Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kusa pre zaciatocnika
Ahoj,
chtěl bych si pořídit nějakou kuši tak cca do 10 000 Kč. Po čtení zdejšího fóra mi jde z těch informací hlava kolem. Proto mám pár otázek.
1) Můžete mi doporučit nějakého prodejce, u kterého nebude problém vyřešit případnou reklamaci, nebo Děkuji kterému se vyhnout ?
2) Jaký materiál těla zvolit - dural, nebo něco jiného?
3) Můžete mi doporučit nějakou kuši, u které nebude problém s náhradními díly ?

Líbí se i tahle, tak jestli s ní neudělám chybu https://www.kuse.cz/kuse/eshop/1-1-Kuse/...ig-OPTIKOU

Děkuji
Odpovědět
(09-07-2020, 10:51 AM)Breta Napsal(a): Ahoj,
chtěl bych si pořídit nějakou kuši tak cca do 10 000 Kč. Po čtení zdejšího fóra mi jde z těch informací hlava kolem. Proto mám pár otázek.
1) Můžete mi doporučit nějakého prodejce, u kterého nebude problém vyřešit případnou reklamaci, nebo Děkuji kterému se vyhnout ?
2) Jaký materiál těla zvolit - dural, nebo něco jiného?
3) Můžete mi  doporučit nějakou kuši, u které nebude problém s náhradními díly ?

Líbí se i tahle, tak jestli s ní neudělám chybu https://www.kuse.cz/kuse/eshop/1-1-Kuse/...ig-OPTIKOU

Děkuji

Ahoj
Pokud chceš kvalitní kuši do 10 000,- Kč, tak sleduj bazary na netu. Hunting bazar a Bazos.
Kup si nějakého staršího Excalibra a budeš spokojen ( nevím jak se teď pohybují bazarové ceny těchto kuší ).
Bohužel kvalitní kladková kuše na bazaru se pohybuje min. 15 000,- a víc. 
Za tuto cenu si nekupuj kladku! V této cenové hladině je to naleštěná bída. Vydrží ti několik stovek výstřelů - možná, a pak se rozsype!
Pak budeš muset jenom investovat do opravy a budeš víc spravovat, jak střílet. To tě jenom odradí.
Bohužel si myslím že do této částky nekoupíš novou kvalitní kuši.
Odpovědět
Jestli nutně chceš něco pořídit a nechceš čekat, tak koukni na JASA Archery, nabízí toto: Kladková kuše Bear X SAGA 405 , za ty peníze asi nic jiného neseženeš. Myslím, že to není nejhorší, ba naopak za ty peníze dost dobrý, proti tomu za co jsme dříve platili. Na blbnutí až dost dobrý.
Odpovědět
Asi si bude lepší připlatit. V případě, že mě to nechytne, se značková kuše líp prodá. Přehodnotil jsem priority a asi radši reflex, je jednodušší. Co tenhle set ? https://www.kuse.cz/kuse/eshop/0/0/5/653...RO-AXE-340
Odpovědět
Wink 
Tak to jsi přihodil docela dost, skoro jednou tolik. Nevím jestli se ti to vrátí, když tě to nebude bavit, ale značka dobrá-mám dvě a nemůžu vynachválit. Servis též velice jednoduchý. Za mě dobrá volba. Jen malinké mínus-ta optika stojí za bačkoru. Pokud nebudeš mít s čím srovnávat, tak asi dobrý, pokud vezmeš do ruky Tact zone, budeš zklamaný, je mnohokrát lepší. Skus domluvit výměnu. Máš další možnosti jako vybavit kuši náklopem, to si pak můžeš dovolit jakýkoliv slušný puškohled. Opět náklopů je na trhu více.

Ono vlastně u této značky ani není v současnosti z čeho jiného vybírat, pod tuto cenovku nechoď, to nestojí za nic a pak jedině ještě přihodit, ale to myslím není nutné. Takže pokus se ti líbí, není co řešit!
Odpovědět
(09-09-2020, 09:18 PM)Alfonz Napsal(a): Tak to jsi přihodil docela dost, skoro jednou tolik. Nevím jestli se ti to vrátí, když tě to nebude bavit, ale značka dobrá-mám dvě a nemůžu vynachválit. Servis též velice jednoduchý. Za mě dobrá volba. Jen malinké mínus-ta optika stojí za bačkoru. Pokud nebudeš mít s čím srovnávat, tak asi dobrý, pokud vezmeš do ruky Tact zone, budeš zklamaný, je mnohokrát lepší. Skus domluvit výměnu. Máš další možnosti jako vybavit kuši náklopem, to si pak můžeš dovolit jakýkoliv slušný puškohled. Opět náklopů je na trhu více.

Ono vlastně u této značky ani není v současnosti z čeho jiného vybírat, pod tuto cenovku nechoď, to nestojí za nic a pak jedině ještě přihodit, ale to myslím není nutné. Takže pokus se ti líbí, není co řešit!

Díky za radu
Odpovědět
(09-09-2020, 08:36 PM)Breta Napsal(a): Asi si bude lepší připlatit. V případě, že mě to nechytne, se značková kuše líp prodá. Přehodnotil jsem priority a asi radši reflex, je jednodušší. Co tenhle set ? https://www.kuse.cz/kuse/eshop/0/0/5/653...RO-AXE-340

To Breta
Pár příspěvků výše jsi psal, že jsi pročetl fórum a nevíš co si vybrat.
Pokud to myslíš s kuší vážně, tak bys jsi už měl slušný názor. Jsou tu lidé, kteří skutečně umí a už ani nereagují. Ví proč.
Je to velmi prosté! Vždy jde o dvě věci:
- na co to chci
- kolik jsem ochoten investovat
Řada Micro od Excalibru je vyloženě lovecký speciál. Současné technologie nejsou ještě na takové úrovni, aby se stejný výkon na kratším lučisti neprojevil na životnosti ramen!
Pokud si chceš jít vystřelit několikrát za měsíc, pak Micro je dobrá volba. Je to kompaktní, skladná kuše. Bohužel řada Micro trpí na ramena. Je to dáno tím co jsem napsal výše. Excalibr o tom ví a bez problémů mění poškozená ramena. Mám kamaráda. který je mistrem Evropy v 3D z kuše. Vlastní několik kuší a mimo jiné i z řady Micro. Osobně mě potvrdil, že u této kuše již několikrát měnil ramena, a to proto, protože z ní často střílí. Důvod je dle výše uvedeného jasný.
Závěr:
Pokud chceš pravidelně trénovat a zároveň mít bezproblémovou dlouho životnost, tak velmi rozumný kompromis je řada Bulldog. Jako ideální optimum je pro mě Bulldog 330.
Výše uvedené jsou zkušenosti více lidí, kteří za ně dost finančně zaplatily.
Co si zvolíš záleží na tobě. Jsou to tvé peníze, tvá volba a také spokojenost/nespokojenost.
Odpovědět
(09-11-2020, 05:21 PM)snipers Napsal(a):
(09-09-2020, 08:36 PM)Breta Napsal(a): Asi si bude lepší připlatit. V případě, že mě to nechytne, se značková kuše líp prodá. Přehodnotil jsem priority a asi radši reflex, je jednodušší. Co tenhle set ? https://www.kuse.cz/kuse/eshop/0/0/5/653...RO-AXE-340

To Breta
Pár příspěvků výše jsi psal, že jsi pročetl fórum a nevíš co si vybrat.
Pokud to myslíš s kuší vážně, tak bys jsi už měl slušný názor. Jsou tu lidé, kteří skutečně umí a už ani nereagují. Ví proč.
Je to velmi prosté! Vždy jde o dvě věci:
- na co to chci
- kolik jsem ochoten investovat
Řada Micro od Excalibru je vyloženě lovecký speciál. Současné technologie nejsou ještě na takové úrovni, aby se stejný výkon na kratším lučisti neprojevil na životnosti ramen!
Pokud si chceš jít vystřelit několikrát za měsíc, pak Micro je dobrá volba. Je to kompaktní, skladná kuše. Bohužel řada Micro trpí na ramena. Je to dáno tím co jsem napsal výše. Excalibr o tom ví a bez problémů mění poškozená ramena. Mám kamaráda. který je mistrem Evropy v 3D z kuše. Vlastní několik kuší a mimo jiné i z řady Micro. Osobně mě potvrdil, že u této kuše již několikrát měnil ramena, a to proto, protože z ní často střílí. Důvod je dle výše uvedeného jasný.
Závěr:
Pokud chceš pravidelně trénovat a zároveň mít bezproblémovou dlouho životnost, tak velmi rozumný kompromis je řada Bulldog. Jako ideální optimum je pro mě Bulldog 330.
Výše uvedené jsou zkušenosti více lidí, kteří za ně dost finančně zaplatily.
Co si zvolíš záleží na tobě. Jsou to tvé peníze, tvá volba a také spokojenost/nespokojenost.

Díky, zas mám nad čím přemýšlet. Jak to myslím vážně? No bude to sekundární koníček. Hlavní je přes sezonu motorka. Jinak střílím rád, mám několik zbraní na zbroják, slušnou vzduchovku a luk. Je to pro mě dobrej relax. Dokážu u toho zkejsnout celej den. Prostory na vzduchovku, luk a kuši mám doma u baráku, takže když mě to popadne vyběhnu v trepkách a županu. Chtěl bych něco, u čeho nebudu muset řešit zbytečný problémy. Život mě naučil, že u některých věcí se nevyplatí šetřit, takže koupím něco slušnýho, nebo radši nic, ale zase nechci platit za něco, co nevyužiju.

(09-11-2020, 05:21 PM)snipers Napsal(a):
(09-09-2020, 08:36 PM)Breta Napsal(a): Asi si bude lepší připlatit. V případě, že mě to nechytne, se značková kuše líp prodá. Přehodnotil jsem priority a asi radši reflex, je jednodušší. Co tenhle set ? https://www.kuse.cz/kuse/eshop/0/0/5/653...RO-AXE-340

To Breta
Pár příspěvků výše jsi psal, že jsi pročetl fórum a nevíš co si vybrat.
Pokud to myslíš s kuší vážně, tak bys jsi už měl slušný názor. Jsou tu lidé, kteří skutečně umí a už ani nereagují. Ví proč.
Je to velmi prosté! Vždy jde o dvě věci:
- na co to chci
- kolik jsem ochoten investovat
Řada Micro od Excalibru je vyloženě lovecký speciál. Současné technologie nejsou ještě na takové úrovni, aby se stejný výkon na kratším lučisti neprojevil na životnosti ramen!
Pokud si chceš jít vystřelit několikrát za měsíc, pak Micro je dobrá volba. Je to kompaktní, skladná kuše. Bohužel řada Micro trpí na ramena. Je to dáno tím co jsem napsal výše. Excalibr o tom ví a bez problémů mění poškozená ramena. Mám kamaráda. který je mistrem Evropy v 3D z kuše. Vlastní několik kuší a mimo jiné i z řady Micro. Osobně mě potvrdil, že u této kuše již několikrát měnil ramena, a to proto, protože z ní často střílí. Důvod je dle výše uvedeného jasný.
Závěr:
Pokud chceš pravidelně trénovat a zároveň mít bezproblémovou dlouho životnost, tak velmi rozumný kompromis je řada Bulldog. Jako ideální optimum je pro mě Bulldog 330.
Výše uvedené jsou zkušenosti více lidí, kteří za ně dost finančně zaplatily.
Co si zvolíš záleží na tobě. Jsou to tvé peníze, tvá volba a také spokojenost/nespokojenost.

Jestli dobře hledá, tak ten buldog 330 se už nevyrábí
Odpovědět
to Breta

Každý je nějak finančně limitován, tak jestli chceš kuši do dvaceti tisíc v reflexu, nemáš moc z čeho vybírat.
Excalibur ořezal nabídku levnějších slabších kuší a nahradil jí kušemi s výbavou a velkým výkonem, také velkou cenovkou. A lidé je kupují. Všechny modely jsou určeny prvotně k lovu, nikoliv na soutěžní střelbu. To však neznamená, že nejsou pro tuto disciplínu vhodné. Pokud budeš s rozumem střílet doma na zahradě a dáš několik stovek výstřelů do měsíce, tak se ničeho neboj. Pokud chceš závodit a budeš to mydlit každý den, tak si pořiď něco jiného, nejlépe v kladce. Rozhodnutí bude stejně jen na tobě.

Snipers plácá blbosti. Model Bulldog 330 není v nabídce možná bys jej někde našel v doprodeji, tato kuše je nahrazena právě modelem AXE, model AXE byl přejmenován na MAG páč dosahuje lepších parametrů, ale je to to samé. 


Pan Snipers sám rád radí, neb nakoupil tak, že často řeší různé závady.  Sám je s kuší velice nespokojený, sám si vytváří závady a tak nějak zahořknul k této značce. Ještě se divím, že to už neprodal a nevyměnil za něco jiného o čem si je jist, že je dokonalé. Já tady píši své zkušenosti, nepřejímám jako on cizí myšlenky. A utřít nováčka hned na začátku slovy: ,,Pokud to myslíš s kuší vážně, tak bys jsi už měl slušný názor. Jsou tu lidé, kteří skutečně umí a už ani nereagují. Ví proč..."  ???

Snipers prober se, svět se netočí jen kolem tebe!
Odpovědět
Tak hned zkraje. Axe nenahrazuje Bulldog. Bulldog je platforma Matrix, Axe je platforma Micro.
Dva rozdílné typy kuše. Pokud chceš střílet více, pořiď rozumně dimenzovaný reflex (Matrix/Bulldog), kvalitní kladková kuše to dá také, jen náklady na pořízení a následný servis jsou podstatně vyšší.

Bulldog 330 v nabídce třeba zde

https://www.arrowinapple.com/crossbow/ex...330-black/

Kluci teď z USA přivezli Bulldog 355/360. V nákupu byla za 550$!!!
Vzhledem k velkému zájmu je momentálně vyprodaná. To je ještě také slušně dimenzovaná kuše.
Se 400 gr šípem a tlumícimi prvky se dostane do limitu 330 fps pro Český pohár 3D a je to i rozumná hodnota pro běžné střílení. Chce to sledovat situaci, kdy se znovu naskladní.

https://www.amazon.com/Excalibur-MATRIX-...B07DDL8DJD
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)