Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ake Sipy do kuse?
#61
Tak dnes mi dorazily nové šípy, ty karbonové, co jsem dával odkaz. 
Už na pohled vypadaly šípy podstatně lépe než ty které u kuše byly. 
Kuši jsem s novými šípy nastřelil a hned to je o moc lepší. Tercovnici mam udelanou ze starých hader v jutovem pytli a omotané strecovou fólií. Ještě musim udělat něco aby držela, opiram si ji proti svahu, ale věčné mi padá. Na tvé doporučení jsem psal i uživateli koren, ale nevim jak casto sem chodí, byl tady naposledy nekdy 15. Ale nevadí šípy ted mam. Povedla si mi dnes na jednom šípu prostřelit letka, tak koupím i náhradní. Je jedno jaké, nebo podle čeho vybírat a čím potom lepit? 

Btw: děje se to jen mě, ze tady nevidim příspěvky? Pokud jsem přihlášený, vidím poslední příspěvek od uživatele alfonz a další vidim pouze pokud jsem odhlaseny 
Odpovědět
#62
Thomas88103
Letky musí být stejné (délka, výška, profil, materiál), jinak by byl šíp nevyvážený a neletěl by jak by měl. Na šípech je znát i malý rozdíl, který pak zásadně ovlivní přesnost.

Prodávají se lepidla přímo na letky, můžeš použít i gelové vteřinové. Je to zase trochu o experimentování a zkoušení.
Odpovědět
#63
Nejlepsi trubky se nedostanou ani na americkej trh do volneho prodeje, natoztak k nam. Vyrobci custom šípů maji s danymi vyrobci smlouvy a odebiraji od nich trubky nejvyssi jakosti. Pokud si myslis, ze existuje vyrobce, ktery sipy pred olepenim spinuje, třídí a značí, tak jsi na velkem omylu. BEE sipy jsou kvalitni, ale jsou velmi krehke, dej si na to pozor, az se dvema tuknes v terci o sebe. Radsi je pak zkontroluj. Mel jsem s BEE nejvetsi spotrebu, proto jsem pak presedlal na jine.
Dilo neznameho autora je pekne, jen si dej na stredove zavazi take loziska, proroze ty hacky vnaseji do sipu treni a pak ti muzou skakat hodinky (uchylkomer) a mereni bude nepresne, ale co hlavne, budes mit stopy na sipech.
Jelikoz se jedna o drevenou konstrukci a znacne vyvysenou, tak si dej bacha pri spinovani, aby se ti to nekymacelo do stran.
Odpovědět
#64
Presiel som teraz na Black eagle zombie slayers. Zatial spokojnost.
odporucam:
https://www.jvd-archery.com/products/115445
Odpovědět
#65
Zdravím střelce !!

V současnosti používám šípy 18" a 20" značky Proflight od Excaliburu ( váha 365grain nebo 390 grain . dle hrotů) .
Nespinuju ani jinak neupravuju , prostě to tak nějak lítá a jsem vcelku spokojen   Wink Wink . 

Asi zkusím uprosit člena fóra Kořen aby mě vyrobil pár exkluzivních šípů , chtěl bych vyzkoušet jaký to je rozdíl .

Mám pocit i zkušenost , že nastřílím stejně šípem z Číny nebo Diablem .... ani mi moc nevadí změny váhy hrotů ... 

No jo , vím , je to se mnou těžký  Big Grin ....
Odpovědět
#66
Pokud jsi spokojený se soustřelem různě těžkých šípů, tak asi custom šípy nedoceníš. Každopádně horší to určitě nebude  Big Grin
Se stavbou šípů jsem již skončil. Primárně z důvodu času, sekundárně z důvodu, že stavbu na profi trubkách, by málokdo chtěl platit a při používání "horších trubek" jsem měl vždy hromadu "obyčejných" šípů, které se mi doma hromadily. Třetí důvod byl ten, že se z koníčku stala "povinnost" a tím pádem mě to pak přestalo naplňovat.
Odpovědět
#67
Teď jsem to viděl perfektně, když jsem vybíral šípy. Kuše má za ideálních podmínek potenciál trefovat pětikorunu na 100 metrů. Limitujícím faktorem jsou šípy.
Pokud budeš mít nic moc trubky, vybereš 1-3 šípy z 10. Když budeš mít dobré trubky, ospinované, vybereš třeba 7 šípů z 10. Když budeš mít custom selektované šípy, bude to 10 šípů z 10ti. Nejvíc se to projeví právě při long range (nad 50 metrů), pak na terčovce, nejméně na 3D. Tam se na krátkých vzdálenostech projeví malá odchylka minimálně (vzdálenost 70-80% figur do 35 metrů), navíc je tam mnoho proměnných. A větší vliv bude mít střelec samotný. Jde ale o to, mít perfektně fungující zbraň i šípy, na které se můžeš spolehnout a střílet v pohodě. Pokud Ti komplet zasahuje na 100 metrů, bude zasahovat cokoliv, při jakékoliv disciplíně. Pak už je to jen o střelci. Sleduj na YT Borkholder Archery. Jejich custom šípy jsou oproti továrním na 60-100 yardech na polovičním soustřelu.
Odpovědět
#68
(12-30-2020, 08:40 PM)KOŘEN Napsal(a): Pokud jsi spokojený se soustřelem různě těžkých šípů, tak asi custom šípy nedoceníš. Každopádně horší to určitě nebude  Big Grin
Se stavbou šípů jsem již skončil. Primárně z důvodu času, sekundárně z důvodu, že stavbu na profi trubkách, by málokdo chtěl platit a při používání "horších trubek" jsem měl vždy hromadu "obyčejných" šípů, které se mi doma hromadily. Třetí důvod byl ten, že se z koníčku stala "povinnost" a tím pádem mě to pak přestalo naplňovat.

Jsem spokojený se soustřelem svých šípů  Smile  .  Jen jsem nenapsal že je střílím současně  Big Grin   .   
Psal jsem že  používám nějaké rozměry a váhy....
Prakticky mi je jedno jestli střílím 18" nebo 20" šípy a váhu 365grain nebo 390grain ... prostě udělám korekci a neřeším. Pro přesnost.... beru sadu šípů které prostě  mám a jsou v sadě vždy stejné. Nejsem uvázaný k danému typu a druhu šípů. 
Střílím 3D a to je jen do 55m. Jsem si jistý že šípy které používám jsou daleko lepší a jejich chyba je menší než moje chyba střelce. 
 Můj názor je , že custom šípy budou lepší určitě nad těch  55m. 
Do těch  55m  se ta chyba neprojeví tolik,  abych to byl schopen vyhodnotit přesně a bez efektu placebo  Big Grin .  
Asi ale někde pořídím custom šípy a pokud to bude takový rozdíl rád to sem napíšu!!

(12-30-2020, 09:45 PM)DanM Napsal(a): Teď jsem to viděl perfektně, když jsem vybíral šípy. Kuše má za ideálních podmínek potenciál trefovat pětikorunu na 100 metrů. Limitujícím faktorem jsou šípy.
Pokud budeš mít nic moc trubky, vybereš 1-3 šípy z 10. Když budeš mít dobré trubky, ospinované, vybereš třeba 7 šípů z 10. Když budeš mít custom selektované šípy, bude to 10 šípů z 10ti. Nejvíc se to projeví právě při long range (nad 50 metrů), pak na terčovce, nejméně na 3D. Tam se na krátkých vzdálenostech projeví malá odchylka minimálně (vzdálenost 70-80% figur do 35 metrů), navíc je tam mnoho proměnných. A větší vliv bude mít střelec samotný. Jde ale o to, mít perfektně fungující zbraň i šípy, na které se můžeš spolehnout a střílet v pohodě. Pokud Ti komplet zasahuje na 100 metrů, bude zasahovat cokoliv, při jakékoliv disciplíně. Pak už je to jen o střelci. Sleduj na YT Borkholder Archery. Jejich custom šípy jsou oproti továrním na 60-100 yardech na polovičním soustřelu.

Ja se na svoji kuši spoléhat můžu.  Šípy moc neřeším a snažím se být univerzální.  Je jasné , že na terčovku nebo LR to asi nebude to správné ale já to  nestřílim .... alespoň zatím  Big Grin
Prostě asi jsem přesvědčený , že  střelba je o střelci a s průměrným hardwarem se dá nastřílet hodně slušně . 
Zatím jsem nedosáhl limitů mojí průměrné kuše ani šípů a až toho dosáhnu je na čase postoupit a jít o level výše ve zbrani i šípěch.
To se ale zatím rozhodně nestalo .... mám jistě obrovské rezervy  Wink Wink
Odpovědět
#69
To Lubos69

Pokud Ti to chodí a vidíš rezervy jinde, tak bych řešil ty rezervy. 
Pokud ze série vyselektuješ dobré šípy, zůstal bych u toho.
Custom šípy tedy řešit až budeš mít pocit, že se nemáš kam posunout nebo až Ti soupeři začnou šlapat na paty. Jinak bych zůstal u toho, co funguje.
Odpovědět
#70
Odkaz na zajímavé stránky německého stavitele šípů Torstena Baaleho.

http://www.pfeilmanufaktur-baale.de
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)