Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novinky ze světa kuší, testy, srovnání
Díky za doplňování novinek! 

Tyto "srazy" - spíše návštěvy - jsou vždycky bezva. Člověk dobře pokecá, zasměje se, zastřílí, vyzkouší nové druhy alkoholů a neodjíždí nikdy s prázdným břichem. Pokud DanM chystáte se svikajem nějaký článek - zkuste porovnat i dostřel v poměru k rychlosti výstřelu.

Jinak abych zůstal u tématu - kuše Lancehead vypadá neskutečně dobře (z pohledu technologie). Vizuálně je to samozřejmě horší, ale neuráží to. Je tam spousta detailů, které bych rád viděl jinak, ale myslím si, že tento typ kuše nebude jediný, kterého se nám v příštích letech dostane. Dokázal bych si představit ještě větší Bullpup. Trochu se obávám vibrací po výstřelu, ale možná zbytečně. 
Jak už tady bylo řečeno - letošní ATA bylo jedním ze slabších ročníků, alespoň co se kuší týče, ale tato novinka zčeřila následně hladinu a posílá vlnky správnými směry - držím výrobcům pěsti a doufám, že nyní nalijou finance zejména do marketingu a vysvětlí v něm Američanům, že tohle je to, na co poslední roky čekali.
Odpovědět
To Alfonz

Při střílení je bezpečnost na prvním místě. Při měření maximálního dostřelu vždy jedna dvojice střílela a druhá kontrolovala dopadové místo. Vždy jeden na jedné straně od směru střelby a dostatečně vzdálen od odhadovaného místa dopadu. Při pozorném naslouchání byl slyšet mírný svist šípu při dopadu. Pak přišlo na řadu vizuální dohledání dle svítících končíků.
Komunikace probíhala přes telefon, stejně jako měření dle GPS. Trať vytyčoval Svikaj pomocí laserového dálkoměru.´Po 100 metrech jsme měli vždy cedule pro snadnější doměřování.


Zajímavé je, že vrchol trajektorie šípu co se výšky týče, se blíží dostřelené vzdálenosti.


Zde ještě foto třech šípů v maximální vzdálenosti. 

   


K těm kuším. Darton Toxin je vývojově o několik let starší než Mission SUB-1 a snesl by srovnání s předchozí generací Missionu. Tedy s typy Sniper-Lite, MXB 360, MXB 400, Charge.
Těm je ještě podobnější. Zejména v podobné camo úpravě. Mají čtyři samostatná ramena, značně rovnoběžná s railem, vejčité agresivní kladky se značným let-off, výraznou bull-pup stavbu. Dokonce používaly shodný typ spoušťového mechanismu a pojistku. Mission bude mít účinnější systém a nižší hlučnost. Darton je výkonnější, protože má vzhledem k extrémnímu bull-pup uspořádání velmi dlouhý nátah a bude lépe zpracovaný. 
Generace SUB-1 a její nejnovější deriváty jsou pak obrovským technologickým skokem ve všech směrech. SUB-1 potom, snad kromě výkonu, překonává Toxiny, a vlastně většinu současné produkce ve zpracování, materiálech, plynulosti výstřelu, vibracích, hlučnosti, která je o neuvěřitelný kus jinde. 

   

A exceluje i v přesnosti. Pokud si po Dartonu pořídím ještě nějakou kuši, bude to muset být Mission, Scorpyd nebo Gearhead. To KOŘEN
Jsem rád, že sleduješ fórum, i když nemáš moc času. Dnes jsem našel moc pěknou fotku Lancehead, která pěkně, beze slov ukazuje výhodu úzké koncepce a tohoto uspořádání bez ramen. 

   

Přesně to samé by zvládlo i Hickory-Creek Mini za třetinovou cenu, ale jak píšeš. Půjde hlavně o PR a o to, kolik reklamy bude a jak moc bude agresivní. Ravin svojí reklamou před lety div nerozvrátil lovecká fóra, ale vyplatilo se mu to. Stejně tak Mission vyvolal obrovský poprask s přesností pod 1MOA. Naopak firmy jako třeba CAMX, AXE budou takové šedé myšky, které mohou mít zajímavý produkt, ale nemají to správné PR a to je možná bude stát místo na trhu. Bohužel. Uvidíme, jak si s tím poradí Lancehead. Každopádně jim držím palce. Každý nápad, inovace a posun jsou ku prospěchu věci.
Odpovědět
Novy Arrow Trade magazin s novinkami roku 2020 (prislo mi do mailu...)

https://arrowtrademagazine.com/magazines..._2020.html
Odpovědět
To Watcher
Koukal jsem na něj pár dní zpátky, už asi počtvrté bez testu kuše. Undecided
Je to škoda, protože nových typů kuší je jako nikdy v minulosti a dodnes třeba neotestovali Ravin nebo nový Mission. Docela nechápu. Začíná to připomínat reklamní inzerci. 
Odpovědět
Představení (již DanM zmiňované) novinky Lancehead F1, ve skvělém podání Joerga...

https://www.youtube.com/watch?v=PZvrk-L6Gzg
Odpovědět
Parádna vecička.pockam až bude v akciovom výpredaji..Smile
Ono už tieto veci nemožno ani zaradiť do kategórie"crossbows",chcelo by to úplne nové, iné pomenovanie.osobne by som si vedel predstaviť aj verziu do 150 lib,natahovanych spodnou pákou.ale pre amikov na lovecké účely je tento aktuálny model určite fajn.
Keď sa prestaňes hrať, neznamená to že si dospel, ale že si zostarol.
Odpovědět
Nejlepší kuše do 600$ pro rok 2020

https://m.youtube.com/watch?v=MKSWhUSjKdY


Nejlepší kuše kolem 1 500$ pro rok 2020. Velice zajímavé informace.

https://m.youtube.com/watch?v=XgXjDZ5B-JI
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)