Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kusa pre zaciatocnika
#81
Ahoj, vybírám svojí první kuši. Původně jsem chtěl reflexní, ale postupně jsem se přiklonil ke kladkové. Bojím se teda trochu toho systému a případné výmeny tětivy. I přesto že jsem si přečetl kde co, tak je mi jasné, že se s tím budu nakonec muset nějak poprat sám. Co se týče značky tak jasno nemám ale mířím do segmentu lacinějších značek z východu. Vím, že tu s tím některé členy moc nepotěším, ale prosím o pochopení. Nevím jak moc mne to chytn, nehodlám tedy a ani nemohu utratit moc. Zaujala mne značka Center Point a jejich kuše Dagger 390, u nás se prodává nevím proč jako výrobek Crosman. Má někdo s touto kuší nějakou zkušenost? Nebo se značkou jako takovou? Udávané parametry jsou pro mne dostačující a i výbava je zajímavá. Případně mi prosím doporučte něco co je dle vás výhodnější. Děkuji
Odpovědět
#82
To Smartys
Ahoj, CenterPoint je značkou koncernu Crossman vyrábějící kuše.
Díly jsou vyráběny v Číně, finální sestavení pak v USA.
Typ Dagger opět staví na původním šasi, které v roce 2014 představil Killer Instict jako model KI350. Tento koncept dnes zahrnuje desítky typů kuší, pod mnoha značkami.
Mnoho z nich již dosahují rychlosti přes 400 fps, velmi slušnou přesnost, s velmi dobrým vybavením a za zlomek ceny zavedených značek. Killer Instinct je mezi těmito výrobci asi nejdál. Ale i CenterPoint nabízí slušné vybavení. CNC obráběný duralový rail, CNC obráběné duralové kladky, (pokud by byla duralová i hlava, tak by to nemělo chybu), systém ADF, systém tlumení tětivy a ramen, záruku 5 let,...

https://www.centerpointarchery.com/cross...technology

Když se podíváš na Amazon, kuše má velice dobré recenze, stejně tak u jiných prodejců. Celkově jsem nezaznamenal žádný zásadní problém s tímto typem. 

https://www.amazon.com/CenterPoint-Dagge...B07R5W3MB8

Pokud časem pořídíš custom těžší šípy, další tlumící prvky, lepší optiku,... dostaneš velice výkonnou a přesnou kuši za málo peněz (v USA pod 300$). Životnost bude otázkou, kterou si budeš muset zodpovědět užíváním. Případný servis bych Ti byl schopen zajistit.
Odpovědět
#83
Děkuji za odpověď DaneM, značku Crossman znám, byl jsem majitelem velice povedené vzduchové poistole. Proto mne to zarazilo, spojitost jsem nikde nenašel a bál jsem se jen, že si chce někdo na známem jménu přihřát polívčičku. Tohle je dobrá zpráva.
Prošel jsem si nějaká videa i recenze opravdu to docela chválí. O problémech a životnosti jsem se nic nedozvěděl, ale věřím, že pokud nebude vyloženě nějaká výrobní vada tak se slušným zacházením by moje začátečnické období přežít mohla. Jak jsem přiznal, jsem úplný laik, takže v terminologii i popisech jednotlivých části kuše a všeho okolo plavu. Jsem sice docela manuálně zručnej, takže se toho nebojím a určitě tomu porozumím až to bude přede mnou na stole. Ale život mne naučil, že se nemám s...t do věcí kterým nerozumím. Takže bych v případě potřeby tvou nabídku rád využil.
Co se týče doplňků, tak časem asi jo. Pokud tomu propadnu tak spíš určitě. Každopádně do začátku si určitě nevystačím s těmi 3 šípy v základu. Ty budu muset zakoupit hned. Otázka je pro mne jaké. Stačí na to naučení duralové a až se začnu trefovat a přestanu ztrácet tak pořídil pořádné? Nebo rovnou koupit pořádné, s tím, že ty se tak neničí a neztrácejí. Peníze jsou až na prvním místě, ale nechci zase kupovat něco jen proto že je to laciné.
Kuši jsem našel v tomto eshopu , https://www.pazba.cz/Kladkova-kuse-Crosman-Dagger-390 za skoro 9000 czk, shop neznám a netuším jak jsou na tom se servisem a zárukou. Pravděpodobně jen překupuje z německa , ale zahraniční obchody neznám už vůbec tak se poohlížím jen tady.
Odpovědět
#84
To Smartys
Určitě půjde o prodejce, který nebude dělat servis. Ten provádějí většinou velcí prodejci, závodní střelci kladkových luků a nadšenci.

Šípy prozatím kupovat nemusíš. S kuší by měly být v balení 3 ks karbonových šípů 20" 400 gr. Ty by Ti mohly pro začátek stačit.
Později určitě preferuj karbon, při běžném zacházení vydrží mnohem více. Až bys řešil konkrétní věc, projdi si dané vlákno s tímto tématem a napiš klidně sz. Už Tě někam nasměřuji.
Odpovědět
#85
Ahoj,
Něco už jsi ode mne dostal ve zkratce v SZ, ale ještě doplním to podstatné sem i pro další případné zájemce. U těch čínských kuší je to takové ošemetné. Natrefíš na kousek, který ti bude sloužit řadu let bez údržby, z toho ale natrefíš na kus, který se ti bude neustále kazit. (to je ale samozřejmě možnost i u Amerických značek, ale tam jsi kryt kvalitním servisem). Dříve jsem doporučoval z asijských prodejců model Stealth od výrobce Horizone, ale po poslední zkušenosti už bych jej asi nedoporučil. Možná to bylo tak, jak jsem psal (jeden kus OK, druhý ne) nebo to bude ten samý případ jako Jandao se svým reflexem ChaceStar 225, který měl v pozdějších letech od uvedení na trh značné problémy s rameny. Takže pokud Čínu, tak jen s možností kvalitního zákaznického servisu.
 
S kladkou je pravda trochu více starostí, ale na oplátku ti nabídne vyšší výkon při menším úsilí, kompaktnější tvar a povětšinou i lepší průběh výstřelu. Životnost celého systému a především tětivy a lanoví je otázkou typu kuše, kladek, úrovně zpracování mechanických dílů, systému křížení lanoví atd. Po osazení custom setu (zde počítej velkou investici v hodnotě 2000+ Kč) ale nemusíš už řešit tuning. Kuši stačí jednou nastavit a její parametry se ti až do další výměny nezmění. Ve finále ti tedy stačí navštívit servis jednou při výměně tětivy a lanoví a omotávku si už pak budeš dělat doma sám.
 
Kuše Centerpoint, zejména model Sniper, se těší v USA velké oblibě. Za málo peněz, hodně muziky a plný mrazák masa. Zpracování je podle recenzí na dobré úrovni. V základu potěší i stavitelné pažby. Jediná věc, na kterou hodně lidí nadává, je spoušťový mechanizmus, který je tuhý a má velký creep. Na internetech je ale spousta návodů, jak tento neduh opravit. Jako s kuší se dá střílet i tak, ale když pak míříš a mačkáš spoušť, tak si v hlavě neustále říkáš: "ještě kousek, teď by to mělo vystřelit, až tady po tom zádrhelu, ještě malej kousíček, jakto že to nevystřelilo, ještě zkusím tro…bum." Takže si představ, jak ti cestuje záměrná po terči. To pak začne člověka trochu štvát.
 
Takže doporučení za mě? Než kladku do 10 000, volil bych cestu přes staré bazarové Excalibury (Exomax, Exocet, Vixen, Phoenix atd) + z nové řady (Matrix 310 + 330) a možné nějaké slabší bulldogy, ale ty se tak neobjevují na inzercích. Osahal si kuši, naučil se základy, zjistil, jestli tě to baví a případně ji prodáš s minimální ztrátou.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)