Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tětivy
#21
No neviem na Matrixe mi vydržala aj 750 výstrelov, takže som čakal, že by mohla aspoň toľko aj táto, nevadí spravím novú a uvidíme koľko vydrží tá, inak custom tetivu mám v pláne kúpiť Wink
Odpovědět
#22
Jo, pravda je, že origo Excalibur tetiva stála tiež za starú bačkoru na to som trocha akosi zabudol Blush tá čo mala 750 výstelov a viac bola na tetive od dvorného majstra...
Odpovědět
#23
Starne tetiva po dlhsom case nepouzivania t.j. straca pevnost, pruznost?
Ake mate skusenosti? napr. tetiva ma uz 7-10 rokov ...

ilustracne foto:
[Obrázek: z1_zpsykmhyimn.jpg]
Odpovědět
#24
Určitě stárne, sám bych nepoužíval tětivu starší tří let. Zvláště u nějakých silnějších kuší. Hrozí poškození sebe sama a kuše.
Zrovna nedávno jsem četl na cizím fóru, kde psal nějaký servisák, jak mu lidí nosí kuše a diví se, že po pěti letech už nestřílí tak jak dřív a že nejsou vůbec přesné. U reflexu ta přesnost není tak znatelná, ale u kladek máme navíc lanovody, které se taky natahují - zvláště některé produkční jsou fakt mizerné. Jakmile se natáhne více jeden lanovod než druhý, tak kuše ztrácí na přesnosti. Myslím že tam vkládal fotku kuše, která měla asi 7 let a cca 40 výstřelů. Zkusím najít.

Je to to samé, jak pneumatiky na auto - taky by se měly měnit po čtyřech letech, protože složení gumy již neodpovídá standartům (UV paprsky, nevhodné skladování mimo sezonu, sůl...). "Ale proč bych je měl měnit, když jsou ještě málo ojeté?" - U kuše to odnese v lepším případě ruka, v horším oko. U auta to v lepším případě skončí vyhasnutím vašeho života, v horším životy druhých...
Odpovědět
#25
K tětivám i dalšímu spotřebnímu materiálu. Jak psal KOŘEN, platí jak pro kuše, tak pro auta i další výrobky.
Něco bastlit, ošulit, abych za každou cenu ušetřil se zkrátka nevyplácí. Důležité je si říci, jakou cenu má vaše zdraví, život.
Proto se snažit používat tovární spotřební materiál nebo ještě lépe custom zakázkový. Ve výsledku pak možná i ušetříte, protože vydrží někdy i násobně více.
Proto je lepší mít něčeho méně a pořádného než hodně a mizerného. Tak to platí o šípech, o tětivách, optikách,...
Mě vydržela na Excaliburu 175 lb tětiva 4000 ran (pak jsem jí z bezpečnostních důvodů sundal, možná by ještě nějakou stovku ran snesla).
   
   
Když jsem dal tětivu novou, kuše byla znatelně rychlejší. Tj. na 35 metrů chodil šíp o cca 10 cm výše. (obrázek před výměnou tětivy a po ní). 
   
   
U kladek a vytáhnutých lanovodů i tětivy bude úbytek rychlosti zřejmě ještě markantnější.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)