Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natahováky, kladky
#1
Jelikož jsem nenašel žádné vlákno týkající se nátahu a natahovacích zařízení, dovolil jsem si nově toto. 
Kladkový nátah - natahovák
Řešil jsem problém s kladkovým ručním nátahem. Prostě hák (neviděl jsem komerčně dostupný jiný), který chytá za tětivu je minimálně zaoblený na vnější straně a tětiva se musí při nátahu (zvláště u kuší s delším nátahem) prudce ohýbat a trpí omotávka.
Pár hodin návrhu, tisk a testování a vypadlo z toho následující upravené háky, které kopírují ohyb tětivy po větším rádiusu. 
Odzkoušeno na 175lb kuši, zatím asi přes 2stovky nátahů a vypadá to, že vše funguje.
Náklady na výrobu kompletního kladkového nátahu za pár korun a funkčnost lepší.
Ten kdo by měl zájem, jsou modely k dispozici na ulozto.

https://uloz.to/file/Z9nn874IVi5q/nataho...dmodel-zip

Poznámky k modelům, tisku a výrobě
- Háky jsou k dispozici s výčnělkem, který koriguje možné zařízení po straně (páčka pojistky...) ve výšce 3,6,10mm a hák bez výčnělku
- Jelikož nejsou souměrné, je zrcadlový otisk označen poznámkou MIR
- Rukojeti jsou stejné, rukojeť se značkou má prohlubeninu pro rozeznání pravé/levé strany
- Tisk z ABS, háky a kladka se 3mi obvodovými vrstvami a 60% plněním
- Tisk rukojetí 2 obvodové vrstvy, plnění 30%
- Po výtisku modely vyhlazené a vytvrzené v acetonové atmosféře. (Stačí plastová krabička, drátěný rošt, na rošt modely, do krabičky 10-15ml acetonu, krabičku uzavřít a položit na pánev s vroucí vodou. Aceton se vypařuje, naleptá modely a podstatně je zpevní)
- Osička je obyčejný svařovací drát průměr 2.4mm. Do háků vrtaná díra 2.4, do kladky 2.5mm
- Lanko je obyč. paracord.


Přiložené soubory Miniatury
       
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)