Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novinky ze světa kuší, testy, srovnání
Test Killer Instinct Brawler v testu na 60 yardů.

https://www.youtube.com/watch?v=7wSix89AG2s
Odpovědět
“Novinka” od Excaliburu, Axe 340 z řady Micro.
Měl by zaujmout vybavením za rozumnou cenu.

https://www.youtube.com/watch?v=o4-vsnVg2fw
Odpovědět
U Excalibru je zajímavé sledovat vývoj. Přestali dělat model Bulldog 380 - potvrzeno přímo od Excalibru v 07/2019. Čím dál víc modelů jde do řady Micro. Řada Bulldog se snaží výkonově dohánět výkonné kladkové kuše. Celkově mám z nich dojem, že Bowtech se snaží rozměrově a výkonově konkurovat Tenpointu. Přibližuje se výkon a rozměr, jenom technologie je principiálně jiná.
Odpovědět
To snipers
Já nevidím vývoj, ale spíše začátek konce. Od té doby, co Excalibur vlastní Bowtech to jde s kvalitou, životností a spolehlivostí jen dolů. Firma bude ještě nějakou dobu těžit ze slavného jména a minulosti, ale to už je všechno nenávratně pryč.

Pokud si nalijeme čistého vína, tak Excalibur už nestíhá nikde.

Vyloženě levný model pod 500$ nemá a to je docela slušný podíl trhu, který zažívá obrovský boom.

V kategorii od 500-1000$ jsou dnes kuše, které dalece převyšují koncept Micro i většinu produkce Bulldog a to za nižší cenu. Killer Instict (FuriousPro 9,5), CenterPoint (CP400), Wicked Ridge (RDX400), Horton (Vortec), Ten Point (Titan M1, Turbo  M1),... Jak cenou, tak výkony, hlučností, velikostí, tak dnes už i přesností.

V kategorii 1000-1500$ jsou úplně mimo. Čím chtějí konkurovat typům jako Mission Sub-1 Lite, Sub-1, Scorpyd DeathStalker 380 nebo dokonce základnímu kitu Aculeuse. Výše uvedené jsou mnohem menší, výrazně tišší, mají menší vibrace, jsou přesnější.

Kategorie nad 1500$ je také silně obsazená, Scorpyd Aculeus, Nemesis!, Ravin R26, R29, Mission Sub-1 XR, Ten Point Nitro XRT, Gearhead X16. Opět jsou výše uvedené kuše výrazně menší, podstatně tišší, z větší části výkonnější, přesnější, spolehlivější.

Pokud bys chtěl vidět rozdíl ve velikostech, tak nejsilnější Excalibur Micro 360 bude mít délku kolem 820 mm a v nataženém stavu šíři 525 mm, můj Darton Toxin 150 má stejnou délku a na šířku nějakých 350 mm. Při drobnějších rozměrech, téměř polovičnímu nátahu (347 vs 180 lb), sedmkrát menšímu zatížení spouštového mechanismu, generuje o značných 50 joule více energie než Micro! Kdybych šel ještě dál, tak Ravin R26 má stejné výkony jako Darton, ale jen při délce 660 mm a šířce v nataženém stavu pouhých 146 mm!

Stejně tak, co se energií týče i nejsilnější Excalibur Bulldog 440 s reálnou nátahovou silou 400 lb (a z ní plynoucí hlučností a vibracemi, které se negativně odráží na jeho přesnosti) bude mít se šípem 475 grainu energii kolem 240 joule. Mnohem menší TP Nitro XRT a Scorpyd Nemesis pak budou na hranici 260 a 290 joule. A to vše s téměř poloviční nátahovou silou, v menším balení, s nižší hlučností a větší přesností. A to vše při vyšší spolehlivosti.
Odpovědět
zial je to tak ako pises.bublina praskne a pre moderny reflex to bude znamenat game over.
tym padom aj vsetkemu co sa na "kusu" aspon zdialky podoba..myslene bez urazky samozrejme.
prejde 20 rokov a zase sa otvoria stare brany..ale mozno s novym naterom..

do tych cias ostanu len maloseriovi individualni vyrobcovia,na cele s domacimi kutilmi nabijajucimi kuse s AKU vrtackami..
Odpovědět
(08-05-2019, 10:09 PM)DanM Napsal(a): To snipers
Já nevidím vývoj, ale spíše začátek konce. Od té doby, co Excalibur vlastní Bowtech to jde s kvalitou, životností a spolehlivostí jen dolů. Firma bude ještě nějakou dobu těžit ze slavného jména a minulosti, ale to už je všechno nenávratně pryč.

Pokud si nalijeme čistého vína, tak Excalibur už nestíhá nikde.

Vyloženě levný model pod 500$ nemá a to je docela slušný podíl trhu, který zažívá obrovský boom.

V kategorii od 500-1000$ jsou dnes kuše, které dalece převyšují koncept Micro i většinu produkce Bulldog a to za nižší cenu. Killer Instict (FuriousPro 9,5), CenterPoint (CP400), Wicked Ridge (RDX400), Horton (Vortec), Ten Point (Titan M1, Turbo  M1),... Jak cenou, tak výkony, hlučností, velikostí, tak dnes už i přesností.

V kategorii 1000-1500$ jsou úplně mimo. Čím chtějí konkurovat typům jako Mission Sub-1 Lite, Sub-1, Scorpyd DeathStalker 380 nebo dokonce základnímu kitu Aculeuse. Výše uvedené jsou mnohem menší, výrazně tišší, mají menší vibrace, jsou přesnější.

Kategorie nad 1500$ je také silně obsazená, Scorpyd Aculeus, Nemesis!, Ravin R26, R29, Mission Sub-1 XR, Ten Point Nitro XRT, Gearhead X16. Opět jsou výše uvedené kuše výrazně menší, podstatně tišší, z větší části výkonnější, přesnější, spolehlivější.

Pokud bys chtěl vidět rozdíl ve velikostech, tak nejsilnější Excalibur Micro 360 bude mít délku kolem 820 mm a v nataženém stavu šíři 525 mm, můj Darton Toxin 150 má stejnou délku a na šířku nějakých 350 mm. Při drobnějších rozměrech, téměř polovičnímu nátahu (347 vs 180 lb), sedmkrát menšímu zatížení spouštového mechanismu, generuje o značných 50 joule více energie než Micro! Kdybych šel ještě dál, tak Ravin R26 má stejné výkony jako Darton, ale jen při délce 660 mm a šířce v nataženém stavu pouhých 146 mm!

Stejně tak, co se energií týče i nejsilnější Excalibur Bulldog 440 s reálnou nátahovou silou 400 lb (a z ní plynoucí hlučností a vibracemi, které se negativně odráží na jeho přesnosti) bude mít se šípem 475 grainu energii kolem 240 joule. Mnohem menší TP Nitro XRT a Scorpyd Nemesis pak budou na hranici 260 a 290 joule. A to vše s téměř poloviční nátahovou silou, v menším balení, s nižší hlučností a větší přesností. A to vše při vyšší spolehlivosti.

To DanM
Je to vše o úhlu pohledu.
Já jsem teď řešil novou kuši po cca 8 letech pauzy od kuší. Hodně jsem zvažoval i kladku - Tenpoint. Ale nakonec jsem sehnal nový Bulldog 380, který již Excalibur přestal vyrábět.
V poslední době jsem komunikoval dost i fa. Arrow in Apple - DE. Potvrdily mě, že série Bulldog od Matrixu je velmi dobře zkonstruovaná. Prodaly jich desítky a mají v drtivé většině pozitivní zpětnou vazbu. Řekli mě, že je považují konstrukčně i technologicky za lepší, než i staré modely Excalibru ( pak si vyber -Smile ). 
První série Matrix byla jako každá nová zbraň - chtěla doladit. To dokázal Bulldog.
Kladka versus recurve je věčná a nekonečná diskuse. Není univerzální zbraně, kromě lidské mysli - ta je nade vším.
U Exaclibru je mě sympatické, že lze v podstatě nabít jakýkoliv šíp. Tenpoint je už na tom podstatně jinak. Každé má svoje a je to o vkusu.
Prvořadé je vědět k čemu to chci! A pak se naučit zbraň dokonale ovládat a hlavně naučit se perfektně z ní střílet. A je to jedno co to je!
Tož tak.
Odpovědět
To Snipers
Je na každém, co si koupí. Já uvádím jen fakta. 
Každý používá kuši trochu jinak, každý střílí něco jiného a stejně tak jsou rozdílné 
požadavky i očekávání. 
Bulldog 380 je nástupcem Matrixu 380, který se opravdu nepovedl.
Pokud naši němečtí přátelé srovnávají Bulldog se starými Excalibury, mají na mysli zřejmě první série Matrixů. Srovnání s prvními sériemi Excaliburů, co se spolehlivosti týče, nesnese nic. To je prostě dané.
Odpovědět
Tak Číňani umí zkopírovat vše, anebo vše se dělá v Číně.
Kuše Jandao Tomahawk 185LB jako by z oka vypadnul starším typům kuší Darton. Pár změn na pažbě, ale lučiště, uchycení ramen + brzdy dopadu stejné jak u Darton. Výkon nahnali na 400 fps - chtěl bych to vidět v praxi. Zajímala by mě životnost a kvalita použitého materiálu. Cena je víc než přijatelná. No jestli to není jenom naleštěná bída.
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/kuse/ku...awk-185lb/

kuše Darton
Odpovědět
To snipers
Číňané umí velké hovno. Všechny kuše jsou jen kopie západních předloh. 
Poe Lang Jaguar kopie Barnettu Panzer 2, Jandao Chace Wind a Chase Star kopie Excaliburu, Poe Lang Titan kopie Carbon Expressu Covert CX3, Poe Lang Guillotine je pak kopií CenterPointu Tormentor 370, Poe Lang Ballistic 410 pak prachsprostou kopií TenPointu Vapor,... Tolik k čínské invenci. 
Tohle mi přijde spíš jako kopie posledních konceptů PSE. Darton asi ne. Má to jen podobná ramena a tlumiče tětivy. Dartony mají velké předsazení spouště před záchyt, tohle ne. No a to nejdůležitější jako jsou oválné kladky s velkým let-off, rail-less barrel, kdy se šíp nedotýká railu, integrovaný tlumič vibrací, a spousta pantenovaných dílů zkrátka chybí. 
Složité kuše zatím nekopírují, je to technologicky náročné a drahé.
Rychlosti jsou s lehkými šípy, tak, aby to vypadalo dobře papírově.
O kvalitě se nemá smysl rozepisovat. Jsou to sráče. Ve všech aspektech horší, než jejich předlohy. Vyhozené peníze.
Odpovědět
spatna novinka je ze koren prodal Sub 1 :Sad

nevite komu?
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)