Reportáž o turnaji Hamerský šíp

Reportáž o turnaji Hamerský šíp 

očima absolutních nováčků i značně ostřílených lukostřelců ATL.

Vážení lukostřelečtí kolegové, první slova, která jsem zaslechla na základně po skončení střílení byla tato „jsem na takovém turnaji poprvé, jsem úplně vyřízený, ale šťastný ...“ (oko nováčka). „No, co dodat!“  (oko starého lukostřelce - Johanky).

Loni mnozí z nás pomalu plakali, když se dozvěděli o posledním ročníku Královského turnaje, či Jarního šípu, všem jsem tenkráte říkala, že sic něco hezkého končí, nebojte však, on se najde další nadšený lukostřelecký blázen a určitě vzniknou turnaje nové. A ejhle ono se tak stalo a máme za sebou zcela nový turnaj v krásném prostředí šumavského Hamru. 

Pro nedočkavce byla již v pátek připravena 3D trať pro nás trochu nezvyklá – ( bodování mimo zónu na zvířeti se hodnotilo třemi zápornými body), střílelo se na dva šípy 15 zvířátek. A musím uznat, že po několika hodinové jízdě v autě jsme si to užili přímo nádherně. Při registraci nás Růženka obdarovala pohledem – nejen svým ale i papírovým, dřevěnou houbičkou a hned nám bylo nabídnuto studené občerstvení  ve Štefanově  rodinném penzionku, který byl tak akorát pro nás sedmdesát lukostřelců.  Takže rozhodnutí omezit  počet startujících bylo naprosto správné. Ono se to píše, že škoda, že nás tam nebylo více a že příště snad… , ale pokud by nám tak krásně nepřálo počasí a lilo jako letos v červnu, tak bychom z tak hezkého prostředí udělali rázem bahniště a to by asi pan majitel koukal a příště by si asi rozmyslel nás pozvat.  Mě osobně vyhovoval i malý počet lukostřelců ve skupině,  -to vám je paráda počítat jen čtyři bodovačky a jak to pěkně odsýpá na jednotlivých disciplínách. Krom klasiky nám pořadatelé připravili mnohé novoty pěkně zapadající do šumavských hvozdů. Například jsme museli zabít osm kůrovců, vytěžit nějaké to dřevo, vystoupat na vrcholek Ostrého, nasbírat plný košík hříbků či pozápasit s pohraniční hlídkou a obhájit hraničník. Celkem jsme se v sobotu zapotili, neb bylo přes 30 stupňů, vypustili asi 180 šípů, snědli výborný guláš, osvěžili se nápojem a to vše za slušné startovné. Připomínám, že ve startovném byla i páteční 3D trať a ceny pro vítěze i za tuto zábavnou vsuvku. 

Kamarádi na fóru psali něco o zvedání laťky pro budoucí turnaje, podle mě to již není třeba.  Nezbývá než si přát, aby i ostatní turnaje pod záštitou ATL dosahovaly takovýchto kvalit. 

Maličko jsem nahlížela pod pokličku příprav a vím, že Aleš a jeho paní Růženka začali plánovat tuto akci už více než před rokem a musím uznat, že to stálo za to. Doufám, že se postupně zotaví z příprav a poturnajového úklidu, vezmou si ještě nějakou tu dovolenou (pokud jim po turnaji ještě nějaká zbyla) a zhodnotí, že udělat takovou věc pro pár nadšených lukostřelců stojí za to a budou následovat další ročníky.  Droboučké  chybičičky, kterých si všimli jen sami pořadatelé, či hnidopiši jako já, jsou poučením pro příště.  Škoda, že jsme v tak dobré společnosti nemohli zůstat i sobotní večer, ale naše jeníkovská flóra a fauna by asi uhynula žízní a hlady. Pokud  se uskuteční příští ročník, budeme snažit najít zalévače a krmiče a zůstaneme určitě  déle. Děkujeme a těšíme se na další lukostřelecké setkávání . 

Johanka, srpen 2020