Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tětivy
#31
Zdravím střelci.
Měl bych pár otázek ohledně výroby tětivy...

1. Jaký vhodný materiál na výrobu tětivy na kuši do 175lb ( cena/ výkon) :-D

2.jakou omotavku?

3. Jaký materiál na omotavku oček? Mohu použít stejný jak na omotavku středu tětivy? ( Někde jsem vyděl, že se používá jiná. )

4. Při výrobě tětivy mám počítat ve finále z celkovým zkrácení tětivy? ( myšleno, až udělám omotavky na středu+ oka, jestli nedojde ke zkrácení předem naměřené délky)

5. Při omotavce na očkách ( než se óčko vytvoří) mám ukončit a pak začít znova? (Vytváření očka), nebo z jednoho kusu? 
Trochu zmatená otázka, ale doufám že ji pochopíte, pokud ne, můžu nakreslit...

6. Kupování tětivy mě už nebaví. Kupují tu co se používá na Jaguar, problém je v tom že když vydrží prostřední omotavka, povolí se óčko, nebo naopak očka drží, osoupe se prostřední omotavka. ( Což je v tom lepším případě. Otázka zní, vyplatí se to vyrábět? Kolik se dá vyrobit z klubka tetiv)?

7. Někde tady nebo na starém fóru se psalo, že tětiva by se neměla používat po 2.-3. letech, že může prásknout,( jakože materiál zestárne)? takže je to v podstatě i s materiálem na výrobu? Vyplatí se kupovat více materiálu? Nebo se to nějak uskladňuje?
Odpovědět
#32
Další video (klik)

A mnoho dalších videí a návodů...Zodpoví ti to na spousty otázek - a i když třeba neumíš cizácky, tak z videí pochopíš.

Na kuše tě bude zajímat výraz "endless string" - je jednodušší na výrobu než flemish. Na očka rozhodně tenčí materiál, než na středovku. Materiálů jsou 3 (_;_) a s jejich výběrem by ti mohl pomoct spitamen
Materiál na špulce stárne pomaleji, protože je (by měl být) uschován na patřičných místech (malá vlhkost, stálá teplota, žádný slunko), ale také stárne, tudíž se nevyplatí nakoupit 5 špulek na 10 let.
Odpovědět
#33
Photo 
Díky, to jsem potřeboval vidět. :-)

Dokonce i ten přípravek. ( Který už mám hotov)

Teď už jenom objednat materiál a hurá do toho. :-D


Přiložené soubory Miniatury
           
Odpovědět
#34
Ona ta flemiska nieje ani tak náročnejšia na výrobu ako klasická, ale na výpočet jej cieľovej, zelatelnej dĺžky. Kým pri klasickej ide vypočítať cieľovú dĺžku +-2mm,pri flemiske je to obtiažnejšie. Zaplet samotných ok flemisky je jednoduchší a menej fyzicky náročný ako u klasiky,ak od klasickej čakáme že vydrží ako celok cez 2000 vystrelov.ak dôjde pri výrobe flemisky k nepresnostiam,t.j.ak urobíme zaplet dlhší, čo sa prejaví na jej výslednej dĺžke, jednoducho to rozmotame a upletieme odznova.takto možno skúšať 10 a viac krát, riziko poškodenia je minimálne. Kdezto percento opravy oka pri klasickej je vyššie, hlavne ai dokončíme oko a zistíme že je zlé.

Ps:tú vodiacu dierku na omotavacom strojceku máš moc veľkú.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)