuše ide..
Kusa je aká?replika historickej, moderná?
Odpovědět
šípky sú dlhé 45 alebo 50 cm. Sú to tieto dve kuše
http://lukostrelec.cz/subdom/forum/showt...135&page=9
a na ďalších stránkach
Pokiaľ ide o to, či ide o repliku, tak nie. Také vec neriešim, takže toto hľadisko môžeme vypustiť. Ide mi len o fyzikálne vlastnosti, aby to fungovalo.
Odpovědět
Ahoj, existuje podle vás nějaké pravidlo na optimální délku šípu vzhledem k délce railu? Nakreslil jsem pro názornost rail 12" (kuše Matrix), šíp 20" co má těžiště 6" od insertu a přítlak 5" od začátku railu.

Nebo je to úplně jedno?
Odpovědět
Nevíte někdo kde koupit kormidla šípu NAP QuikSpin?
Odpovědět

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)